Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czyli montować głowice termostatyczne do grzejników nawet jeżeli głównym źródłem ciepła jest tylko kominek z płaszczem?

dzięki za info.

 

Ja mam (co prawda jeszcze nie założone, ale są). Nie kosztuje to wiele, a masz możliwość regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kominek z płaszczem zasilający podłogówkę i kaloryfery. innym źródłem ciepła będzie piec elektryczny. i pytanko - czy do grzejników stosować głowice termostatyczne? instalator mówi że one nic nie dadzą. prawda to czy nie?

 

Mam głowice i nie rozumiem dlaczego ich nie stosować :o . Jak jest zbyt ciepło w pomieszczeniu skręcam je trochę i wtedy woda w płaszczu wolniej się wychładza i kominek dłużej trzyma temperaturę (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przepraszam za swój brak wiedzy w temacie kominka z płaszczem, ale nie mieliśmy zamiaru takowego zamontować :o Teraz (dzisiaj) pojawił się taki pomysł (zamiast DGP - płaszcz wodny). Sytuacja przedstawia się następująco - pompa ciepła z podłogówka w całym domu (jest 500l zbiornik wody, w której zanurzone sa dwie wężownice - do cw i do podłogówki - działa na zasadzie podgrzewacza przepłowywego). Zbiornik zostanie przygotowany do alternatywnego źródła ciepła (czyli kominka). Rozumiem, że ten zbiernik bedzie buforem. A co to jest naczynie wzbiorcze? :oops: Czy musze je mieć? I gdzie? (coś czytam, że nad kominkiem... :roll: ).

 

No i pytanie najważniejsze w tym momencie: co należy doprowadzić do kominka? W przyszłym tygodniu wchodza tynkarzę, i nie chcę o czymś zapomnieć.

Nie mam jeszcze instalatora, więc za bardzo nie mam się kogo zapytac, a gość z Byrskiego jakoś mętnie tłumaczy (albo ja tak kiepsko kapuję :( :oops: ).

Na razie przewiduję: kabel z zasilaniem do jakiegos czujnika (czy ma on byc na oddzielnym obiegu do skrzynki?), rurki z wodą ( czy musza być dwie pary tych rurek?). I co jeszcze?

 

Wypowiedzcie się, znawcy tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

mam bardzo istotne pytanie moze nawet problem i sam nie wiem co z tym zrobic ,dysponuje kominkiem cichewicza , działa wspaniale , ale od momentu zrobienia obudowy nastapił duzy problem z przepustnicą spalin ktora znajduje sie w czopuchu kominka , poprostu blokuje sie tak ze nie mozna jej otworzyc albo zamknąć , obudowa nigdzie nie blokuje mechanizmu , co z tym fantem zrobić ...........?

Cześć,

Miałem i mam od czasu do czasu podobny problem w moim Makrotermie, gałka otwierająca/zamykajaca przepustnicę na początku zaczyna chodzić cięzko a potem sie zacina. Znalazłem powód: pręt na którym osadzona jest gałka ZAPIEKA SIĘ na przejściu przez obudowę kominka. Moje rozwiązanie: gdy zaczyna ciężko chodzić przez niewielką szpare przy przejściu pręta przez obudowę wtryskuję WD40 i po ok 1 min chodzi jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy kominków z PW z trudem udało mi się przebrnąć przez cały wątek ;-) ale po kilkudziesięciu godzinach czytania udało się. Pojawiło się wcześniej 2 lub3 razy pytanie o wkłady Edilkamin - czy ktoś taki użytkuje - jeśli tak to będę bardzo wdzięczny za opinie. Sam mam zamiar taki zamontować ale jeszcze nie jestem do końca pewien czy to dobry wybór. I jeszcze pytanie do posiadaczy zestawu rożna do kominka - wiem że było takie coś możliwe do kupienia do CTM-ów - czy warto wydawać na to $$ czy to się sprawdza? i jak wygląda czyszczenie kominka z kapiącego przecież z szaszłyka tłuszczu? Kolejejna sprawa - gdyby ktoś miał namiar na dobrego hydraulika z doświadczeniem w montażu takich kominków z okolc Poznania, Kalisza to będę niezmiernie wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałbym się zapisać do klubu jako przyszły użytkownik kominka z P.W.

Na wiasnę startuję z wykończeniówką (ok 150 m kw.).

Planowana instalacja: kocioł na gaz propan + zasobnik ok 150 l + kominek z PW, grzejniki + ok 35 m kw podłogówki.

