Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z wielką dozą nieśmiałości chciałem ponowić moje pytanie

Droga grupo płaszczowa ;)

Czy ma ktoś z Was kominek z płaszczem wodnym połączony z piecem na ecogroszek - usilnie poszukuję informacji jak takie nietypowe połączenie się spisuje. .......

Było w tym wątku niestety nie pamiętam w której części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką dozą nieśmiałości chciałem ponowić moje pytanie

Droga grupo płaszczowa ;)

Czy ma ktoś z Was kominek z płaszczem wodnym połączony z piecem na ecogroszek - usilnie poszukuję informacji jak takie nietypowe połączenie się spisuje. .......

Było w tym wątku niestety nie pamiętam w której części

Doczytałem jak na razie do 32 strony - i walczę dalej - problem w tym że lada moment ma wejść instalator i trzeba decyzję podjąć. A zastanawiam się czy takie połączenie nie będzie przekombinowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak czytam te ulotki od różnych cudownych środków i urządzeń ulepszających lub usprawniających i wynikające z nich potężne oszczędności to dochodze do takiego wniosku, że w kotłowni to powinna stać super drukarka i zaoszczędzoną kasiorę drukować

bo tu 70% oszczędności gazu np. od regulatora ciągu kominowego, 28% od jakiegoś tam inhibitora w instalacji co, 25 odczegoś jeszcze innego itd itp

 

nie wspomę już o przeróżnych reku, eku i jakiś tam inne keku

 

normalnie włos się jeży na głowie.

 

sam też do pewnego momentu też próbowałem cudować ale przyznam, że już mi się znudziło.

 

ja w sumie nic cudownego nie zastosowałem, i przez ostatni miesiąc ogrzewanie co przy grzaniu kotłem na gaz propan (z butli) wspomaganym kominkiem z PW kosztowało mnie 500zł (przy niezłych mrozkach niekiedy) a chałupina 150 m2 a temp wew w przedziale 20 -22 st.

bez komentaża!!!

albo nie!

 

-te ulotki to marketing :( – ważne są certyfikaty

-tych …% się wprost nie sumuje

-jak matematyka, fizyka, chemia ,ekonomia…- to „cuda „???

- to chwała naszym przodkom za to że „cudowali”i kombinowali -bo w skórach za mamutami byśmy biegali :wink: :D

-"keku" nie znam może bym zastosował

- 500pln to :D :D :D lub :( :( :(

 

 

Pozdrawiam!

 

No właśnie bez komentaża

 

No i nie ma co się tak podniecać czy też irytować.

Nie mam nic przeciwko Tobie czy stosowanym przez Ciebie rozwiązaniom.

Rozjuszyła mnie jedynie ta ulotka regulatora ciągu kominowego, która obiecuje oszczędności do 70% (oczywiście * ) przy opalaniu drewnem.

Czary z mleka.

 

Zdaje sobie również sprawę że bez niektórych rzeczy nie da się żyć w dzisiejszych czasach bez skóry niestety też.

 

Apropos oszczędności to tu mamy coś ciekawego: http://www.allegro.pl/item529055729_smiali_sie_gdy_wlewalem_do_instalacji_inhibitor.html no super marketing.

 

To że procentów wprost się nie sumuje, to wiem bo ze cztery kalsy podstawówki skończyłem - była to jedynie przenośnia.

 

A na koniec pozdrawiam życząc jednocześnie wielu sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kominek może pelnić również funkcję standardowego kominka tzn czy można w nim napalić bez funkcji grzania w CO i wody użytkowej?

Czy może jest to uklad który konfigurowany jest w jednym celu oszczędności na ogrzewaniu i amen?

Pozdrawiam

Paweł

Ciepło które zostanie "wyprodukowane" gdy palisz w kominku musi być gdzieś oddane (centralne ogrzewanie, zbiornik buforowy lub C.W.U.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, powiedzcie mi jak obudowac kominek izolacja?

Zbiornik z plaszczem wodnym chyba powinien byc zaizolowany cieplnie?

Jesli tak jaka welna i jak umocowac to do kominka?

Jesli ktos mialby fotki to wielkie dzieki z gory....chetnie obejrze i poslucham madrych rad.

