Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie do fachowców-projektantów i instalatorów,

będę robił sam instalację,

mogę prosić o komentarze do poniższego schematu, nie wiem gdzie wstawić zawory zwrotne, nie wiem jak ustawić priorytet c.w.u.

 

http://www.nadolny.user.icpnet.pl/budowa/schemat.dwg

lub

http://www.nadolny.user.icpnet.pl/budowa/schemat.wmf

 

pętle podłogówki i kaloryfery mam policzone, na schemacie nie ma dokładnie przedstawionych.

 

będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo uważnie przeczytałam Państwa posty - i chyba nareszcie znalazłam to czego szukałam.

 

Mam ogromną prośbe by ktoś wytłumaczył mi na co należy zwracać uwagę przy zakupie kotła z płaszczem wodnym. Wiem już co nieco na temat teorii działania, ale te wszystkie zawory, pompy, wymienniki, wężownice i zasobniki mnie przerastają.

 

Jeśli ktoś by mógł polecić firmę w okolicach Warszawy lub która może do Warszawy dojechać, a która by mi pomogła dobrze wybrać i prawidłowo zamontować taki kocioł - będę naprawdę wdzięczna !!!

 

 

serdecznie dziękuję i czekam na pomoc

 

Kasia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo uważnie przeczytałam Państwa posty - i chyba nareszcie znalazłam to czego szukałam.

 

Mam ogromną prośbe by ktoś wytłumaczył mi na co należy zwracać uwagę przy zakupie kotła z płaszczem wodnym. Wiem już co nieco na temat teorii działania, ale te wszystkie zawory, pompy, wymienniki, wężownice i zasobniki mnie przerastają.

 

Jeśli ktoś by mógł polecić firmę w okolicach Warszawy lub która może do Warszawy dojechać, a która by mi pomogła dobrze wybrać i prawidłowo zamontować taki kocioł - będę naprawdę wdzięczna !!!

 

 

serdecznie dziękuję i czekam na pomoc

 

Kasia :D

 

Kasiu, pewno ktoś duuużo mądrzejszy Ci odpisze, ale właśnie wróciłam z salonu z kominkami - i ...jestem głupsza niż byłam wchodząc. Generalnie co innego mój instalator, a co innego Pan sprzedawca. Głowa mnie boli. Siadam i szukam dalej - choć miłośnicy kominków z płaszczem - ci co już je mają z pewnością będą bardzo pomocni.

Powodzenia

Aga - wciąż szukająca kominka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo uważnie przeczytałam Państwa posty - i chyba nareszcie znalazłam to czego szukałam.

 

Mam ogromną prośbe by ktoś wytłumaczył mi na co należy zwracać uwagę przy zakupie kotła z płaszczem wodnym. Wiem już co nieco na temat teorii działania, ale te wszystkie zawory, pompy, wymienniki, wężownice i zasobniki mnie przerastają.

 

Jeśli ktoś by mógł polecić firmę w okolicach Warszawy lub która może do Warszawy dojechać, a która by mi pomogła dobrze wybrać i prawidłowo zamontować taki kocioł - będę naprawdę wdzięczna !!!

 

 

serdecznie dziękuję i czekam na pomoc

 

Kasia :D

 

Zacznę od:

 

1. należy zwrócić uwagę na to czy wkład kominkowy ma tzw. kurtynę powietrzną (zapobiega ona mocnemu brudzeniu się szyby)

 

2. odpowiedni dobór mocy kominka - przyjmuje się w uproszczeniu, że na 10m2 domu o wysokości 2,5m dobiera się 1kW mocy wkładu (przykładowo dom ma 150m2 to wkład powinien mieć 15kW). Moc wkładu jest uzależniona także od ocieplenia domu, ilości przeszklenia, usytuowania i wielu innych czynników. Przewymiarowanie mocy kominka wpływa niekorzystnie na pracę kominka oraz komina!!!

 

3. najlepiej aby kominek miał doprowadzenie powietrza wprost do komory spalania

 

4. aby wkład posiadał szyber (najlepiej gdy wkład posiada zintegrowany szyber, ponieważ dźwignia sterująca pracą szybra jest umieszczona tuż przy drzwiczkach kominkowych)

 

5. jeśli chodzi o kwestię wizualną to już indywidualna sprawa każdego kupującego :wink:

 

To chyba tyle jeśli chodzi o wybór samego wkładu, mam nadzieję że o niczym nie zpomniałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. odpowiedni dobór mocy kominka - przyjmuje się w uproszczeniu, że na 10m2 domu o wysokości 2,5m dobiera się 1kW mocy wkładu (przykładowo dom ma 150m2 to wkład powinien mieć 15kW). Moc wkładu jest uzależniona także od ocieplenia domu, ilości przeszklenia, usytuowania i wielu innych czynników. Przewymiarowanie mocy kominka wpływa niekorzystnie na pracę kominka oraz komina!!!

Chciałbym tylko podkreślić, że warto obliczyć sobie zapotrzebowanie na ciepło, a nie dobierać wg metra sześciennego czy kwadratowego.

W technologii jednowarstwowej ściany współczynnik przenikania ciepłą jest prawie 2 razy większy niż przy 2 warstwowej co może zdecydowanie poróżnić zapotrzebowanie. To samo z dachem, podłogą oknami, rodzajem wentylacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys obiecalem fotki

przedstawiam urzadzenie ktore przelacza prace z kominka na piec po prostu wylacza zasialnie przy osiagnieciu okreslonej temperatury wszystkich urzadzen zwiazanych z kominkiem w moim wypadku 2 pomp obiegowych. Przy braku okreslonej temperatury na kominku w plaszczu (50 stopni) wylancza pompy i przelancza prace na piec gazowy. nie znam oznaczenia urzadzenia kiedys mialem karton obecnie po porzadkach wyrzucilem, montowal to specjalista od Vaillanta.

