Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

jestem po weekendowym oglądaniu kominków i co tu dużo gadać nic mi sie specjalnie nie spodobało. No może Hajduk... ale Pan monter nie był zbyt miły i tym mnie trochę zraził.

Sporo czytałam i ciągnie mnie do CTMa lub kratki.pl...

Zarówno przy jednym i drugim można sobie wszystko samemu dobrać według potrzeb. Czy jest na Forum może jakiś monter od tych konkretnych dwóch firm i mógłby mi powiedzieć czy są na tyle szczelne ze nadają się do wentylacji mechanicznej?

pozdrawiam

 

Zapytaj tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64663&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Buduję dom drewniany, o pow. użytkowej 105m, mam zamiar ogrzewać go kominkiem z płaszczem, no i oczywiscie kominek ma grzać wodę, w tandemie z solarami. Szukam solidnej firmy, doradztwa w tym zakresie, czy to da się zrobić?? Jak duży ma być kominek, jakiej firmy ??

Buduję na śląsku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dom drewniany to nic nie mówi, powiedz ile ciepła potrzebuje to Ci powiem jaki kominek masz dobrać. Ale od razu napiszę że mocy wodnej powinien mieć około minimum 15 kW jeżeli jest to jedyne źródło ciepła.

Jak chcesz grzać c.w.u i kominkiem i solarami to musisz zakupic duży wymiennik ciepła z dwiema spiralami. Koszty wyjdą spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam pewien dylemat i chciałbym skonsultować go z radami szanownych fachowców.

 

W czym rzecz:

Jestem użytkownikiem kominka z płaszczem wodnym 16kW i jest on spięty z instalacją co poprzez wymiennik płytowy, ale chodzi mi jeszcze po głowie założenie na czopuch kominka dodatkowego wodnego wymiennika odbierającego ciepło ze spalin. Przykładowy wymiennik można zobaczyć tutaj: http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=991&osCsid=80db0cfa313aa4a10c1b46d20af3a2ee

 

W związku z moim zamiarem rodzą się pytania:

1) czy ma sens zastosowanie takiego wymiienika?

2) jaki będzie wpływ na proces spalania w kominku w związku z dodatkowycm wychładzaniem spalin?

3) w jaki sposób połączyć owy wymiennik z płaszczem wodnym kominka: szeregowo, równolegle czy może jeszcze w inny sposób??

4) jeśli zostałby wpłączony z kominkiem szeregowo (bo wydaje mi się to najbardziej realne) to gdzie ewentualnie umieścić czyjnik temp sterownika pomp czy przy płaszczu wodnym czy przy owym wymienniku, gdzie szybciej będzie nagrzewać się woda?

5) czy nie jest to już "przerost treści nad formą"?

 

Proszę także o wasze opinie na ten temat.

A może ktoś użytkuje już kominek w takiej konfiguracji i może podzielić się swoim doświadczeniem??

 

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dom drewniany to nic nie mówi, powiedz ile ciepła potrzebuje to Ci powiem jaki kominek masz dobrać. Ale od razu napiszę że mocy wodnej powinien mieć około minimum 15 kW jeżeli jest to jedyne źródło ciepła.

Jak chcesz grzać c.w.u i kominkiem i solarami to musisz zakupic duży wymiennik ciepła z dwiema spiralami. Koszty wyjdą spore.

 

Grzać generalnie chcę kominkiem, natomiast solarami chcę ogrzewać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

tylko bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

z racji konieczności podjęcia decyzji

chodzi o to że mam piec kondensacyjny i zasobnik CWU

kominek z płaszczem wodnym

i ma być tak że kominek jak rozpalony przejmuje funkcje co (na górze grzejniki na dole podłogówka) a jak kominek się nie pali to wtedy co grzeje piec kondensacyjny

natomiast i tu własnie mój problem

instalotor mówi że nie opłaci się podłaczanie kominka do cwu

i ogrzewanie cwu z zasobnika tylko z pieca

jak wy to widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję dom drewniany, o pow. użytkowej 105m, mam zamiar ogrzewać go kominkiem z płaszczem, no i oczywiscie kominek ma grzać wodę, w tandemie z solarami. Szukam solidnej firmy, doradztwa w tym zakresie, czy to da się zrobić?? Jak duży ma być kominek, jakiej firmy ??

Buduję na śląsku.

Pozdrawiam

Takie instalacje doskonale się sprawdzają, lecz muszą być odpowiednio wykonane (z resztą jak wszystko aby działało poprawnie i przynosiło korzyści i zadowolenie użutkownika). bliższych informacji mogę udzialić na P.W., mail lub telefon :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

tylko bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

z racji konieczności podjęcia decyzji

chodzi o to że mam piec kondensacyjny i zasobnik CWU

kominek z płaszczem wodnym

i ma być tak że kominek jak rozpalony przejmuje funkcje co (na górze grzejniki na dole podłogówka) a jak kominek się nie pali to wtedy co grzeje piec kondensacyjny

natomiast i tu własnie mój problem

instalotor mówi że nie opłaci się podłaczanie kominka do cwu

i ogrzewanie cwu z zasobnika tylko z pieca

jak wy to widzicie ?

