Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może ktoś zna jakiegos dobrego fachowca z Poznania lub okolic montujacego kominki z płaszczem i całe instalacje. Boje się że nie wyrobie z kasą i chcialbym uruchomić cały układ piec co ( gazowy ) i przygotowac wszystko pod montaz kominka ( jak uzbieram kasę ). prosze o informacje.

 

Pzdr :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna jakiegos dobrego fachowca z Poznania lub okolic montujacego kominki z płaszczem i całe instalacje. Boje się że nie wyrobie z kasą i chcialbym uruchomić cały układ piec co ( gazowy ) i przygotowac wszystko pod montaz kominka ( jak uzbieram kasę ). prosze o informacje.

 

Pzdr :cry:

Ja się mogę podjąć montażu kominka z płaszczem wodnym :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnoścnie kratek wentylacyjnych,

czy sa jakies wymagania co do ilosci i rozmieszczenia kratek wentylacyjnych przy kominku z płaszczem wodnym,

kominek jest narozny i bedzie zabudowany scianka pionowa do samego sufitu, doplyw powietrza jest z zewnatrz doprowadzony.

 

Pozdrawiam.

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad 76.Nie jestem ekspertem w tej sprawie ale wiem jak ja to zrobie.Użytkuje taki kominek 2 sezon (też mam narożny).Ponieważ mam przesunięty kominek od komina o 1.5 m dwoma kolanami skrętnymi (z wyczystką) to w tych miejscach bedzie kratka dostepna do czyszczenia rury spalinowej i kominka. Myślę że też musisz mieć dostęp do czyszczenia rury spalinowej np przy kolanie skrętnym.Niektórzy jeszcze robią kratkę przy samym suficie(ale wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby przy kominku z pł wod.ze względu na niską temperaturę otoczenia kominka).Czy kanał wentylacyjny wywiewny jest potrzebny w pobliżu kominka ,nie wiem .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem na etapie szalowania stropu monolitycznego.

Jeszcze sie nie zdecydowalem czy kupowac kompinek z plaszczem czy z dgp.

Czy w stropie zrobic miejsce na rury czy wiertac pozniej?

 

Czy jest w ogole sens kupowac kominek z plaszczem wodnym jezeli planuje dom ogrzewac piecem na ekogroszek? Czy w ogole mozna polaczyc automatyke tych 2 piecow aby wspoldzialaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem na etapie szalowania stropu monolitycznego.

Jeszcze sie nie zdecydowalem czy kupowac kompinek z plaszczem czy z dgp.

Czy w stropie zrobic miejsce na rury czy wiertac pozniej?

 

Czy jest w ogole sens kupowac kominek z plaszczem wodnym jezeli planuje dom ogrzewac piecem na ekogroszek? Czy w ogole mozna polaczyc automatyke tych 2 piecow aby wspoldzialaly?

połączyć można wszystko, tylko w tym wypadku to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj :D zainstalowałem kilka kominków wodnych w domkach drewnianych

 

ale mi bardziej chodzi o użytkowanie, czy jest w domku dość ciepło na samym kominku; jak się ma to do bezwładności cieplnej domów drewnianych

alex jest ciepło bo oprucz tego że grzeją grzejniki to w samym salonie grzeje szyba od kominka ostatnio instalowałem kominek z płaszczem w szwecji w domu drewnianym i inwestoży bardzo zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj :D zainstalowałem kilka kominków wodnych w domkach drewnianych

 

ale mi bardziej chodzi o użytkowanie, czy jest w domku dość ciepło na samym kominku; jak się ma to do bezwładności cieplnej domów drewnianych

alex jest ciepło bo oprucz tego że grzeją grzejniki to w samym salonie grzeje szyba od kominka ostatnio instalowałem kominek z płaszczem w szwecji w domu drewnianym i inwestoży bardzo zadowoleni

 

 

dzięki a odpowiedź, dopóki sama nie sprawdzę to się nie przekonam

bo to są dość subiektywne odczucia, że ciepło, a na to ma wpływ tyle elementów że aż się włosy jeżą na głowie :o

poczytałam o tych co mają gaz płynny będę czekała na ziemny

 

po prostu kominek musi dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników kominków z plaszczem wodnym.

Mam pytanie -czy ktoś z Was ma może ogrzewanie z pompy cieplnej połączone z kominkiem z płaszczem wodnym.Za wszelkie ewentualne informacje będę wdzięczna[/img]

mago ogrzewanie z pompy ciepła zazwyczaj jest rozprowadzone instalacją ogrzewania podłogowego niskotenperaturowego gdzie tenperatura czynnika grzewczego wynosi 40 stopni natomiast kominek wodny produkuje wodę grzewczą o tenperaturze nawet 80 stopni więc nie możesz jej urzyć do podgrzewania samego ogrzewania podłogowego poprzez zawór ograniszający tenperaturę do 40 stopni ale w takiej instalacji muszą znaleść się też grzejniki bo inaczej nastąpi nadmiar energii cieplnej i zagotujesz wodę w kominku.A z drugiej strony samą pompą ciepła nie podgrzejesz grzejników do wymaganej tenperatury ich pracy wiec musisz się zdecydować albo pompa ciepła albo kominek wodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników kominków z plaszczem wodnym.

Mam pytanie -czy ktoś z Was ma może ogrzewanie z pompy cieplnej połączone z kominkiem z płaszczem wodnym.Za wszelkie ewentualne informacje będę wdzięczna[/img]

mago ogrzewanie z pompy ciepła zazwyczaj jest rozprowadzone instalacją ogrzewania podłogowego niskotenperaturowego gdzie tenperatura czynnika grzewczego wynosi 40 stopni natomiast kominek wodny produkuje wodę grzewczą o tenperaturze nawet 80 stopni więc nie możesz jej urzyć do podgrzewania samego ogrzewania podłogowego ale w takiej instalacji muszą znaleść się też grzejniki bo inaczej nastąpi nadmiar energii cieplnej i zagotujesz wodę w kominku wiec musisz się zdecydować albo pompa ciepła albo kominek wodny.

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec musisz się zdecydować albo pompa ciepła albo kominek wodny.

 

Przemyśl to sobie jeszcze raz - bo to nieprawdą jest.

Chyba, że to przekracza Twoje umiejętności jako Instalatora. :roll:

 

pozdrawiam TomekJ.

no chyba żeby zastosować zbiornik buforowy ale musi być o dużej pojemności bowiem o małej pojemności opuzni tylko punkt w którym zagotje się woda w kominku a pozatym zbiornik buforowy podraża koszt zastosowania kominka wodnego do potrzeb tylko ogrzewania podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...