Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Ja mam podobny dylemat, odpada tylko makroterm bo mi sie całkowicie nie podoba. mam znajomych w Poznaniu , ktorzy maja lechmę. sama widzialam ten kominek po raz pierwszy. Sa zadowoleni, szczelny, dobrze sie pali, woda nagrzewa sie szybko, maja z szyba pryzmatyczną. Chyba sie zdecyduje na niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam podobny dylemat, odpada tylko makroterm bo mi sie całkowicie nie podoba. mam znajomych w Poznaniu , ktorzy maja lechmę. sama widzialam ten kominek po raz pierwszy. Sa zadowoleni, szczelny, dobrze sie pali, woda nagrzewa sie szybko, maja z szyba pryzmatyczną. Chyba sie zdecyduje na niego.

 

Wszystkie te "zalety" o których piszesz nie są zależne od kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie choc nie wiem jak to jest z zabezpieczeniem przed zagotowaniem wody w makrotermie i lechmie ale mysle o jakims odprowadzeniu nadmiaru ciepłej wody automatycznie do kanalizy. Dobry instalator sobie z tym z pewnoscia poradzi. nadmiar automatyki tez mnie trochę przerża wolę coś prostrzego w obsłudze. Zakładam dogrzewanie kominkiem a nie jako podstawowe i jedyne żrodlo ciepła, na pewno kominek nie bedzie grzał gdy planuje jakis wyjazd czy dłuzszy pobyt w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobilibyście na moim miejscu?

Mam instalację otwartą z żeiwnymi grzejnikami i chcę - muszę - wymienić kominek tradycyjny na wodny - jestem przekonany do makroterma bo taki znam i wiem jak pracuje - tylko nie wiem czy kupić ten droższy do systemów zamkniętych (z wymiennikiem) czy ten tańszy do systemów otwartych. Różnica w cenie jest dla mnie znacząca. W lipcu albo sierpniu muszę coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobilibyście na moim miejscu?

Mam instalację otwartą z żeiwnymi grzejnikami i chcę - muszę - wymienić kominek tradycyjny na wodny - jestem przekonany do makroterma bo taki znam i wiem jak pracuje - tylko nie wiem czy kupić ten droższy do systemów zamkniętych (z wymiennikiem) czy ten tańszy do systemów otwartych. Różnica w cenie jest dla mnie znacząca. W lipcu albo sierpniu muszę coś kupić.

do układu otwartego, w przyszłości jakbyś zmieniał instalację i kocioł, podepniesz go przez wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli można to chętnie zostanę kolejnym członkiem tego klubu. W nie dalekiej przyszłośći mam zamiar zainstalowac kominek z płaszczem wodnym.

Czy ktoś może pokusił się o zaintalowanie wentylatora z przewodzie doprowadzającym powietrze i strowanie min za pomoca odpowiedzniego sterownika? Ja nad tym właśnie myślę i zastanawiam się czy to by zdało egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli można to chętnie zostanę kolejnym członkiem tego klubu. W nie dalekiej przyszłośći mam zamiar zainstalowac kominek z płaszczem wodnym.

Czy ktoś może pokusił się o zaintalowanie wentylatora z przewodzie doprowadzającym powietrze i strowanie min za pomoca odpowiedzniego sterownika? Ja nad tym właśnie myślę i zastanawiam się czy to by zdało egzamin?

podobne kominki o których piszesz (z nadmuchem wentylatora) produkuje makroterm osobiście uważam te rozwiązanie za zbędne bowiem przyśpiesza spalanie paliwa i myślę iż lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przepustnicy powietrza sterowanej sterownikiem termostatycznym takie kominki porodukuje byrski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli można to chętnie zostanę kolejnym członkiem tego klubu. W nie dalekiej przyszłośći mam zamiar zainstalowac kominek z płaszczem wodnym.

