Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Wszystko zalezy do jakiego wnetrza, Lecham jest w nieco innym stylu niz Acquatondo.

 

A dlaczego ostatecznie Lechma? Z tymi drugimi cos nie tak?

 

Wymiar szyby jest priorytetem a lechma ma największy prostokąt. No i instalator daje na niego większy upust. Trochę też mam obawy co do tych gilotynowych drzwiczek w Acquatondo, jak się będą sprawdzały w użytkowaniu.Lechman z czarnymi gałkami wygląda ok.

A i jeszcze jedno lechma ma o 30 litrów mniej objętości płaszcza powinien się szybciej rozgrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystko zalezy do jakiego wnetrza, Lecham jest w nieco innym stylu niz Acquatondo.

 

A dlaczego ostatecznie Lechma? Z tymi drugimi cos nie tak?

 

Wymiar szyby jest priorytetem a lechma ma największy prostokąt. No i instalator daje na niego większy upust. Trochę też mam obawy co do tych gilotynowych drzwiczek w Acquatondo, jak się będą sprawdzały w użytkowaniu.Lechman z czarnymi gałkami wygląda ok.

 

no jak czarne galki to faktycznie ok :) A upust jeszcze bardziej ok :D

 

Prowadze na ostatnia chwile negocjacje z jeszcze jednym prodcentem. jak w koncu zgodzi sie zrobic mi wklad na wymiar to wpisze namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy do jakiego wnetrza, Lecham jest w nieco innym stylu niz Acquatondo.

 

A dlaczego ostatecznie Lechma? Z tymi drugimi cos nie tak?

 

Wymiar szyby jest priorytetem a lechma ma największy prostokąt. No i instalator daje na niego większy upust. Trochę też mam obawy co do tych gilotynowych drzwiczek w Acquatondo, jak się będą sprawdzały w użytkowaniu.Lechman z czarnymi gałkami wygląda ok.

 

no jak czarne galki to faktycznie ok :) A upust jeszcze bardziej ok :D

 

Prowadze na ostatnia chwile negocjacje z jeszcze jednym prodcentem. jak w koncu zgodzi sie zrobic mi wklad na wymiar to wpisze namiary.

 

Jak cena będzie przystępna to ja też sie pisze na to zamówienie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam odp z firmy Unirol. robia kominki z plaszczem na zamowienie ale tylko z szyba otwierana na bok a nie unoszona do gory. a niech tam, co za roznica!

 

wiem ze oprocz nas jest jeszcze jedna forumowiczka zainteresowana czyms takim. moze sie spichniemy i dostaniemy rabacik 8)

 

Spojrzcie na model Diankamin Parigi albo Fashion - bardzo prosty wklad, oczywiscie pomijam obudowe...

 

http://www.unirol.pl/kominki_plaszczem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki jesli już będziecie zamawiać/kupować wkłady to proszę zwrócić uwagę aby miały one wlot opwietrza do komory spalania bezpośrednio z zewnątrz, szczegół ale ważny :wink: a najlepiej jeśli wkład jest wyposażony także w zintegrowany szyber oraz chłodnicę płaszcza wodnego 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Merkury zaproponowala mi kominek, ktory dopiero za kilka tyg ma wejsc do sprzedazy - wymiary szyby 510x114. Cena 8.780 brutto, jesli razem zamowimy 3 sztuki mamy 10% znizki.

Kto jest chetny? Szczegoly techniczne moge przeslac mailem, czakam na wiadomosci na priva. Na realizacje zamowienia trzeba czekac 10 dni.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh........ ręce opadają............

 

:cry: :cry: :cry: :cry:

 

ludzie pomóżta (ogromny uśmiech w stronę przedmówcy, foczki i wogóle wszystkich )

 

sytuacja wygląda następująco.

 

Do dziś dnia żyłam w przeświadczeniu oczywiście po lekturze postów obecnego tu grona i nie tylko, że mój kominek będzie miał płaszcz wodny połączony zarówno z CO jak i C.W.U - zbierałam info, rozglądałam się tu i tam i pomysł wydawał mi się rozsądny.

 

A dziś przyjechał szaman od ogrzewania mojego developera....... i wyśmiał mój pomysł ! mówiąc, że jak mam ochotę wydać kupę kasy i zrobić sobie pomieszczenie CO w salonie to moja sprawa....

 

Jego zalecenia są zgoła odmienne :

 

- kazał sobie kupić wkład żeliwny, bo tańszy o mocy 11 kW (dom 185m2 na 3 kondygnacjach !), choć ocieplony 15 cm styropianu,

 

- wentylacja grawitacyjna,

 

- żadnego DGP bo po co podnosić koszta instalacji, ponoć moja klatka schodowa będzie idealnym kominem,

 

- mają być wszędzie kaloryfery (prócz kuchni i łazienek - tu podłogówka) zasilane piecem gazowym, bo ponoć wcale nie ma takiej różnicy w rachunkach w stos. do kominka z płaszczem, a wygodniej i wogóle.......

