Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

witcomic

u nas brak podwójnej wężownicy ale mamy drugi zasobnik na strychu. Być może kiedyś dołożymy kolektory słoneczne.

Kocioł vaillanta.

 

Ile zużyliście drewna? Bo my musieliśmy dokupić - poszło nam już 20 kubików. Ale drewno mokre i my jesteśmy przyzwyczajeni do ciepełka - w domu ejst 23 st i hajcujemy na maksa.

 

Jak się ta zima nie skończy to nie wiem co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poszło nam już 20 kubików. Ale drewno mokre i my jesteśmy przyzwyczajeni do ciepełka - w domu ejst 23 st i hajcujemy na maksa.

 

Jak się ta zima nie skończy to nie wiem co będzie

 

 

:o :o dżizes krajst może ktoś Ci podbiera drzewo?? ja zaczynam 10mp w domu klimat niczym w inkubatorze, do tego stopnia że czasem trzeba okna otwierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze odpowiedzi co do instalacji utwierdzaja mnie tylko w przekonaniu ze "fachowiec" nie byl chyba najwyzszych lotow. Powiedzcie mi jeszcze tylko czy takie polaczenie wymaga jakis specjalnych kotlow, zasobnikow czy czegos takiego, ktore sa przystosowane do takiej pracy, czy moge do tego zastosowac kazdy kociol kondensacyjny dostepny na rynku z dowolnym zasobnikiem. A jezeli chodzi o zasobnik to zastanawiam sie nad ACV model Smart 100. Moze jakies opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. BK. u mnie poszło ok 12 mp drewna ,a temp.też ok 23 st.Myślę że to pierwszy sezon grzewczy i dlatego idzie więcej ,oraz to że drewno mokre.Musisz już myśleć na temat przyszłego sezonu grzewczego(kupić najlepiej sezonowane drewno). Witomic ja również mam zasobnik z pojedynczą wężownicą 150 l oraz piec zwykły Viessmana.Myślę że nie ma różnicy jaki piec i zasobnik zastosujesz . Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Xanx.Piękny masz wynik w ilości zużytego drewna na tym biegunie zimna.Jedno pytanie czy całą zimę nie korzystałeś ze swojego De Dietricha do ogrzabia domu.Pozdrawiam z ciut cieplejszego regionu Polski .Wiech

 

witaj

Nie dostał ani kropelki (podpisała Ania Kropelka), nawet podczas tygodniowego wyjazdu w gory (11 luty) tem. w domu z 23 stopni w piątek (10luty) do 17 lutego (piątek) spadła zaledwie do 14 stopni. Oczywiście miałem kontrolera w postaci Ojczulka, ktory to sprawdzał codzinnie co i jak. Np. dzisiaj rano miałem w najzimniejszym miejscu 21 stopni, a paliłem w środę i to ledwo 2-3h wieczorkiem.

Duże zyski mam z przeszkleń na elewacji południowej, bywa niekiedy tak że z 19 stopni w saloni potrafi zrobić 24, nie mniej jak nie ma słońca (co w tym kraju jest nader częste) w salonie najszybciej robi się zimno, różnica to ok. 1 stopień względem najcieplejszego miejsca.

 

Mam pytanie, jak rozpalacie swoje piekelne maszyny??

Ja swojego czasu bawiłęm się w harcerza, czyli wszystko pięknie ładnie, popiołek wybrany, papierek, wykałaczki potem cieńsze drewienka itp.

Teraz robię tak (z lenistwa), stary popiół zbieram na kupkę na ruszcie, zbieram separatorem pył, na kupkę kładę kilka kawałków kartonu z pudełka np. po łaciatym (jedna strona pudełka starcza) na to 4-5 kawłków szczapek ze starych desek (dł. 20cm grubość 2.5x2.5) na to już konkretne kawałki drzewa (tak 4 bo więcej mi się nie mieści) podlewam dwiema strzykawkami (20ml) denaturatu i zapałeczka. Jak się sprężę to 5 min i rozpalone.

Tym sposobem wychodzi mi jakieś wiaderko popiołu na miesiąc, no i mniej hakowania.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze odpowiedzi co do instalacji utwierdzaja mnie tylko w przekonaniu ze "fachowiec" nie byl chyba najwyzszych lotow. Powiedzcie mi jeszcze tylko czy takie polaczenie wymaga jakis specjalnych kotlow, zasobnikow czy czegos takiego, ktore sa przystosowane do takiej pracy, czy moge do tego zastosowac kazdy kociol kondensacyjny dostepny na rynku z dowolnym zasobnikiem. A jezeli chodzi o zasobnik to zastanawiam sie nad ACV model Smart 100. Moze jakies opinie?

 

 

dowolnu, może być gazowy, olejowy, węglowy itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xanx za odpowiedż.Ja separatora nie posiadam.Wybieram tradycyjnie,przeważnie raz w tygodniu czyszcze kominek.Popiół z popielnika wybieram raz na 1-2 dni.Rozpalam też 5 minut,troche gazet drobniejsze kawałki drewna a na to grubsze drewno.Jak zostały kawałki niedopalonego drewna to zostawiam je w palenisku.Podpalam ,uchylam drzwiczki na dole ,szyber otwarty i pali się jak złoto. U mnie na grzanie nie poszła ani kropla gazu.Zasobnik mam 150l i może być taka sytuacja że w sobotę lub niedzielę jak jest duże zużycie CWU to może włączył się piec do dogrzania CWU.Ale są to niewielkie ilości może 1% przez całą zimę.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Właśnie dzisiaj nabyłem CTM 18kw ze sterowaniem .Dokonałem tego wyboru analizując wszystkie za i przeciw przez 2 m-ce (cena wyszła ciekawie niska).

Chciałbym wszystkim wam podziękować za rozwiewanie wszystkich moich wątpliwości. Mimo że nie miałem okazji zadawać pytań to wiem chyba wszystko co powinienem wiedzieć na temat instalacji i wkładów wodnych.

Dodatkowo cieszę się ze już niedługo zostanie podłączony i odpalony i myślę ze wtedy także nic mnie nie zaskoczy.

Przeczytałem 20 stron od deski do deski i cieszę się że gośc który mi sprzedawał kominek był zdumiony moją wiedzą.

Remontuję 16 letni bliźniak 120m2 -dach,okna,drzwi,elewacja,tynki,inst.grzewcza.... generalnie i oczywiście nie zabraknie w nim kominka. Może następnym razem jakieś zdięcia przed i po : )

 

Jeżeli chodzi o drzewo to mam zamówione 20 m3 i mam zamiar na przyszły sezon mieć 10 m3 rocznego. W tym roku niestety mokra brzoza , zobaczymy.....

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich forumowiczy.

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...