Osobiście mam podłaczony także zasobnik C.W.U. pod kominek i nie mogę powiedzieć złego słowa na ten temat, C.W.U. jest ogrzewane niejako "przy okazji" (wiadomo że też to kosztuje ale napewno mniej niż ogrzewanie wody gazem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam pewien dylemat i chciałbym skonsultować go z radami szanownych fachowców.

 

W czym rzecz:

Jestem użytkownikiem kominka z płaszczem wodnym 16kW i jest on spięty z instalacją co poprzez wymiennik płytowy, ale chodzi mi jeszcze po głowie założenie na czopuch kominka dodatkowego wodnego wymiennika odbierającego ciepło ze spalin. Przykładowy wymiennik można zobaczyć tutaj: http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=991&osCsid=80db0cfa313aa4a10c1b46d20af3a2ee

 

W związku z moim zamiarem rodzą się pytania:

1) czy ma sens zastosowanie takiego wymiienika?

2) jaki będzie wpływ na proces spalania w kominku w związku z dodatkowycm wychładzaniem spalin?

3) w jaki sposób połączyć owy wymiennik z płaszczem wodnym kominka: szeregowo, równolegle czy może jeszcze w inny sposób??

4) jeśli zostałby wpłączony z kominkiem szeregowo (bo wydaje mi się to najbardziej realne) to gdzie ewentualnie umieścić czyjnik temp sterownika pomp czy przy płaszczu wodnym czy przy owym wymienniku, gdzie szybciej będzie nagrzewać się woda?

5) czy nie jest to już "przerost treści nad formą"?

 

Proszę także o wasze opinie na ten temat.

A może ktoś użytkuje już kominek w takiej konfiguracji i może podzielić się swoim doświadczeniem??

 

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Tak jak już napisali przedmówcy: jest to przerost formy nad treścią i zamiast pomóc, może przynieść więcej problemów i strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W obawie przed ,„sauną” w salonie (kilka godzin palenia z max sprawnością+ bezwładność podłogówki http://forum.muratordom.pl/klub-uzytkownikow-kominkow-z-plaszczem-wodnym,t36551-2640.htm -pod koniec strony)

myślałem o:

 

http://img232.imageshack.us/img232/8452/wzradjatoremdx7.png

 

...inny pomysł na wykorzystanie około 2kw z otoczenia kominka. Zamiast radiatora miedziana karbowana wężownica +3drogowy zawór mieszający +siłownik + czujnik temperatury w kominie (odległość około1m od np. http://polmar.net.pl/ ) + sterowanie (myślę że taki układ może też zapewnić optymalną siłę ciągu). To wszystko połączone (jeszcze nie wiem jak) z układem ładowania bufora. W ten sposób ta energia trafi do bufora a stamtąd przez np: rozdzielacz podłogówki do nagrzewnicy umieszczonej między czerpnią a centralą (reku).

Trzeba by było to wszystko dobrze przemyśleć i policzyć żeby nie prze kombinować

 

…a może zaizolować sam wkład przystosowana wełną…

 

Co radzicie???

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję dom drewniany, o pow. użytkowej 105m, mam zamiar ogrzewać go kominkiem z płaszczem, no i oczywiscie kominek ma grzać wodę, w tandemie z solarami. Szukam solidnej firmy, doradztwa w tym zakresie, czy to da się zrobić?? Jak duży ma być kominek, jakiej firmy ??

Buduję na śląsku.

Pozdrawiam

Takie instalacje doskonale się sprawdzają, lecz muszą być odpowiednio wykonane (z resztą jak wszystko aby działało poprawnie i przynosiło korzyści i zadowolenie użutkownika). bliższych informacji mogę udzialić na P.W., mail lub telefon :wink:

Dziekuje za odpowiedz, chetnie poznam bliższe szczegóły całego przedsięwzięcia łacznie z kosztami takiego przedsięwzięcia na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W obawie przed ,„sauną” w salonie (kilka godzin palenia z max sprawnością+ bezwładność podłogówki http://forum.muratordom.pl/klub-uzytkownikow-kominkow-z-plaszczem-wodnym,t36551-2640.htm -pod koniec strony)

myślałem o:

 

http://img232.imageshack.us/img232/8452/wzradjatoremdx7.png

 

...inny pomysł na wykorzystanie około 2kw z otoczenia kominka. Zamiast radiatora miedziana karbowana wężownica +3drogowy zawór mieszający +siłownik + czujnik temperatury w kominie (odległość około1m od np. http://polmar.net.pl/ ) + sterowanie (myślę że taki układ może też zapewnić optymalną siłę ciągu). To wszystko połączone (jeszcze nie wiem jak) z układem ładowania bufora. W ten sposób ta energia trafi do bufora a stamtąd przez np: rozdzielacz podłogówki do nagrzewnicy umieszczonej między czerpnią a centralą (reku).

