Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Tadzik 07 .Wydaje mi sie że powinni poprawic to instalatorzy kominka.Ja mam Makroterm ,piec 1 funk i zasobnik Viesmana ale nie mam takich klopotów z bieganiem i zamykaniem zaworow.Mam zamontowany sterownik PZ1 oraz zawory zwrotne i zawór (chyba ) 2 drogowy. Pompy do CO i CWU w zastawie do kominka oraz centralka sterująca do każdego Makrotermu.Oto cała moja automatyka. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie, jak czytam o waszych kłopotach z instalacjami, to chyba jeszcze dzisiaj

pobiegnę do swojego instalatora z flaszką 8) . Gość zrobił to tak że wszystko samo się przełącza, piec kondensat Immergas współpracuje z Zuzią 19 kw bez zarzutu.

Sterownik Frisko SR24 Vulcan 2 steruje kominkiem, bardzo wiele potrafi. Zastanawiam się jak wybieraliście firmę która wykonywała wam instalacje, czy robiliście wcześniej rozeznanie, czy firma pokazywała wam instalacje które wcześniej wykonała ? Przecież taka instalacja to wydatek kilkudziesięciu tysięcy zł, jeżeli po takim wydatku miałbym biegać do kotłowni i przełączać zawory, a nie daj Boże pojawiły by się rewelacje które opisujecie to chyba by mnie szlag trafił :evil: . Pewnie nie wypłaciłbym gościowi całej kasy, albo załatwiałbym to w inny sposób np. w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po wizycie instalatora z Vaillanta wszystko chodzi jak zloto samo sie wylancza samo zalancza jedyne co musze robic przy kominku makroterma to przy okresie uzytkowania kominka wlaczyc jedna wtyczke w kotlowni aby zalaczyc centralke makrotermu. Instalator mial ten plus ze doskonale wiedzial jak podlaczyc kominek z plaszczem z piecem vaillant. A jechal do minie 70 km ale sie oplacalo. :wink:

Mialem przed wizyta takze zagwozdke jak to zrobic aby 2 pompy pracowaly na zmiane z piecem i niepotrzebnie nie pracowaly i nie byly podloczone do pradu zainstalowal mi centralke ktora to przlancza jak bede mial czas to napisze nazwe z opakowania i zrobie fotke.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (zapewne banalne) - jak to jest z kominkiem z PW gdy jest oddalony o parę metrów od PG a przez ścianę graniczy np. z sypialnią lub korytarzem? Zastanawiam się czy to żaden problem, czy jednak powinien sąsiadować z PG?

Zależy na jakim etapie budowy domu jesteś jeżeli masz nie wylane podłogi to odległość nie stanowi problemu przed wylaniem podług ciągniesz 2 rurki zasilane i powrót z pg do kominka a potem zalewasz posadzką,natomiast jeżeli masz wylaną podłogę a jeszcze jak masz płytki to już inna bajka i aby uniknąć demolki podłogi i płytek szuka się innej drogi poprowadzenia rurek np sufit podwieszany 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Nie wiem czy taki temat już był wałkowany na forum. CTM wprowadził do sprzedaży zasobniki energii. Rysunek możecie znaleźć na stronie ctm polonia. Zastanawiam się nad sensownością rozwiązania: kominek, zasobnik energii, kocioł gazowy.

Plusy są wg mnie takie:

- dodatkowy zbiornik buforowy, przez co długo po wygaśnięciu ognia w kominku grzejniki sa ciepłe

- większe bezpieczeństwo układu w przypadku palenia w kominku w lato

- nie tzreba w układzie stosować wymiennika ciepła

 

Ale mam też dużo wątpliwości:

- wydajność ogrzewania wody przez kominek jest zmniejszona - wężownica najpierw ogrzewa wodę zasobnika energii a dopiero ta woda ogrzewa ścianki zasobnika CWU. Tak więc aby iogrzac wodę CWU do tem ok 50 stopni to trzeba będzie naprawdę długo poczekać.

- w przypadku wygaszonego kominka i ogrzewania gazem to sprawność znowu jest zmniejszona - większe koszty. Piec gazowy dodatkowo musi ogrzac kilkaset litrów wody.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

mam takie pytanie:

czy jest jakas roznica w kosztach w ogrzewanie kominkiem z PW w przypadku grzejnikow a podlogowki? czy z racji tego ze podlogowka jest niskotemperatura i trzeba uzyc mieszacza mozna stosowac piec o nizszej mocy niz przy grzejnikach? bo jednak mniej tej mocy potrzeba do ogrzania wody prawda? jak to sie przeklada realnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Napiszcie proszę:

- czy, a jeśli tak, to jakie znaczenie ma wielkość zbiornika do c.w.u. w zestawie z kotłem olej/gaz + kominek z p.w.;

- gdyby ktoś zechciał porównać Makroterma i CTM pod takimi względami:

a) zabezpieczenie przed przegrzaniem;

b) obsługowość - gdzie najmniejsza, czyli większa automatyka.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Napiszcie proszę:

- czy, a jeśli tak, to jakie znaczenie ma wielkość zbiornika do c.w.u. w zestawie z kotłem olej/gaz + kominek z p.w.;

- gdyby ktoś zechciał porównać Makroterma i CTM pod takimi względami:

a) zabezpieczenie przed przegrzaniem;

b) obsługowość - gdzie najmniejsza, czyli większa automatyka.

