Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

nie umiem wam powiedziec nic o tych kominkach, nie slyszałam aby ktoś je kupił i uzytkował z zadowoleniem znam ,natomiast jednego z Lechmą i jest zadowolony,mam nawet fotki kominka. Dalej nie zdecydowałam jaki kominek wziąc, CTM lub lLechma to na pewno.

 

no to mamy ten sam problem.... :roll:

 

Może ktoś wie, który "lepszy" CTM czy LECHMA?????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze jedno mam pytanie do użytkowników kominka z płaszczem wodnym i z podłogówkš:

 

Ogrzewanie podłogowe wymaga niskiej temperatury (na wejciu, a na wyjciu jest już całkiem niska). Czy to nie jest negatywne dla kominka (osmala się, słabszy cišg, słabsze dopalanie gazów - czyli więcej czadu)? Czy zatem nie byłoby celowe zastosowanie jakich bypassów, porednich obwodów, dwóch wymienników itp.?

 

Czy Wy tak stosujecie?

 

Może też z tego powodu lepiej zaniżyć moc kominka i palić mocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mam pytanie do użytkowników kominka z płaszczem wodnym i z podłogówkš:

 

Ogrzewanie podłogowe wymaga niskiej temperatury (na wej�ciu, a na wyj�ciu jest już całkiem niska). Czy to nie jest negatywne dla kominka (osmala się, słabszy cišg, słabsze dopalanie gazów - czyli więcej czadu)? Czy zatem nie byłoby celowe zastosowanie jakich� bypassów, po�rednich obwodów, dwóch wymienników itp.?

 

Czy Wy tak stosujecie?

 

Może też z tego powodu lepiej zaniżyć moc kominka i palić mocniej?

a od czego jest podmieszanie,

Ty się niską temperaturą podłogówki nie przejmuj,

od tego jest automatyka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest podmieszanie,

Ty się niską temperaturą podłogówki nie przejmuj,

od tego jest automatyka,

 

Ale możesz napisać dokładniej: mam się nie przejmować bo:

- niska temperatura w kominku (utrzymana przez automatykę) nie jest aż taka zła

- niska temperatura z podłogówki nie przenosi się na układ w kominku (dzięki podmieszaczom)

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyka kominka, utrzyma Ci założoną temperaturę 54C, żeby kominka nie zeżarło,

zaś podmieszanie podłogówki, nie dopuści, żeby temperatura wody która pójdzie na podłogówkę, nie przekroczyła założonych wartości,

nadmiar ciepła do zasobnika cwu[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

od jakiegos czasu z grubsza podgladam ten watek bo zaczniemy zakladać kominek z plaszczem do konstrukcji drewnianej ma byc CTM 18kW oraz kondensat berrety,

caly domek to 110m2 uzytkowej a jest z uzytkowym poddaszem

jak sadzicie dobry wybor

moze wiecie jak to cenowo wyglada bo ja mam taką orientacje przyblizona

albo jakies rady poki jest czas na to

 

pozdrawiam

 

 

szkoda ze pozostał bez odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zapytaj instalatora czy mieszka w domu ogrzewanym kominkiem - bo chyba nie ma o tym pojęcia.

Ja juz pisałam - przeżyłam zimę w domu ogrzewanym kominkiem makroterm 18 kw, domek parterowy więc teoretycznie trudniejszy do ogrzania niż z poddaszem, 140 m plus garaż też ogrzewany (ale mniej).

Wyrabia znakomicie, w czasie weekendów kiedy nie wygaszaliśmy kominka w ogóle tylko cały czas się tliło, temperatura w domu była 23-24, a nawet czasami 25 stC przy dużych mrozach na zewnątrz. Do tego cieplutka woda.

Piec gazowy się włączał okazjonalnie, najczęściej dlatego że była źle ustawiona automatyka - np. jak widział że temperatura ustawiona na 20, a w domu 21, to już się włączał, włączał się też po kąpielach dzieci - dzieci zuzywają baaardzo dużo wody, więc musiał szybko dogrzać.

Czyli da radę ogrzać taki mały domek, tylko trzeba dobrze zainstalować - i to powiedz instalatorowi.

Większa moc kominka mogłaby chyba powodować problemy - z oddaniem tego ciepła, być może zdarzałoby się zagotowanie wody w płaszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zapytaj instalatora czy mieszka w domu ogrzewanym kominkiem - bo chyba nie ma o tym pojęcia.

Ja juz pisałam - przeżyłam zimę w domu ogrzewanym kominkiem makroterm 18 kw, domek parterowy więc teoretycznie trudniejszy do ogrzania niż z poddaszem, 140 m plus garaż też ogrzewany (ale mniej).

