Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witam składam wszystkim płaszczowcom wesołych świąt i szczenśliwego nowego roku 2008 pozdrawiam :D

 

 

Ja również życzę wszystkim najlepszego ale w 2009 :lol: :lol: :lol: roku.

 

Cmyk

 

Jak jest ze szczelnością kominka makroterm, przy doprowadzeniu powietrza z zewnątrz? Planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem i wklad musi być szczelny w takim przypadku. Masz jakiegoś instalatora którego móglbyć polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam składam wszystkim płaszczowcom wesołych świąt i szczenśliwego nowego roku 2008 pozdrawiam :D

 

 

Ja również życzę wszystkim najlepszego ale w 2009 :lol: :lol: :lol: roku.

 

Cmyk

 

Jak jest ze szczelnością kominka makroterm, przy doprowadzeniu powietrza z zewnątrz? Planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem i wklad musi być szczelny w takim przypadku. Masz jakiegoś instalatora którego móglbyć polecić?

Jak jest ze szczelnością kominka makroterm, przy doprowadzeniu powietrza z zewnątrz? Planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem i wklad musi być szczelny w takim przypadku. Masz jakiegoś instalatora którego móglbyć polecić?

No tak małe fo pa w temacie roku żeczywiście 2009 a z makrotermem żeczywiście są problemy z szczelnym doprowadzeniem powietrza do wkładu proponuję jeżeli nie jesteś zbytnio przywiązany do tego producenta wybranie innego kominka gdzie takie podłączenie jest możliwe np http://www.kominki-pama.com lub http://www.kominki.byrski.pl co do instalatora to zajżyj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMYK ,ja równiez uważam zakup mojego kominka Makroterm za jedn z najbardziej udany do domku.Pale wylącznie w kominku(gaz z butli propan ,drogi).Pale 5 sezon i podliczylem że zakup kominka mi sie zwrócił gdybym palil drogim propanem.A tak propan tylko latem do CWU, a zimą kominek do CO i CWU.Z brudna szyba nie walczę.Po 2-12godaz jest brudna. Komin czyszcze sam 2-3 razy do roku , zajmuje mi to niecała godż . Kominek czyszcze co 2-4 tygodni zajmuje mi to 1-2 godz. Planuje jeszcze solary jak będą tańsze. Spalam od 7-13mp drewna w zimie, do ogrzania ok 200m/2.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak małe fo pa w temacie roku żeczywiście 2009 a z makrotermem żeczywiście są problemy z szczelnym doprowadzeniem powietrza do wkładu proponuję jeżeli nie jesteś zbytnio przywiązany do tego producenta wybranie innego kominka gdzie takie podłączenie jest możliwe np http://www.kominki-pama.com lub http://www.kominki.byrski.pl co do instalatora to zajżyj na priv

poprawię tylko adres

http://pama-kominki.com :)

 

A nawiasem to ciekawe te kominki, takie proste, wyłożone szamotem tylko nic a nic nie można doczytać o ich konstrukcji czy też cenie :(

 

Ktoś ma, wie jak wygląda z bliska lub może gdzie to dotknąć lub zobaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Merkury zaproponowala mi kominek, ktory dopiero za kilka tyg ma wejsc do sprzedazy - wymiary szyby 510x114. Cena 8.780 brutto, jesli razem zamowimy 3 sztuki mamy 10% znizki.

Kto jest chetny? Szczegoly techniczne moge przeslac mailem, czakam na wiadomosci na priva. Na realizacje zamowienia trzeba czekac 10 dni.

 

pozdrawiam,

 

Klemeni bywasz tu jeszcze?????? :roll:

normalnie mordka mi sie usmiechnela ze jest kominek z pw o takich wymiarach,

czy kupiles go, a jesli tak czy mozesz polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeezły, i ma dolot powietrza z zewnątrz. A jak cena jego??

 

pisza że w Castoramie dostępne czy mi się wydaje...??

przy tej cenie w poruwnaniu do pamy z elektroniką w cenie wkładu to merkury sam golas bez elektroniki no i sporo droższy

 

tak i jak napisano na osobnym wątku jest bardzo słaby - mało KW

 

A te Pama ciekawe i gadałem z gościem od nich pięęęknie tłumaczył jak to ich szyba wcale się nie brudzi bo ma szamot o wogule.

Jak się to ma w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec gazowy wylaczony na grzanie od 2 lat, grzeje jedynie wode oplaty za gaz to 200 zl za 3 miesiace piec kondensacyjny Vaillant. To tyle"

 

witam

chłopie po co ci piecyk kondensacyjny skoro go nie używasz!!!!!!!!!!!!!!!!

nie szkoda kasy za to są ładne wakacje - to jakieś 3 -5 tyś więcej wydałeś niż potrzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moim zdaniem to bzdura pakować się w kominek z pw i kondensat

lepiej kupiś tańszy piecyk a zużycie gazy na cwu jest takie samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

pozdrawiam

zażyj walerianę,

to jego pieniądze i pozwól mu robić z nimi co chce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeezły, i ma dolot powietrza z zewnątrz. A jak cena jego??

 

pisza że w Castoramie dostępne czy mi się wydaje...??

przy tej cenie w poruwnaniu do pamy z elektroniką w cenie wkładu to merkury sam golas bez elektroniki no i sporo droższy

 

tak i jak napisano na osobnym wątku jest bardzo słaby - mało KW

 

A te Pama ciekawe i gadałem z gościem od nich pięęęknie tłumaczył jak to ich szyba wcale się nie brudzi bo ma szamot o wogule.

Jak się to ma w praktyce?

Nie chcę być tu posondzony o stronniczość ale zainstalowałem kilka ich wkładów i powiem iż całkiem całkiem a tak naprawdę to dużo zależy jakim drzewem palisz jak palisz wilgotnym to w jakim byś nie palił kominku to będziedz miał zasyfioną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...