Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witam.

Zwracam sie z proźbą do 1950. Mam problem z moim kominkiem CTM 24 plus kocioł elektryczny. Jak chodzi kocioł elektryczny wszystko jest OK (wszystkie grzejniki grzeją elegancko) natomiast jak grzeje kominek to niektóre grzejniki sa mocno gorące a niektóre do połowy a niektóre wcale. Czy to może być pompa albo zawór zwrotny który jest na wyjściu pompy? Jestem w kropce. Z góry dziękuję za odpowiedz.

jeżeli to chodzi bez zarzutu gdy pracuje kocioł elektryczny, to układ musi być w porządku,

 

spróbuj tak jak zasugerowałeś,

 

zobacz czy strzałka na zaworze zwrotnym jest skierowana zgodnie z kierunkiem przepływu to samo zobacz na pompie,

 

zamknij obydwa zawory, przed i za pompą, popuść śrubunki i zdemontuj pompę,

po zdemontowaniu podłącz na moment do prądu i sprawdż czy pracuje,

 

gdy będziesz miał odkręcoą pompę sprawdz przy okazji czy zawór zwrotny nie przepuszcza,

 

prawidłowo powinienieś mieć zawór, za zaworem filtr, pompę, zawór zwrotny i drugi zawór,

 

w przypadku gdy otworzysz ten drugi zawór i nie będzie Ci nic ciekło będzi to znaczyło, że zawór zwrotny masz dobry,

dodatkowo poruszaj grzybkiem w zaworze, powinien bez problemów poruszać się w obydwie strony,

 

możesz jeszcze przy okazji sprawdzić, czy masz czysty filtr skośny,

 

jeżeli to będzie wszystko działało, to teoretycznie układ też powinien Ci działać bez zarzutu,

 

jeśli nie, to niestety nic Ci nie poradzę, bo nie wiem jak jest wykonana instalacja kominkowa,

w tym przypadku będziesz musiał ściągnąć instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem od niedawna uzytkownikiem kominka z płaszczem wodnym , zauważyłem osadzanie sie dziwnej mazi na scianach paleniska . Co to może być

Przyczyny mogą być różne: palisz wilgotnym opałem lub masz za mały ciąg kominowy albo też trzeba u ciebie wykonać podmieszanie powrotu kominka na zawoże trujdrożnym. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze opał zbyrt mokry , ciąg chybanie niezły , nie wiem jak sprawdzić tak naprawde , podłaczony jest do pieca olejowego buderus za pomoca wymiennika oraz dwóch pomp , zawor zwrotny nie wiem do czego ma byc ?

nie pisałem o zawoże zwrotnym a o trujdrożnym zawoże mieszającym podnoszącym tenperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni celcjusza powyżej tagzwanego punktu rosy przy którym kominek się poci na ściankach paleniska 8) [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze opał zbyrt mokry , ciąg chybanie niezły , nie wiem jak sprawdzić tak naprawde , podłaczony jest do pieca olejowego buderus za pomoca wymiennika oraz dwóch pomp , zawor zwrotny nie wiem do czego ma byc ?

nie pisałem o zawoże zwrotnym a o trujdrożnym zawoże mieszającym podnoszącym tenperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni celcjusza powyżej tagzwanego punktu rosy przy którym kominek się poci na ściankach paleniska 8) [/url]

fachowiec montujący kominek nic mi o tym nie mówił nie wiem co chodzi a duzo sie tym interesowałem mam dwie pompy nz powrocie do kominka od wymiennika oraz pompe na powrocie od kotła olejowego . kominek ma wbudowany jeszcze wymiennik ciepła w sobie ktory nie jest wykorzystany oraz naczynie wzbiorcze , a gdzie ten zwor trojdrozny sie montuje i czemu ma słuzyc , jezeli dopuszczaniu wody zimnej aby obnizyc temperatue na kotle to wiem , czy wnetrze kominka sie czysci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze opał zbyrt mokry , ciąg chybanie niezły , nie wiem jak sprawdzić tak naprawde , podłaczony jest do pieca olejowego buderus za pomoca wymiennika oraz dwóch pomp , zawor zwrotny nie wiem do czego ma byc ?