Czy ktoś może pokusił się o zaintalowanie wentylatora z przewodzie doprowadzającym powietrze i strowanie min za pomoca odpowiedzniego sterownika? Ja nad tym właśnie myślę i zastanawiam się czy to by zdało egzamin?

rozwiązanie Makrotermu, to rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedługo stane przed tym problemem.Domek niewielki- piętrowy, 2 x 50 m2 razem 100 m2 do ogrzania,a gaz drogi.Jaki system zastosować?piec gazowy z zasobnikiem ? czy może lodówka.. jaki kominek? z płaszczem wodnym ? czy moze otwarty? pytań tyle,że głowa mała.. czy ktosik mi pomoże uporzadkować ten chaos? - dodam,że korzystać bedziemy z gazu ziemnego. yanis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do posiadaczy CTM stoję przed zamówieniem tego kominka oczywiście panorama tylko mam pytanie o sterownik czy steruje on również CWU tzn czy można do niego podłączyć czujnik temp ze zbiornika CWU i sterować pompką CWU niezależnie czy trzeba zastosować inny sterownik, bo jestem prawie przekonany aby sterownik zrobić samemu ale po co wywarzać otwarte drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja przedstawię wreszcie mojego CTM-a.

 

Termokominek, typ TKP 18AC elle, zestaw 2-pompowy z wymiennikiem, naczynie wzbiorcze z pływakiem, separator powietrza Dn25, centralka sterująca z dwoma wyjściami CEGTC200, plus zestaw adaptacyjny ARIA do automatycznego sterowania dopływem powietrza niezbędnego do spalania (w skład zestawu wchodzi: adapter, automatyczna przepustnica powietrza z siłownikiem oraz centralka kontrolno-sterująca).

 

http://foto.onet.pl/upload/11/28/_614844_n.jpg

 

Reszta bebechów jest za ścianą:

 

http://foto.onet.pl/upload/3/30/_614658_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uff, przebrnąłem przez 25 stron w trzy i pół dnia, zamierzam od wrzesnia ruszyc z budową, domek 150m kw. z poddaszem uż.+podw. garaż. Mimo, iż instalacje grzewcze będą wykonane dopiero w przyszłym roku w lecie, to juz duzo o tym myślę. Chcę jakis dobry zintegrowany system. I widze tylko Makroterm z kominkiem 18KWz PW+kocioł gazowy na PB Vaillant+ solary, zbiornik 300l/ rodzina 2+2. Dużo czytałem, ale o solarach wiem mało, czy ktos z forumowiczów mógłby sie podzielic informacjami nt. jaki typ solarow wybrac: rurowe próżniowe, czy płaskie panelowe. Co firma to inaczej doradza. I ja się to sprawdza. Bo nie jest to tanie, ale energi nigdy dość..

Tym samym prosze o numer legitymacji :)

Pozdrawiam.

Asik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanie do specjalistów od instalacji, wielu ich tutaj jak widze. Posiadam wkład "merkury", zaraz za wkładem jest kotłownia, system z wymiennikiem ciepła i dwie pompy, jedna do obiegu kominka a druga do obiegu poprzez zasobnik ciepłej wody i grzejniki. I tu mam własnie problem, instalator umiescil czujniki włączenia pomp na dojsciu i wyjsciu z wkładu, tą od obiegu kominka na wyjsciu a tą od obiegu grzejników na powrocie. Problem jest w tym ze muszę je miec ustawione na 65 stopni wyjscie i 55 stopni powrot bo wtedy w miarę szybko się załanczają ale niestety bardzo pozno się wyłaczają i woda w zasobniku mimo ze wczesniej potrafi się nagrzac do temperatury 80 stopni potrafi poprzez noc spaść do 40 bo pompy ciągle chodzą i wymiennik dziła w odwortną stronę, czyli oddaje ciepło z zasobnika na wkład. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na to bardzo proszę o pomoc. Mogę wykonać dokładniejszy schemat tej instalacji.

 

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...