Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy forumowicze,

 

mam kilka problemow z moja instalacja Turbokominek + Vitodens 200. Moj instalator twierdzi ze wszystko musi dzialac jak trzeba a nie dziala. Przynajmniej ja tak uwazam, moze ktos z was cos podpowie bo juz mnie zaczyna to meczyc. Co chwile pojawie sie nowy problem i juz nie mam sil, bo bez ciaglej kontroli i manualnego sterownia ogrzewaniem sie nie obedzie. a mialo to tak pieknie samo chodzic. I tak:

 

po pierwsze vitodens200 czasami dziwnie dziala. Np na zalaczonym CWU zaczyna mi grzac grzejniki. Szczegolnie w nocy po paleniu w kominku mimo ze tylko CWU to grzejniki cieple. Jak skrece temp nocna na 3 stopnie to tez tak robi. Dopiero jak skrece dzienna temp do np 10 stopni to sie nie wlaczy.

 

problem ktory rozwiazalem ale nie wiem co bylo przyczyna bo dwa rozwiazania byly zastosowane. W momencie jak piec byl wlaczony niewazne czy woda czy grzejniki i palilem w kominku to to grzejniki byly zimne a temp na kominku rosla do 90-100 stopni. jak wylaczylem piec wracalo do normy. wyczyscilem filtry i niby na chwile pomoglo a pozniej znow to samo. wymienilem jedna pompe grundfos (zalaczyaly sie automatycznie jak kominek osiagnal 48 stopni) na mocniejsza i wyczyscilem jeszcze raz wszystkie filtry i dziala. I nie wiem czy jedna pompa byla za slaba czy filtry brudne i to powodowalo problem. Inny instalator powiedzial ze to dlatego ze pompy maja rowna moc i sie kloca ze soba. Teraz niby dziala ok ale nie wiem jak dlugo.

 

kolejny problem to tym razem vitodens200 + pogodowka. Grzal dobrze ale od jakiegos czasu ustawie np temp na 20 stopni a on grzeje na maxa. przegrzewa dom bo temp jest wyzsza na termometrze niz zadana na piecu. Skrece lekko zawor na grzejniku np z 5 na 3 i juz sie robia zimne a wczesniej to moglem to regulowac. Dodatkowo caly czas pracuje pompa obiegowa cala dobe. Latem tego nie ma ale instalator mowi ze tak niby musi byc. troche to wkurza bo slysze piec z kotlowni jak zasypiam. Czy to prawidlowe?

 

I problem ktory mnie spotkal wczoraj. Zona chciala przestawic na sterpowniku kominka temperature i w momencie dotkniecia guziczka caly sterownik sie wylaczyl. Kazalem jej wylaczyc prad i wlaczyc, i sterownik sie uruchomil, ale fiksuje na nim temperatura. Tzn rzeczywista temp zle sie wyswietal, jest za niska przez co kominek grzeje ciagle zeby uzyskac temp zadana i to doprowadzilo do zagotowania wody, temp max na kominku pokazala sie 43 stopnie a zadana 52, mimo to grzejniki gorace. A dzisiaj rano temp rzeczywista na kominku 0 stopni i po jakims czasie sie wlaczyl alarm (nie wiem czy sygnalizowal zamarzanie czy przegrzanie) Czy uszkodzil sie sterownik, czujnik temp czy mogl czujnik wypasc?

 

Troche sporo tematow ale juz nie daje rady z tym sprzetem. Gdyby ktos mogl pomoc w jakiejs kwestii zeby nakierowac tych moich specjalistow to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej mocy kominek będzie zagotowywać wodę

przewymiarowanie może być niebezpieczne dla instalacji.

 

u rodzicow jest Edilkamin 26kW i wsio gra /

a czy ktos mi powie jaki wklad?

 

dzis dostalam oferte na aquaboxa i brzmi zachecajaco

 

cyt

" Acquabox odbiera ona ciepło ze spalin ponad wkładem; jest to lepsze rozwiązanie niż typowy płaszcz wodny, który jest zlokalizowany w bocznych i tylnej ścianie paleniska z tego względu, że w samym palenisku osiągana jest wyższa temperatura(przy acquaboxie) co wpływa na mniejsze brudzenie się szyby, ścian paleniska i komina (zachodzi efekt samooczyszczania). dodatkowo pomieszczenie , w którym zamontowany jest wkład z nasadą jest w stopniu wystarczającym ogrzane przez wkład gdyż całe ciepło nie jest odbierane od razu do wody(efekt promieniowania przez szybę + wydmuch ciepłego powietrza z kratek + akumulacyjne właściwości szamotu we wkładzie).