 

I od razu kilka pytań:

 

1. Czy jest potrzeba miontażu zaworu trójdrożnego na powrocie do komnka (w celu uniknięcia kondensacji w komorze spalania)? Czy nie wystarczy podnieść temperatury załączania się pompy kominka?

 

2. Do użytkowników CTM-a: czy drzwiczki mają uszczlekę? Znajomy zainstalował CTM-a i mówił, że pomimo zamkniętej przepustnicy powietrza kominek dość mocno się palił, ciągnąc powietrze przez szczelinę wokół drzwiczek. Sam zakładał uszczelki. Widziałem CTM-a na wystawie i rzeczywiście nie miał uszczelek.

 

3. Czy jest na forum ktoś z Kielc/okolic? Czy ktoś mógłby polecić dobrego instalatora, który zmontowałby całość instalacji?

 

I jeszcze jedno.

Wiele osób chwali Makroterm. Może rzeczywiście mają dobrze dopracowane kominki z dobrą automatyką. Ale ja z żoną płaszcz wodny wymiśliliśmy jako bonus obniżający koszty ogrzewania. Skoro kominek i tak miał ozdabiać salon i umilać wieczory, to czemu nie miałby grzać. W przyadku makrotermu: Pewnie może stać, grzać, umilać, ale o ozdobieniu (moim zdaniem) wogóle nie może być mowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie miał na mazowszu CTM'a.

Ile wynosił was całkowity koszt kominka z płaszczem. W warszawie na Bronisława Czecha przedstawiciela CTM'a wyceniono mi kominek z osprzętem na 10500 zł :o + 3500 montaż. :cry:

Ile ta impreza was wynosiła ?.

 

 

Mam ten sam problem dlatego również proszę o namiary na instalatora kominków CTMa z okolic Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie do posiadaczy zestawu rożna do kominka - wiem że było takie coś możliwe do kupienia do CTM-ów - czy warto wydawać na to $$ czy to się sprawdza?

 

Sparawdza się to rewelacyjnie. U rodziców działa to od czterech lat, jest dość często używane. Szaszłyki mieszcza się naprawdę duże, zdarzało się piec dwa kurczaki na raz. Wszystko smakuje super zwłasza jeżeli pali się drzewem olchowym. ( a jakie zapachy z komina)

Troche załuje że usiebie tego nie zainstalowałem - Makroterm nie ma takiej opcji.

Jeżeli CTM to myśle że warto dopłacic do rożna.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest potrzeba miontażu zaworu trójdrożnego na powrocie do komnka (w celu uniknięcia kondensacji w komorze spalania)? Czy nie wystarczy podnieść temperatury załączania się pompy kominka?

 

3. Czy jest na forum ktoś z Kielc/okolic? Czy ktoś mógłby polecić dobrego instalatora, który zmontowałby całość instalacji?

 

I jeszcze jedno.

Wiele osób chwali Makroterm. Może rzeczywiście mają dobrze dopracowane kominki z dobrą automatyką. Ale ja z żoną płaszcz wodny wymiśliliśmy jako bonus obniżający koszty ogrzewania. Skoro kominek i tak miał ozdabiać salon i umilać wieczory, to czemu nie miałby grzać. W przyadku makrotermu: Pewnie może stać, grzać, umilać, ale o ozdobieniu (moim zdaniem) wogóle nie może być mowy.

 

Pozdrawiam

 

1. U mnie nie ma zaworu i nic się nie skrapla. Pompa uruchamia się przy 38 stopniach.

 

3. Mój instalator jest godny polecenia, ale muszę poszukać namiarów do niego. Nie wiem, ile bierze, bo był podwykonawcą firmy, która robiła całą instalację C.O. Tą firmę odradzam - szczegóły na priv. Schrzanili tyle rzeczy, że więcej chyba się nie dało. Za to kominek jest zrobiony bez zarzutu, a to właśnie dlatego że robił podwykonawca.

 

Ja kupiłem kominek z http://www.kratki.pl - jedna z najtańszych ofert na rynku i z wyglądu też ładne. Polecam. Szczegóły w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich płaszczowców!!!

Mam w planie rozpoczać budowę domku w tym roku ale na etapie projektowania chcę mieć wszystko zapiętę na ostani guzik - no może prawie :wink:

Mam takie pytanko: domek powierzchnia użytkowa 125 m2, do adaptacji poddasze w przyszłości no i problem!!! Gdy kupie wkład o mocy 18 to na razie będzie grało ale co jeśli bedę adaptowała podasze??