 

http://images34.fotosik.pl/144/ced2e801e2ff6a25med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/144/630ec5f4c0d9b59b.jpg

 

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. odpowiedni dobór mocy kominka - przyjmuje się w uproszczeniu, że na 10m2 domu o wysokości 2,5m dobiera się 1kW mocy wkładu (przykładowo dom ma 150m2 to wkład powinien mieć 15kW). Moc wkładu jest uzależniona także od ocieplenia domu, ilości przeszklenia, usytuowania i wielu innych czynników. Przewymiarowanie mocy kominka wpływa niekorzystnie na pracę kominka oraz komina!!!

Chciałbym tylko podkreślić, że warto obliczyć sobie zapotrzebowanie na ciepło, a nie dobierać wg metra sześciennego czy kwadratowego.

W technologii jednowarstwowej ściany współczynnik przenikania ciepłą jest prawie 2 razy większy niż przy 2 warstwowej co może zdecydowanie poróżnić zapotrzebowanie. To samo z dachem, podłogą oknami, rodzajem wentylacji itd.

 

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%. Zaznaczyłem w swojej wypowiedzi, że to orientacyjne dane i że na obliczenia wpływa wiele innych czynników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, pewno ktoś duuużo mądrzejszy Ci odpisze, ale właśnie wróciłam z salonu z kominkami - i ...jestem głupsza niż byłam wchodząc. Generalnie co innego mój instalator, a co innego Pan sprzedawca. Głowa mnie boli. Siadam i szukam dalej - choć miłośnicy kominków z płaszczem - ci co już je mają z pewnością będą bardzo pomocni.

Powodzenia

Aga - wciąż szukająca kominka. :D

 

Aga - wielkie dzięki za pociechę, jest nas już dwie. :wink: choć myślę, że to tylko początki są trudne....

 

co do pomocy pozostałych forumowiczów - nie myliłaś się, za co im serdecznie dziękuję...

 

myślę nękać tu wszystkich pytaniami - tu mrugam okiem w stronę komtech i foczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jewroszka prześlij mi to w pdfie

 

Nieśmiało sie przypominam, wysłałem w ubiegłym tygodniu a ekipę mam umówioną na przyszły. :-(

:oops: :oops: :oops: sorry

zainstalowałem sobie program pocztowy, to zerzarł mi wszystkie maile,

i nie wiem co tam było :-?

prześlij mi jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłałem wczoraj.

 

dzięki za zainteresowanie bu juz sie martwiłem że nie będe robil nic innego tylko przełaczał zaworki. :wink: .

 

P.S.

 

Czy można przy takim układzie jak mój zrobić osobne sterowanie dolnym i górnym obiegiem?

 

A może mogłbys podac swój numer telefonu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!

 

Czy ktoś ze znających temat mógłby spojrzeć na schemat mojej kotłowni i rozrysowac jak powinna być skonstruowana żeby w niej wspóldziałałł kominek z PW i kocioł gazowy?, oraz jakie sterowniki pomp zastosować?

 

Miał mi pomóc 1950, ale ma chyba nadal problem z pocztą, a ja we wtrek mam miec "fachowców", tylko że oni proponują mi jakies zaworki przestawiac. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!

 

Czy ktoś ze znających temat mógłby spojrzeć na schemat mojej kotłowni i rozrysowac jak powinna być skonstruowana żeby w niej wspóldziałałł kominek z PW i kocioł gazowy?, oraz jakie sterowniki pomp zastosować?

 

Miał mi pomóc 1950, ale ma chyba nadal problem z pocztą, a ja we wtrek mam miec "fachowców", tylko że oni proponują mi jakies zaworki przestawiac. :-?

prześlij schemat swojej kotłowni to postaram sie pomóc w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do forumowiczów szukam wkładu z płaszczem. Powierzchnia użytkowa 140 m2 (kubatura ok 450m3). Parter plus użytkowe poddasze. No i tu zaczynają się schody. Żona ma jeden priorytet musi być szyba prostokątna coś w formacie TV 16/9. Wyszukała kominek Spartherm Varia Bh ale niestety chyba nie jest z płaszczem.Ja znalazłem EDILKAMIN AQUATONDO 22. Czy są jeszcze jakieś inne opcje?

 

Pozdrawiam zone! Mam takie same upodobania :lol:

Niestety wybor kominkow z plaszczem w tym stylu jest baaaardzo marny. Pozostaje Eldikamin Acquatondo22 lub Eldikamin IDRO 50.

Przeszukalam chyba cala siec i nic lepszego nie znalazlam. Szukalam tez kogos kto wyprodukowalby taki wklad jak TV16/9 i nikt sie nie podjal jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja grupa.

Po dłuższym kombinowaniu wymyśliliśmy sobie że kominek będzie wbudowany w scianę a dokładniej w komin. Może ktoś kto juz założył zerknie na moje rozwiązanie "wbudowy" W kominie musieliśmy przebudować kanały wentylacyjne, jest przewidziana wyczystka dla kominka i podłączenie kotła gazowego (kanały zamienione miejscami). No i właśnie, czy musze robić wyczystkę dla gazowego??

 

I drugie - podejścia powietrza od dołu - widać otwory w podłodze (wszystko będzie jeszcze wyżej bo wylewka przyjdzie), czy zmieszczę tam rurę od najbliższego otworu ??

 

Najlepsze to jest to że bedę miał dójcie od strony kotlowni do obudowy kominka, chyba nawet pozostawię od tamtej strony niezabudowane :D

http://img341.imageshack.us/img341/8356/kominikominekmq6.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...