 

W kwestii instalacji jest zalecane, aby Acquabox zasilał bufor (zasobnik na wodę) a nie bezpośrednio (oczywiście przez wymiennik) instalację grzewczą; szczegółowe kwestię dobrze byłoby omówić z hydraulikami, którzy ewentualnie podłączali by nasadę do systemu C.O."

 

ktos mi powie ze tak jest rzeczywiscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--mam podobnie dla tego co raz częściej nachodzi mnie myśl: „zrób to sam”.

 

ano jest tu na forum taki wątek apropos tego i tylko ograniczenia techniczne mnie przed tym bronią

 

powtorze sie

szukam duzego kominka z pw

dzis zaproponowali mi spartherma varia ah z aquaboxem a ja wyczytalam ze aquabox nie pasuje do zadnej varii

 

napiszcie prosze gdzie szukac

a patrzyłaś arysto?

Dowiedziałem się że robią oni na wymiar czyli chcesz 100x50 i ci zrobią takowy. Tylko powyżej 80 szerokości tylko i wyłącznie szyba do góry.

Zadzwoń zapytaj

Nie wiem gdzie mieszkasz - w Markach pod Wawą jest taki salonik - oni je sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedzi w moich problemach z kominkiem.

 

Jutro jade troche po salonach poogladac jak one wygladaja wszystkie i cos mam nadzieje wybiore. Zdun, ktory w mojej okolicy robi kominki poleca mi wklad HAJDUKA ale na forach jest sporo informacji o tym ze sa awaryjne... ktoś ma? uzywa i jest zadowolony moze?

 

Nadal najwieksze utrapienie mam z instalacja tego wszystkiego...:( strasznie trudno o dobrego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedzi w moich problemach z kominkiem.

 

Jutro jade troche po salonach poogladac jak one wygladaja wszystkie i cos mam nadzieje wybiore. Zdun, ktory w mojej okolicy robi kominki poleca mi wklad HAJDUKA ale na forach jest sporo informacji o tym ze sa awaryjne... ktoś ma? uzywa i jest zadowolony moze?

 

Nadal najwieksze utrapienie mam z instalacja tego wszystkiego...:( strasznie trudno o dobrego fachowca.

 

ja używam Hajduka Volcano tak od 3 miesięcy, wszystko działa jak należy, w domu ciepło, bufor magazynuje ciepło, szyba jakoś strasznie się nie brudzi co 1-2 tygodnie trzeba przetrzeć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

mam kilka problemow z moja instalacja Turbokominek + Vitodens 200. Moj instalator twierdzi ze wszystko musi dzialac jak trzeba a nie dziala. Przynajmniej ja tak uwazam, moze ktos z was cos podpowie bo juz mnie zaczyna to meczyc. Co chwile pojawie sie nowy problem i juz nie mam sil, bo bez ciaglej kontroli i manualnego sterownia ogrzewaniem sie nie obedzie. a mialo to tak pieknie samo chodzic. I tak:

 

po pierwsze vitodens200 czasami dziwnie dziala. Np na zalaczonym CWU zaczyna mi grzac grzejniki. Szczegolnie w nocy po paleniu w kominku mimo ze tylko CWU to grzejniki cieple. Jak skrece temp nocna na 3 stopnie to tez tak robi. Dopiero jak skrece dzienna temp do np 10 stopni to sie nie wlaczy.

 

problem ktory rozwiazalem ale nie wiem co bylo przyczyna bo dwa rozwiazania byly zastosowane. W momencie jak piec byl wlaczony niewazne czy woda czy grzejniki i palilem w kominku to to grzejniki byly zimne a temp na kominku rosla do 90-100 stopni. jak wylaczylem piec wracalo do normy. wyczyscilem filtry i niby na chwile pomoglo a pozniej znow to samo. wymienilem jedna pompe grundfos (zalaczyaly sie automatycznie jak kominek osiagnal 48 stopni) na mocniejsza i wyczyscilem jeszcze raz wszystkie filtry i dziala. I nie wiem czy jedna pompa byla za slaba czy filtry brudne i to powodowalo problem. Inny instalator powiedzial ze to dlatego ze pompy maja rowna moc i sie kloca ze soba. Teraz niby dziala ok ale nie wiem jak dlugo.