Nie wydaje mi się by ta moc starczyła, tym bardziej ,że jak w standardzie będzie z kominka cwu, podłogówka w salonie, jadalni, kuchni, przedpokoju wc, łazience wiatrołapei. grzejniki w pokojach i w garazu , a docelowo na poddaszu. Zbiornik będzie 150 l - tak planuje i gaz ale ni ekondensacyjny bo wydaje mi się że taki zakup przy ogrzewaniu w pierwszej kolejności kominkiem to tylko wyrzucenie pieniędzy.Jeśli 24 kW to co zrobic z nadmiarem ciepła?? Oto link do mojego domku http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/111_b.jpg. proszę o odpowiedź agwapi

 

P.S. Jesteście wielcy - przeczytałam wszystko od deski do deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich płaszczowców!!!

Mam w planie rozpoczać budowę domku w tym roku ale na etapie projektowania chcę mieć wszystko zapiętę na ostani guzik - no może prawie :wink:

Mam takie pytanko: domek powierzchnia użytkowa 125 m2, do adaptacji poddasze w przyszłości no i problem!!! Gdy kupie wkład o mocy 18 to na razie będzie grało ale co jeśli bedę adaptowała podasze??

Nie wydaje mi się by ta moc starczyła, tym bardziej ,że jak w standardzie będzie z kominka cwu, podłogówka w salonie, jadalni, kuchni, przedpokoju wc, łazience wiatrołapei. grzejniki w pokojach i w garazu , a docelowo na poddaszu. Zbiornik będzie 150 l - tak planuje i gaz ale ni ekondensacyjny bo wydaje mi się że taki zakup przy ogrzewaniu w pierwszej kolejności kominkiem to tylko wyrzucenie pieniędzy.Jeśli 24 kW to co zrobic z nadmiarem ciepła?? Oto link do mojego domku http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/111_b.jpg. proszę o odpowiedź agwapi

 

P.S. Jesteście wielcy - przeczytałam wszystko od deski do deski :)

Pytasz co z nadmiarem ciepła zastosuj zbiornik buforowy wtedy będziesz miała możliwość zmagazynowania nadmiaru ciepła i wykożystania kiedy kominek wygaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

użytkownicy Makroterma pomóżcie:

jak macie ustawione wartości na centralce?

korekta wentylacji -

czas do wyłączenia -

obroty przedmuchu -

obroty max -

zakres prop -

czas rozbiegu -

czas przedmuchu -

przerwa przedmuchu -

 

w was moja nadzieja. ja teraz co jakiś czas przestawiam bo raz się pali za mocno a raz za słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mi proszę

 

użytkownicy Makroterma pomóżcie:

jak macie ustawione wartości na centralce?

korekta wentylacji -

czas do wyłączenia -

obroty przedmuchu -

obroty max -

zakres prop -

czas rozbiegu -

czas przedmuchu -

przerwa przedmuchu -

 

w was moja nadzieja. ja teraz co jakiś czas przestawiam bo raz się pali za mocno a raz za słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mi proszę

 

użytkownicy Makroterma pomóżcie:

jak macie ustawione wartości na centralce?

korekta wentylacji -

czas do wyłączenia -

obroty przedmuchu -

obroty max -

zakres prop -

czas rozbiegu -

czas przedmuchu -

przerwa przedmuchu -

 

w was moja nadzieja. ja teraz co jakiś czas przestawiam bo raz się pali za mocno a raz za słabo.

niestety, każdy dom jest inny, każdy pali innym rodzajem drewna o innej wilgotności pomimo tego, że jest to robione fabrycznie to każdy kominek też jest inny,

ustaw sobie nastawy fabryczne i metodą prób i błędów sam dojdziesz do ustawień optymalnych dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partner

ja po ponad roku ( od X2006) palenia przy rozpalaniu nastawiam na ok 34-38 max. obroty. a potem zmniejszam do ok. 18-25. trzeba zwrócic uwage aby polany nie wisiały w powietrzu, bo własnie wtedy dochodzi do wydmuchiwania żaru ( zwłaszcza przy za duzych obrotach) i wychłodzenia temp. w kominku co powoduje znowy nadmuch i tak do wygaszenia.

Musisz to sam przećwiczyc, ma na to jak pisał 1950 wiele czynników z tego rodzaj , wielkość i suchość drzewa decydujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...