Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym zapytać "z innej beczki"

 

Chciałbym zrobić ogrodzenie spawane. Płaskownik 2 cm na sztorc przyspawany do 2 ceowników - długość przęsła 2m, wys. 1,35.

Zastanawiam się również nad ocynkowaniem.

 

Otrzymałem ofertę z Niepołomic na 240zł / przęsło stal St3s, bez ocnyku o transportu.

Czy ktoś ma może namiar na ślusarzy, którzy robią takie rzeczy ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać "z innej beczki"

 

Chciałbym zrobić ogrodzenie spawane. Płaskownik 2 cm na sztorc przyspawany do 2 ceowników - długość przęsła 2m, wys. 1,35.

Zastanawiam się również nad ocynkowaniem.

 

Otrzymałem ofertę z Niepołomic na 240zł / przęsło stal St3s, bez ocnyku o transportu.

Czy ktoś ma może namiar na ślusarzy, którzy robią takie rzeczy ? :lol:

 

Zobacz tutaj: http://www.stal-spaw.com.pl/index.html

 

Wydaje mi się, że będzie taniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kauro

Czy zrobiliście tą kostkę? i czy cena 95 zł to z kostką czy bez?

KTO MA NAMIARY NA DOBRĄ I STOSUNKOWO TANIĄ EKIPĘ OD KOSTKI?

 

krzysztof.mk- ostatnio pytaliśmy o kostkę w firmie na Gdowskiej.

Ułożenie 95zł/m z wszystkimi materiałami (podsypka 50cm+ ew. drut i cement na obrzeża, jeśli bez kraweżników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz tutaj: http://www.stal-spaw.com.pl/index.html

Wydaje mi się, że będzie taniej. :wink:

 

Dzięki za namiar na ogrodzenie.

 

A czy ktoś wie, gdzie można takie spawane ogrodzenia z płaskownika kupić w Bochni ? Gdzieś słyszałem, że jest tam huta zajmująca się drobnym asortymentem stalowym i mają również ocynkownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

GRATULUJĘ !!!!

 

szkoda że piszesz tak późno i tej oczyszczalni bo sąsiedzi kilka dni temu właśnie wnieśli opłatę i bawili się z papierami

jak to obeszłaś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

GRATULUJĘ !!!!

 

szkoda że piszesz tak późno i tej oczyszczalni bo sąsiedzi kilka dni temu właśnie wnieśli opłatę i bawili się z papierami

jak to obeszłaś ??

 

Tak dla wyjaśnienia.

Zgłoszenie budowy oczyszczalni to jedno. I to trzeba załatwić w powiecie w wydziale budownictwa.

Po wybudowaniu a przed oddaniem budynku do odbioru trzeba dokonać zgłoszenia oczyszczalni do eksploatacji w urzędzie gminy. I nasza kochana gmina Wieliczkawymaga tu stosu papierów (więcej niz do zgłoszenia budowy :o ) i oczywiście opłaty.

Jako, że nie ma takich przepisów, które obligowałyby do dostarczenia tej dokumentacji i wnoszenia opłaty, nasza gmina jest chyba jedyna w tym względzie.

Więc za rada jeden z forumowiczek wysmarowałam odręcznie pismo zawiadamiające gminę, że oczyszczalnie wybudowałam i przystepuje do eksploatacji. Podałam w tym piśmie wszystkie informacje jakie miałam (lokalizacja, typ oczyszczalni, przepustowość i takie tam). To złozyłam na dzienniku podawczym w urzędzie.

Oczywiście w NB to nie wystarczyło, ale po kilku dniach z urzędu gminy przyszło pisemko, które rozbawiło mnie do łez.

 

" Urząd Gminy na podstawie przepisów...... bla, bla, bla.. przyjmuje zgłoszenie do eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków" :lol:

 

A poniżej

"jednocześnie informujemy, że do dokonania zgłoszenia do eksploatacji wymagane są nastepujące dokumenty: ( i tu litania 12 podpunktów co trzeba przynieść)"

 

Pismo sprzeczne samo w sobie, ale dla mnie wynikało z niego jedno, że zgłoszenie przyjęli a żaden przepis nie obliguje mnie do dostarczenia tych dokumrentów( bo raz brak terminu na dostarczenie dokumentów a dwa to napisali, że przyjmują). Ani słowa o opłacie.

Dla NB najważniejsze było stwierdzenie w pierwszym zdaniu pisma i to im wystarczyło. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio płaciłam 270 zł za mb balustrady kutej, ocynkowanej, pomalowanej z dość prostym wzorem. W tej cenie transport i montaż.

 

Dobra cena jak na oferty od ślusarzy, które już otrzymałem.

 

Chciałbym jeszcze spróbować znaleźć kilka firm do przesłania wyceny, ponawiam więc pytanie:

 

"A czy ktoś wie, gdzie można takie spawane ogrodzenia z płaskownika kupić w Bochni ? Gdzieś słyszałem, że jest tam huta zajmująca się drobnym asortymentem stalowym i mają również ocynkownię."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...