Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chodzi mi obecnie o wykonawstwo ale o poradę co do wyboru kominka z płaszczem. Montowac ogrzewanie bede najwczesniej w marcu 2007. Interesuje mnie ktory kominek mam kupic aby bylo dobrze- chce nim dogrzewac dom parterowy 160mkw, tj c.w.u. i częściowo c.o.Ok. 70% powierzchni domu- to podłogowka z pieca kondensacyjnego, z zamknieta komora spalania reszta to kaloryferki w 2 łazienkach, suszarni, garazu i w wiatrołapie. Nie boje sie palenia w kominku bo 30 lat mieszkałam w domu z piecem weglowym wiec wrzucenie kilku polan do kominka i wygarniecie resztek popiolu to sama przyjemność- nie trzeba nośić wegla. rabac drzewo tez potrafię. Chce kominka dobrego- dlugi czas pracy na jednym wsadzie, klasa-C,dobre połączenie z powietrzem z zewnątrz, dobra gwarancja min. 5 lat,szczelny, mozliwość regulowania doplywu powietrza i odprowadzania spalin ale z lepszym design niż makroterm. Lechma wygląda mi zdecydowanie lepiej, najlepiej spartherm ale nie mają chyba dobrego płaszcza. W kominku bede palić częściej niż w niedzielę i w sobotę, na pewno kazdego popołudnia.

Prosze poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.istore.com.pl/prods/30610.jpg 830 Chaudiere 830/100+H20 PROMOCJA

 

 

 

 

Najniższa cena w Polsce!!! Przy zakupie STEROWNIK SMS tylko za 250zł.

 

Żeliwny wkład kominkowy ze stalowym rusztem wodnym do uzyskiwania ciepła wspomagającego układ C.O. Szyba pyrolise (samoczyszcząca" - płaska. Ruszt wodny posiada wejście i wyjście hydrauliczne z boku na różnych poziomach dzięki czemu nawet w wypadku awarii pompy obiegowej utrzymuje się niewielki obieg grawitacyjny wody chłodzącej.

Ramka drzwiczek szara. Moc nominalna 15 KW. Posiada wyjmowana szufladę popielnika. Czas spalania jedej porcji drewna do 10 godzin.Wkład do palenia ciagłego i ogrzewania do około 160m2 powierzchni. Norma NFE31010. Standardowo szyber regulacji ciągu.

Materiałem jest żeliwo krzemowo - manganowe. Uszczelnieniami wkładu są włókniny i sznur ceramiczny zapewniający szczelność przez cały czas eksploatacji wkładu bez możliwości twardnienia i wykruszania uszczelniacza jak to ma miejscie w wypadku kitu.

Elegancka konstrukcja paleniska. Możliwość zamontowania w kominkach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Inwestycja na całe pokolenia. Waga 239kg. Producent Fonte-Flamme Francja. Gwarancja 5 lat.

 

 

 

 

Copyright by kominki.francuskie.com 2001-2005

Powered by Profesional Hosting in http://www.Respublica.pl

 

 

 

 

Znalazłam jeszcze cos takiego tylko nie wiem jak to sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Mały albo Grzesiek 13 się wypowiedzą, ten mi się podoba .Niestety nie znam francuskiego aby polatac po francuskich stronach i poczytac o tym kominku z płaszczem, ale przyznacie ,że wyglada super-nowocześnie, ten mógłby byc.

Moja klawiatura nie pisze c jak cwikła. Musicie mi wybaczyc, nie wiem jak to naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ogrzewac 160 mkw, tylko wspomóc ogrzewanie c.w.u. lub c.o.wystrczy mi kominek o mocy 16kw, jak czytałeś nie bede ogrzewac całą dobę na okrągło. Ale jak już będę palic to chcę to wykorzystac rozsadnie. Kominki które proponujesz - na forum nikt o nich nie słyszał poza tobą, znalazłam jedną wypowiedź Małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominków merkurego to nie jest firma krzak a poważna firma produkcyjna taka jak np lechma a żeby zobaczyć jakość wykonania kominków tego producenta wystarczy udać się do najbliższej castoramy na dział kominkowy no i wreszcie posiadają certyfikaty instytutów polskich i niemieckich potwierdzające faktyczną moc i wydajność kominka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zapytaniem, czy wziąć kominek z płaszczem o mocy dopasowanej do pow. u mnie 145mkw czy lekko przewymiarowanym np zamiast 19kw wziąc 24kw . co radzicie z doświadczenia, czy w wiekszym sie szybciej spala drewno i co za tym idzie trzeba go wiecej czy nie a moze lepiej ogrzeje dom/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zapytaniem, czy wziąć kominek z płaszczem o mocy dopasowanej do pow. u mnie 145mkw czy lekko przewymiarowanym np zamiast 19kw wziąc 24kw . co radzicie z doświadczenia, czy w wiekszym sie szybciej spala drewno i co za tym idzie trzeba go wiecej czy nie a moze lepiej ogrzeje dom/

19kW w zupełności wystarczy, ja mam Makroterma 18kW i spokojnie ogrzewam 200m2 a kominek pracuje na najnizszych obrotach. przy wiekszej mocy na takiej powierzchni to w domu po prostu bedzie chyba za gorąco a i wiekszy kominek to chyba i wiecej kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...