Pozdrawiam. :wink:

Witam!!!

to dopiero przede mną ale przy okazji przeglądania forum trafiłem na te wątki:

http://forum.muratordom.pl/kominek,t137120.htm

http://forum.muratordom.pl/instrukcja-budowy-kominka-z-kg,t106812.htm?highlight=jak%20wykona

nie czytałem wszystkiego ale z tego co pamiętam -może pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, powiedzcie mi jak obudowac kominek izolacja?

Zbiornik z plaszczem wodnym chyba powinien byc zaizolowany cieplnie?

Jesli tak jaka welna i jak umocowac to do kominka?

Jesli ktos mialby fotki to wielkie dzieki z gory....chetnie obejrze i poslucham madrych rad.

Pozdrawiam. :wink:

 

 

A i tu możesz coś znaleźć: http://forum.muratordom.pl/jak-zrobilem-obudowe-kominka,t144137.htm

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Mam kominek Ternava 18kW ale mocy grzewczej na tabl. znamionowej 11,4 kW aleprzy pełnym paleniu mam grzejniki tylko od gory do polowy cieple nie gorace i po zakreceniu gory tez mam dalej na dole tylko cieple grzejniki a mam dom z podaszem urzytkowym o pow urz. 120 mkw. a dom pow popodlodze 210 mkw i nie wiem jaka jest przyczyna, pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kominek Ternava 18kW ale mocy grzewczej na tabl. znamionowej 11,4 kW aleprzy pełnym paleniu mam grzejniki tylko od gory do polowy cieple nie gorace i po zakreceniu gory tez mam dalej na dole tylko cieple grzejniki a mam dom z podaszem urzytkowym o pow urz. 120 mkw. a dom pow popodlodze 210 mkw i nie wiem jaka jest przyczyna, pomocy

Jaką masz tenperaturę w pokojach ? Ludzie ktuży mieszkali dłuższy czas w blokach nie mogą się przyzwyczaic iż tenperatura grzejników to nie wszystko w blokach grzejniki ciepłe w całości w domkach na skutek zainstalowanych zaworów termostatycznych grzejniki nie koniecznie ciepłe do końca bo termostat przymyka przepływ lub mało wydajna pąpa od c.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę napiszcie jaki wybrać kominek z płaszczem wodnym czy bez, chcielibyśmy aby ogrzewał wodę i dom ale nie znamy się na szczegółach

Witam.

Polecam zakup kwartalnika "Świat kominków" - tam czasem jest też trochę o technice.

Jeśli kominek ma ogrzewać dom i wodę w kranie (CWU) to tylko kominek z płaszczem. Żeby ogrzanie nie było chwilowe (tylko w momencie palenia) i możliwe do jakiejkolwiek regulacji, to wg mnie konieczny jest zbiornik buforowy (jak największy). Bufor będzie akumulatorem ciepła. Nagrzeje się w momencie palenia, a potem będzie sukcesywnie oddawał ciepło po zakończeniu palenia. Do tego układ podgrzewający CWU. Tu jest kilka rozwiązań:

1. Ogrzewanie przez wężownicę w buforze;

2. Oddzielny duży zbiornik ładowany (nagrzewany) przez kominek

3. Zbiornik w środku bufora

Najlepiej znaleźć instalatora który podobne układy już stosował.

Aha, kominek nie może być jedynym źródłem ciepła. Ciągłe palenie może być trochę upierdliwe, dlatego stosuje się dodatkowy kocioł.

U mnie jest bufor 750l ze zbiornikiem CWU wewnętrznym 250l. Kominek z płaszczem 24kW. Piec na pellety 15kW. Jak to będzie działać zobaczymy. Na razie w fazie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w kwestii zabudowy wkładu z PW z płyty GK.

Zabudowa ma być od podłogi do sufitu na stelażu, a do niego płyta GK, na to jakiś kamień.

 

Moje pytanie: Czy pod przykręcane do podłogi i sufitu profile U należy dać jakieś wkłądki dylatacyjne w związku z rozszerzalnością cieplną stali? Jeśli tak, to z jakiego materiału te dylatacje? Dodam, że wkład zostanie zaizolowany wełną.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Tych co używali SADPOL'u,czy po wrzuceniu tego do kominka zwiększa Wam się ogień?

Stosowałem kilka razy ale nic się nie dzieje dopóki nie dołożę drewna dopiero wtedy zwiększa sie ogień i zmienia kolor na zielono-niebieski z przewaga zielonego i nie wiem czy tak to ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...