Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

generalnie, masz chyba problem z kominem,

może mieć, za mały przekrój, lub być za niski,

jeżeli wiatr,i wwiewa dym, to może warto by kupić albo nasadę kominową lub zwykłego strażaka,

najlepiej zaproś kominiarza, poogląda co i jak i mam nadzieję udzieli konstruktywnej porady,

tak na odległość, to raczej trudno

 

Komin na przekrój 20x20,strażak jest kominiarz twierdzi że problem tkwi w sadzy i w halnym wietrze.

Tylko co mi z takich stwierdzeń jak czuć sadzę :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. śledzę ten temat od początku gdyż jeszcze na etapie wyboru projektu starałem sie wybrać dom o takim układzie żeby można było zastosować kominek z płaszczem tzn. najbliższe sąsiedztwo z tradycyjną kotłownią. Udało się , taki projekt ma w swojej ofercie Archipelalag pt. Zuzia. Pomimo że mam linię gazową przebiegającą na działce to uparcie dążę do moich założeń, czyli max. wykorzystanie kominka i minimalne nakłady na wspomagające żródło dodatkowe, mam na myśli bezobsługowy kocioł CO. Znalazłem ofertę firmy Elterm [ http://www.elterm.pl ] i zastanawiam się czy jeśli zdecydowałbym się na ogrzewanie domu o pow. ok. 240 mtr. tylko podłogowym [ pierwsza wersja to parter podłoga góra grzejniki ] plus wykorzystać ciepło z czopucha do rekuperatora [ nadmuch na poddasze ] plus kocioł elektryczny - tylko wspopmagająco II taryfa - plus za różnicę w cenie kotła gazowego próżniowa bateria solarna a podstawowym ogrzewaniem byłby kominek to czy to wszystko ma sens. Ekonomicznie to jest niegłupie pod warunkiem palenia w kominku - z tym akurat no problem. Czu nie będzie problemu z konwekcją [ jesli dobrze rozumiem - rosieniem płaszcza ] w kotle elektrycznym w związku z powrotem wody o niskiej temp z podłogowego i co zrobić z nadmiarem ciepła z kominka w trakcie palenia [ zasobnik ??? ale po co mi tyle ciepłej wody???] Proszę o poradę JL..... :oops: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. śledzę ten temat od początku gdyż jeszcze na etapie wyboru projektu starałem sie wybrać dom o takim układzie żeby można było zastosować kominek z płaszczem tzn. najbliższe sąsiedztwo z tradycyjną kotłownią. Udało się , taki projekt ma w swojej ofercie Archipelalag pt. Zuzia. Pomimo że mam linię gazową przebiegającą na działce to uparcie dążę do moich założeń, czyli max. wykorzystanie kominka i minimalne nakłady na wspomagające żródło dodatkowe, mam na myśli bezobsługowy kocioł CO. Znalazłem ofertę firmy Elterm [ http://www.elterm.pl ] i zastanawiam się czy jeśli zdecydowałbym się na ogrzewanie domu o pow. ok. 240 mtr. tylko podłogowym [ pierwsza wersja to parter podłoga góra grzejniki ] plus wykorzystać ciepło z czopucha do rekuperatora [ nadmuch na poddasze ] plus kocioł elektryczny - tylko wspopmagająco II taryfa - plus za różnicę w cenie kotła gazowego próżniowa bateria solarna a podstawowym ogrzewaniem byłby kominek to czy to wszystko ma sens. Ekonomicznie to jest niegłupie pod warunkiem palenia w kominku - z tym akurat no problem. Czu nie będzie problemu z konwekcją [ jesli dobrze rozumiem - rosieniem płaszcza ] w kotle elektrycznym w związku z powrotem wody o niskiej temp z podłogowego i co zrobić z nadmiarem ciepła z kominka w trakcie palenia [ zasobnik ??? ale po co mi tyle ciepłej wody???] Proszę o poradę JL..... :oops: :cry:

Co do tagzwanej konwekcji w piecu elektrycznym możesz zastosować zawór trójdrożny z termostatem który miesza wodę powrotu z wodą zasilającą i zapobiega zbyt dużej różnicy pomiędzy zasilaniem a powrotem.Co do nadmiaru ciepła z kominka to możesz zastosować bufor np 1500 l (jest to zbiornik który spełnia rolę akumulatora ciepła dla c.o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kominek hula jest fajnie ale mamy kilka problemów.

Po 1 jak wieje silny wiatr zdaża nam się że dym wychodzi na salon.

Po 2 jak nie palimy to strasznie czuć smród sadzy.

Czy ktoś może wie gdzie tkwi problem ?

Czekam na wszystkie sugestie.

