Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Ja mam atmosferyczny wiessmann vitopend 100 z zasobnikime 150 l.

Odkąd palimy w kominku piec nie chodzi, włancza się w nocy sporadycznie :)

 

Czyli tez nie masz kondensacyjnego?

Tak właśnie sonie myślę, że byłby to zbedny wydatek...

Ciekawe co na to inni użytkownicy kominka z płaszczem wodnym...

Odezwijcie sie proszę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam dostęp do sieci gazowej...

Czy ktos z Was ma kominek a płaszczem wodnym Lechma?

Jak sie sprawuje???

Lechma to dość prosty wyrób - 3 rury nad paleniskiem. Jeśli podstawowo chcesz palić drewnem to raczej pomyśl np o CTM-ie.

 

Tak????A co takiego CTM ma lepszego?facet z hurtowni mówił że oba są dobre...

A jaka jest różnica cenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaba gonia ja mam zwykły piec Viessmana Witopend 100 atm. oraz zasobnik 150 l.Pale non stop w kominku.Wiech

 

Dzięki Wiech,

Mi zaproponowano Vitopend 100 WHEA z zasobnikiem 120l.( to ni eza mało???)

Możesz napisać mi ile kosztował Cie ten piec, bo nigdzie nie moge znależć cen kotłów Viessmana.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gonia.

Ja korzystam z ogrzewania gazem ziemnym. Do obsługi kominka z płaszczem wodnym trzeba sporo wytrwałości, nie wiem czy bym podołal.

Ale do rzeczy.

Firma, która robiła mi instalację c.o. zaproponowała kocioł gazowy atmosferyczny Immergas Avio Major lub kocioł kondensacyjny Immergas Zeus Victrix.

Obydwa kotły są dwufunkcyjne z wbudowanymi zasobnikami c.w.u. o pojemnościach odpowiednio 60 i 54 l.

Różnica w cenie wynosiła prawie 3 tys. złotych.

Po namyśle zdecydowałem się na kocioł atmosferyczny, a te 3 tysiace złotych przeznaczyłem na zakup jonowymiennej stacji zmiękczania wody.

W Kutnie woda jest bardzo twarda więc zakup takiego uzdatniacza był uzasadniony.

Z moich obserwacji wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup kotła gazowego jednofunkcyjnego z osobnym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 150-200 l. Taki układ zapewnia wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów płaszcza wodnego! :D

 

Mam takie pytanie (pewnie lubicie tego typu pytania :p ): też się zastanawiamy nad kominkiem z płaszczem, ale w projekcie mamy kominek narożny i taki chcielibyśmy zachować. Czy są narożne wkłady z płaszczem wodnym? Póki co nie znalazłam :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) w klubie :)

Nie rpzebrnąłem przez cały wątek, gdyż surfuję w pracy i nie mogę sobie pozwolić na cały dzień nicnierobienia, a na wsi nie ma internetu :(

Mam pytanie.

Mam Spartherma z Aqua WT Direkt - to takie ustrojstwo za dużo pieniędzy, które podgrzewa CWU. Jest to owinięta wokół czopucha rura miedziana, która odbierając ciepło z kominka poprzez 2 wężownicę w zbiorniku, podgrzewa CWU (pierwsza wężownica z pieca). Pompkę do obiegu włączam ręcznie klawiszem. No i teraz zrodził się temat.

Zbiornik 300 l. ma 2 wężownice. Jedną do połowy wysokości (obsługuje ją piec) i drugą na całej wysokości zbiornika. Piec podgrzewa połowę wody (rozwarstwia się ze względu na różnicę temperatur). Włączając pompkę do obiegu kominka, wężownica wymienia ciepło między tymi 2 warstwami. W sytuacji, kiedy w kominku zgaśnie (noc) lub gdy się nie pali i ktoś zapomni wyłączyć pompki (skleroza), to po pierwsze w pewnym momencie dochodzi do tego, że płaszcz na kominku działa jak grzejnik, podgrzewający czopuch i jednocześnie chłodzący wodę w zbiorniku, co piec CO skrzętnie nadrabia dogrzewając wodę w zbiorniku i tak w kółko Macieju.

