Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

emems,

ja przecież nie obiecałem, że będę na Spotkaniu. Na Czacie napisałem - będą jak mnie ktoś zaprosi i ... jakoś nikt nie zaprosił. A gdzie leży ta Twoja Czekolandia?

 

kropi,

dzięki. A z kim budujesz? Możesz terez swojemu Wykonawcy przedstawić wymagania. Znajdziesz je także (jeszcze nie uprządkowane) na naszych stronach - http://www.szkielet.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Wojtku hmmm ja wiem, ze Pan nieobiecywał być na spotkaniu ale miałam taką nadzieję :oops: i pytałam o Pana. No cóż może następnym razem .. na następnym spotkaniu (bedę molestować Redakcję o zaproszenie Pana ;) ). Mój mąż miał wielką nadzieję na porozmawianie z Panem i rozwianie wszystkich niejasności związanych z budową naszego domku.

A moja Czekolandia leży na Podlasiu w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zorganizujemy SPOTKANIE SZKIELETORÓW np. na terenie naszej hurtowni w Otrębusach?

Każdego roku organizujemy tam pikniki pod różnymi hasłami. Oto jeden z nich - http://www.domykanadyjskie.pl/podstrony/galeria.html

Oczywiście zrobimy to (mam nadzieję) z błogosławieństwem Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emems,

kropi,

dzięki. A z kim budujesz? Możesz terez swojemu Wykonawcy przedstawić wymagania. Znajdziesz je także (jeszcze nie uprządkowane) na naszych stronach - http://www.szkielet.com.pl

 

To ja dzięki - jak widzę, że komuś się chce, to serce we mnie wzbiera :D

Ale ja jestem dopiero na etapie szukania gruntów, tym niemniej chcę jak najwięcej wiedzieć zanim cokolwiek przedsięwezmę. Mam już w głowie podstawowe wymagania, zbieram informacje nt. technologii, kosztów, metod... Przeczytanie tych kilkudziesięciu stron uświadomiło mi, jak wiele jeszcze muszę się nauczyć, żeby mnie majster nie przegadał tak od razu - ale za budowę biorę się nie wcześniej niż gdzieś za rok-półtora. Myślę, że mając dobre "podłoże" same prace pójdą o wiele szybcie, może trochę taniej, a na pewno sensowniej i z lepszym efektem końcowym :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Niespodziewanie staliśmy się właścicielami działki budowlanej (wreszcie coś miłego w życiu, nie???).

 

I tak z żoną myślimy o wyburzeniu istniejącego stanu i pobudowaniu całorocznego domu drewnianego. Nic wielkiego - jakieś 120 m ze strychem pod jakieś dwie sypialnie. Wystarczy.

 

Ale jako, że jesteśmy żółtodziobami w tym temacie proszę o porady, uwagi, porady konstrukcyjne i wogóle!!!! Gdzie szukać opracowań dotyczących tego tematu?

 

 

 

Nasza działka znajduje się o okolicach Puław.

 

Widzieliśmy w internecie firmy oferujące budowę takowych domów. Żądają za usługę pod klucz tak od 110 tyś zł. Dla nas troche dużo.

 

Mam kontakt z tartakiem, który gotowy jest przygotować dla nas drewno w/g projektu, osuszyć je i zabezpieczyć za akceptowalną przez nas sumę pieniędzy.

 

Ale do tego potrzebny jest projekt. Gdzie można takiego szukać?

 

I gdzie znaleźć DOŚWIADCZONĄ ekipę budującą takowe domy (opowiadamy się raczej za takim rozwiązaniem). Możecie kogoś polecić????

 

 

To na razie tylko badanie rynku i możliwości - w tym roku z tym nie startujemy (jeśli wogóle...). Zatem jest czas na zorientowanie się i opracowanie całej inwestycji.

 

 

 

Dziękuję za wszelkie głosy w tym poście!!

 

Pozdrawiam

 

 

Janusz

 

PS. Poczytam też Wasze posty z historii!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mimo ze decyzja zapadla i budujemy z bala to scianki dzialowe beda prawdopodobnie w szkielecie. przy jednej z nich bedzie stal piecyk (koza). jako ze beda tam panowaly dosc wysokie temperatury co radzicie ? jak odizolowac sciane ? a moze zrobic lepiej murowana przynajmniej ta czesc przy kozie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w moim domku jest drewniany strop, więc poddasze jest takie "szkieletowe". Może moje pytanie jest banalne, ale ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi, pozwolę sobie zapytać: Co najpierw sie wykonuje na poddaszu - ocieplenie połaci i jętek + płyty g-k czy stelaże pod scianki działow + wełna i obustronnie płyty?

 

Byłabym wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu Wojciechowi Nitce bardzo dziękuję za podpowiedź i proszę o jeszcze jedną radę. Ciągle ten drewniany strop. Od strony parteru dam wełnę mineralna między belki i sufit podwieszany. W tej chwili na belkach jest zbita podłoga z desek. Chcę na to dać twardą wełnę mineralną (4 cm), potem płyty osb 22 mm i na to przykleić płyty korkowe na całym poddaszu.

Czy stelaże do ścianek działowych (metalowe) ustawiać teraz na "ślepej" podłodze z desek czy później (na jakim etapie wykończenia podłóg)?

Dziękuję za życzliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcję ścianek działowych postawić na deskach podłogi.

Nie boisz się, że warstwa wełny pod ciężarem np. mebli ugnie się?

Ponadto zwróć uwagę że dając 4 cm warstwę wełny całkowicie schowasz podwalinę ściany. Będziesz zatem musiała montować dodatkowe przewiązki między słupkami ścian (tuż powyżej podwaliny) dla oparcia płyty gipsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu!

Ot i problem. Zastanawiając sie z mężem jak wygłuszyć i wykończyć strop drewniany posłużyliśmy się - muratorem. W numerze 9/2003 na str. 128 jest przykład wygłuszania takiego stropu. Wybralismy wariant II choć przyznaję, że zamienilismy klepki na płyty korkowe (miękkie). murator zalecał 4-6 cm twardej wełny, płytę osb 18 mm i klepki. Ponieważ jeszcze nie zaczeliśmy wykańczać poddasza, nie mam bladego pojęcia o szczegółowej konstrukcji stelaży. Sądziłam, że płyty są tylko przykręcane wzdłuż do profili (pionowo) a o dodatkowych przewiązkach nie wiem nic. Przyznam sie, że już zamówilismy twardą wełnę.

Co Pan zatem radzi? Czy zrezygnować z korka, wełny czy może zrobić ścianki z płytami g-k przed wykończeniem podłóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...