Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witam

 

Ponawiam moje pytanie.

Jaka jest cena budowy i montażu kominka z PW łącznie z wszystkimi instalacjami, oprzyrządowaneim dodatkowym oraz podłączeniem instalatora.

 

Jeżeli ktoś ostanio instalował kominek z PW oraz kotłownię gazową z zasobnikeim. Jaki jest średni łączny koszt takiej istalacji.

 

Bardzo prosze o odpowiedź, ponieważ cięzko ustalić takie dane przed zamontowaniem (ze względu na złożoność systemu oraz masę dodatkowych urządzeń), a stoję przed wyborem systemu grzewczego.

 

Im szybciej podejmę decyzję, tym mniej poniosę zbędnych kosztów. :-?

 

Pozdrawiam

zależy od kosztów kominka producenta.Natomiast koszt osprzętu w wersji grzania wody urzydkowej i c.o to około 4000 zł wymiennik,pompy,zawór trujdrożny,maczynie układu otwartego itp natomiast koszt robocizny to około 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Takie pytanie;

 

Jak to jest z kominkiem z p.w. zasilającym c.o. jeżeli się chce go odpalić latem i nie chce się mieć latem gorących kaloryferów?

A poco wogle latem palić w kominku ?A jeżeli już to jest taki producent kominków ctm który produkuje kominki z bajpasem który omija płaszcz wodny i kieruje spaliny najkrutszą drogą do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Miałam się wcześniej zapisać, ale miałam za dużo na głowie, więc może teraz...

 

Od września palimy w Makrotermie, a dodatkowo mamy kocioł elektryczny c.o. Kospela. Na razie układ się sprawdza, są tylko dwa ale:

1. Mocno brudząca się szyba - co grozi tym, że mój małżonek nie będzie chciał dłużej palić :cry:

2. Naczynie wzbiorcze mam na nieogrzewanym strychu, więc zastanawiam się co z dłuższymi wyjazdami zimą? :roll:

 

Wdzięczna będę za sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Miałam się wcześniej zapisać, ale miałam za dużo na głowie, więc może teraz...

 

Od września palimy w Makrotermie, a dodatkowo mamy kocioł elektryczny c.o. Kospela. Na razie układ się sprawdza, są tylko dwa ale:

1. Mocno brudząca się szyba - co grozi tym, że mój małżonek nie będzie chciał dłużej palić :cry:

2. Naczynie wzbiorcze mam na nieogrzewanym strychu, więc zastanawiam się co z dłuższymi wyjazdami zimą? :roll:

 

Wdzięczna będę za sugestie :D

 

ad.1 - brudzi się, trzeba myć. Ewentualnie - suche drzewo i wyższa temperatura

ad.2 Naczynie wzbiorcze trzeba ocieplić /kabel grzejny/ bo przyjdzie mróz i zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kominku Makroterm 18kw można połączyć czerpnie powietrza bezpośrednio z kominkiem tak aby kominek zaciągał powietrze tylko z tej czerpni ? Czy raczej nie zaleca się tego.

 

Pozdrawiam

 

Według mojej informacji nie ma technicznie takiej możliwości. U mnie wylot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver ja mam zrobiony wlot powietrza bezpośrednio do kominka (makroterm 24 KW ).Wiem że to trochę kombinacji . Zrobiłem to w ten sposób że na wentylator nadmuchowy nałożyłem kolano PCV 160 z wycieciami w samym kolanie tak aby weszło na wentylator ,a dalej już do samego wlotu powietrza normalnie pod podłogą. Działa bez problemu 3 sezon. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracam do mojego pierwszego pytania z tamtego roku, które jakoś nie wzbudziło zainteresowania wiec zapytam inaczej: czy pompa CO instalacji kominka działa inaczej niż pompa CO instalacji kotła ? Dlaczego pytam: w trakcie palenia w kominku ( pompa CO z kominka )praktycznie nie ma możliwości płynnej regulacji temperatury na kaloryferze - jest albo zimny albo gorący. Natomiast przy działającym kotle ( wygaszony kominek ) jest taka mozliwość. Np. na pozycji 2 na głowicy przy kaloryferze przy działajacej pompie z kominka grzejnik jest zimny a tak samo ustawiony przy działającym kotle olejowym jest ciepły.

