Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Czy ktos może mi doradzić rurę o jakiej średnicy zastosować na nawiew do kominka Makotherm 18kW? Czy wystarczy 110?

Czy rura może byc puszczona na chudziaku (pod wylewką), czy muszę rozkuć chudziak i poprowadzic ją pod chudziakiem? Instalator twierdzi, że nad chudziakiem będzie O.K., ale nie wiem czy nie chce sobie uprościć pracy?

Czy ktoś ma rurę z nawiewem puszczoną nad chudziakiem i kominek działa poprawnie?

Musze do jutra podjąć decyzję, bo instalator kończy I etap prac i "za chwile" wylewam posadzki.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Xan X oby ta zima była taka nadal. Myślałem że zabraknie mi drewna do kominka (miałem tylko 7 mp.) ,a tu taka niespodzianka :wink: .W zeszłym sezonie spaliłem 13 mp ,paląc wyłącznie w kominku ok 200 m/2, plus CWU. Wiem że zima może jeszcze spłatac figla . Gdzie ten Tomco ? W moich stronach wroclawskich go nie ma, u Ciebie też na północy, to myśłę że koło Łodzi gdzieś się zawieruszył :wink: Tomco wracaj na Święta żeby życzenia przesłać . Majka może Ty wiesz gdzie się szef obraca( Hawaje ,Galapagos, itp?) Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców (i nie tylko) w temacie 8)

Zamierzam do naszego domku zakupić:

1. Kominek Byrski 14kW

2. Piec gazowy 1-funkcyjny SAUNIER DUVAL FAS 21 E

3. Podgrzewacz wody SDP-150 f-y SAUNIER DUVAL.

4. Piec na węgiel (ok.10kW), np. Term-mini

Ogrzewanie w domu będzie się przedstawiać w sposób, iż na dole w kuchni i jadalni (ok.21m2) i łazience (2,5m2) będzie podłogówka. Na poddaszu natomiast podłogówkę chcę tylko do łazienki (9m2). W reszcie pomieszczeń będą grzejniki.

Jak to wszystko połączyć, żeby nie było kłopotów.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim musisz zauważyć czy moce tych urządzeń są wystarczające bo we wszystkich nie będziesz grzal od razu każde musi ci wystarczyć osobno do tego by zrealizowalo zapotrzebowanie na ciepło a widze że podajesz różne moce urządzeń po drugie musisz zastosowac zawory zwrotne lub ręczne albo elektrozawory w przypadku tych zabezpieczenie przed brakiem prądu by nie grzał ci się kominek gdy palisz w węglówce zapobiegniesz stratą ciepła wywiewanym przez komin i niepotrzebne grzanie dodatkowych litrów wody mam podobne rozwiązanie i ekonomia mnie skłania do zastosowania dwóch pomp zaworów zwrotnych i trójdrożnego kominek 22kw piec miałowy 23kw piec gazowy jednofunkcyjny 23kw z priorytetem na zasobnik cuw 100litrow przy czym kominek ,miałowiec jak i gazowy w momęcie swej pracy mają grzać cuw w momęcie dużego zapotrzebowania na cuw w każdej chwili doładuje gazówka :) temat prosty tylko wykorzystać właściwości pieców dla wielu instalatorów problem ( niestety mała wyobrażnia i lenistwo bo musi pomysleć i zedrze z klienta bo mu wciśnie kit jakie to skomplikowane i po co aż trzy żrudła ciepla i wieczne narzekanie , a musiałby się przyznać do swej ułomności bo temat jest prosty ) Nikt w polsce ni umie zadowolić klienta bo często klient sam nie wie czego chce a reszta rzeczy tylko w erze Naprawde proste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczow. Jestem tu pierwszy raz i chcialabym prosic o rade. kupilam dom w stanie w ktorym jest w tej chwili montowana instalacja grzewcza (gazowe- piec dwufunkcyjny, kaloryfery, ogrzewanie podlogowe). Chcialabym zainstalowac kominek z plaszczem wodnym. Czy ktos sie orientuje ile kosztowalaby instalacja i przylacze. jaki najlepiej wybrac wklad? Dom jest parterowy z uzytkowym poddaszem pow mieszkalnej 140.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz zauważyć czy moce tych urządzeń są wystarczające bo we wszystkich nie będziesz grzal od razu każde musi ci wystarczyć osobno do tego by zrealizowalo zapotrzebowanie na ciepło a widze że podajesz różne moce urządzeń

Witam.

Podałem takie moce, bo:

1. Moc podana w projekcie to 17,5kW

2. Piec jednofunkcyjny ma moc 21kW

3. Kominek 14 kW dlatego, że tak mi wyszło na ich stronie.

4. Piec na paliwa stałe ok. 10 kW nie będzie służyło do celów ogrzewania domu (taka mała spalarnia "śmieci" drewnianego pochodzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znależć kompletny schemat podłączenia kominka z płaszczem i pieca gazowego jednofunkcyjnego- kondensacyjnego. Kominek służyłby do ogrzewania CWU i CO. Co- to podlogówka na dole- ok 120m2 i kaloryfery- trochę na dole , troszkę na górze. Interesuje mnie wersja z kominkiem jako głównego żródła grzania i ewentualne dogrzewanie gazem- gaz z butli, gdy spadnie temperatura w kominku.Jestem przed rozmową z instalatorem co i kominka. Słyszałam o jakis mieszaczach, gdzie co i jak, ale nie na powrocie?

