Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

projekt zrobi projektant, ale wystarczy zamiast projektu wyliczyć tylko samą podłogówkę, moim zdaniem projekt dla domu jednorodzinnego w przypadku gdy obliczono zapotrzebowanie na ciepło jest niecelowy, w chwili obecnej pompy które są dostępne w sprzedaży i tak są conajmniej dwukrotnie przewymiarowane i doskonale dadzą sobie radę z oporami instalacji,

liczy się to na podstawie OZC (obliczeniowego zapotrzebowania na ciepło), można to wyliczyć w darmowych programach typu Radson CO do ściągnięcia z netu, ja osobiście robię to na piechotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.... Dom jest wybudowany z silikatów, 15 cm styropianu, na górze 25 cm wełny, pod wylewką chyba 15 cm styropianu (nie pamietam). Podłogówka w części dziennej i komunikacyjnej ...

Pozdrawiam

No proszę to nie tylko ja przesadzam z ociepleniem.

Domy mamy w tej samej technoogii. Ja mam Silikaty 18cm, styropian 15cm, wełna w sypialniach 25cm, w łazience 30cm, Pod wylewkami na parterze mam albo 10 cm styropianu albo 20cm (w zależności od przeznaczenia pomieszczenia).

Nie jest tak źle :wink: .

 

No to dobrze że nie tylko my przesadziliśmy ...

 

W domu jest ciepło. Po powrocie do domu, bez grzania kominkiem i włączania pieca, po 9-10 godzinach jest 19-21 stopni (już o tym pisałam). Jesteśmy zadowoleni z silikatów, podłogówki, kominka i gresowej podłogi. W dodatku przez duże okna tarasowe (szer. 360 cm) wpada dużo światła - słonko super grzeje - i dodatkowo nagrzewa podłogę (nie wiem czy przy okazji też nie wody w instalacji ...) - w każdym razie uwielbia to nasz synek który w takim słoneczku kładzie się na ciepłej podłodze i wyleguje jak kot ... Jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już od miesiąca też cieszę się ciepełkiem z kominka z płaszczem.

Mamy Lechmę 15kW + bufor 250l + solary. Póki co jestem bardzo zadowolony z takiego układu.

Po rozpolanie i załadowaniu wkładu ok. 5:30 o 16:30 250l wody ma temperaturę 75st., Spokojnie to wystarcza na ogrzanie 75m2 domku i CWU dla na razie 3 osbowej rodzinki.

 

Mam pytanie, widziałem że to się co jakiś czas przewija ale nikt nie ciągnie tematu.

 

Co się u Was dzieje gdy zabraknie prądu?

 

Czy jesteście jakoś od tego zdarzenia zabezpieczeni?

 

Czy taki UPS komputerowy może zasilać pompkę i czy taki np. o mocy 500W wystarczy aby pompka schłodziła kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

Mam wielki zgryz. Proszę o podanie jakichś namiarów na osoby lub firmy, które są w stanie wykonać instalację wod+co: Kominek z płaszczem wodnym, zasobnik, piec gazowy. Rzecz jasna chodzi o porządne firmy.

Interesują mnie również szacunkowe koszty: termokominek, 13 grzejników, dwie pętle ogrzewania podłogowego, piec gazowy jednofunkcyjny, materiały, itp. Do ogrzania 140 m2 powierzchni. kuchnia, dwie łazienki - standard.

Krotosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potzrebujecie aż tak dużo mocy, że chcecie montować agregat?

 

 

Ja myślę o agregacie nie tylko z powodu kominka z płaszczem ale także w przypadku braku prądu na "wichurze" :D . Podczas powodzi we Wrocku malutki agregacik Hondy chodził u mnie na balkonie i zasilał lodówkę i było git. Teraz chciałbym taki trochę większy co i kilka żarówek i może plazmę zasili........ :lol:

Mam taką naturę, że nie lubię być od nikogo zależny, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podtrzymuje tylko kilkusekundowe zaniki napięcia. Czy jestem w błędzie? 8)

 

Nie, chyba raczej tych kilkusekundowych właśnie nie podtrzymuje... no chyba że ja jestem w błędzie :D Przynajmniej tak rozumiem zdanie: oraz innymi urządzeniami, jak: faxy, centralki telefoniczne i pozostały sprzęt telekomunikacyjny, na którego poprawne działanie nie mają wpływu kilkusekundowe przerwy w dostawie zasilania. i to: Prosimy zauważyć, że A 200 WAC TATAREK nie jest tzw. zasilaczem bezprzerwowym (UPS), wobec tego nie jest przeznaczony do samodzielnej obsługi sprzętu którego ciągłe działanie ma kluczowe znaczenie (np. serwerów, sprzętu medycznego, itp.).

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podtrzymuje tylko kilkusekundowe zaniki napięcia. Czy jestem w błędzie? 8)

 

Nie, chyba raczej tych kilkusekundowych właśnie nie podtrzymuje... no chyba że ja jestem w błędzie :D Przynajmniej tak rozumiem zdanie: oraz innymi urządzeniami, jak: faxy, centralki telefoniczne i pozostały sprzęt telekomunikacyjny, na którego poprawne działanie nie mają wpływu kilkusekundowe przerwy w dostawie zasilania. i to: Prosimy zauważyć, że A 200 WAC TATAREK nie jest tzw. zasilaczem bezprzerwowym (UPS), wobec tego nie jest przeznaczony do samodzielnej obsługi sprzętu którego ciągłe działanie ma kluczowe znaczenie (np. serwerów, sprzętu medycznego, itp.).

 

Pozdrawiam

Brzuzens

 

ma podtrzymawać pompy do 4 godzin. zaiwestuje na wiosnę, to wam powiem, czy działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...