Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Polsce ludzie szukaja tanich rozwiazan . Wydaje im sie , ze szkielet bedzie odpowiedni . Cenowo szkielet nie rozni sie od technologii murowej .

 

Nie róbmy z polskich inwestorów idiotów, którzy decydując się na dom drewniany, licząc tyko na tanoiść. Ci, którzy decydują się na taki dom są w pełni do tego przekonani. I im należy pomóc, wskazać prawidłowe rozwiązania, rozwiązania nie zawsze zgodne z amerykańskimi, ale rozwiązaniami możliwymi do wykonania na rynku krajowym.

 

Tak przy okazji, w swojej bazie danych mam ok, 230 krajowych firm budujących tzw. kanadyjczyki, 36 firm budujących tzw. domy gotowe (prefabtykowane) i ponad 130 firm budujących domy z bal (pełnego czy izolowanego). Kazda z tych firm ma na długie miesiące zamknięty portfel zamówień. I jeszcze jedno, wiele z tych firm buduje i w Hiszpani, Francji, Niemczech czy Skadnynawii. Czy obywatele tamtych krajów też nie wiedzą co czynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z polskich inwestorów idiotów, którzy decydując się na dom drewniany, licząc tyko na tanoiść. Ci, którzy decydują się na taki dom są w pełni do tego przekonani. I im należy pomóc, wskazać prawidłowe rozwiązania, rozwiązania nie zawsze zgodne z amerykańskimi, ale rozwiązaniami możliwymi do wykonania na rynku krajowym.

 

Nie rozsmieszaj mnie . Skoro polscy inwestorzy poznaliby wady szkieletu , to by nie budowali . Jeszcze przed nimi etap sprzedazy domu i rozczarowanie - bo nikt nie zechce zaplacic za szkielet tyle co za murowany . Jezeli jeszcze teraz tego zjawiska nie ma , to bedzie wkrotce .

Pisalem juz kilkakrotnie - skoncz z pouczajaco - ojcowskim tonem .

 

 

Tak przy okazji, w swojej bazie danych mam ok, 230 krajowych firm budujących tzw. kanadyjczyki, 36 firm budujących tzw. domy gotowe (prefabtykowane) i ponad 130 firm budujących domy z bal (pełnego czy izolowanego). Kazda z tych firm ma na długie miesiące zamknięty portfel zamówień. I jeszcze jedno, wiele z tych firm buduje i w Hiszpani, Francji, Niemczech czy Skadnynawii. Czy obywatele tamtych krajów też nie wiedzą co czynią?

 

Moge bez trudu rozkrecic taki interes w Polsce . I na pewno znajde chetnych . I co z tego ? Czy to zmniejszy wady szkieletu ?

A co do Hiszpanow i innych mieszkancow Europy . Poznalem ich tu sporo .

Kieruja sie cena i przekonaniem : skoro to jest dobre dla Amerykanow , to i jest odpowiednie dla nas . Kazdy przeciez chcialby zyc jak Amerykanin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kolo 22cm grubosci scian z czystego drewna(bal) i to jest norma o ile sie nie myle obecna.Jest to wyjatek spowodowany tylko i wylacznie brakiem bali ktore by spelnialy wspolczynniki sciany warstwowej.

 

Może "koło 22 cm grubości ścian z czystego drewna" - to polecam - http://www.logassociation.org/translations/polish/standardy_dla_budownictwa_z_bali.pdf - strony International Log Builders' Association.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro polscy inwestorzy poznaliby wady szkieletu , to by nie budowali .

 

Uważam, że to technologia nie ma wady, zbyt długo Ameryka Północna pracuje nad udoskonalaniem technologii, a firmy wykonawcze powodują błędy, nie do końca zorientowane w wymogach technologii, czy też kierownicy budów, którzy nie są do końca zorientowani w wymogach technologii, a którzy podejmują się prowadzenia budów - jak w przypadku j-1942 - w tej technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro polscy inwestorzy poznaliby wady szkieletu , to by nie budowali .

 

Uważam, że to technologia nie ma wady, zbyt długo Ameryka Północna pracuje nad udoskonalaniem technologii, a firmy wykonawcze powodują błędy, nie do końca zorientowane w wymogach technologii, czy też kierownicy budów, którzy nie są do końca zorientowani w wymogach technologii, a którzy podejmują się prowadzenia budów - jak w przypadku j-1942 - w tej technologi.

 

Jest to calkowicie bledna teza.

Ameryka polnocna od lat obcina koszty produkcji aby zwiekszyc zyski przy sprzedazy.

Biorac np. plyty osb jak wiadomo sa gorsze od sklejki(plywood), a producenci zarabiaja o wiele wiecej. Obnizajac koszty produkcji przez zastosowanie tego co do tej pory bylo przyslowiowym odpadem.Caly sektor budownictwa zostal juz obecnie zmuszony do uzywania tego materialu przez zwiekszajacy zyski monopolistow produkujacych osb.

