Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witajcie sympatycy kominka z pl wodnym :D .

Chcialabym zasiegnac waszej opinii, spojrzcie na moj PROJEKCIK prosze i powiedzcie czy takie usytuowanie (niecentralne) kominka umozliwi mi ogrzewanie wszystkich pomieszczen.

Jestem na etapie wyboru projektu (bedzie ten), ale chcialam sie upewnic, poniewaz oprocz ogrzewania gazem chcialam rowniez miec mozliwosc grzania kominkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich w "Płaszczach Wodnych"

Jestem na etapie wyboru rodzaju kominka, czy z płaszczem wodnym, czy też nawiewowy. Na wstępie zaznaczę, ze jestem w tych sprawach laikiem, mieszkam w pobliżu Wrocławia i byłem dopiero w dwóch punktach sprzedaży kominków. Niestety w każdym z nich mówią co innego (co nie dziwi) gdyż każdy zachwala swoje produkty- mówia, że ich produkt to prawdziwy ..."mercedes wśród kominków".... Byłem w SPARTHERM-ie i SUPRA-mie, EDILKAMIN-ie. Jedno co połączyło sprzedawców tych firm, to to,ze bardziej namawiali na kominki z nawiewem ciepłego powietrza. Jako wadę kominka z płaszczem wodnym podali to,że ogień w takim kominku jest prawie niewidoczny, bo drewno mocniej wydziela czrny dym, gdyż jest duża różnica temperatyry poomiędzy ogniem a płaszczem z wodą znajdującą się nad paleniskiem. Mnie z kolei nie podoba się to,że przy nawiewowym trzeba rozprowadzać rury , no i z nich wieje gorące suche powietrze. Ww kominki wydają mi się jednak b.drogie (ceny od 6000 do prawie 10000). Dodam jeszcze, że kominek ma ogrzać dom o powierzchni około 140m2. Poza tym chcę jeszcze zamontować piec dwufunkcyjny gazowy (na gaz ziemny).

Zorientowałem się po Waszych wypowiedziach,że doskonale znacie się na tych sprawach i w związku z tym proszę o informacje na nw pytania.

I teraz mam następujące pytania:

- dlaczego kominek z płaszczem wodnym jest lepszy od nawiewowego?

- gdzie, we Wrocławiu lub okolicach znależć firmę która wybierze mi odpowiedni kominek do mojego domu?

-jaki piec gazowy wybrać?

- czy montaż kominka powierzyć firmie która sprzedaje kominki, czy też należy szukać jakiś fachowców?

Pomimo moich wątpliwości, jakiego rodzaju kominek wybrać, chciałbym należeć do Waszego Klubu.

Z góry dziękuje za każdą odpowiedż, a za rady będę wdzięczny.

Acha, proszę powiedzcie jak można załączyć obrazek (np mojego domku) pod nazwą autora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałaś,

legitymację wydaje Majka :lol:

 

 

Super! :D Obiecuję się podszkolić :wink:

 

 

Co do pytania RAGRA dlaczego kominek z PW jest lepszy od nawiewowego. Otóż, DLA NAS zadecydowało przede wszystkim to, że kominkiem z PW mogę ogrzać cały dom od pokojów po łazienki i garaż, a w przypadku kominka z nawiewem ju ż nie. A zależy nam na ogrzaniu całego domu, bo nie ma u nas jeszcze gazu ziemnego, a płynny cenowo wychodzi zabójczo.

P.S. Też będziemy mieli domek podobnej wielkości jak Ty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ragra w ktorych okolicach Wroclawia budujesz się ?Podeśle Ci namiary na firmę od kominków z pł wod. i porównasz sobie oferty.Wiech

Cześć.

Dziękuje za ofertę, chętnie skorzystam z Twojej propozycji i czekam na informacje.