 

Pomóżcie - powiedzcie co o tym sądzicie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh........ ręce opadają............

 

:cry: :cry: :cry: :cry:

 

ludzie pomóżta (ogromny uśmiech w stronę przedmówcy, foczki i wogóle wszystkich )

 

sytuacja wygląda następująco.

 

Do dziś dnia żyłam w przeświadczeniu oczywiście po lekturze postów obecnego tu grona i nie tylko, że mój kominek będzie miał płaszcz wodny połączony zarówno z CO jak i C.W.U - zbierałam info, rozglądałam się tu i tam i pomysł wydawał mi się rozsądny.

 

A dziś przyjechał szaman od ogrzewania mojego developera....... i wyśmiał mój pomysł ! mówiąc, że jak mam ochotę wydać kupę kasy i zrobić sobie pomieszczenie CO w salonie to moja sprawa....

 

Jego zalecenia są zgoła odmienne :

 

- kazał sobie kupić wkład żeliwny, bo tańszy o mocy 11 kW (dom 185m2 na 3 kondygnacjach !), choć ocieplony 15 cm styropianu,

 

- wentylacja grawitacyjna,

 

- żadnego DGP bo po co podnosić koszta instalacji, ponoć moja klatka schodowa będzie idealnym kominem,

 

- mają być wszędzie kaloryfery (prócz kuchni i łazienek - tu podłogówka) zasilane piecem gazowym, bo ponoć wcale nie ma takiej różnicy w rachunkach w stos. do kominka z płaszczem, a wygodniej i wogóle.......

 

Pomóżcie - powiedzcie co o tym sądzicie..........

 

 

Oto strona gdzie można znaleźć rzuty budynku

 

http://www.arbuddevelopment.pl/plany.html

 

Powiem tylko tyle: ktoś się nie zna i miesza w glowie innym!!! :evil:

Ja nie rozumiem takiego podejścia do tematu, co za różnica jakim kominkiem się pali w celu ogrzania domu (czy powietrzny czy wodny to i tak trzeba palic - tyle ze w wodnym idzie mniej opału).

Wkład o mocy 11kW? :o to dużo za mało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitubaga,

 

tez mam miec kominek do co i cwu, bez kosmosow w salonie, cala machineria w kotlowni. Nie bedzie nawet szafki przy kominku, tylko nad kominkiem, na kondygnacji wyzej, naczynie wzbiorcze i caly interes. Wszytkie pompy w kotlowni. Wbrew pozorom nie sa to duze koszty, a pomysl chyba dobry - okaze sie w praniu :roll:

Caly projekt robiony przez jakiegos instalatora z biura projektowego ktore robilo nam projekt wiec powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitubaga

Pogoń czym prędzej tego szamana bo już na starcie widać, że nie ma pojęcia jak robi się taką instalację. Ja mam taką instalację + do tego jeszcze bufor i wszystko mam umieszczone w kotłowni łącznie z pompkami. Naczynie wzbiorcze mam akurat nad kominkiem lecz mi nie przeszkadza bo będzie zabudowane (ale jeśli masz inną koncepcję zabudowy kominka zawsze możesz naczynie dać na poddaszu), no i jak wspomnieli inni forumowicze czy palisz w kominku z płaszczem, dgp czy zwykłym otwartym i tak palisz drewnem więc jeśli chcesz mieć w salonie ''laboratorium" to najlepiej w ogóle zrezygnować z kominka albo umieścić go w kotłowni :wink: Moja rada(jak i pewnie wielu innych:przepędź tego magika jak najszybciej zanim wsadzi te swoje lewe łapy w tą instalację i nie narobi szkód.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Generalnie problem mam podobny jak nitubaga.

 

Przeświadczenie podobne, ale...

 

Spotkałem się z 6 różnymi instalatorami. Tylko 1 z nich nie miał oporów przed zmontowaniem instalacji z kotłem kondensacyjnym gazowym z instalacją kominka z płaszczem. 4 z nich odrzuciło mniej lub bardziej ten pomysł, 1 stwierdził, że jest to niebezpieczne połączenie i on tego nie wykona. Najrozsądniej rozmawiało mi się z ostatnim, który odradzał, jednak nie twierdził, że tego nie zrobi.

 

Dlaczego nie ma sensu ta zabawa:

1) Po co kupować kocioł gazowy za 10 000zł skoro z założenia chcemy palić drewnem, może lepiej od razu kupić kocioł na drewno ;)

2) Co zrobię jeśli braknie prądu lub zepsuje mi się pompa, a kominek będzie załadowany do pełna - nie wiem - może mi ktoś podpowiedzieć?