 

Pozdr.,

Michał

co do porównań to nie ma kominka besobsługowego zawsze musi być palacz i dołożyć drewna do kominka :lol: :lol: :lol: a tak na marginesie przyjrzyj się kominkom byrskiego uważam je za bardzo udany produkt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

mam takie pytanie:

czy jest jakas roznica w kosztach w ogrzewanie kominkiem z PW w przypadku grzejnikow a podlogowki? czy z racji tego ze podlogowka jest niskotemperatura i trzeba uzyc mieszacza mozna stosowac piec o nizszej mocy niz przy grzejnikach? bo jednak mniej tej mocy potrzeba do ogrzania wody prawda? jak to sie przeklada realnie?

Niestety pies jest pogrzebany gdzie indziej otóż kominek z pw jest urządzeniem które produkuje wodę grzewczą o wysokiej tenperaturze a podłogówka jak napisałeś jest niskotenperaturowa i nic tu nie ma do rzeczy moc kominka w kw bo czy kominek będzie miał 10 kw czy 30 kw to będzie dawał takie same parametry wody grzewczej i trzeba stosować układ mieszany grzejnki i podłogówka czy też zasobnik buforowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

mam takie pytanie:

czy jest jakas roznica w kosztach w ogrzewanie kominkiem z PW w przypadku grzejnikow a podlogowki? czy z racji tego ze podlogowka jest niskotemperatura i trzeba uzyc mieszacza mozna stosowac piec o nizszej mocy niz przy grzejnikach? bo jednak mniej tej mocy potrzeba do ogrzania wody prawda? jak to sie przeklada realnie?

Niestety pies jest pogrzebany gdzie indziej otóż kominek z pw jest urządzeniem które produkuje wodę grzewczą o wysokiej tenperaturze a podłogówka jak napisałeś jest niskotenperaturowa i nic tu nie ma do rzeczy moc kominka w kw bo czy kominek będzie miał 10 kw czy 30 kw to będzie dawał takie same parametry wody grzewczej i trzeba stosować układ mieszany grzejnki i podłogówka czy też zasobnik buforowy.

 

Mariobros35 a nie można zastosować jakiegoś zaworu mieszającego czy czegoś takiego? który by mieszał wodę z kominka z zimną wodą? (może to głupie pytanie ale nie znam się ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

mam takie pytanie:

czy jest jakas roznica w kosztach w ogrzewanie kominkiem z PW w przypadku grzejnikow a podlogowki? czy z racji tego ze podlogowka jest niskotemperatura i trzeba uzyc mieszacza mozna stosowac piec o nizszej mocy niz przy grzejnikach? bo jednak mniej tej mocy potrzeba do ogrzania wody prawda? jak to sie przeklada realnie?

Niestety pies jest pogrzebany gdzie indziej otóż kominek z pw jest urządzeniem które produkuje wodę grzewczą o wysokiej tenperaturze a podłogówka jak napisałeś jest niskotenperaturowa i nic tu nie ma do rzeczy moc kominka w kw bo czy kominek będzie miał 10 kw czy 30 kw to będzie dawał takie same parametry wody grzewczej i trzeba stosować układ mieszany grzejnki i podłogówka czy też zasobnik buforowy.

 

Mariobros35 a nie można zastosować jakiegoś zaworu mieszającego czy czegoś takiego? który by mieszał wodę z kominka z zimną wodą? (może to głupie pytanie ale nie znam się ;) )

Oczywiście że można i stosuje się takie zawory trójdrożne przed rozdzielaczem w skrzynce ale instalacja grzewcza nie może sie składać jedynie i tylko wyłącznie z podłogówki bowiem dzięki temu zaworowi mieszającemu taka podłogówka jest w stanie pochłonąć ograniczoną dawkę energi która stanowi jedynie część energi wyprodukowanej przez kominek,np kominek produkuje wodę grzewczą o temperaturze 70-80 stopni natomiast podłogówka pochłania z tego góra 40 stopni a co z resztą?Jeżeli nie mamy grzejników które pracują na wyższych parametrach wody grzewczej niż podłogówka i są w stanie tą nadwyżkę odebrać i wypromieniować to klops bo zagotujemy wodę w kominku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...