Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy się opłaci instalować kominek z płaszczem wodnym ? To zależy na ile masz zamiar dogrzewać dom kominkiem , jeśli znajdziesz czas na takie zajęcie oraz dystrybucja ciepła z kominka w systemie DGP jest niewykonalna to zdecydowanie TAK. Darek B http://www.kafle-zdun.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie na Kominek z płaszczem wodnym jestem już w 100% zdecydowany, ale chcę mieć jakieś alternatywne ogrzewanie i tu pojawia sie problem najchętniej skorzystałbym z gazu ziemnego, ale go nie mam, pozostaje ogrzewanie elektryczne które jest polecane przez mojego wykonawcę bo dom jest 140 metrowy i w technologi szkieletowej podobno to połaczenie dobrze się sprawdza w takich domach, ale Mnie jakoś nie przekonuje co byście jeszcze wzięli pod uwagę, co według was się sprawdzi i da możliwość wyjazdy w zimę na kilka dni bez obaw, że coś zamarźnie. Piec tradycyjny czy może piec na Pelety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak najbardziej biorę pod uwagę połączenie kominka z płaszczem wodnym z piecem na granulat drzewny tylko znowu pojawia się "ale" ceny granulatu są bardzo niestabilne skok ceny z 400 zł na 700zł za tonę według Mnie to dużo, pozatym co do wydajnosci pieców też miałbym zastrzeżenia dokładnie chodzi mi o taki piec Kostrzewy. Czy jest mi ktoś w stanie podac przybliżony koszt takiej instalacji Kominek z Płaszczem wodnym + Piec na Granulat, całkowite koszty wraz z montażem i zakupem stosownych urządzeń powtarzam przyblizony koszt :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak najbardziej biorę pod uwagę połączenie kominka z płaszczem wodnym z piecem na granulat drzewny tylko znowu pojawia się "ale" ceny granulatu są bardzo niestabilne skok ceny z 400 zł na 700zł za tonę według Mnie to dużo, pozatym co do wydajnosci pieców też miałbym zastrzeżenia dokładnie chodzi mi o taki piec Kostrzewy. Czy jest mi ktoś w stanie podac przybliżony koszt takiej instalacji Kominek z Płaszczem wodnym + Piec na Granulat, całkowite koszty wraz z montażem i zakupem stosownych urządzeń powtarzam przyblizony koszt :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Witam pomijając koszty pieca na granulat i kominka z płaszczem wodnym i zasobnika na wodę do kąpieli to koszt pozostałych elemętów osprzętu (rur,krztałtek,śrubunków,pomp,wymiennika płytowego,naczynia wzbiorczego układu otwartego itp) wyniesie w przybliżeniu od 4000 - 6000.Co do kosztów montażu to trudno to oszacować nie widząc miejsca montażu bowiem pracochłonność montażu może być różna i zależeć od tego co się zastanie na miejscu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nikt na tym forum nie potrafi przeanalizowac i porównac kosztów ogrzewania domu kominkiem z płaszczem wodnym oraz gazem ziemnym? :(

Z tymi kosztami ogrzewania to też szacowanie jest niemiarodajne z powodu dostępu do drzewa kominkowego w różnych cenach i zależne jest też od tego jak często palimy w kominku z płaszczem wodnym odciążając piec gazowy w grzaniu domu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonajcie i mnie do kominka z płaszczem wodnym. Gdzie nie czytam wszędzie mieszane opinie.

Może niech się wypowiedzą ci, którzy z tego korzystają z powodzeniem.

Jakich błędów nie zrobić?

Na co zwrócić uwagę?

Jakie wkłady polecacie, a których nie?

................?

 

Zygmor, techniczna to ja nie jestem, więc o niuansach nic ci nie powiem. Tak jak tu już gdzieś pisano, kominek z płaszczem ma wady i zalety. Ja go kupiłam, bo nie miałam gazu ziemnego a olej i gaz z butli wychodzą dość drogo, a poza tym wymagają miejsca na zbiornik lub butlę. A ponieważ kominek i tak chciałam mieć, to postanowiłam rozszerzyć jego funkcje, żeby działał podobnie jak kocioł - stąd płaszcz. Uzupełniająco centralny piec elektryczny - zupełna odwrotność kominka, tj. tani w zakupie, dość drogi w eksploatacji, bezobsługowy i zajmujący mało miejsca. To był mój pierwszy sezon i ogólnie jestem zadowolona. Minusy to głównie: konieczność obsługi, brudzenie w salonie, konieczność częstego czyszczenia szyby, jak nie ma prądu to wszystko stoi. Mam Makroterma.

