Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie

kto poznał obie strony medalu?

dziś miałem już wpłacić zaliczkę na makt\roterma 18 kW, ale zwątpiłem

 

przede wszystkim nie podoba mi się wizualnie, CTM jako bardziej prosty i pozbawiony róż żeliwnych wydaje mi się fajniejszy ;>

ale - nie mogłem znaleźć w Poznaniu miejsca, gdzie mogę zobaczyć CTM-a (znam tylko z obrazków)

ktoś wie?

 

i najważniejsze - kominek ma być głównym źródłem grzewczym

makroterm jest z tego co czytam ok

o CTM wiem mniej - czy ktoś jest w stanie porównać ich pracę?

I jak wygląda doprowadzenie powietrza z czerpni w CTM?

Makroterm ma wentylator i dojscie od dołu, co wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem - CTM zdaje się nic takiegoi nie posiada - co z optymalnym pobieraniem powietrza z zewnątrz?

 

 

pozdrawiam

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka Sterowanie jest od tyłu. Otwierają się małe drzwiczki i tam stoi sterownik. Jeśli chodzi o wyczystkę, to jej nie ma. Mam porządny wkład kominowy, który nie jest nigdzie zagięty mocno (tzn nie ma kolanek 90 stopni. Tak więc kominiarz wrzucając od góry czyścik powinien wszędzie dotrzeć :)

Nie była ta obudowa droga. Razem materiały plus robociznę szacuję na 2400 zl.

 

Cieszę się, że niektórym się podoba. Myślę, że będzie lepiej, kiedy te białe części obudowy będą nawoskowane na jakiś słoneczno-rdzawo czerwony kolor. I taka przecierka będzie. Tak to widzę.

Obudowa górna, tył i boki miały być robione na starą ścianę, ale jakoś nie dałem radę dogadać się z wykonawcą i zrobił trochę nie tak. Zapadła decyzja o lekkim przeszlifowaniu tej powierzchni. Teraz wygląda trochę jak stiuk. Częściowo się błyszczy. Zastanawiam się jaki efekt da ten wosk.

 

Pozdrawiam.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też braliśmy pod uwagę tzw. "wyczystkę w palenisku" - takie rozwiązanie da się zastosować (i jest chyba dopuszczalne), gdy komin jest bezpośrenio, lub prawie nad kominkiem. Zdaje się, że sadzę wybiera się wtedy nawet łatwiej. Nie może być większych załamań przewodu kominowego!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, też o tym mysleliśmy. Ale jest jedno "ale". W kominkach z płaszczem wodnych puszczasz spaliny naokolo płaszcza, czyli sadza nie będzie bezposrednio spadać do paleniska, tylko na "dach" plaszcza. A jak tam się zgromadzi to łatwiej o jej zapalenie :roll:

Wybralismy w związku z tym kolanka i wyczystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? Przyznaję, że o tym nie pomyślałem. Różnego rodzaju "zawirowania" dla lepszego odbioru ciepła posiadają prawie wszystkie kominki (tradycyjne też). Wiem, że np. w CTMie można otworzyć jakąś dodatkową "przepustnicę typu by-pass", ale pewnie masz rację - zawsze może trochę sadzy pozostać nad wkładem.

Ostatecznie u siebie zrobiłem tradycyjną wyczystkę, chociaż mocno musiałem zmienić pomysł na obudowę. Bez wkładu kominowego (którego nie mam) ww. rozwiązanie wcale nie wchodzi w grę. Chyba dobrze się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się będę martwił jak będę miał problem. Tzn jeśli chodzi Ci o dojście do czopucha, to jest ono pod płytą gk która stanowi obudowę na górze. Jak coś, to będzie trzeba ją zdjąć.

 

Ale już i tak w mojej obudowie mam 3 rewizje (zawór do spuszczania wody z płaszcza, dojście do dmuchawy i zabudowany sterownik). Ile można więcejjj :(

 

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle:)

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To i ja się nieśmiało przyłączę do klubu "kominkowiczów płaszczowców". Od kilku dni palę sobie w moim Makrotermie, podgrzewam podłogówkę i jeden kaloryfer, na razie jestem bardzo zadowolony, wszystko działa bez zarzutu. Kominek póki co nieobudowany, w takim stanie nie ma potrzeby coby działała dmuchawa.

Pozdrawiam resztę klubowiczów Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...