 

a gdzie czuć ten smród sadzy? Jak nie palicie to co grzeje dom? Kocioł gazowy? a czy on przypadkiem nie zaciąga z kominka, bo potrzebuje powietrze do spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tagzwanej konwekcji w piecu elektrycznym możesz zastosować zawór trójdrożny z termostatem który miesza wodę powrotu z wodą zasilającą i zapobiega zbyt dużej różnicy pomiędzy zasilaniem a powrotem.Co do nadmiaru ciepła z kominka to możesz zastosować bufor np 1500 l (jest to zbiornik który spełnia rolę akumulatora ciepła dla c.o)

Czy podłogowe będzie działało dobrze z kominkiem bez innych odbiorników typu grzejnik tradycyjny? Zastosowanie tak dużego zbiornika buforowego odpada, może lepiej podjazd ogrzewać. Czytałem ten temat ale wydaje mi się że tak do końca nikt nie wyjaśnił co z przepalaniem w takim kominku latem? Nie dość że z bateri solarnej to jeszcze z płaszcza gorac wali, może jakąś produkcję w to włączyć, podobno zewalają niedługo na przydomowe bimbrownie....Che, Che

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kominek hula jest fajnie ale mamy kilka problemów.

Po 1 jak wieje silny wiatr zdaża nam się że dym wychodzi na salon.

Po 2 jak nie palimy to strasznie czuć smród sadzy.

Czy ktoś może wie gdzie tkwi problem ?

Czekam na wszystkie sugestie.

 

a gdzie czuć ten smród sadzy? Jak nie palicie to co grzeje dom? Kocioł gazowy? a czy on przypadkiem nie zaciąga z kominka, bo potrzebuje powietrze do spalania?

 

Majka wogóle nic nie grzało bo było ciepło, ale chyba znalazłam przyczynę :evil:

Opiszę to w dzienniku tylko się zbieram w sobie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tagzwanej konwekcji w piecu elektrycznym możesz zastosować zawór trójdrożny z termostatem który miesza wodę powrotu z wodą zasilającą i zapobiega zbyt dużej różnicy pomiędzy zasilaniem a powrotem.Co do nadmiaru ciepła z kominka to możesz zastosować bufor np 1500 l (jest to zbiornik który spełnia rolę akumulatora ciepła dla c.o)

Czy podłogowe będzie działało dobrze z kominkiem bez innych odbiorników typu grzejnik tradycyjny? Zastosowanie tak dużego zbiornika buforowego odpada, może lepiej podjazd ogrzewać. Czytałem ten temat ale wydaje mi się że tak do końca nikt nie wyjaśnił co z przepalaniem w takim kominku latem? Nie dość że z bateri solarnej to jeszcze z płaszcza gorac wali, może jakąś produkcję w to włączyć, podobno zewalają niedługo na przydomowe bimbrownie....Che, Che

Co do przepalania kominkiem wodnym latem to jest jeden producent kominków wodnych który rozwiązał ten problem jest to firma CTM która zastosowała specjalną przepustnicę której otwarcie skraca drogę spalin do komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="PaJak05

Czy podłogowe będzie działało dobrze z kominkiem bez innych odbiorników typu grzejnik tradycyjny? Zastosowanie tak dużego zbiornika buforowego odpada, może lepiej podjazd ogrzewać. Czytałem ten temat ale wydaje mi się że tak do końca nikt nie wyjaśnił co z przepalaniem w takim kominku latem? Nie dość że z bateri solarnej to jeszcze z płaszcza gorac wali, może jakąś produkcję w to włączyć, podobno zewalają niedługo na przydomowe bimbrownie....Che, Che[/quote]

 

Turbokominek Makroterm (jak chyba wszystkie kominki) ma szyber (przepustnicę), który po otwarciu wypuszcza spaliny w komin co ogranicza nagrzewanie płaszcza. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Nadmiaru energii łatwo się pozbyć, gorzej z jej utrzymaniem.

Ja na codzień stosuję Turbokominek, 3 panele Hewalex i zasobnik wody 400 l. Jak zdrożał olej to też myślałem o piecu elektrycznym... ale mi przeszło...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="PaJak05

Czy podłogowe będzie działało dobrze z kominkiem bez innych odbiorników typu grzejnik tradycyjny? Zastosowanie tak dużego zbiornika buforowego odpada, może lepiej podjazd ogrzewać. Czytałem ten temat ale wydaje mi się że tak do końca nikt nie wyjaśnił co z przepalaniem w takim kominku latem? Nie dość że z bateri solarnej to jeszcze z płaszcza gorac wali, może jakąś produkcję w to włączyć, podobno zewalają niedługo na przydomowe bimbrownie....Che, Che[/quote]

 

Turbokominek Makroterm (jak chyba wszystkie kominki) ma szyber (przepustnicę), który po otwarciu wypuszcza spaliny w komin co ogranicza nagrzewanie płaszcza. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Nadmiaru energii łatwo się pozbyć, gorzej z jej utrzymaniem.