Wyrownali oni obecnie produkcje mniej oplacalnej dla nich sklejki (20 500 000 000 000 ' 2 ) i zrownali z osb (20 000 000 000 '2 )

Chodzi tutaj o czyste zyski przy mniejszym wkladzie finansowym.

 

Nastepnym takim zagraniem jest obecnie zaczeta produkcja drewna konstrukcyjnego na szkielet.Tutaj wyglada to na zasadzie grubej sklejki 2" cietej do wymiarow belek 2"x4", 2"x6".

Jakosc nowo budowanych domow ma duzo do rzyczenia, porownujac je do surowcow uzywanych chocby 20 lat temu.

W nadchochodacym 10-cio leciu nalezy przygotowac sie na jeszcze wieksze sterzenie chemii nawet w tych obecnie teraz czysto drewnianych elementach, czyli zastapienie ich produktem wyzej opisanym. Zyski producentow siegna wtedy rekordowych granic :-? .

I to by bylo na tyle jesli chodzi o dzisiaj :p .

 

PS . co do bali sprawdzilem, import z krajow skandynawskich przewiduje minimum 22 cm. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka ODWAL SIE OD KIEROWNIKA budowy tylko dowal sie do firmy wykonawczej ktora popierasz i rzekomo szkolisz, albo nie szkolisz i potem sa takie efekty jakie sa. Branie szmalu do czegos obliguje , to Twoje nazwisko jest podawane razem z centrum,

Co do nowości to ty masz centrum budownictwa szkieletowego i to ty promujesz drewno i to ty powinienes wiedziec o nowościach jaki materiał czy rozwiazania jest najlepsze dla szkieletu a nie uzyskiwac info od ludzi piszących na forum. Trzeba bardziej sie zaangarzowac a nie zamieszczać tylko wycinki ze swoich pudlikacji i zwalać wine na innych , fakt ,,nie sr... sie we własne gniazdo" jak to kto powiedział

Zastamow sie moze warto wywalić dział z książek o popieraniu firm jaby nie wprowadzac ludzi w błąd jak firmy robia nie zgodnie z technologia moze nie wszystkie ale takie masz.

I nie dolewaj oliwy do ognia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze jedna rada zwin interes i leć do US jako pomoc na budowie, bo czasy się zmieniły i moze w praktyce wiecej osiągniesz niz czytanie kolorowych gazetek. Jak Cie czytam WN to popieram cytat któregoś z w/g piszacych ze to właśnie przez Ciebie za chwile technologia trafi w łeb i ludzie zaczna isc w inym kierunku. O to ci Chodzi? i co wtedy bedziesz robił-sprzedawał pamiatki na ul. Długiej przy fontannie Neptuna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto spotkac się z wykonawcą i zobaczyc gdzie jeszcze dala ciała i zastanowić sie jak z tego wyjść bo jak zacznie wychodzic to bedzie smród oby nie/ bo firma pisze że robi to za kazdym razem/ Ja mam jeszce sciany puste ale sa budowy gdzie ludzie mieszkają. Chociaz ty wyjdziesz na swoje bo za kazdą ekspertyze bierzesz 3,5 koła to jak dobra pencja w PR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

nie przypominam sobie, byśmy na Pańskiej budowie, pili brudzia. Zatem trochę kultury. Chociażby to Forum winno do tego Pana obligować.

 

A tak poza tym winien Pan być mi wdzięczny za to, że mimo iż, reprezentowałem firmę na Pańskiej budowie, gdyż to ona mnie zaprosiła, zwróciłem Panu uwagę na zbytnia nadgorliwość firmy na rzecz alergików. Mogł żyć przecież Pan w pełnej nieświadomości. A może lepiej by tak bylo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mozna zrobic , to zdjac folie z przegrod wewnetrznych . Jezeli zainstalowane sa juz GK - to trudno . Kosztami powinno obciazyc sie wykonawce+nadzor .

Alergie w szkielecie to nie tylko sama welna . Tak przy okazji , jak juz J-... zdejmiesz GK , to sprawdz czystosc wewnatrz scian . Nie moze tam byc zadnych wiorkow , pozostalosci , smieci . A sciane gotowa sprawdz uderzajac w nia . Nie moze byc slychac echa , podwojnego dzwieku . Swiadczy to o niestarannym dokreceniu GK . Co spowoduje , ze przy zamykaniu drzwi , bedziesz mial wrazenie , ze dom sie rozwala . Wkrety w GK oczywiscie wkrecamy nie przebijajac papieru , bo inaczej pojawia sie w tych miejscach okragle slady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie posiadam takiej wiedzy i przyznaję się do tego.Jestem inżynierem sieci wod-kan i nie mam nic wspólnego z budownictwem, oprócz tego że mam zamiar budować dom szkieletowy. I przychodzę na to forum nie poto aby czytać jak kolesie obrzucają się błotem tylko poto aby czegoś ciekawego się dowiedzieć!!! Bo jak bym chciał poczytać jak się ludzie kłócą to znalazł bym forum z tego profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie posiadam takiej wiedzy i przyznaję się do tego.Jestem inżynierem sieci wod-kan i nie mam nic wspólnego z budownictwem, oprócz tego że mam zamiar budować dom szkieletowy. I przychodzę na to forum nie poto aby czytać jak kolesie obrzucają się błotem tylko poto aby czegoś ciekawego się dowiedzieć!!! Bo jak bym chciał poczytać jak się ludzie kłócą to znalazł bym forum z tego profilu.