Kominek to CTM lub edilkamin .

Może ktoś umie taki narysowac dokładnie. :-? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mój ostatni problem nie przykuł Waszej uwagi i dalej niewiele wiem. natomiast mam inne pytanie do osób biegłych w temacie. Co to jest zawór trujdrożny mieszający, podnoszący temperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni ??? I czy powinien byc w instalacji czy nie ? Jeślia tak to mniej więcej w którym miejscu ??

 

Pozdrawiam

Oliver

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Niech wszystkim dobrze się pali a szyba nie brudzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mój ostatni problem nie przykuł Waszej uwagi i dalej niewiele wiem. natomiast mam inne pytanie do osób biegłych w temacie. Co to jest zawór trujdrożny mieszający, podnoszący temperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni ??? I czy powinien byc w instalacji czy nie ? Jeślia tak to mniej więcej w którym miejscu ??

 

Pozdrawiam

Oliver

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Niech wszystkim dobrze się pali a szyba nie brudzi !!!

Oliver zawór termostatyczny podnoszący tenperaturę powrotu kominka do 61 stopni jest zalecany i likwiduje w znacznym stopniu zjawisko pocenia sie paleniska instaluje się go przed pompą która zaciąga wodę na powrót kominka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mój ostatni problem nie przykuł Waszej uwagi i dalej niewiele wiem. natomiast mam inne pytanie do osób biegłych w temacie. Co to jest zawór trujdrożny mieszający, podnoszący temperaturę wody wracającej na kominek do progu 61 stopni ??? I czy powinien byc w instalacji czy nie ? Jeślia tak to mniej więcej w którym miejscu ??

 

Pozdrawiam

Oliver

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Niech wszystkim dobrze się pali a szyba nie brudzi !!!

Oliver zawór termostatyczny podnoszący tenperaturę powrotu kominka do 61 stopni jest zalecany i likwiduje w znacznym stopniu zjawisko pocenia sie paleniska instaluje się go przed pompą która zaciąga wodę na powrót kominka 8)

 

To w takim razie jak to dziala??

Jaka powinna być temperatura zadana na kominu aby powrót miał 61 stopni ?? I jeszcze jedno. Nie widzę żadnej pompy na powrocie do kominka. Faktem jest , że się nie znam ale na schematach makrotermu są dwie pompy ( bez podłogówki ) na zasilaniu i nie ma żadnej na powrocie. Zaznaczam , że się nie znam i nie mam zamiaru się wymądrzać. Tylko chce poznać zasady działania mojego kominka.

A tak naprawde to jakie ilości drewna spalacie ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach

Proszę o opinię.

Pan, który montuje mi CO chce zamontować kominek z płaszczem wodnym 19 kw bez wymiennika płytowego i innych dodatków (regulator, szyber itp.) jedynie naczynie wzbiorcze będzie na strychu.

Mam piec Vitopend 100 24 kw i zasobnik 120 l. Woda z płaszcza ma obyć podłączona tylko po to by ogrzewać dom.

Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan, który montuje mi CO chce zamontować kominek z płaszczem wodnym 19 kw bez wymiennika płytowego i innych dodatków (regulator, szyber itp.) jedynie naczynie wzbiorcze będzie na strychu.

 

Bardzo dziwne. Po co tak kombinować? Żeby zaoszczędzić 1000 zł i ryzykować rozwalenie kotła za 8 tysięcy? :o Pogoń tego "instalatora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich kominkowców.

No i życzę ciepłego kominkowego Nowego ROKU 2007

 

zainstalowałem makroterma plus vailanta, wszystko hula ślicznie...

 

no ale, jest ale...

 

na poczatku tak nie było ale teraz jak czasami zamykam szyber to wydostaje się dym tak z drzwiczek, myślałem że to spod szyby, dokręciłem, ale to dym spod drzwi lub z boku, ale nie z góry...

 

komin spoko, tzn wyjąłem siatkę na kawki bo była za gęsta i już przmkneło ją, to porobiłem większe dziury...

 

drewno raczej niestety mokre, drewno bardzo stare, wręcz nieraz próchno bo z starego domu, wilgotne bo było na dworze....

 

czy ten wydobywający się dym to norma czy coś jest nie tak??

czy zamykać szyber jeśli tak to kiedy??

 

Dzięki za rady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan, który montuje mi CO chce zamontować kominek z płaszczem wodnym 19 kw bez wymiennika płytowego i innych dodatków (regulator, szyber itp.) jedynie naczynie wzbiorcze będzie na strychu.

 

Bardzo dziwne. Po co tak kombinować? Żeby zaoszczędzić 1000 zł i ryzykować rozwalenie kotła za 8 tysięcy? :o Pogoń tego "instalatora".

 

kominek to pryszcz. A gdyby sobie wyobrazić baraszkujące dzieci przed tykającą bombą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...