 

rozumiem, że pytasz o sytuację, kiedy masz porządnie napalone w kominku? czyli temp. wyjścia min 60stopni? Wtedy wszystkie grzejniki powinny być ciepłe.

Nie ma możliwości płynnej regulacji, bo kocioł na paliwo stałe nie da sie co chwilę włączać i wyłączać, w końcu w kominku palisz drewnem

 

Jak zachowa sie instalacja i kocioł jeżeli pozbędziemy się PZZ1 ? Czyli cały czas włączony jest kocioł i palący sie kominek.

Czy dobrze rozumuje : Na instalacji brakuje wymiennika płytowego stosowanego w innych kominkach ( połączenie instalacji z kominka z instalacją z kotła ) ale woda dwóch układów miesza się w samej instalacji( działaja dwie pompy CO kominkowa i z kotła ). Czyli zmieszana woda w trakcie powrotu przepływa przez kocioł, który monitoruje jej temperaturę i dzieki temu nie włącza sie ( działa tylko pompa ). Kocioł włączy się dopiero po wygaśnieciu kominka. W takim układzie pozbędę się problemów z głowicami termostatycznymi. Tylko czy to może działać? I jak ustawić poziom pracy pomp CO ??

Jeśli troche namieszałem to przepraszam. Ale ucze sie.

 

pzdr.

 

Kto ci zainstalował bombę w salonie?

Według prawa i logiki rozumnego człowieka - połączenie kotła na paliwo stałe /kominek/ i kotła gazowego/olejowego może odbywać się tylko przy pomocy wymiennika ciepła. Czasami stosuje się zbiorniki buforowe /np. 500litrów/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie w przypadku Makroterma możesz zrobić tego typu numer,

Makroterm, ma wymiennik już zabudowany wewnątrz,

ale gdy nie będziesz miał PZZ-ta to może się tak zdarzyć, że któraś z pomp, czy to z kotła, czy też z kominka będzie blokować drugą pompę,

w tym przypadku potrzebne jest sprzęgło hydrauliczne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracam do mojego pierwszego pytania z tamtego roku, które jakoś nie wzbudziło zainteresowania wiec zapytam inaczej: czy pompa CO instalacji kominka działa inaczej niż pompa CO instalacji kotła ? Dlaczego pytam: w trakcie palenia w kominku ( pompa CO z kominka )praktycznie nie ma możliwości płynnej regulacji temperatury na kaloryferze - jest albo zimny albo gorący. Natomiast przy działającym kotle ( wygaszony kominek ) jest taka mozliwość. Np. na pozycji 2 na głowicy przy kaloryferze przy działajacej pompie z kominka grzejnik jest zimny a tak samo ustawiony przy działającym kotle olejowym jest ciepły.

 

rozumiem, że pytasz o sytuację, kiedy masz porządnie napalone w kominku? czyli temp. wyjścia min 60stopni? Wtedy wszystkie grzejniki powinny być ciepłe.

Nie ma możliwości płynnej regulacji, bo kocioł na paliwo stałe nie da sie co chwilę włączać i wyłączać, w końcu w kominku palisz drewnem

 

Jak zachowa sie instalacja i kocioł jeżeli pozbędziemy się PZZ1 ? Czyli cały czas włączony jest kocioł i palący sie kominek.

Czy dobrze rozumuje : Na instalacji brakuje wymiennika płytowego stosowanego w innych kominkach ( połączenie instalacji z kominka z instalacją z kotła ) ale woda dwóch układów miesza się w samej instalacji( działaja dwie pompy CO kominkowa i z kotła ). Czyli zmieszana woda w trakcie powrotu przepływa przez kocioł, który monitoruje jej temperaturę i dzieki temu nie włącza sie ( działa tylko pompa ). Kocioł włączy się dopiero po wygaśnieciu kominka. W takim układzie pozbędę się problemów z głowicami termostatycznymi. Tylko czy to może działać? I jak ustawić poziom pracy pomp CO ??