 

Kamila, tak jak to mariobros napisał, dużo zależy od ceny drewna. Ja miałam po 100zł/mp i średni koszt grzania + ciepła woda szacuję na 380zł/m-c w sezonie (kominek+uzupełniająco elektryczne). Dom parterowy 110m2, 3 osoby. Poczytaj wątki o gazie ziemnym i porównaj. Ja mając gaz ziemny nie bawiłabym się w kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariobros, Ty zdaje się kiedyś pisałeś mi, że nie każdy potrafi dobrze "spiąć" kominek z płaszczem wodnym z piecem gazowym z zasobikiem. No i chyba stało się. Zdaje się, że mam "knota" w kotłowni. Jak kocioł ładuje zasobik to zaczynają mi grzać grzejniki. Mały, jeżeli tu zagladasz to odezwij się. Może Ty cos poardzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do kominkowych specjalistów.

Czy przed montażem kominka konieczne jest poprowadzenie przewodu nawiewnego zapewniającego dopływ świeżego powietrza z zewnątrz w okolice paleniska?!? Czy taki przewód prowadzony jest "w podłodze", jaką powinien mieć średnicę?!?

Nie krzyczcie zbyt mocno, jeśli to jakaś oczywistość ( jestem laikiem), lub już to było przerabiane :roll:

Liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy dom o pow. 120m2. Wstępnie ogrzewanie ma być oczywiście kominkowe z płaszczem oraz wspomagające elektryczne( z powodu braku gazu ziemnego).

Jednak....

moi znajomi odradzają mi ,ponieważ twierdzą, że do kominka trzeba podkładać ok. 23 żeby w domu było ciepło do rana, a poza tym, to straszny bałagan...

natomiast elektryczne - to strasznie wysokie opłaty!!!!

czy tak naprawdę jest???

 

Tymczasem post wyżej , ktoś napisał, że przy takim roziwązaniu koszt wynosi ok. 380 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariobros, Ty zdaje się kiedyś pisałeś mi, że nie każdy potrafi dobrze "spiąć" kominek z płaszczem wodnym z piecem gazowym z zasobikiem. No i chyba stało się. Zdaje się, że mam "knota" w kotłowni. Jak kocioł ładuje zasobik to zaczynają mi grzać grzejniki. Mały, jeżeli tu zagladasz to odezwij się. Może Ty cos poardzisz?

najprawdopodbniej brak Ci zaworów zwrotnych przy koominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonajcie i mnie do kominka z płaszczem wodnym. Gdzie nie czytam wszędzie mieszane opinie.

Może niech się wypowiedzą ci, którzy z tego korzystają z powodzeniem.

Jakich błędów nie zrobić?

Na co zwrócić uwagę?

Jakie wkłady polecacie, a których nie?

................?

tak jak w życiu,

jeden lubi panny a drugi wdowy :roll:

sam musisz wyciągnąć wnioski z tego co piszą Ci instalatorzy i użytkownicy,

jak uważam, że to rozwiązanie ma swoje + i - ale generalnie dla mnie więcej jest plusów,

Makroterm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonajcie i mnie do kominka z płaszczem wodnym. Gdzie nie czytam wszędzie mieszane opinie.

Może niech się wypowiedzą ci, którzy z tego korzystają z powodzeniem.

Jakich błędów nie zrobić?

Na co zwrócić uwagę?

Jakie wkłady polecacie, a których nie?

................?

tak jak w życiu,

jeden lubi panny a drugi wdowy :roll:

sam musisz wyciągnąć wnioski z tego co piszą Ci instalatorzy i użytkownicy,

jak uważam, że to rozwiązanie ma swoje + i - ale generalnie dla mnie więcej jest plusów,

Makroterm,

zgadzam się z 1950 są plusy i minusy z przewagą tych pierwszych,

byrski,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do kominkowych specjalistów.

Czy przed montażem kominka konieczne jest poprowadzenie przewodu nawiewnego zapewniającego dopływ świeżego powietrza z zewnątrz w okolice paleniska?!? Czy taki przewód prowadzony jest "w podłodze", jaką powinien mieć średnicę?!?

Nie krzyczcie zbyt mocno, jeśli to jakaś oczywistość ( jestem laikiem), lub już to było przerabiane :roll:

Liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc.

tak jest konieczne,tak w podłodze,minimum to średnica odpowiadająca róże kanalizacyjnej fi 110 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...

No to przebrnęłam przez całość :)

WITAM WSZYSTKICH płaszczolubców :)

Mój domek póki co jest tylko w planach - parterowy 111m2. Planuję kominek z płaszczem wodnym i jako uzupełnienie kocioł elektryczny (na wypadek wyjazdów albo wygaśnięcia kominka). Kaloryfery, bez podłogówki. Wiem że jest tu kilka osób które mają takie rozwiązanie ale jak na razie praktycznie nikt nie pokusił się o przedstawienie kosztów jego eksploatacji. Jestem ciekawa jak się przedstawiają koszty grzania c.w.u. kotłem elektrycznym (zasobnik planuję 200l).

Wielkie ukłony w stronę Majki, Wiecha i 1950 za ogromną wiedzę. Szkoda że Ojcies Skąpego Wiewióra czy jakoś tak nie zrobił kolejnego podsumowania po sezonie.

Pozdrawiam wszystkich ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...