Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i ja sie pochwale, na początku czerwca uprawomocni mi sie pozwolenie na budowę:), już mam geodetę umówionego na 6 na tycznie domku i cała na przód - ambitne planu mówią o zasiedleniu domu na Boże Narodzenie, bo mieszkanie trzeba opuścić, obawiam sie tylko czy nie wylądujemy w zimie pod mostem, niby praktycznie wszystko już mamy i ekipy umówione, ale dziś byc czegos pewnym to trochę jak wróżenie z fusów. Ale optymizm mówi że damy rade - jak Bob Budowniczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chetnie sie dołączę, startujemy z budowa w sierpniu w Trąbkach.

Na razie zakończyliśmy etap papirologi i czekamy na info z urzędu.

 

I ETAP

 

Droga dł. 70m szer. 4m + wjazd

Bardzo proszę namiary na solidnego wykonawce, który daje rozsądne ceny.

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich, którzy "wyłażą" z papierów i zazdroszczę Wam życzliwie. Ja jeszcze nie mam nawet WZ :evil: i pewnie przed końcem roku nie ruszymy, ale za to wczoraj dostałam projekt decyzji o budowie na działce (Gdów) odcinka sieci elektrycznej - krótko mówiąc - wygląda na to, że będziemy mieli prąd. I na przykład... podłączę sobie radio... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale, na początku czerwca uprawomocni mi sie pozwolenie na budowę:), już mam geodetę umówionego na 6 na tycznie domku i cała na przód - ambitne planu mówią o zasiedleniu domu na Boże Narodzenie, bo mieszkanie trzeba opuścić, obawiam sie tylko czy nie wylądujemy w zimie pod mostem, niby praktycznie wszystko już mamy i ekipy umówione, ale dziś byc czegos pewnym to trochę jak wróżenie z fusów. Ale optymizm mówi że damy rade - jak Bob Budowniczy :)

 

:D To my następni optymiści.Jutro odbieramy pozwolenie na budowę i zaczynamy w połowie czerwca....a zamierzamy na wigilię zaprosić całą rodzinkę do naszego domku.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale, na początku czerwca uprawomocni mi sie pozwolenie na budowę:), już mam geodetę umówionego na 6 na tycznie domku i cała na przód....

Jak będziesz miał prawomocne to od razu złóż w nadzorze budowlanym pismo o planowanym terminie rozpoczęcia robót budowlanych. Teoretycznie możesz wbić łopatę po dopiero po siedmiu dniach od daty złożenia takiego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gotowca :)

Nie mam za dużo czasu na bieganie po składach ...

 

Może ktoś niedawno kupował "osprzęt" na wykończenie fundamentów i podzieli się wynikami analizy rynku (gdzie tanio i dobrze)?

Chyba muszę zakupić takie dziwne rzeczy jak:

styrodur, siatka, klej, dysperbit, folia kubełkowa.

Może o czymś zapomniałem ?

 

Kurcze i to wszystko idzie dopiero pod ziemię a tysiące lecą :cry:

 

Aha

Szukam kontaktu do kogoś z ciężarówką w celu wywiezienia śmieci.

Niestety kupiłem działkę na której okoliczni mieszkańcy zrobili sobie miniwysypisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może zamontowany GWC z rekuperatorem lub bez?

Zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem a pewne wypuusty pod to trzeba chyba zrobić już na etapie fundamentów.

Jeśli ktoś ma proszę o opinie.

 

Witam wszystkich na tym forum.

Na razie robię papierologię

Edit-blondi chętnie nawiążę kontakt w sprawie GWC

 

pozdrawiam

 

DiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna sprawa.

Chetnie kupię deski szalunkowe i stemple. Może ktoś chce się pozbyć?

 

ja będę mieć za 2 tyg. jak rozszalują mi strop

 

pozdrawiam

m.

 

Mariku a ile tego masz? ile desek i ile stempli (długość). Daj znać na priv gdzie by to było do odbioru i jaka cena cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

W sprawie drogi odezwij sie na priv. Pozdrawiam. /P

 

witam

jedno autko 23 tony to jakieś duże chyba autko u mnie takie nie bedzie miało gdzie sie obróciś chyba.

 

jakiś kamaz sayer to jeszcze jeszcze wjechać powinien.

zresztą dzisiaj bedę miał małą próbę a droga wykorytowana i utłoczyła ją koparka trochę.

 

Masz może namiar na to kruszywo z Krzeszowic na jakiś transport albo najlepiej na tego gościa co Ci przywoził to.

500zł sam trnsport plus materiał czy to 500zł za wszystko. acha a jaki to jest materiał to coś jak kamień z gliną czy inne coś jeszcze.

 

acha wskoczyliśmy na 4 stronę

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Za cala droge zaplacilem 6000zl, ale ja mialem korytowane na 3m.

 

Wszystko tez zalezy od tego czy koles bedzie musial wywozic ziemie czy tez mozna ja gdziec rozrzucic po Twojej dzialce.

Dodatkowo musialem jeszcze zrobic zjazd na dzialke, kupic rury i ulozyc co podrozylo cala inwestycje.

Moja rada tez jest taka, ze nie ma sensu ubijac potem nawierzchni zageszczarka bo wystarczy przejedzie grucha i wszystko sama wgniecie, zrobi koleiny i droga znowu wyglada tragicznie. Jezeli juz chcesz ubijac to mozesz sprawdzic gdzie w Twojej okolicy robia droge walcem i dogadac sie z kierowca zeby Ci "przy okazji" za stowke przejechal kilka razy. Przynajmniej ja tak zrobilem.

Oczywiscie pozostaje sprawa co Twoj wykonawca chce Ci wrzucic na droge. Jesli kamien rzeczny to od razu mozesz sobie odpuscic bo nie zdaje egzaminu. Jesli szlake z huty to tez uwazaj bo robia to z popiolow w ktorych sa resztki promieniotworczych metali i raczej roslinki i warzywka beda srednio wybujale.

 

Ja osobiscie polecam kamien z Dłubia bo po pierwsze jest caly czas dostepny a po drugie doskonale nadaje sie na droge. Tylko radze na sam dol sypac gruby od 30-60 a na wierzch drobny 0d 0-30.

 

Powodzenia!

 

 

Witam Wieliczkę!

 

Jeden gość powiedział nam 100 zł mb drogi cena obejmuje: korytowanie na 30cm, material i robocizna. Droga szeroka na 4m.

 

Jesli pamiętasz jaki był calkowity koszt twojej 60m drogi?

 

Dzieki Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Jesli chodzi o geodete to moge polecic firme Krak-Geo.

Robili mi mapke do pozwolenia na budowe a pozniej wytyczyli budynek. Przy tyczeniu dali nawet znizke. Pracuja szybko i sa terminowi. Ceny tez nie z sufitu.

Dzialaja w Krakowie i okolicach.

Tel. 667675522

lub

tel. 603954535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...