Jeśli troche namieszałem to przepraszam. Ale ucze sie.

 

pzdr.

 

Kto ci zainstalował bombę w salonie?

Według prawa i logiki rozumnego człowieka - połączenie kotła na paliwo stałe /kominek/ i kotła gazowego/olejowego może odbywać się tylko przy pomocy wymiennika ciepła. Czasami stosuje się zbiorniki buforowe /np. 500litrów/

 

Faktycznie nie napisałen że to jest Makroterm 18. Droga Majeczko. Oczywiście że pale drewnem i temperatura w kominku na wyjściu jest ok 60 stopni. Z kotłem sytuacja jest taka sama tyle , że kocioł olejowy z czujnikiem pogodowym sam dopasuje temperature grzania do warunków na zewnątrz. Ale w takim razie po co montuje się przy grzejnikach głowice termostatyczne ?? Jaki jest ich sens skoro nie można nimi regulować. Jeśli w salonie z kominkiem jest bardzo gorąco to nie wygaszam kominka tylko zakręcam grzejniki aby można było ogrzać reszte domu. I właśnie mam taki problem że zależnie od pompy działa to różnie.

 

Spróbuje podłączyć czerpnie do wentylatora kominka i dam znać jak to wyszło.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie w przypadku Makroterma możesz zrobić tego typu numer,

Makroterm, ma wymiennik już zabudowany wewnątrz,

ale gdy nie będziesz miał PZZ-ta to może się tak zdarzyć, że któraś z pomp, czy to z kotła, czy też z kominka będzie blokować drugą pompę,

w tym przypadku potrzebne jest sprzęgło hydrauliczne,

 

a co to jest PZZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest PZZ?

 

przekaźnik wyłączający lub włączający zasilanie kotła,

pozycja pracy zależna od tego czy pracuje, lub nie pompa c.o. kominka,

 

w momencie osiągnięcia przez kominek temperatury zadanej na sterowniku, włącza się pompa c.o. kominka dając jednocześnie sygnał na przekaźnik który odłącza kocioł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest PZZ?

 

przekaźnik wyłączający lub włączający zasilanie kotła,

pozycja pracy zależna od tego czy pracuje, lub nie pompa c.o. kominka,

 

w momencie osiągnięcia przez kominek temperatury zadanej na sterowniku, włącza się pompa c.o. kominka dając jednocześnie sygnał na przekaźnik który odłącza kocioł,

 

a u mnie podpieli PZZ pod pompe CWU. Czy to źle czy dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest PZZ?

 

przekaźnik wyłączający lub włączający zasilanie kotła,

pozycja pracy zależna od tego czy pracuje, lub nie pompa c.o. kominka,

 

w momencie osiągnięcia przez kominek temperatury zadanej na sterowniku, włącza się pompa c.o. kominka dając jednocześnie sygnał na przekaźnik który odłącza kocioł,

 

a u mnie podpieli PZZ pod pompe CWU. Czy to źle czy dobrze ??

to zależy od tego która pompa rusza pierwsza,

ja podpinam pod pompę co,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

mam bardzo istotne pytanie moze nawet problem i sam nie wiem co z tym zrobic ,dysponuje kominkiem cichewicza , działa wspaniale , ale od momentu zrobienia obudowy nastapił duzy problem z przepustnicą spalin ktora znajduje sie w czopuchu kominka , poprostu blokuje sie tak ze nie mozna jej otworzyc albo zamknąć , obudowa nigdzie nie blokuje mechanizmu , co z tym fantem zrobić ...........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za bardzo pochwaliłem swój kominek

 

właśnie po miesiącu użytkowania pękła szyba, od śrubki, 3 pęknięcia w dół, być może pod uszczelką była nierówność...

 

oczywiście producent nie uznaje takiej gwarancji, ale na forum spotkałem się z tekstami że niektórym wymieniono szybę..

 

czy to się zdarza???

czy jest szansa na powalczenie z producentem???

 

jeśli kupić nową szybę to jaką??? może jakis link...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...