Ja na codzień stosuję Turbokominek, 3 panele Hewalex i zasobnik wody 400 l. Jak zdrożał olej to też myślałem o piecu elektrycznym... ale mi przeszło...

:wink:

wolwik mylisz szyber który żeczywiście posiada większość kominków wtym i makroterm i który jest zainstalowany na wylocie spalin z kominka z specjalną konstrukcją kominka ctm-u który posiada przepustnicę w środku konstrukcji kominka i poprzez zmianę jej położenia kierujesz spaliny albo na lamele wodne albo z ich pominięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żuczek osobiście kominków firmy edilkamin nie instalowałem może dlatego że nie trafiłem na tak zamożnego klijęta którego by było na taki kominek stać :-? .Natomiast twierdzę ze poradziłbym sobie z jego instalacją bez problemów.W realu sprawia bardzo solidne wrażenie a i jakość wykonania jest najwyższych lotów.Pewnie zainteresował cię dlatego że ma podnoszoną szybę do góry :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariobros35 - szukamy wkładu, który będzie miał szybę z przodu i boku, bo kominek mamy usytuowany na granicy pokoju i holu, więc fajnie by to wyglądało :wink: I na dzień dzisiejszy znaleźliśmy taki tylko firmy Edilkamin. Na taki dom jak nasz byłoby to w przedziale 7000-8000 zł jak się dowiedziałam. A więc nie mało :( Może orientujesz się czy jakieś inne firmy mają takie wkłady z płaszczem? :roll: :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Obecnie jestem na etapie wyboru systemu grzewczego (dom parterowy z poddaszem użytkowym, ok. 160m2 pow. użytkowej + ok 35m2 podpiwniczenia).

Zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym 18kW oraz kocioł gazowy jednofunkcyjny (18kW lub 21kW, jeszcze nie wiem) z zasobnikiem 160l lub 200l (obecnie 2 osoby, w perspektywie 4 lat docelowo 4 :)).

Tak na marginesie, to chcę także poprowadzić sobie wyjcie do podłšczenia solarów w przyszłoci, żeby uniknšć kucia cian, itp.

 

W tym momencie mam jeden mały problem - gotowy komin zbudowany z gotowych kształtek (przekrój kwadrat, o przewicie 18cm). Stšd wybór kominka ograniczony jest szerokociš komina. W obecnej chwili waham się pomiędzy Makrotermem 18kW a Lechmš 19kW. Z tym że na stronie Lechmy producent podaje, iż przekrój czopucha to 20cm, czyli za duży.

Czy jest szansa na to żeby podłšczyć Lechmę do takiego komina?

Czy dać sobie spokój i instalować Makroterma.

 

Na co warto zwracać uwagę przy instalacji?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopać się przez ten wątek to masakra

Oj przydałaby się na początku ankieta pt jaki masz kominek

Czy w wyborze mam kierować się Makroterm lub CTM bo widzę głównie takich zwolenników

Czy byłby ktoś ta miły i osobnie nie zorientowanej w temacie napisał kilka słów łopatologicznie dlaczego warto ten czy ten

Bo już mi głowa paruje od tego czytania

pozdr

cóż pozostaje mi tylko zgłosić się po numerek klubowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariobros35 - szukamy wkładu, który będzie miał szybę z przodu i boku, bo kominek mamy usytuowany na granicy pokoju i holu, więc fajnie by to wyglądało :wink: I na dzień dzisiejszy znaleźliśmy taki tylko firmy Edilkamin. Na taki dom jak nasz byłoby to w przedziale 7000-8000 zł jak się dowiedziałam. A więc nie mało :( Może orientujesz się czy jakieś inne firmy mają takie wkłady z płaszczem? :roll: :)

 

Pozdrawiam

 

 

podłączam się do pytania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie zastosujecie kominka z szybą pryzmatyczną ma też szerokie pole widoku płomienia takim producentem jest naprzykład http://www.merkury.win.pl

 

 

To mi burzy koncepcję wnętrza... :( Widzisz, tak sobie wymarzyliśmy, żeby kominek widoczny był już od wejścia do domu i łączył się z holem. A to zapewni nam tylko wkład z szybką z przodu i boku, bo idealnie by tam pasował.

 

Obejrzałam stronę merkurego. Z wszystkich najbardziej podoba mi się ten z szybą w kształcie trapezowym :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

od jakiegos czasu z grubsza podgladam ten watek bo zaczniemy zakladać kominek z plaszczem do konstrukcji drewnianej ma byc CTM 18kW oraz kondensat berrety,

caly domek to 110m2 uzytkowej a jest z uzytkowym poddaszem

jak sadzicie dobry wybor

moze wiecie jak to cenowo wyglada bo ja mam taką orientacje przyblizona

albo jakies rady poki jest czas na to

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...