Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Na dzień dzisiejszy mam ofertę: matriały: co z piecem kondensacyjnym "Imer gaz" - 33307, kanalizacja 1626, instalacja wodociągowa- 3900, robocizna: co 3450, woda+kanaliza 2300, gaz 1350, montaż wyposażenia- 1000. Do tego 7% vat.

W projekcie mam:

Kocioł gazowy jednofunkcyjny typ ZSE 24-3MFK Eurostar firmy Junkers z zasobnikiem CWU St 160 i konsolą podłączeniową, C22-600-400 grzejniki stalowe płytowe PURMO C firmy RETTING HEATING, K36-28-1,8 - grzejnik konwektorowy RATEC K firmy RETTING, rurki miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Naczynie wzbiorcze do kominka powinno być powyżej kominka a więc ok 2.5 m nad podłogą niekoniecznie na poddaszu a obok w kotłowni, nad kominkiem lub innymm miejscu.Nie może zamarznąć w nim woda.Rury minimum 28 mm,przelew do kanalizy albo na zewnątrz.Muszą mieć wytrzymałość na temp. wrzenia.Pozdrawiam Wiech

Dzięki Wiech - odpowiedź dwa w jednym (dla mnie i Agnieszki) :D ! Dwie wątpliwości: mąż twierdzi , że naczynie przelewowe musi być wyżej grzejników nie kominka (będą grzejniki na poddaszu). Druga: czy wytrzymałe na wrzenie są też plastikowe rury czy muszą być miedziane?

Co do planowanej intalacji (3 osoby, w przyszłości może 4?) to ma być piec jednofunkcyjny z zasobnikiem (nie wiem, czy są tu kondensaty i czy kupno ma sens) chyba na owe 150l plus oczywiście kominek z płaszczem, wszędzie grzejniki (planowaliśmy podpodłogowe grzejniki w salonie, ale zrezygnowaliśmy). W związku z czym jeszcze jedno pytanie dla użytkujących: jak instalatrzy prowadzą rurydo grzejników: osobno idzie wiązka od pieca a osobno od kominka czy jakos inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loop - pompki P2 i P3 masz w obwodzie wpięte szeregowo, czego nie rozumiem (takie duże i cienkie to podłogowe?). Podział przepływu przez podłogówkę i kaloryferki można było zrealizować zaworem trójdrożnym sterowanym termostatycznie, albo manualnie...

Imo ta pompka P3 jest zupełnie zbędna...

 

U mnie są dwie pompy i ręczne sterowanie. Piec grzeje wodę w zasobniku, kominek podłogówkę. Każde z nich może grzać oba media. Sterowanie trzema zaworami na zasilaniu. Pompy na zasilaniu, sterowane kominkiem i piecem. Jak będzie potrzeba i kasa, to wstawię następne dwie pompy w układ, by go całkowicie zautomatyzować. (u mnie wszystko na Heep2o, więc można bez bólu rozebrać i złożyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiech - odpowiedź dwa w jednym (dla mnie i Agnieszki) :D ! Dwie wątpliwości: mąż twierdzi , że naczynie przelewowe musi być wyżej grzejników nie kominka (będą grzejniki na poddaszu). Druga: czy wytrzymałe na wrzenie są też plastikowe rury czy muszą być miedziane?

 

Naczynie przelewowe nie musi być nad wszystkimi grzejnikami (przynajmniej w Makrotermie), bo grzejniki pracują w systemie zamkniętym, a za wymiennik robi tu sam kominek.

 

Jeśli chodzi o rury plastikowe, to bym nie ryzykował...ale profesjonalistą nie jestem, więc może ktoś mądrzejszy się wypowie.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Marzanna Guzikowska.Jeżeli planujesz układ grzejnikowy zamknięty to przewlew do kominka nie musi być na poddaszu .Ja mam tak samo jak Ty planujesz,a wieć poddasze użytkowe z grzejnikami a na dole salon z kominkiem.Powtarzam sam przelew do kominka powinien być tylko powyżej kominka.Naczynie przelewowe może być w kotłowni ,w salonie nad kominkiem lub innym miejscu.Kominek makrotermu ma wymiennik w sobie czyli w kominku i nie musisz dokupywać wymiennika.Rury od kominka są osobne,ale tylko do wpięcia w piec CO.Nie ma osobnej instalacji instalacji grzejnikowej .Rury miedziane są bardziej wytrzymałe na temperaturę.Cała instalacja może być plastikowa,a zrobić tylko połączenie do pieca CU(przynajmniej ja bym tak zrobił).Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poszerzyć grono klubowiczów. CZy mogę jescze, Tommco?

Mam pytanie - jak sobie radzicie z wynoszeniem popiołu?

Słyszałem o "jakims" montażu kominka (chyba wyżej o parę cm niż normalnie i popielnik pod kominkiem), który ogranicza pylenie i częste wynoszenie popiołu. Czy coś wiecie o tym drodzy forumowicze.