nie pisałem o zawoże zwrotnym a o trujdrożnym zawoże mieszającym podnoszącym tenperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni celcjusza powyżej tagzwanego punktu rosy przy którym kominek się poci na ściankach paleniska 8) [/url]

fachowiec montujący kominek nic mi o tym nie mówił nie wiem co chodzi a duzo sie tym interesowałem mam dwie pompy nz powrocie do kominka od wymiennika oraz pompe na powrocie od kotła olejowego . kominek ma wbudowany jeszcze wymiennik ciepła w sobie ktory nie jest wykorzystany oraz naczynie wzbiorcze , a gdzie ten zwor trojdrozny sie montuje i czemu ma słuzyc , jezeli dopuszczaniu wody zimnej aby obnizyc temperatue na kotle to wiem , czy wnetrze kominka sie czysci ?

Tak to jest gdy bieże się do montażu niedouczonych instalatorów lub fachowców z łapanki taki zawór instaluje się na powrocie wody z wymiennika na kominek przed pompą obiegową która zaciąga wodę grzewczą na kominek zawór powoduje iż tenperatura wody wracającej na kominek nie jest mniejsza niż wspomniane 61 stopn (poprzez podmieszanie wody powracającej z wymiennika z wodą zasilania z kominka) w przeciwnym razie jeżeli jest mniejsza to zachodzi zjawisko roszenia na ściankach paleniska w kominku.Wżuć jakieś zdjęcia i prześlij mi na mejla to może coś poradzę mój mejl: [email protected][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, z tym roszeniem i punktem rosy.

 

Piszesz Mariusz, że poniżej temperatury 60 st. ...

ale przecież w komorze kominka jest chyba znacznie więcej? Nawet chyba płaszcz od strony ognia ma więcej. Przy temperaturze (wody) 60 stopni ścianki płaszcza są znacznie cieplejsze... czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dluzszej przerwie

wkoncu weszli hydraulicy i zaczela sei zabawa w rureczki i przylacza do kominka

pierwsze pytanko to doprowadzenie powietrza do kominka.

- jaki przekroj minimalny/maksymalny powinna miec rurka, kanał doprowadzajacy powietrze?

- czy sa jakies zasady prowadzenia takiego kanalu, tzn np: "Z-ka" na scianie zewnetrznej? (chodzi mi o to bybyl cug)

- jakies inne wazne kwestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam Was zapytac o zdanie w takiej sprawie:

 

Swego czasu zakupilismy kominek Merkury 24 kw - to bylo 4 miesiace temu. Producent gwarantowal ze ogrzeje on pow. 230 mkw. No czyli normalnie - 1KW na 10 mkw.

A teraz sobie podaja ze ten sam kominek to kominek 13 kw ale ze niby nadal ogrzeje 230 mkw bo teraz sobie licza 1 kw na 20 mkw. Wczoraj byl kominiarz i mowi ze faktycznie ten kominek jakis maly jak na 24 kw.

My tez widzimy ze on jakos ma mala moc.

Myslicie ze to ze kupowalismy kominek 24 kw a teraz okazuje sie ( co sam producent podaje) ze jest to 13 kw - jest to podstawa do reklamacji kominka? ( pewnie beda sie tlumaczyc ze nadal ogrzewa 230 mkw) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Agnieszka 1 czy paliłaś w tym kominku poprzedniej zimy ,a jezeli tak to jak sie sprawował? Ja też mam podobny metraż i kominek 24 Kw makroterm.Nie miałem żadnych roblemów z ogrzaniem domu i CWU, a paliłem wyłącznie w kominku. Wiech

 

Nie, kominek mam od 4 miesiecy.