 

kolejny problem to tym razem vitodens200 + pogodowka. Grzal dobrze ale od jakiegos czasu ustawie np temp na 20 stopni a on grzeje na maxa. przegrzewa dom bo temp jest wyzsza na termometrze niz zadana na piecu. Skrece lekko zawor na grzejniku np z 5 na 3 i juz sie robia zimne a wczesniej to moglem to regulowac. Dodatkowo caly czas pracuje pompa obiegowa cala dobe. Latem tego nie ma ale instalator mowi ze tak niby musi byc. troche to wkurza bo slysze piec z kotlowni jak zasypiam. Czy to prawidlowe?

 

I problem ktory mnie spotkal wczoraj. Zona chciala przestawic na sterpowniku kominka temperature i w momencie dotkniecia guziczka caly sterownik sie wylaczyl. Kazalem jej wylaczyc prad i wlaczyc, i sterownik sie uruchomil, ale fiksuje na nim temperatura. Tzn rzeczywista temp zle sie wyswietal, jest za niska przez co kominek grzeje ciagle zeby uzyskac temp zadana i to doprowadzilo do zagotowania wody, temp max na kominku pokazala sie 43 stopnie a zadana 52, mimo to grzejniki gorace. A dzisiaj rano temp rzeczywista na kominku 0 stopni i po jakims czasie sie wlaczyl alarm (nie wiem czy sygnalizowal zamarzanie czy przegrzanie) Czy uszkodzil sie sterownik, czujnik temp czy mogl czujnik wypasc?

 

Troche sporo tematow ale juz nie daje rady z tym sprzetem. Gdyby ktos mogl pomoc w jakiejs kwestii zeby nakierowac tych moich specjalistow to bylbym wdzieczny.

 

Trochę mało danych. Problemy jakie opisujesz mogą się wiązać z podbieraniem sobie wody przez pompy lub wadliwe działającymi (lub w złych miejscach) zaworach zwrotnymi, aczkolwiek nie koniecznie.

 

Czy masz w swojej instalacji sprzęgło hydrauliczne?

Czu kocioł jest jednofunkcyjny? Jak jest podłączony zasobnik do instalacji?

Ile i jakie masz obiegi grzewcze? Podłogówkę i grzejniki są oddzielnie - tzn. czy oba mają niezależne sterowanie? (dwie oddzielne pompy, zawór z mieszaczem do podłogówki)?

 

Jaki masz regulator pieca? Pogodowy?

Jakie temperatury są na zasilaniach obiegów i na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manieq82 napisał:

"ano jest tu na forum taki wątek apropos tego i tylko ograniczenia techniczne mnie przed tym bronią"

 

pisząc „zrób to sam”... miałem na myśli instalację co ,cwu z buforem

a Ty pewnie: http://forum.muratordom.pl/jak-to-sie-robi-czyli-bufor-ciepla,t89352-600.htm

jak się mylę to poproszę o linka…

 

mathiasso napisał:

"ja używam Hajduka Volcano tak od 3 miesięcy, wszystko działa jak należy, w domu ciepło, bufor magazynuje ciepło, szyba jakoś strasznie się nie brudzi co 1-2 tygodnie trzeba przetrzeć."

 

też myślimy o komiku ,buforze itd. http://forum.muratordom.pl/jak-to-sie-robi-czyli-bufor-ciepla,t89352-600.htm

Mam kilka pytań:

ile kW ma kominek ,ile L ma bufor, ile potrzeba czasu do naładowania i rozładowania bufora, ile m2 i czym(kaloryfery, podłogówka) ogrzewasz.

Z góry dziękuję i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po weekendowym oglądaniu kominków i co tu dużo gadać nic mi sie specjalnie nie spodobało. No może Hajduk... ale Pan monter nie był zbyt miły i tym mnie trochę zraził.

Sporo czytałam i ciągnie mnie do CTMa lub kratki.pl...

Zarówno przy jednym i drugim można sobie wszystko samemu dobrać według potrzeb. Czy jest na Forum może jakiś monter od tych konkretnych dwóch firm i mógłby mi powiedzieć czy są na tyle szczelne ze nadają się do wentylacji mechanicznej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...