3) Dlaczego nie zwykły kominek i rozprowadzenie powietrza, w końcu taniej?

 

Obecnie waham się mocno, czy nie zastosować się do punktu 3 - kupić dobry kominek i rozprowadzić powietrze po pomieszczeniach.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o punkt 2, czyli co zrobić z rozpalonym kominkiem gdy braknie prądu - to na którymś wątku doczytałam, że można zakupić agregat i go wpiąć używając tam odpowiednich przełączników :)

Można kupić albo agregat prądotwórczy lub zasilacz awaryjny (ten drugi przełącza się automatycznie bez ingerencji ludzkiej).

A jeśli nie zastosujemy ani tego ani tego to najwyżej przeleje się kilkadziesiąt litrów wody do kanalizacji i po sprawie (ale to tylko w sytuacjach kryzysowych które mogą wcale się nie zdarzyc) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Dlaczego nie zwykły kominek i rozprowadzenie powietrza, w końcu taniej?

Minimalenie taniej jest to fakt, ale jeśli ktoś myśli o ogrzewaniu domu kominkiem napewno lepszym rozwiązaniem jest kominek z płaszczem wodnym.

Ststem dystrybucji gorącego powietrza ma zasadniczą wadę a mianowicie działa jak odkurzacz (przy każdym wylocie z kratek jest zawsze brudno - powietrze które przepływa przez DGP porywa drobiny kurzu i brudzi wszystkie pomieszczenia w domu głównie przy wylotach).

Zaletą kominka z płaszczem wodnym jest też wyższa sprawność tego urządzenia, a co za tym idzie zmniejszenie ilości spalanego opału.

Kolejną zaletą jest możliwość przygotowania c.w.u.

A powiem na koniec tylko tyle: wybór należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nie można łączyć kominka z pw. z innymi kotłami na paliwo stałe(tak przynajmniej piszą "mądrzy fachowcy) a piec na ekogroszek jest piecem na paliwo stałe. Ktoś pytał po co zakładać piec kondensacyjny za 10tys. - otóż ja montując całą instalację z góry zakładałem, że kominek będzie głównym źródłem ogrzewania więc wybrałem piec gazowy zwykły który kosztował ok. 5tys. Jeśli chodzi o fachowców, którzy twierdzą, że instalacja kominka z pw. w połączeniu z piecem gazowym jest niebezpieczna to nie nie mają pojęcia co mówią. Fachowo zmontowana instalacja jest w pełni bezpieczna a jeśli ci fachowcy odradzają taką instalację to znaczy że nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać bo pewnie do tej pory montowali tylko dgp. U mnie instalator nie tylko nie miał nic przeciw takiej instalacji a wręcz przekonał mnie że to jest bardzo dobre rozwiązanie i namówił mnie na bufor ciepła(za co szczególnie jestem mu wdzięczny). Oczywiście taka instalacja musi mieć zasilanie prądem(szczególnie prąd potrzebny jest do pomp obiegowych) lecz miałem możliwość przetestowania instalacji gdy wyłączyli prąd a kominek był załadowany na full - w momencie wyłączenia zasilania zaczęła się gotować woda lecz instalacja automatycznie dopuszczała zimną wodę która zchładzała płaszcz i efekt był taki że parę minut pobulgotało i się uspokoiło. na przyszłość kupiłem przetwornicę i akumulator żelowy 105Ah w razie gdyby przerwa w dostawie prądu była dłuższa (naładowany do pełna akumulator starcza na zasilanie pomp od kilku do kilkunastu godzin pracy 2 pomp obiegowych)

I na koniec rada dla tych którym pseudofachowcy robią mętlik w głowie: nie bierzcie do takich instalacji majstrów typu pan Henio z jednym śrubokrętem, który nawet nie bardzo się orientuje po co instalować jakieś naczynie wzbiorcze czy zawór bezpieczeństwa :wink: , korzystajcie ze sprawdzonych ekip najlepiej z polecenia - będzie trochę drożej(chociaż w przyszłości może okazać się, że wcale nie) ale porządna firma zrobi instalację fachowo, da na tą robotę gwarancję no i spać spokojnie będziecie mogli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Henia wykluczyłem już na etapie dzwonienia po fachowców. Założenie jednak miałem takie, by całą instalację wykonała mi jedna firma, by później nie było problemu przerzucania odpowiedzialności, jeśli coś nie działałoby poprawienie.

 

Widzę, że najprawdopodobniej jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Przeszlam kawalek tego watku i widze ze wiekszosc z Was kominek z plaszczem zastosowala w ukladzie z kotlem gazowym

Czy ktos uzytkuje kominek z plaszczem wraz z kotlem na paliwa stale? U mnie bylby to eko groszek

Co prawda nie jestem użytkownikiem takiego "zestawu", lecz stosuje się połączenie tych dwóch urządzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...