Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

a ja nie mam podłączonej rury z nawiewem do wentylatora. Autoryzowany monter Makroterma stwierdził,że nie jest to konieczne. pokoju mi nie wychładza, gdyż nawiew mam poprowadzony przez garaż ok.4 mb i powietrze jest juz troche ogrzane. Ja myslałem o ewentualnym montazu w garażu na rurze z nawiewem przepustnicy(która zamyka dopływ powietrza gdy nie uzywam kominka). Ale dlaczego wychładza Ci podczas pracy kominka to nierozumiem,moze przez brak obudowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja nie mam podłączonej rury z nawiewem do wentylatora. Autoryzowany monter Makroterma stwierdził,że nie jest to konieczne. pokoju mi nie wychładza, gdyż nawiew mam poprowadzony przez garaż ok.4 mb i powietrze jest juz troche ogrzane. Ja myslałem o ewentualnym montazu w garażu na rurze z nawiewem przepustnicy(która zamyka dopływ powietrza gdy nie uzywam kominka). Ale dlaczego wychładza Ci podczas pracy kominka to nierozumiem,moze przez brak obudowy?

 

To na pewno.

A dokłądnie, jak pracuje wentylator, to ściąga powietrze z całego domu i powstaje podciśnienie, które wciąga powietrze przez rurę.

Wlot wentylatora i wylot rury nawet w siebie nie celują, więc zimne powietrze hula gdzie chce is tąd problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dwa dni temu odpaliłem po raz pierwszy Makroterma...

Nabuzowałem szybko...po uprzednim spięciu jego elektryko/elektorniki (udało mi się to zrobić samemu :-) )....Fajne uczucie, mieć widok ognia w domu...a jeszcze jak się wie, że ciepło z niego idzie po całym domu?? :-)

 

Mam do was kilka pytań...jedno wydaje się bardzo proste...gdzie i jak pozbywacie się popiołu?? Nie chodzi mi bynajmniej o to jakimi narzędziami usunąć go z popielnika... :-)

 

A druga kwestia...musimy kupić narzędzia do obsługi kominka...wiem, że często po marketach pojawia się g...ówno, czy możecie coś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgłaszam akces do Klubu.Jak na razie jestem na etapie "koncepcyjnym" kominka w płaszczu.

W 1 budynku (ok.80m p.u.)mam kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (6 sezon)+ podłogówkę elektryczną(DEVI), sprawdza się w "105" % - tz. podłogówki praktycznie się nie używa,sporadycznie w łazience.

W 2 (250m p.u.) zamierzam wykorzystać

kominek("w płaszczu") jako jedyne źródło co.(ok 50 m podłgówki + grzejniki).Problemem będzie pewnie przygotowanie c.w.u (poza sezonem grzewczym) - elektryczne ?,gazowy ogrzewacz ?? - w przyszłosci pewnie solarnie(na razie brak kasy :-? ).

Proszę o Wasze opinie jako "starych" użytkowników :wink: (oczywiście stażem - nie wiekiem :D ) kominka z wkładem wodnym.Niniejszym pragnę nadmienić iż nie ma problemu z "palaczem" - jesteśmy z żoną praktycznie 24 h w domu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktos z was stosuje coś takiego stosuje

, jakie sa wasze opinie nt temat.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69725143

 

nie stosujemy

 

pic na wode fotomontaż 8) :lol:

 

 

witam

 

a moze wypowie sie jakis fachowiec w tych sprawach np szef dzialu technicznego firmy makroterm bo ostatnio jest jakos duzo tych turbokominkow

 

bardzo prosimy o odpowiedz czy faktychnie wasze kominki jak i innne zjada korozja od srodka ???????????????????????

 

Czy sensowne jest stosowanie takich srodkow ????????????