Trzeba by było to wszystko dobrze przemyśleć i policzyć żeby nie prze kombinować

 

…a może zaizolować sam wkład przystosowana wełną…

 

Co radzicie???

 

Pozdrawiam!!!

 

 

ja jak czytam te ulotki od różnych cudownych środków i urządzeń ulepszających lub usprawniających i wynikające z nich potężne oszczędności to dochodze do takiego wniosku, że w kotłowni to powinna stać super drukarka i zaoszczędzoną kasiorę drukować :lol:

bo tu 70% oszczędności gazu np. od regulatora ciągu kominowego, 28% od jakiegoś tam inhibitora w instalacji co, 25 odczegoś jeszcze innego itd itp

 

nie wspomę już o przeróżnych reku, eku i jakiś tam inne keku

 

normalnie włos się jeży na głowie.

 

sam też do pewnego momentu też próbowałem cudować ale przyznam, że już mi się znudziło.

 

ja w sumie nic cudownego nie zastosowałem, i przez ostatni miesiąc ogrzewanie co przy grzaniu kotłem na gaz propan (z butli) wspomaganym kominkiem z PW kosztowało mnie 500zł (przy niezłych mrozkach niekiedy) a chałupina 150 m2 a temp wew w przedziale 20 -22 st.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za podpowiedzi

ws. wykorzystania kominka z pw do podgrzewania cwu

zostało na tym że jednak kominek z pw będzie podłaczony pod cwu

wprawdzie nie z węzownicy która ma pw

ale w kotlowni

za wymiennikiem ciepła

bedzie zawór

który bedzie doprowadzał ciepła wode do węzownicy w zasobniku cwu

i kiedy bedzie napalone w komiknku a woda w zasobniku wystygnie to wtedy zwór odetnie ciepłą wodę z co (podłogłówka+grzejniki) a skieruje ja do zasobnika cwu

trochę zamieszane to dla mnie

ale najwzniejsze żeby skuteczne...

jescze raz dzieki

k*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak czytam te ulotki od różnych cudownych środków i urządzeń ulepszających lub usprawniających i wynikające z nich potężne oszczędności to dochodze do takiego wniosku, że w kotłowni to powinna stać super drukarka i zaoszczędzoną kasiorę drukować

bo tu 70% oszczędności gazu np. od regulatora ciągu kominowego, 28% od jakiegoś tam inhibitora w instalacji co, 25 odczegoś jeszcze innego itd itp

 

nie wspomę już o przeróżnych reku, eku i jakiś tam inne keku

 

normalnie włos się jeży na głowie.

 

sam też do pewnego momentu też próbowałem cudować ale przyznam, że już mi się znudziło.

 

ja w sumie nic cudownego nie zastosowałem, i przez ostatni miesiąc ogrzewanie co przy grzaniu kotłem na gaz propan (z butli) wspomaganym kominkiem z PW kosztowało mnie 500zł (przy niezłych mrozkach niekiedy) a chałupina 150 m2 a temp wew w przedziale 20 -22 st.

bez komentaża!!!

albo nie!

 

-te ulotki to marketing :( – ważne są certyfikaty

-tych …% się wprost nie sumuje

-jak matematyka, fizyka, chemia ,ekonomia…- to „cuda „???

- to chwała naszym przodkom za to że „cudowali”i kombinowali -bo w skórach za mamutami byśmy biegali :wink: :D

-"keku" nie znam może bym zastosował

- 500pln to :D :D :D lub :( :( :(

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów spod znaku płaszcza :D

Jestem oto na etapie hydrauliki na sobotę mam mieć kosztorys i wykaz materiałów. Jako że jestem zupełnym Lajkonikiem w tych sprawach nie wiem nawet o co pytać :roll:

Czy wystarczy żeby zostało wyprowadzone podłączenie do instalacji CO tak aby później podłączyć kominek. co się już powinno znaleźć w takiej instalacji aby potem podłączyć tylko kominek.Czerpnię mam doprowadzoną rurą PCV z zewnątrz w podłodze.

Generalnie proszę pomóżcie na co zwrócić uwagę, co powinno się w takim zestawie znaleźć? Wiem że piec będę miał kondensacyjny, częściowe ogrzewanie podłogowe. Domek 135 m2 parter i poddasze użytkowe.

Pozdrawiam Dziękuję za wszelkie rady, wskazówki i podpowiedzi.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...