Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Z zaciekawieniem czytam ten wątek od momentu jego powstania i w końcu mam gorącą prośbę do Was użytkowników. Poszukuję solidnego instalatora do kominka z płaszczem wodnym z Warszawy lub okolic. Proszę o pomoc. Jeżeli to możliwe to wiadomość na priv. Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupiłeś sadpal w saszetkach czy opakowaniu zbiorczym?

Ja to drugie, więc przesypałam do słoika i jak porządnie rozpalę w kominku, posypuję proszkiem palące się drwa. Temperatura płaszcza jest wtedy powyżej 60 stopni. Coś tam się wypala, ale raczej nie liczyłabym na rewelacyjny skutek :wink: W każdym razie czysci z sadzy komin i dochodzące do niego połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki za ostrzeżenie, handlyrz z allegro pisał, żeby pakować w papierek i wrzucać na rozżarzone drzewo. Aha pisał też żeby bezwględnie przedmiotów użytych do odmierzenia sadpalu nie używać do innych celów.

 

Więc ani kompotu do tego słoika nie rób, ani nie pij tego kompotu z tej szklanki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 czy 150L i jest OK. Im większy tym większa akumulacyjność cieplna...ale za to dłużej się nagrzewa.

 

Wg. mnie dwa zadane pytanie trochę sobie przeczą...tzn. im większy zasobnik, tym więcej kominek będzie się musiał starać, żeby go nagrzać, więc mniej ciepła będzie dawał na grzejniki.

 

U mnie przy 18 kW, jak miałem temp początkową 12 stopni i chciałem trochę podgrzać i temp i wodę w zasobniku, to w przeciągu 5 godzin miałem już koło 16stopni i wodę nagrzaną na maksa...więc da radę...

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tommco

mampytanie dotyczace zasobnika ponieważ firma która przygotowała mi ofertę na system PC+ kominek z PW zalecają mi zasobnik na ... 500 l. Czy to nie przesada? Rodzina liczy cztery osoby więc nie odbiega populacyjnie od sredniej krajowej a jak widze powyżej to używasz zasobnika o wiele mniejszego. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie do końca używam. Wiadomo, że jak nagrzejesz w zasobniku 500L wodę z kominka, to będzie dłużej trzymała ciepło i na dłużej wystarczy...tyle, że ile czasu zajmie nagrzanie jej...? A już, żeby osiągnąć wysoką temperaturę, to będziesz mógł grzać i grzać i grzać......nie wiem co lepsze. Wiem, że zasobniki po 500l montuje się przy bateriach słonecznych, ale że przy kominkach z PW to nie myslalem...

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5-cio osobową rodzine i zasobnik 160 L i w zupełności wystarczy. Trzeba się zastanowić kiedy i ile używa się ciepłej wody. Jest taka bakteria która rozwija się w zbiornikach wody o temp. powyżej 40 st. Celc. (linguella czy jakos tak) i jesli weźmiesz za duży zasobnik niż wynika to z twoich potrzeb to będzie miała (ta bakteri) niezłe warunki do rozwoju. Jedynum (znanym i sjutecznym) spodsobem pozbycia się ich to podgrzanie (np. raz na tydzień) wody w zasobniku do temp. ok. 70 stopni (kominek ci raczej tego nie załatwi) a to są już koszty tym większe im więcej jest wody do podgrzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to kominek traktuję (a własciwie dopiero mam zamiar traktować :D ) jako dodatkowe zródło ciepła. Główne to popmpa ciepła lub piec na gaz ziemny, jeszcze nie zdecydowałem. Te 500 l to chyba gruba przesada, wyglada mi na to , że 200 to spokojnie wystarczy. Może im sie cyferki pop... przy wypełnianiu oferty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka bakteria która rozwija się w zbiornikach wody o temp. powyżej 40 st. Celc. (linguella czy jakos tak)

Legionella - to ma coś spólnego z chorobą legionów - kiedyśtam gdzieśtam czytałem że wymarło na to sporo chłopa.

Mój domolight ma opcję ochrony antylegionellowej - raz na tydzień podgrzewa do wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam kominek 24 KW na CO i CWU, ale do ogrzania 220 m/2.Zasobnik 150 l .Wystarcza w zupełnosci do ogrzania CO jak i podgrzania zasobnika .Wydaje mi sie lekka przesadą instalacja 500 l zasobnika do samego kominka.Owszem taki zasobnik wydaje mi sie racjonalny do solarów z podwójna wężownicą.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...