Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja mam trochę nietypowe, ale w temacie kominka z płaszczem pytanie:

właśnie zrobili hydraulikę u mnie i do kominka zażyczyłem sobie instalację na płaszcz wodny.

Zostawili jeden odpływ kanalizacyjny i 3 rury miedziane doprowadzone do kotłowni.

Ale te rury wystają ze ściany, a ja na razie nie planuję takiego kominka.

Co z nimi zrobić? Zdemontować je i założyć jak będzie kominek, czy może tymczasowo czymś przykryć :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory mam nieobudowany kominek, to taka .........nowoczesna instalacja 8) :lol:

postawisz cos w tym miejscu, lub powiesisz makatkę :wink:

 

Dzięki, myślę, że ta makatka rozwiąże problem.

 

Tak w zasadzie to nie chodzi mi nawet o to, że coś będzie wystawało tylko o fakt, czy hydraulicy dobrze to zrobili i jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wodniaków

 

Mogę czuc się już "rzeczywistym" członkiem klubu. Rozpaliłem wczoraj pierwszy raz moja "18" z makrotermu i mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkowników tej marki. Jak długo od ostatniego załadowania jest jeszcze żar w kominku. Od czego to zależy.Za dołozyłem ostatnio ok. północy i o 6.00 rano był wygaszony, choc temperature pokazywał ok.43 stopni. myslałem,ze rano coś dołoże bez rozpalania, ale było to niemozliwe.

Czy ktoś zmianiał ustawienia fabryczne w tym sterowniku i na jakie i dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładać musisz co 3 godziny ja tak jade już od dwóch lat i tylko na Makrotermie 18. Ja sobie coś tam pozmieniałem bo nie wszystko mi pasowało .teraz mam takie ustawienia :

1.Przerwa Przedmuchu 20 min

2.Czas przedmuchu 5 s

3.Czas rozbiegu rozpalania 1 min

4.Zakres pracy ciągłej 5*C

5.Maksymalna moc dmuchawy 40*C

6.Maksymalna moc przedmuchu 40*C

7.Temp.załączania pompy obiegu 30*C

8.Temp.załączania pompy CWU 25*C

9.Czas

10.Strefy czasowe nieaktywne

11.Pompa obiegowa aktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze uwagi - uszczelka w naszym makrotermie nieszczelna, z mokrego drewna leci gryzący dym na zewnątrz, do tego chyba tzw "wariat" czyli kominek na kominie jest nieskuteczny - cugu nie ma takiego jak trzeba

 

Co robić?

Czy ktoś z was kupował gdzieś takie uszczelki czy zamawiać u producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest uszczelka tylko między szybą jest przerwa specjalnie zrobiona i tak musi być .Ja kiedyś miałem to zaklejone ale dowiedziałem sie ,ze musi być ''dziura " zeby gazy musiały odchodzić bo może rozwalić kominek

nie tak do końca, przy wentylatorze masz ruchomą klapkę, między innymi właśnie po to

ta szczelina to dodatkowe powietrze które opływając szybę nie dopuszcza do aż tak dużego jej zanieczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

 

mam takie uprzejme pytanie - czy mozliwa jest rownolegle wykorzystanie energii z kominka - w taki sposob ze plasz wodny dostarczalby CWU oraz

sluzyl do zasilenia instalacji podlogowej na parterze domu, natomiast gora ogrzewana bylaby cieplym powietrzem rozprowadzonym z tego samego kominka ?? czy to mozliwe i trzyma sie kupy ( za przeproszeniem..) ?

 

Chcielibysmy uniknac grzejnikow i podlogowki na gorze domu.

 

dzieki

zoska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zośka,

 

z równoległym wykorzystaniem energii do CWU, grzejników oraz podłogówki nie będzie problemu - tu zawsze medium jest gorąca woda, natomiast kominek z płaszczem nie generuje zbyt dużo ciepłego powietrza, bowiem większość energii trafia do wody oraz jest emitowana przez szybę i dlatego w takim przypadku ogrzewanie pokoi na górze gorącym powietrzem będzie niemożliwe.

 

Tym razem nie upieczesz na jednym ogniu dwóch pieczeni. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...