W obecnych temp. nie mam problemu zeby ogrzad dom, ale mocno watpie co bedzie w zimie.

Producent sobie niezle jaja robi, 4 miechy temu podawal 24 kw a obecnie podaje ze to 13 kw ( a pow. grzania sie nie zmienia).Ale jestem zla :evil:

Nie wiem czy reklamowac czy sprawdzic go w zimie. Chociaz mam powazne watpliwosci czy sprawdzi sie on w zimie. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz palić zamkniesz dopływ

 

Słyszałem, że również jak się nie pali, dopływ powinien być otwarty. Wydaje się logiczne...

 

niekoniecznie.

Otwarty dopływ może wychładzać dom.

 

 

Agnieszko, a dlaczego nie kupiłas polecanego przez forumowiczów Makroterma, albo ctm'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz palić zamkniesz dopływ

 

Słyszałem, że również jak się nie pali, dopływ powinien być otwarty. Wydaje się logiczne...

 

niekoniecznie.

Otwarty dopływ może wychładzać dom.

 

 

Agnieszko, a dlaczego nie kupiłas polecanego przez forumowiczów Makroterma, albo ctm'a?

 

Majka bylismy nastawieni na Makroterma bardzo ( szczegolnie po Twoich opiniach - nie mysle sie?). Mowilismy hydraulikowi ze chcemy Makroterma, ewentualnie zastanawiamy sie nad ctm'em, a on na to nam zaproponowal wg niego super kominek Merkury z szamotami, ktore powoduja, ze cieplo sie dluzej utrzymuje, byl w Merkurym montazysta, zapewnial, ze zamontowal ich juz kilkanascie i nikt sie nie skarzyl i ze wogole takie one super sa. Na forum tez bardzo chwalil je.

Wygladalo na to, ze sie zna i wie co mowi, wiec poleglismy na jego zdaniu i taki mamy efekt :(

 

do hydraulika: przykro mi ,ze to pisze, ale dokladnie tak jest , jestem bardzo rozczarowana tym kominkiem i rozzalona ze dalismy sie namowic na niego :(

Nikomu nie polecam tego kominka.

Zreszta jak widze hydraulik tez juz nie poleca, ciakawe dlaczego, przeciez minelo dopiero 4 miesiace, nagle sa zle?a byly takie super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz palić zamkniesz dopływ

 

Słyszałem, że również jak się nie pali, dopływ powinien być otwarty. Wydaje się logiczne...

 

niekoniecznie.

Otwarty dopływ może wychładzać dom.

 

 

Agnieszko, a dlaczego nie kupiłas polecanego przez forumowiczów Makroterma, albo ctm'a?

 

Majka bylismy nastawieni na Makroterma bardzo ( szczegolnie po Twoich opiniach - nie mysle sie?). Mowilismy hydraulikowi ze chcemy Makroterma, ewentualnie zastanawiamy sie nad ctm'em, a on na to nam zaproponowal wg niego super kominek Merkury z szamotami, ktore powoduja, ze cieplo sie dluzej utrzymuje, byl w Merkurym montazysta, zapewnial, ze zamontowal ich juz kilkanascie i nikt sie nie skarzyl i ze wogole takie one super sa. Na forum tez bardzo chwalil je.

Wygladalo na to, ze sie zna i wie co mowi, wiec poleglismy na jego zdaniu i taki mamy efekt :(

 

do hydraulika: przykro mi ,ze to pisze, ale dokladnie tak jest , jestem bardzo rozczarowana tym kominkiem i rozzalona ze dalismy sie namowic na niego :(

Nikomu nie polecam tego kominka.

Zreszta jak widze hydraulik tez juz nie poleca, ciakawe dlaczego, przeciez minelo dopiero 4 miesiace, nagle sa zle?a byly takie super....

 

czyli wcisnął ci kit. :evil: Tak to jest z monterami co instalują w całej Polsce.

Dobry to tylko w rejonie, bo na więcej nie ma czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...