Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kama ja dotej pory nie mam obudowy(2 sezon grzewczy).brak kasy :cry: Myśle że zrobie to w tym roku. Jak często czyścicie szybe od kominka? Mimo że mam szybe z pyroliza po paru dniach grzania jest cała okopcona.Temperature na płaszczu mam w tej chwili ok 50 st.Mniej sie brudzi sam kominek,ale szyba dalej jest brudna .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek1, Twoja obudowa jest bardzo fajna, włanie o co w takim stylu mi chodzi :) . Czy możesz napisać jaki to model kominka?

A o montaż obudowy pytałam się , bo w salonie z kominkami powiedzieli mi, że przy kominkach z płaszczem wodnym lepiej przez jeden okres grzewczy sprawdzić, czy wszystko działa ok, nie przecieka itp.

I teraz jestem w kropce, czy robić obudowę czy nie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama d uwierz doświadczonemu instalatorowi kominków nie ma potrzeby na czekanie z obudową kominkową przy markowych produktach takich jak lechma czy merkury no chyba że zastosujesz wład firmy kszak wytważany w garażu.Polecam swoje usługi w zakresie montażu i instakacji kominka e-mail:[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów, z Waszych postów wynika że nie ma problemów z podłączeniem kominka z płaszczem wodnym do instalacji CO przez wymiennik płytowy, oraz wykozystanie go do podgrzewania CWU. Niestety wszyscy instalatorzy którzy u mnie byli (trzech), proponuja mi podlaczenie kominka przez zbiornik buforowy, ale nie usmiecha mi sie stawianie dwoch zasobnikow (drugi do CWU).

Reasumujac, mam kominek z płaszczem wodnym, w przyszlosci bede mial kociol gazowy, chce teraz uruchomic kominek, tak zeby mi grzal CO i CWU (w zasobniku ktory pozniej wykorzystam tez do pieca gazowego).

Budynek mam dwukondygnacyjny, na gorze rozprowadzona CO, na dole jeszcze nie.

Potrzebuje instalatora ktory bylby w stanie to wszystko pospinac do kupy, oraz wszelkich uwag i podpowiedzi. Na pewno macie jakis zaufanych ludzi, ktorzy wam podlaczali instalacje.

Jestem z okolic Grodziska Mazowieckiego. Kontakt [email protected].

Z gory dziekuje i

pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama ja dotej pory nie mam obudowy(2 sezon grzewczy).brak kasy :cry: Myśle że zrobie to w tym roku. Jak często czyścicie szybe od kominka? Mimo że mam szybe z pyroliza po paru dniach grzania jest cała okopcona.Temperature na płaszczu mam w tej chwili ok 50 st.Mniej sie brudzi sam kominek,ale szyba dalej jest brudna .Wiech

witaj Wiech - dawno Cie nie widziałam :-)

Ja czyszczę szybę z reguły w każdą sobotę - o ile mam natchnienie ;-)

jak były mrozy i paliło sie non stop to szyba była brudna...ot....takie uroki kominka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad 76. ja mam podłączony kominek do CO i CWU, zasobnik jeden 150 l. wspólny do pieca gazowego.Możesz również zastosować jeden zasobnik z podwójną wężownicą.Wiech

 

Dzieki Wiech za odpowiedz,

tak wlasnie chce zrobic, potrzebuje tylko instalatora ktory sie na to porwie. jak macie jakichs zaufanych to bardzo prosze o namiary, wlasnie utknalem w robotach ze wzgledu na instalacje. Powiat Grodzisk Mazowiecki.

Rad76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie juz niedługo drogie koleżanki i koledzy. Przychylam się do kominka z płaszczem i mam pytanie o makroterma. Czy coś nie za często wspominacie tu o wymianie uszczelki? Czy to jest jakaś słabość, czy wszystkie kominki tak mają?

Pozdrawiam. Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ivo i dzięki za odpowiedż.Ja też czyszcze raz na tydzień w sobote o ile mam ochotę :wink: Rad 76. ja mam podłączony kominek do CO i CWU, zasobnik jeden 150 l. wspólny do pieca gazowego.Możesz również zastosować jeden zasobnik z podwójną wężownicą.Wiech

zastosowanie zasobnika biwalentnego to przerost formy nad treścią,

za droga sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 ja mam z 1 wezownicą ponieważ nie planuje solarów,ale jeżeli ktoś planuje solary to wydaje mi sie że lepiej kupic z 2 wężownicą. Tak 123 ja wymieniałem uszczelke 2 sezon grzewczy .Zadymiał kominek na mieszkanie .Myślałem że to uszczelka ale po wyczyszczeniu kominka przestało dymic.Koszt uszczelki z klejem ok 25 zł. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Ja też chcę do klubu adoracji kominkowej, na razie używam kominka" gołego", bez płaszczyka ,ale obiecuję poprawę i nastepny będzie już ubrany. Przez pięć sezonów grzania zmarnowałem sporo energi,która mogła ogrzać CWU i w nowej chatce będzie chyba M. (Majka!! przepraszam.) Pozdrawiam wszystkich! :lol: :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamaD. Ja tez dostalam propozycje wkladu kominkowego z plaszczem wodnym Edilkamin, narozny, szyba polokragla i mnie sie osobiscie rowniez podoba. Fakt cena zabojcza, szczegolnie po tym co wyczytylam tu na forum.... Tylko ja caly czas szukam za i przeciw montowania kominka z plaszczem wodnym! Wiecej moich znajomych przemawia za kominkem z grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza. Tak na marginesie, mam 160 m2, sciany Porotherm 30 + welna 10, piec zamierzam kupic Viessmana, ale tez zglupialam, zastanawiam sie miedzy Virtodens 333 i 343 (opcja z solarami podobno w naszych warunkach klimatycznych nie oplacalna), ogrzewanie podlogowe kucbnia, stolowy, lazienki, korytarz.... I badz tu czlowieku madry i buduj domy! Pozdrawiam Klubowiczow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżu jak już tu wdepłeś ,to chyba bardziej Ci odpowiada płaszcz,

i bardzo dobrze,

po pierwsze: masz pełną sterowalność ciepłem z kominka, w przeciwieństwie do DGP,

po drugie: zamierzasz kupić kocioł gazowy, a co się z tym wiąże będziesz miał sterownik pokojowy, w każdym przypadku jak zapalisz w kominku z DGP, sterownik będzie zafałszowywał pomiar temperatury rzeczywistej w pomieszczeniu i może być tak, że będziesz miał nierównomierny rozkład temperatur w domu, niektóre pomieszczenia będziesz miał niedogrzane,

po trzecie: profesjonalnie wykonana instalacja DGP kosztuje tyle samo a może i więcej niż instalacja kominka z płaszczem, myślę tutaj o pełnej regulacji gorącego powietrza, turbinie, filtrach i tłumikach,

po czwarte i następne: bo kominek z płaszczem wodnym jest lepszy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...