Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witajcie!!

 

Ja tu pierwszy raz;)(kiedyś musiał być).

Jestem uzytkownikiem kominka z płaszczem wodnym od listopada, i nie potrafię chyba do końca z niego korzystać. Zacząłem palić brykietem drzewnym, temperaturę mogę uzyskać w domu nawet 25 stopni, ale c z tego jeśli szybko się spala a do rana nie trzyma więc rano już jest 17 stopni. Dom ma około 130 m BK 24+12 styropianu. Poradzcie mi czego uzywacie do palenie, i jesli to jest drewno to ile m3 miesięcznie potrzebujecie do ogrzania? moj wkład to merkury 24kw, ogrzewam co+cwu, zasobnik 120l, dwie pompy, cyrkulacja, wymiennik. Jak wybierac drewno do palenia bo zastanawiam się czy nie zmienić z brykietu, kupilem na probe 2m3 ale nie che się kompletnie palić, podobno bylo od wiosny połupane ale jakos nie chce mi się w to wierzyć. Jak wy sobie radzicie?

 

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowni klubowicze.

Biorąc pod uwagę wątek np. http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=914737&highlight=tlen+dyfuzja#914737 i zawarte w nim treści o braku rzeczywistej przewagi układu zamkniętego,

czy rozważaliście zrobienie całej instalacji jako otwartej? Skoro kominek musi być w sensie CO otwarty, to może dać tak całą instalację i darować sobie wymienniki itp. koszty z tym związane?

Pozdrawiam.

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klubowicze.

Biorąc pod uwagę wątek np. http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=914737&highlight=tlen+dyfuzja#914737 i zawarte w nim treści o braku rzeczywistej przewagi układu zamkniętego,

czy rozważaliście zrobienie całej instalacji jako otwartej? Skoro kominek musi być w sensie CO otwarty, to może dać tak całą instalację i darować sobie wymienniki itp. koszty z tym związane?

Pozdrawiam.

Krzysztof.

to weź pod uwagę, że przeważająca większość producentów kotłów na gaz i olej, nie dopuszcza do montażu tych kotłów w układzie otwartym, tracisz gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów palących w kominkach.

Ja też pragne mieć taki kominek z płaszczem wodnym w swojm domu.Dzisiaj miałem wizyte instalatora i handlowca z hurtowni.Dostałem propozycję zakupu kominka LECHMA 19kW,zestaw przyłączeniowo-regulacyjny do podłączenia kominka z PW i kotła z zasobnikiem i dodatkowo UPS kominka+szyber+zawór dopuszczający wodę.Wszystko to ma kosztować:

kominek LECHMA 19kW 3060zł

zestaw przył.-regul. 2300zł

UPS,szyber,zawór dopuszczający wode 920zł

RAEM :6280 ZŁ NETTO

Czytałem wczoraj ten wątek,ale niezbyt dokładnie.Na moje pytanie czy kominek będzie grzał C.W.U. odpowiedzieli że nie chyba,że zamiast zasobnika do kotła VIESSMANN kupie zasobnik z dwoma wężownicami jak do solarów.Co o tym sądzicie?Bo ja się na tym nie znam i polegam na opiniach fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów palących w kominkach.

Ja też pragne mieć taki kominek z płaszczem wodnym w swojm domu.Dzisiaj miałem wizyte instalatora i handlowca z hurtowni.Dostałem propozycję zakupu kominka LECHMA 19kW,zestaw przyłączeniowo-regulacyjny do podłączenia kominka z PW i kotła z zasobnikiem i dodatkowo UPS kominka+szyber+zawór dopuszczający wodę.Wszystko to ma kosztować:

kominek LECHMA 19kW 3060zł

zestaw przył.-regul. 2300zł

UPS,szyber,zawór dopuszczający wode 920zł

RAEM :6280 ZŁ NETTO

Czytałem wczoraj ten wątek,ale niezbyt dokładnie.Na moje pytanie czy kominek będzie grzał C.W.U. odpowiedzieli że nie chyba,że zamiast zasobnika do kotła VIESSMANN kupie zasobnik z dwoma wężownicami jak do solarów.Co o tym sądzicie?Bo ja się na tym nie znam i polegam na opiniach fachowców.

 

że jak ????..... :o :o :o

nie rozumiem :roll:

a dlaczego ma, nie grzać wody?

powiedz im niech się zastanowią i spytaj ich,

czy, wiedzą co mówią,

czy też, mówią co wiedzą,

bo to jest zasadnicza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.Wychodzi na to ,że musze zmienić instalatora.Ponadto powiedział mi ,że z tymi oszczędnościami to moge się przeliczyć bo będe musia siedziec non stop przy kominku.Dzień przed jego wizytą poczytalem sobie o Waszych doświadczeniach i wychodzi na to ,że jednak warto mieć taki kominek.Planuje miec propan z bańki(prawdopodobnie GASPOL).Dlatego zależy mi na tym podgrzewaniu C.W.U kominkiem i oczywiście C.O.Materiały instalacyjne i urządzenia grzewcze hurtownia mi wyceniła dobrze ,ale polecany instalator coś miesza.Jeszcze mam się spotkać z technikiem z tej hurtowni może on coś podpowie instalatorowi.Mam jeszcze czas bo instalacje mam mieć robioną w maju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez planuję kominek z płaszczem wodnym w połączeniu z instalacją gazową. Instalator zaporoponował dwa rozwiązania: kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł atmosferyczny. Róznica w cenie dosć znaczna .

I teraz nie wiem czy opłaca mi sie inwestowac w zakup drogiego kotła kondensacyjnego( ok.10 tys) jeżeli planuję systematycznie palić w kominku....Do tego dochodzi jeszcze zwiększona ilość grzejników w przypadku wyboru tego pierwszego kotła. Czy nie lepiej kupić zwykły kocioł gazowy.

Napiszcie jaki kocioł wybraliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...