 

Pytanie drugie

 

jak to jest ?????? Wlasciciel w/w aukcji na allegro pisze ze stosowanie w polsce kominkow z plaszczem wodnym z zamknietym ukladem wewnetrznym a taki posiadam jest to turbokominek o nazwie 1 firmy makroterm jest w polsce zabronione i niebezpieczne uwaga slyszalem o tym rowniez z innego zrodla wiec moze ktos kto dokladnie zna sie na tym uspokoi mnie i ludzi ktorzy maja podobne sprzety w domach

 

czy ktos juz uzywa takich kominkow wiem ze tak wiec napiszcie czy kiedykolwiek wam sie woda w takim ukladzie zagotowala i czy nic sie nie stalo

 

bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi na w/w zagadnienia

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś zadał sobie trochę trudu, to byś znalazł, istnieje funkcja szukaj,

 

po pierwsze gdyby konstrukcja makroterma była niezgodna z polskim prawem to nie byłby dopuszczony do sprzedaży,

 

po drugie, konstrukcyjnie jest to zrobione w taki sposób, że sam kominek jest podpięty do układu otwartego, natomiast w płaszczu wodnym znajduje się wężownica z nierdzewki (wymiennik) która jest podłączona do układu zamnkiętego,

 

możesz spać spokojnie, ci wszystko wiedzący, niestety nic nie wiedzą, na temat budowy tego kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK TO JEST ?????? WLASCICIEL W/W AUKCJI NA ALLEGRO PISZE ZE STOSOWANIE W POLSCE KOMINKOW Z PLASZCZEM WODNYM Z ZAMKNIETYM UKLADEM WEWNETRZNYM A TAKI POSIADAM JEST TO TURBOKOMINEK O NAZWIE 1 FIRMY MAKROTERM JEST W POLSCE ZABRONIONE I NIEBEZPIECZNE UWAGA SLYSZALEM O TYM ROWNIEZ Z INNEGO ZRODLA

 

Żadnej Ameryki nie odkryłeś..i trochę dziwna twoja uwaga...bo:

1. Ani sam kominek, ani jego producent nie zalecają pracy tego kominka w układzie zamkniętym. Jest zgoła odwrotnie.

2. Kominek ten, łączy się z instalacją pracującą w układzie zamkniętym poprzez wyminnik ciepła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młody stazem uzytkownik Makroterma 18, mam pytanie w jaki sposób lub czym czyścicie popiół czy klasycznie miotełka i szufelka? (+ oczywiscie opróżnianie szufladki) czy korzystacie z okurzacza i jakiejś przystawki do popiołu, "separator" to sie nazywa chyba.

i cisza?? wszyscy palą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piotrek 1 ja wybieram tradycyjnie miotełka i szufelka.Ale mysle ze kiedys sobie sprawie cos bardziej komfortowego. Co ile wymieniacie uszczelki przy drzwiczkach do kominka?Mnie po jednym sezonie grzewczym wylatuje dym przez drzwiczki jak zamknięty jest szyber i wentylator nadmuchuje powietrze.Jeżeli szyber jest otwarty nie mam tego zjawiska.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kominkowców.Jak jest z częstotliwościa palenia teraz w te ciepłe dni ? Ja palę teraz co drugi albo co trzeci dzień.Rozpalam wieczorem i do rana mam żar ale już nie dokładam ponieważ nie ma nikogo w domu.Jak pale to temp w domu ok 21-22 stopnie .Jeżeli nie pale to temp dziennie spada o 1 -1.5 stopnia.Jeżeli szyber jest zamknięty to żar trzyma mi 5- 6 godż(ale wyłączam też nadmuch wentylatora w moim Makrotermie).Muszę wymienić uszczelke przy drzwiczkach po roku użytkowania .Fakt jest że ostatnio spalam deski z budowy i kominek sie zabrudził musialem go czyścic w środku.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich!

 

Mam pytanie: jakiej średnicy macie rurę doprowadzającą powietrze do kominka?

 

Wiem, że to już było ale chciałbym znać odpowiedzi użytkowników? Na stronie Makrotermu wyczytałem, że wystarczy 70mm. A w Muratorze zalecają 160mm! Dodam, że planuję zainstalować kominek o mocy 18kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalam wieczorem i do rana mam żar ale już nie dokładam ponieważ nie ma nikogo w domu.

:o

(ale wyłączam też nadmuch wentylatora w moim Makrotermie

 

No chyba, że tak...ja po takim dołożeniu to rano mogą "na łyżwach po nim jeździć..." ale tak to może i możliwe...tylko wtedy musisz ślęczęć i czekać aż przygaśnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...