Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam po dość długiej przerwie z mojej strony :wink:

Pytanie za sto punktów:

Czy ktoś z Was buduje się wdłuż drogi Tomaszkowice-Chorągwica?

Ostatnio zaroiło się od nowych inwestycji - chętnie poznam sąsiadów

 

Witaj Krzyśku, nasz dom stoi już od kilku miesięcy. W tej chwili stan surowy otwarty. Budujemy w Chorągwicy. Numer mamy nadany w Chorągwicy choć dom stoi dość spory kawałek za tablicą graniczną :):):) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dość długiej przerwie z mojej strony :wink:

Pytanie za sto punktów:

Czy ktoś z Was buduje się wdłuż drogi Tomaszkowice-Chorągwica?

Ostatnio zaroiło się od nowych inwestycji - chętnie poznam sąsiadów

 

Witam Cię Krzysiu :lol: ja juz myslałam, że gdzieś zaginąłeś. Jak tam postepy budowlane? mieszkacie już? pochwal się :wink:

 

Wiem, wiem :) mam zaległości w pisaniu. Nie mieszkamy jeszcze - własnie kładziemy styropian na ściany. Moja budowa straciła tempo i idzie coraz wolniej - na razie zastanawiam sie jak "wytłuścić" kolumienki wpierające daszek. Takie beczkowanie ... :) a co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto podłączy mi gaz. Mam już na działce, mam wszystkie papiery. Potrzebuję, żeby przyłączył mi do domku. Macie namiary, ceny? HELP bo zima idzie...

 

Sprobuj Ryszarda Chmiela (12) 645 25 77, 601 456 150 robil u mnie przylac do licznika

wiec od licznika pewnie tez robi. Dosyc sympatyczny jesli chodzi o powierzchnownosc, nie wiem jak z cenami.

Mam jeszcze kontakt do p. Lesniaka 602 741 243 ktory to przylacze mial wykonywac a tak de facto to tylko wygrywa przetargi i daje prace podwykonawcom. Powodzenia

dada_krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u kierownika budowy (Łukasik) i pytałem co trzeba do odbioru domu i tak wygląda lista:

 

- inwentaryzacja powykonawcza

- kominiarz

- z prądów papier że jest podłączona chata do sieci

- z wodociągów protokół

- z gazowni protokół

- oświadczenie instalatora wod-kan-co o wykonaniu badania szczelności szamba

- barierki są konieczne u mnie tylko na schodach wewnątrz domu, a jak ktoś ma balkon to jeszcze na balkonach

 

 

chyba tyle

zweryfikuje ktoś to co napisałem ?

 

ma ktoś namiar na kominiarza ? Edit Ty chyba robiłaś już odbiór kominiarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u kierownika budowy (Łukasik) i pytałem co trzeba do odbioru domu i tak wygląda lista:

 

- inwentaryzacja powykonawcza

- kominiarz

- z prądów papier że jest podłączona chata do sieci

- z wodociągów protokół

- z gazowni protokół

- oświadczenie instalatora wod-kan-co o wykonaniu badania szczelności szamba

- barierki są konieczne u mnie tylko na schodach wewnątrz domu, a jak ktoś ma balkon to jeszcze na balkonach

 

 

chyba tyle

zweryfikuje ktoś to co napisałem ?

 

ma ktoś namiar na kominiarza ? Edit Ty chyba robiłaś już odbiór kominiarski

 

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :D

a szczególnie tych aktywnych na forum (2 dni czytania i 8 stron A4 moich notatek). Chcielibyśmy dołączyć do grupy Wielickiej jako że będziemy dom w Krakuszowicach budować.

Pozdrawiam sąsiadów z Niegowici i z Liplasu :p

Na razie jesteśmy na etapie papierologii, ale już szoki pierwsze za nami.

W enion

-Umowy są teraz na koniec roku planowane- Pan

-OOO to fajnie bo to za chwilke a nam sie aż tak bardzo nie spieszy-My

-Przyszłego roku-Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :D

a szczególnie tych aktywnych na forum (2 dni czytania i 8 stron A4 moich notatek). Chcielibyśmy dołączyć do grupy Wielickiej jako że będziemy dom w Krakuszowicach budować.

Pozdrawiam sąsiadów z Niegowici i z Liplasu :p

Na razie jesteśmy na etapie papierologii, ale już szoki pierwsze za nami.

W enion

-Umowy są teraz na koniec roku planowane- Pan

-OOO to fajnie bo to za chwilke a nam sie aż tak bardzo nie spieszy-My

-Przyszłego roku-Pan

Witam w imieniu swoim i pewnie innych budujących w Wieliczce i okolicach

 

a zdziwicie się pewnie jeszcze nie jeden raz więc podnieście szczęki z podłogi i działajcie dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

Ja mialem kominiarza z Niepolomic, niepodobalo mu sie ze glowna krokiew pod kalenica styka sie z kominem. Musialem napisac oswiadczenie ze poprawie tzn odizoluje ja od komina. Zaswoiadczenie kosztowalo 240 zl.

pzdr

dada_krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...