 

Mozna to przewinac i nie czytac.Klotnia natomiast wynika z tego iz zainteresowani nie sa w stanie otrzymac prawdziwych rzeczowych informacji nawet ze stron promujacych szkielet. Zawarte tam informacje pomijaja wszystkie zle rzeczy i problemy z ktorymi musi sie spotkac uzytkwnki tej technologii.Natomiast ogolny zarys samej technologii jest powierzchownie opisany nic nie wnosi dla budujacego.

Osobiscie moge jedynie napisac , ze jako stawiajacy domy w tej technologii od bardzo dawna w kraju wybudowalem dom tradycyjny.

Stosujac wszystkie najlepsze rozwiazania w systemie szkieletowym nigdy on nie dorowna tradycyjnemu.Nastepna sprawa zwiazana z tym jest to, iz cena tak wybudowanego domu wcale nie bedzie mniejsza od tradycyjnego,oczywiscie mozna zaoszczedzic wypierajac standartowe materialy i zastapic je gorszymi chocby plyta osb.

 

Wracajac natomiast do sprawy wykonawstwa, to nie mozna liczyc iz opozycja bedzie siedziec calymi dniami przy kompie i pokazywac jak powinno byc.Ten temat powinien byc opracowany na stronach promujacych system po wczesniejszym obiektywnym opisaniu go . Jak widac nie nastapi to napewno i to rozumiem, kazdy zyjacy z tego systemu nie bedzie podkladal klody po swoje nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex.57

Nie mam zamiaru odstraszac ludzi od pisania w tym watku . Jest jednak grupka , ktora slepo patrzy w WN . I kazdego , kto ma odmienne zdanie od niego - stara sie zmarginalizowac . Posty takie sa zwyczajnym szumem informatycznym . Nie wnosza , w sensie rozwoju dyskusji , nic . Nastawione sa jedynie na sprawienie przeciwnikowi przykrosci . Dlatego powtarzam raz jeszcze : jak ktos ma cos do powiedzenia na temat technologii ( moga oczywiscie byc tez pytania i watpliwosci ) , to zapraszam . Posty zas nawolujace do pisania tak czy inaczej , sa niepowazne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czuję się wywołana do tablicy, bo to właśnie ode mnie dzisiaj odjechała tak opluwana przez j-1942 firma, która spieszła się do mnie i niby przez to źle zrobiła u j-1942; odjechła bo zakonczyła prace na mojej budowie-szkielet domu w konstrukcji kanadyjskiej.

Wcale nie uważam że to firma partaczy, jak na dzien dzisiejszy nie mam nic do zarzucenia. Jak na razie wszystko idzie w tym kierunku że się to nie zmieni. A teraz może bardziej szczegółowo.

Pan Nitka polecał mi zupełnie inną firmę która w ogóle nie zrobiła na mnie wrażenia i jej nie wybrałam. Także Pan Nitka nie zobowiązuje do wyboru firmy. Faktycznie mogłby może zająć się kontrolowaniem prowadzonych przez firmy budów, o byłb bardziej wiarygodny.

Firmę wybrałam bo zachwalał ją j-1942 i efekt jest taki że i ON i ja mamy solidną konstrukcję w porówaniu do innych wykonawców. Tego nikt nie odbierze tej firmie. Mój kierownik przy odbiorze prac wychwycił kilka niedociągnięć, które w mgnieniu oka firma poprawiła.

j-1942 tak krytykując tę firmę pamiętaj o tym że głównie nie niszczysz właściciela z którym może się już niedogadujesz a właśnie tych pracowników. Pamiętaj że to oni tobie dom stawiali, u mnie pracowali całe dnie i wieczory przy koszmarnie niskiej temperaturze. Do sprawdzenia na zdjęciach.

Pamiętaj jeszcze że strony medalu są dwie a na pewno relacja Twoja nie będzie obiekywna. Być może chłopacy przesadzili z tą gorliwością na alergików.

Tak poza tym nikt Tobie nie kazał wybierać dużo droższego wykończeniowca. Ja mimo że chciałam aby jeszcze coś zrobili to niestety z powodu cen wybrałam kogoś innego.

Ponadto ja jestem taka że wszystko na co z kimkolwiek się umawiam mam na piśmie i ze mną w tej kwestii nie miał łatwego życia właściciel rzeczonej firmy. I jestem przekonana że teraz sam będzie się starał o to samo. j-1942 pamiętaj że łatwo krytykować kogoś co się nie broni.

 

Z prac które do tej pory mam wykonane jestem zadowolona i smutno mi przychodziło żegnanie się z chłopakami.

 

jeszcze była poruszana kwesia folii Tyvek, otóż producentem jest Dupont, a folia jest ogólnie dostępna w hurtowniach, a folię tę mam zamiar mieć na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...