Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witam po długiej przerwie.

Właśnie rozpoczynamy prace nad instalacjami, w tym także do planowanego CTM-a. Myśleliśmy o opcji automatycznego sterowania procesem spalania (przepustnica z siłownikiem i centralka kontrolno-sterująca), ale instalator mówi, że to raczej zbędne, że dopływ powietrza to sobie można regulować ręcznie, bo i tak nie zostawia się kominka rozpalonego na maksa. Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam szanownych forumowiczow, mam nadzieje ze wybaczycie mi to ze nie pzeczytalem tych 20napisancyh tu stron i zadam pytanie mimo ze gdzies prawdopodobnie znajduje sie odpowiedz. Otoz jestem na etapie instalacji ogrzewania, napewn w instalacji znajdzie sie piec olejowy a co za tym idzie grzejniki. W projekcie mam tez kominek, zastanawiam sie na jakie dodatkowe koszyt musialbym sie w przyblizeniu przygotowac gdybym zamiast standardowego kominka chcial zainstalowac taki z plaszczem wodnym, i dobrze zgrac go z instalacja od pieca olejowego. planuje ogrzewac 120m^2

dziekuje

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt kominka w zależności od producenta to około 5,5 tyś. do, no właśnie górna granica może być różna,

w każdym razie w Twoim wypadku gdy masz grzać olejem, to moim zdaniem, nie tylko nie trzeba się zastanawiać, ale trzeba zainstalować kominek z płaszczem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie coś do tego "oleju" musisz mieć. Mój sąsiad pali cały sezon równolegle w kominku (ale zwykły, bez płaszcza, czego ogromnie żałuje), a i tak dwa razy dolewał oleju do zbiornika, co by było, gdyby nie miał kominka... Z doświadczeń "płaszczowców" wynika, że kominek sam daje radę. Może się okazać, że to olej będziesz miał wspomagający, a nie odwrotnie. Wszystko zależy od tego, czy ma kto palić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt kominka w zależności od producenta to około 5,5 tyś. do, no właśnie górna granica może być różna,

w każdym razie w Twoim wypadku gdy masz grzać olejem, to moim zdaniem, nie tylko nie trzeba się zastanawiać, ale trzeba zainstalować kominek z płaszczem wodnym

 

a gdzie taki na śląsku za 5,5tys można kupić?!....pytałem w trzech miejscach i wszędzie najtańszy 14kW 7800zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Właśnie rozpoczynamy prace nad instalacjami, w tym także do planowanego CTM-a. Myśleliśmy o opcji automatycznego sterowania procesem spalania (przepustnica z siłownikiem i centralka kontrolno-sterująca), ale instalator mówi, że to raczej zbędne, że dopływ powietrza to sobie można regulować ręcznie, bo i tak nie zostawia się kominka rozpalonego na maksa. Co sądzicie na ten temat?

 

stander nie rezygnuj ze sterowania, ewentualnie instalatora zmień 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stander nie rezygnuj ze sterowania, ewentualnie instalatora zmień 8)

 

Zmienić to już chyba nie zmienię, bo zaczęli w tym tygodniu kłaść instalacje (kompleksowo robią - kotłownia plus centralne plus wod.-kan.), ale o to sterowanie to jeszcze powalczę. Tylko coś mi się kołacze, że w przypadku przepustnicy to rezygnuje się z tej wężownicy do wychładzania płaszcza... Czy niekoniecznie? (ale zielona jestem!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi poradzic jakies firmy oferujace kominki z pelna automatyka ktore wmiare latwo integruja sie z reszta instalacji? poki co znalazlem tylko oferte firmy makoterm...dziekuje

arek

 

Nieśmiało podpowiadam, że może CTM Polonia. Nieśmiało, bo ja jeszcze go nie mam, dopiero będziemy instalować. Ta firma ma doświadczenie właśnie w kominkach z płaszczem. Wejdź na stronę

http://www.ctmpolonia.pl

 

Chyba są mniej "rustykalne" od makroterma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się wypowie na temat kominków firmy Edilkamin? Mieliście z nimi do czynienia, ktoś coś słyszał, coś wie? :p Na razie wiem tylko tyle, że to włoska firma. Interesuję się nią, bo widzę, że mają taki wkład jak byśmy chcieli (szyba z przodu i boku). Nigdzie więcej nie widziałam takich wkładów z płaszczem.

 

http://www.edilkamin.com

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się wypowie na temat kominków firmy Edilkamin? Mieliście z nimi do czynienia, ktoś coś słyszał, coś wie? :p Na razie wiem tylko tyle, że to włoska firma. Interesuję się nią, bo widzę, że mają taki wkład jak byśmy chcieli (szyba z przodu i boku). Nigdzie więcej nie widziałam takich wkładów z płaszczem.

 

http://www.edilkamin.com

 

Pozdrawiam :)

No włanie ja też jestem zainteresowana kominkiem z tej firmy.

Mylałam również o tym co ma szybkę z dwóch stron (przód i bok) ale jest on za duży na mój domek :cry: więc pozostanie ten z prostš szybkš z przodu. A szyby we wszystkich tych kominkach sš podnoszone (przesuwane) do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór to albo Lechma, albo CTM albo jeszcze DGP , Decyzje podejmę za 6 msc to wtedy może Makroterm zmieni wyglad.

Podobne wloskie sa nietrwałe, a ile srednio kosztuje taki wloski Edilkam. Zauwazyliscie ,że w nowy Ładnym Domu to tylko one i Makroterm sa reklamowane. Innych płaszczy nie ma , a artykuł jest bardzo skromny. Opisali by chociaz jaka instalacja jest wymagana do takiego kominka, poczawszy od dostarczenia wody, pradu , zabezpieczen itp. Nie znam sie na tym i chciałabym miec artykul , ktory kobiecie wyjasni wszystkie zawilosci takiego kominka.

Ale sie nagadałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...