 

PS. Tommco.

Przekonałem się do kominka z płaszczem wodnym i mimo już istniejących wylewek - instalator kuje i montuje ten wariant. Dzieki za szybką odpowiedź i spotkanie raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielona z tego tematu ... ale chetna po tym co czytam do zamontowania kominka z plaszczem wodnym .... Jedno co mnie niepokoi, a co slyszalam od "zyczliwych", ze cos tam moze z czasem przeciekac ... ten plaszcz , czy naczynie zbiorcze , sorry , ale nie znam sie na tym ... Chcialam tylko zapytac , na jaki okres daja gwarancje i jakie wady moga powstac podczas uzytkowania ...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani użytkownicy kominków z płaszczem wodnym!!!!!!!

Czy jest ktoś z Was odważny pokazać mi jak to wszystko funkcjonuje?

mam wiele wątpliwości i jak jeden z naszych kolegów chciałbym sie mile rozczarować i mieć wreszcie 100% powności, że to rozwiązanie jest super.

Mieszkam w okolicach Piaseczna.

 

Czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam na jaki okres daja gwarancję, ale napewno nie jest to specjalnie długo. Jak to w kominkach moze sie przepalić, moze wysiąść nawiem i programator /u mnie programatora brak, ale mam przekaźnik/. Moze zakamienić sie wymiennik itp.

Mam nadzieję, ze nie szukacie czegoś na wieczność 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani użytkownicy kominków z płaszczem wodnym!!!!!!!

Czy jest ktoś z Was odważny pokazać mi jak to wszystko funkcjonuje?

mam wiele wątpliwości i jak jeden z naszych kolegów chciałbym sie mile rozczarować i mieć wreszcie 100% powności, że to rozwiązanie jest super.

Mieszkam w okolicach Piaseczna.

 

Czekam na info.

Jak chcesz to przyjeżdżaj i patrz do woli, zanim go nie obuduję. A i Kraków pooglądasz przy okazji 8)

Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Baardzo bym chciał spotkać sie z kimś z mojej okolicy /lub trochę dalszej/

w celu konsultacji. Oczywiście chodzi mi o połączenie kominka z płaszczem oraz piecem kondensacyjnym.

Jest tyle różnych informacji na ten temat, że stoję przed wielkim dylematem. jeśli jest ktos taki, to bardzo proszę o kontakt. Mieszkam w okolicach Piaseczna. Chciałbym zastosować kominek Lechma z np. Junkersem. Chociaż to nie ma znaczenia na tym etapie.

Ponadto jeśli ktoś mógłby polecić hydraulika, kory takie instalacje wykonywał, to byłbym baaardzo wdzięczny.

czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych, którzy zainteresowali się moim problemem i odpowiedzieli.

Serdeczne dzięki.

 

[bAishan! [/b]To niestety za daleko, dzieli nas wiele km. ale jeśli byś chciał, to napisz cos więcej.Ile lat użytkujesz taki system. ile drewna spalasz przez zimę. Jak dajesz sobie radę w dni wiosenne lub wczesno jesienne. Jak często musisz doładać do kominka. Czy wygasza się kominek w trakcie pobytu w pracy, czy podłopga trzyma ciepło, czy załącza się wtedy kocioł z gazem? Sam Widzisz ile mam pytań.

 

Wiech! Też wielkie dzieki dodałes mi otuchy, bo spotkałem się z wieloma słowami krytyki na temat tych połączeń. Np. że tworzy się kotłownia w salonie.

Na razie nie mogę znaleźć hydraulika, który odważyłby się podołać takiemu zadaniu.Czego się obawiają. Jeden na wstępie coś nie klawo wyrażął sie o tym sposobie, drugi umawia się i nie zjawia na spotkania.

Nadal szukam.

Kto szuka nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaskoz!

Z tym Twoim szukaniem hydraulika to uważaj, to dość skomplikowana instalacja i dobrze byłoby wybrać takiego co to niejeden taki system łączył. Mój wykonawca właściwie wszędzie gdzie montuje instalacje to są one z kominkiem z płaszczem. Stąd wiele drobnych usprawnień, o których wspominał. Niestety nie jest ze mnie "techniczny gość" więc trudno mi o tym szczegółowo pisać. Co do moich doświadczeń to nie są one zbyt długie. Kominek mam czynny od końca listopada 04. Bez problemu grzał i podłogówkę i grzejniki. Co do przejmowania pracy od pieca to próbowałem tylko 1 raz i nie było z tym problemów, teraz grzeję tylko piecem - bo to automatyka, a jeszcze nie mieszkam i nie mam czasu przychodzić i palić w kominku. Podobnie jak Bard mam wszystko [piszę o kominku] na wierzchu w salonie - więc można jeszcze pooglądać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...