Będę budował (czekam z niecierpliwością na chociaż jakieś oznaki wiosny) w Wołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Skąpego Wiewióra!! nie narzekaj, mam kominek na pierwszym piętrze i targam drewno po schodach :x , poszło 6m dwóletniej brzozy, ale ogienek jest fajny :lol Przejeżdżałem przez Wielkopolskę i namierzyłem 3 zmarznięte boćki :D To(zima) się musi skończyć. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Alex, Xanx,Mnie do tej ory poszło ok 9-10 mp dębu i grabu.Nie używam gazu (tylko kominek łącznie z CWU) ok 200m/2.Temp w domu ok 22-23 st.Nie chcę nawet myśleć ile by mnie kosztowało ogrzanie gazem z butli.Xanx nie rozpaczaj i myśl o tym ile zaoszczędziłeś paląc w kominku :wink: Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ciapek.Palę drugi sezon grzewczy(a więc dom jest wygrzany).Dom mam z poddaszem użytkowym z BK ocieplonym 14 cm wełny.Poddasze ocieplone od 25-30 cm wełny (łacznie z profilami do GK).Podłoga na gruncie 11 cm styropianu(nie mam podłogówki).Chcąc zaoszczędzić drewna często wyłączam nadmuch wentylatora na palenisko.Temperatura na sterowniku Makrotermu 24KW ustawiona na minimum ok 45-50 st.ale za to często czyszcze sam kominek ponieważ osadza sie osad od niskiej temp.Praktycznie co 1-2 tydzień poświęcam na czyszczenie komina, zajmuje mi to ok 1 godż.Wyciągam metalową górną półkę chroniącą płaszcz wodny i zdrapuje osad na rurach i inych części.Staram się zawsze o drożność szczeliny tuż za drzwiczkami.Ogrzewam łącznie w zależności od temp. od 160- 220 m/2 .W najgorsze mrozy ogrzewałem też garaż i kotłowne które mam w bryle domu(bałem się o zamarzanie rur przy piecu i zasobniku).Palę w weekeny codziennie non stop a w dni powszednie różnie (czasami po przyjściu z pracy a czasami non stop).Zar bez problemu utrzymuje nawet 8 godz tak żeby nie rozpalac drugi raz(ale przy wyłączonym went).Temp w domu spada ok 2 st na dobę.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące obudowy kominka. Na zdjęciach często widzi się piękną dębową belkę nad tuż nad wkładem ale czy czasem nie jest to dość niebezpieczne dla wkładów przy ciągłym paleniu. Znajomym właśnie taka belka się zapaliła - doszło do zasozapłonu. Dla mnie to było dość dziwne ale jednak coś mnie to zastanawia.

Jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WiechJa mam też poddasze z tym że jest ono nie ocieplone ale nad stropem mam wate 15 cm dom jest nie ocieplony z porotermu 36,5 noi pale drzewem niesezonowanym może to jest ta różnica.Mam makroterma 18kw chodzi bez wentylatora tylko nie wiem jaką blache z kominka ściągasz do czyszczenia.Ona jest na zewnątrz czy od środka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen.Przy kominku z pł wod nie ma wysokiej temp.na obudowie.Kominka nie mam jeszcze obudowanego i jak rękę położe na obudowie to się nie poparze.Sąsiad ma zwykły kominek obudowany właśnie taką deską dębową u góry.Pali 2 sezon i nie słyszałem żeby się coś działo z tą deską.Kominek izolujesz przy obudowie wełną mineralną z folią AL.Nie sądze żeby była tam wysoka temp. po zaizolowaniu wełną.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciapek ja palę 4 letnim dębęm i grabem.Blacha gr ok5mm jest w wewnątrz kominka nad paleniskiem (ok 30x50 cm).Zdejmuje się to w ten sposób że lekko przesuwasz ja do siebie i po ukosie w dół.Nad tą blacha są te ustrojstwa o ktorym pisałem.Szczelina ok 5 mm tuż za drzwiczkami u góry(czyszcze ją brzeszczotem).Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...