Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ze wzgledu na mala kotlownie oraz komin z wkladem 140mm.Nadmienie przygotowana kotlownia byla do ogrzewania gazem ziemnym ale gazu brak jak na razie a LPG wiadomo cena.

Mysle ze niektore osoby ze wzgledu na male wymiary kotlowni mialy ten sam problem no i jeszcze ten nieszczesny komin.

 

 

Dom 156 m2 kubatura 718 m3 beton komorkowy 24cm+styropian 12cm+tynk.

Czy 24kw Turbokominek I wystarczy do ogrzania ? Wiec jaki bufor zastosowac mam plan zeby to byl 1500l plus 160 c.w.u ?

Czy moje zalozenia sa dobre tego nie wiem wiec prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze wzgledu na mala kotlownie oraz komin z wkladem 140mm.Nadmienie przygotowana kotlownia byla do ogrzewania gazem ziemnym ale gazu brak jak na razie a LPG wiadomo cena.

Mysle ze niektore osoby ze wzgledu na male wymiary kotlowni mialy ten sam problem no i jeszcze ten nieszczesny komin.

 

 

Dom 156 m2 kubatura 718 m3 beton komorkowy 24cm+styropian 12cm+tynk.

Czy 22kw Turbokominek wystarczy do ogrzania ? Wiec jaki bufor zastosowac mam plan zeby to byl 1500l plus 160 c.w.u ?

Czy moje zalozenia sa dobre tego nie wiem wiec prosze o pomoc

 

 

1500 L bufor? - to kawał wody. Skoro masz małą kotłownię to nie będzie za duży? A nie wystarczyłby np 400 L.

Skoro gazu na razie niet to co jeszcze chcesz oprócz kominka, że tak duży bufor planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partner

ja po ponad roku ( od X2006) palenia przy rozpalaniu nastawiam na ok 34-38 max. obroty. a potem zmniejszam do ok. 18-25. trzeba zwrócic uwage aby polany nie wisiały w powietrzu, bo własnie wtedy dochodzi do wydmuchiwania żaru ( zwłaszcza przy za duzych obrotach) i wychłodzenia temp. w kominku co powoduje znowy nadmuch i tak do wygaszenia.

Musisz to sam przećwiczyc, ma na to jak pisał 1950 wiele czynników z tego rodzaj , wielkość i suchość drzewa decydujący

 

Piszesz o ustawieniach na centralce al to chyba nie wszystko. W moin Makrotermie wentylator nadmuchujacy powietrze ma 3 biegi. Ja mam nastawiony na najmniejszy i z tego jeszcze 40% na centralce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u makrotermowca i mysle ze wystarczy 750 l w tym 160 l cwu.

:D

 

Po co Ci ten bufor? Nie lepiej zrobić podłogówkę, chociaż częściowo? Beton świetnie akumuluje ciepło. Pamiętaj, że taki bufor wypełniony wodą waży prawie tonę. Musisz to przewidzieć na etapie stanu surowego, bo później Ci się wylewka zapadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strazakk.Wydaje mi sie że kominek 18 KW do tej powierzchni w zupełności wystarczy,oraz CWU. Kominek 24 KW to do ponad 200 m/2 domu. Tym bardziej że masz mały przekrój komina (nie wiem nawet czy do kominka 18 KW nie jast za mały otwór w kominie ) Wiech

 

jest za mały :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpi. Jestem przed wylewkami wiec moge to przewidziec ze wazy tone ten bufor rowniez moge zrobic troche podlogowki(2 lazienki i kuchnia). Bufor po to zeby napedzil C.O jak zgasnie czy nie bedzie nikogo w domu. Ma byc to moje jedyne zrodlo ogrzewania domu.

 

U mnie też kominek z PW jest jedynym źródłem ogrzewania zarówno CO jak i CWU. Nie mam bufora, zasobnik CWU ma 240 litrów i mam podłogówkę - ok. 25 m kw. Przy takiej pogodzie jak teraz (ok. zera) jak napalę w kominku, temperatura w domu dochodzi do 21 stopni, wtedy przestaję palić. Po 24 godzinach niepalenia temperatura spada do 19,5-20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpi. Widocznie mam slabego doradce Makrotermowego. Moze wcale sie nie pakowac w ten bufor ? Ale nie zawsze jest taka zima a wychodze do roboty o 6:00 wracam ok.17:00

 

może pomysl o awaryjnym ogrzewaniu elektrycznym.

 

Jaką masz w końcu tą średnicę kanału spalinowego? Bo najmniejszy makroterm potrzebuje 180mm /czyli taki kanał jak średnica czopucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpi. Widocznie mam slabego doradce Makrotermowego. Moze wcale sie nie pakowac w ten bufor ? Ale nie zawsze jest taka zima a wychodze do roboty o 6:00 wracam ok.17:00

 

Oczywiście decyzję musisz podjąć sam, ale najlepiej spytaj też innych - jest sporo firm montujących kominki. Generalnie - w nowym, dobrze ocieplonym domu, nawet podczas największych mrozów, temperatura nie powinna spaśc więcej niż 1-2 stopnie w ciągu tych 11 godzin.

 

Zwróć jednak uwagę na to co pisze Majka. Ja też myślę, że komin 14 cm jest za mały do kominka. Nie widziałem wkładów z czopuchem 14 cm. A podłączenie kominka przez redukcję może skutkować słabym ciągiem, problemami z rozpalaniem, może się też cofać dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strazakk.Kiedys czytałem że kominki powinny posiadać moc 1KW na 10 m/2 powierzchni przy wysokości 2.5 m .czyli 25m/3. Zakładając że masz do ogrzania 150 m/2 to jaską wysokośc pomieszczeń masz w domu 5m? Rozumiem że klatka schodowa jest otwarta ale reszta pomieszczn też?Sprawdż jak to ktoś przeliczał. Ja mam kominek makrotrmu 24 KW ale ogrzewam ponad 200m/2 oraz CWU.Pale wyłącznie w kominku.Zasobnik CWU `150 l. Zeszła zima była ostra i zupełności kominek wystarczał. Wiiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...