No i wymyśliłem, żeby na rurce z wodą wpakować termostat, który w momencie jak się rurka podgrzeje do 60 stopni to włączał pompkę, a jak spadnie poniżej, to wyłączał pompkę.

No i stąd pytanie - jaki termostat zastosować (w końcu w obudowie są duże temperatury, więc jakieś plastikowe obudowy termostatu mogą się odkształcać), gdzie go kupić i najważniejsze - czy to jest dobry pomysł. A może ma ktoś inne rozwiązanie.

 

Mam nadzieję, że was nie zanudziłem

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów płaszcza wodnego! :D

 

Mam takie pytanie (pewnie lubicie tego typu pytania :p ): też się zastanawiamy nad kominkiem z płaszczem, ale w projekcie mamy kominek narożny i taki chcielibyśmy zachować. Czy są narożne wkłady z płaszczem wodnym? Póki co nie znalazłam :(

 

Pozdrawiam

 

 

wiele wkładów ustawia się w narożniku, zajmują troche miejsca, nie musi to byc specjalny wkład w kształcie trójkąta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów płaszcza wodnego! :D

 

Mam takie pytanie (pewnie lubicie tego typu pytania :p ): też się zastanawiamy nad kominkiem z płaszczem, ale w projekcie mamy kominek narożny i taki chcielibyśmy zachować. Czy są narożne wkłady z płaszczem wodnym? Póki co nie znalazłam :(

 

Pozdrawiam

 

 

Kurcze, widzę, że coś popieprzyłam :oops: :oops: Przepraszam. Chodzi mi o taki wkład, który ma szybę z przodu i z boku, tzn do montażu komina, który usytuowany jest np na granicy pokoju i holu. Z tego co się dowiedziałam do tej pory to mamy do wyboru:

- wkład z szybą tylko z przodu

- wkład w kształcie trapezowym

- wkład półokrągły (cena 9200 netto :o

Wkładów z szybą z przodu i boku nie ma w sprzedaży (przynajmniej tak mi powiedział pan w jednej firmie), ale możemy sobie zrobić na zamówienie :roll: Cena ponoć nie będzie wyższa jak w przypadku wkładu dostępnego w bieżącej sprzedaży i na taki dom jak nasz wyniesie 7-8000 (nie wiem czy to dużo czy ok bo na razie jestem laikiem w dziedzinie PW). Tylko nie jestem pewna czy takie rozwiązania (robienie na zamówienie) zdają egzamin. Na razie mamy jeszcze sporo czasu więc na spokojnie możemy sobie to wszystko przemyśleć, może zdecydujemy się na trapezowy...

 

P.S. Tak nieśmiało pytam: zostałam przyjęta do tego klubu? :roll: :oops: :)

Kominkiem z płaszczem zainteresowaliśmy się gdy dotarło do nas jak drogi jest gaz płynny. Wiem, że kiedyś tam pociągną do nas ziemny, bo tam gdzie się budujemy to duże nowopowstające osiedle. Nie wiemy tylkpo kiedy to nastąpi i do tego czasu bylibyśmy kopani w d.... Doszliśmy więc do wniosku, że lepiej zainwestować w kominek z PW i mieć go już na zawsze niż płacić absurdalne ceny za gaz płynny i nic z tego nie mieć. A jeszcze do niedawna nie byłam przekonana do takiego kominka :oops: (przyznaję bez bicia :wink: :p

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie moim niewypalonym postem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja kupiłam kominek Chazelles Solo D70 z systemem DPG to czy na pewno można dokupić nakładkę z wężownicą do kominka, do tego naczynie wzbiorcze, pompę, rurki itd. oraz to coś do gromadzenia ciepłej wody i będę miała ciepłą wodę do mycia :roll: Czy to się da w ogóle zrobić albo jestem naiwna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...