Wyrabia znakomicie, w czasie weekendów kiedy nie wygaszaliśmy kominka w ogóle tylko cały czas się tliło, temperatura w domu była 23-24, a nawet czasami 25 stC przy dużych mrozach na zewnątrz. Do tego cieplutka woda.

Piec gazowy się włączał okazjonalnie, najczęściej dlatego że była źle ustawiona automatyka - np. jak widział że temperatura ustawiona na 20, a w domu 21, to już się włączał, włączał się też po kąpielach dzieci - dzieci zuzywają baaardzo dużo wody, więc musiał szybko dogrzać.

Czyli da radę ogrzać taki mały domek, tylko trzeba dobrze zainstalować - i to powiedz instalatorowi.

Większa moc kominka mogłaby chyba powodować problemy - z oddaniem tego ciepła, być może zdarzałoby się zagotowanie wody w płaszczu.

 

dziekuję za odpowiedź, z tego co wiem to chyba nie mieszka w domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

od jakiegos czasu z grubsza podgladam ten watek bo zaczniemy zakladać kominek z plaszczem do konstrukcji drewnianej ma byc CTM 18kW oraz kondensat berrety,

caly domek to 110m2 uzytkowej a jest z uzytkowym poddaszem

jak sadzicie dobry wybor

moze wiecie jak to cenowo wyglada bo ja mam taką orientacje przyblizona

albo jakies rady poki jest czas na to

 

pozdrawiam

 

 

szkoda ze pozostał bez odpowiedzi :(

alex tak jak napisali moi poprzednicy ta moc w zupełności wystarczy ci do ogrzania 110 metrów kwadratowych + woda urzydkowa w zasobniku zazwyczaj przyjmuje się iż 1 kw mocy kominka to 10 metrów kwadratowych powieszchni urzydkowej domu.Jedmego tylko nie rozumiem dlaczego uparłeś się na makroterma jest tyle innych i tańszych równie dobrych producentów np CTM,Merkury http://www.merkury.win.pl czy byrski http://www.kominki.byrski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

od jakiegos czasu z grubsza podgladam ten watek bo zaczniemy zakladać kominek z plaszczem do konstrukcji drewnianej ma byc CTM 18kW oraz kondensat berrety,

caly domek to 110m2 uzytkowej a jest z uzytkowym poddaszem

jak sadzicie dobry wybor

moze wiecie jak to cenowo wyglada bo ja mam taką orientacje przyblizona

albo jakies rady poki jest czas na to

 

pozdrawiam

 

 

szkoda ze pozostał bez odpowiedzi :(

alex tak jak napisali moi poprzednicy ta moc w zupełności wystarczy ci do ogrzania 110 metrów kwadratowych + woda urzydkowa w zasobniku zazwyczaj przyjmuje się iż 1 kw mocy kominka to 10 metrów kwadratowych powieszchni urzydkowej domu.Jedmego tylko nie rozumiem dlaczego uparłeś się na makroterma jest tyle innych i tańszych równie dobrych producentów np CTM,Merkury http://www.merkury.win.pl czy byrski http://www.kominki.byrski.pl

 

 

mariobros nie doczytales bedzie CTM decyzja zapadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

proszę o pomoc : czy kominek z takimi parametrami - Merkury :

http://www.e-kominki.pl/index.php?modul=9&pid=344

wystarczy na ogrzanie 140 m2 z poddaszem użytkowym? Dodatkowe informacje : podłogówka na całym parterze, podłogówka w łazience na górze i piec kondensacyjny Buderusa (gaz) i zbiornik na wodę 120 l ? Czy może jest to za dużo KW?

Czytałam na forum, że na ogrzanie takiej powierzchni wystarczają 18 kw, np. CTM 18 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

proszę o pomoc : czy kominek z takimi parametrami - Merkury :

http://www.e-kominki.pl/index.php?modul=9&pid=344

wystarczy na ogrzanie 140 m2 z poddaszem użytkowym? Dodatkowe informacje : podłogówka na całym parterze, podłogówka w łazience na górze i piec kondensacyjny Buderusa (gaz) i zbiornik na wodę 120 l ? Czy może jest to za dużo KW?

Czytałam na forum, że na ogrzanie takiej powierzchni wystarczają 18 kw, np. CTM 18 KW.

spokojnie martrtelia wystarczy w przypadku merkurego musisz brać poprawkę iż producent podaje moc łonczną kominka a w tę moc łonczną wchodzi moc jaką kominek wypromieniowyje przez szybę + moc samego płaszcza wodnego to znaczy 9 kw przez szybę + 19 mocy samego płaszcza wodnego = 28 kw mocy łoncznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...