Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Jako ten od MAKROTERMA

 

"--"

- slaby design (tradycyjny)

- brak możliwości zrzucania popiołu do piwnicy ( tylko szufladka na popiół )

- mały wybór wzorów

- brak możliwości podłączenia bezpośrednio rury z powietrzem do kominka ( wieje zima i wychładza niepotrzebnie pokój gdy kominek nie pracuje)

 

"+"

- zakup z całkowitym osprzętem czyli ( sterowanie, pompy,itp.)

- relatywnie chyba niedrogi

- współpraca z piecem CO i CWU (wyłączenie po osiagnięciu zadanych parametrów)

więcej nie pamiętam , ale niech odezwa się inni

( MAJKA liczę na Ciebie - CTM)

kosztów nie podaje bo to było 2 lata temu czyli na dzisiejsze "wariacje cenowe" to jak dekada

 

8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, jak polaczyc kociol na wegiel ( lub inne paliwa) junkerska ( boscha) z kominkiem lechmy z plaszczem w jednym systemie. Tak zeby podlogowka byla zgrana z grzejnkiami. Chodzi mi o jeden system a nie dwa... mam maly domek i chce wsz. razem... ale hydraulik nie wie... czy mozna to w jednym systemie... mowi zeby robic podlogowe jeden system i grzejniki jeden system obiegowy... help
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak polaczyc kociol na wegiel ( lub inne paliwa) junkerska ( boscha) z kominkiem lechmy z plaszczem w jednym systemie. Tak zeby podlogowka byla zgrana z grzejnkiami. Chodzi mi o jeden system a nie dwa... mam maly domek i chce wsz. razem... ale hydraulik nie wie... czy mozna to w jednym systemie... mowi zeby robic podlogowe jeden system i grzejniki jeden system obiegowy... help

instalator ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 1 tak jak obiecalem pokazuje moje wypociny kominkowe (i nie tylko) :wink: .Ostatnie zdjęcie to obecnie wykonywana drewutnia.Sama obudowa kominka na zdjęciu troche "zlewa '' sie ze ścianą ,w rzeczywistości tak nie jest.Pokazałem też sposób podłaczenia bezpośrednio na wentylator.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak polaczyc kociol na wegiel ( lub inne paliwa) junkerska ( boscha) z kominkiem lechmy z plaszczem w jednym systemie. Tak zeby podlogowka byla zgrana z grzejnkiami. Chodzi mi o jeden system a nie dwa... mam maly domek i chce wsz. razem... ale hydraulik nie wie... czy mozna to w jednym systemie... mowi zeby robic podlogowe jeden system i grzejniki jeden system obiegowy... help

niestety nieda się połonczyć podłogówki z grzejnikami w jeden system bo oba systemy mają różne tenperatury zasilania czynnika grzewczego podłogówka 30-40 stopn natomiast grzejniki 70-80stopni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do klubowiczów i do instalatorów piszących w tym wątku. Czy tak spięty kominek z resztą instalacji będzie dobrze grzał wodę użytkową? Interesują mnie zwłaszcza sugestie dotyczące poprawek naniesionych przez hydraulika (gruba czerwona linia).

 

Ps kominek ctm 18 kw, podłogówka (ok 30 m2) + kaloryfery

 

Z góry dziękuję za sugestie, pozdr.

 

Oto schemat:

http://www.ifotka.pl/photos/v/voyz/unaccepted/big/01d9c51.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do klubowiczów i do instalatorów piszących w tym wątku. Czy tak spięty kominek z resztą instalacji będzie dobrze grzał wodę użytkową? Interesują mnie zwłaszcza sugestie dotyczące poprawek naniesionych przez hydraulika (gruba czerwona linia).

 

Ps kominek ctm 18 kw, podłogówka (ok 30 m2) + kaloryfery

 

Z góry dziękuję za sugestie, pozdr.

 

Oto schemat:

[/img]http://www.ifotka.pl/photos/v/voyz/unaccepted/big/01d9c51.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich KominkowychPłaszczowców,

Bardzo się cieszę, że powstało to forum. Przebrnęłam przez wiele stron ale jeszcze nie wszystkie. Bardzo dużo się od Was Kochani dowiedziałam. Ale jest jedno najważniejsze nurtujące mnie pytanie- czy opłaca się zakładać kominek z płaszczem wodnym jeśli mam doprowadzony gaz ziemny? Czy jest tu na forum ktoś kto również posiada gaz ziemny? Bardzo proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...