Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam wszystkich :wink:

 

Jakie tynki robiliście: gipsowe czy tradycyjne? Nie wiem na, które się zdecydować :roll:

 

Ja zrobiłem mieszane :D Tzn. sufit gipsowe a wszystkie ściany cem-wap z gotowej mieszanki baumit.

 

Oooo, dobry pomysł. Ja myślałam o zrobieniu poddasza gipsowym, a klatkę schodową i dół cem-wap. Ale Twoje rozwiązanie jest chyba lepsze. :wink:

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bałem się że gipsowe, przy dzieciach jeżdzących na rowerkach itd zaraz będę miał obtłuczone. A z kolei mówią że gips ma jakąś tam retencję wilgoci i jest fajny mikroklimat. No to raczej o sufit nikt się nie będzie opierał. Poza tym przy okazji za sufity wyszło trochę taniej dzięki temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

Ja mialem kominiarza z Niepolomic, niepodobalo mu sie ze glowna krokiew pod kalenica styka sie z kominem. Musialem napisac oswiadczenie ze poprawie tzn odizoluje ja od komina. Zaswoiadczenie kosztowalo 240 zl.

pzdr

dada_krk

byłem we Wieliczce i tam są 2 zakłady kominiarskie w rynku, a dokładnie to jeden w rynku niedaleko bankomatu, a drugi za rogiem rynku przy górnym zachodnim wjeździe na rynek

z tym z rynku jestem umówiony wieczorem podjadę do niego bo mieszka w Jankówce niedaleko mnie i zapytam ile to kosztuje, a w tym drugim zakładzie powiedzieli mi że 350-400zł - wydaje mi się, że trochę przesadzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

 

no biora własnie cos koło 240 zł. Ja dałam 300 z racji tego, ze nie było uwag :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

Ja mialem kominiarza z Niepolomic, niepodobalo mu sie ze glowna krokiew pod kalenica styka sie z kominem. Musialem napisac oswiadczenie ze poprawie tzn odizoluje ja od komina. Zaswoiadczenie kosztowalo 240 zl.

pzdr

dada_krk

byłem we Wieliczce i tam są 2 zakłady kominiarskie w rynku, a dokładnie to jeden w rynku niedaleko bankomatu, a drugi za rogiem rynku przy górnym zachodnim wjeździe na rynek

z tym z rynku jestem umówiony wieczorem podjadę do niego bo mieszka w Jankówce niedaleko mnie i zapytam ile to kosztuje, a w tym drugim zakładzie powiedzieli mi że 350-400zł - wydaje mi się, że trochę przesadzili

 

no to chyba ten co u mnie był. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w rynku w Wieliczce jest jeden jedyny zakład kominiarski. Ja miałam kominiarza stamtąd, ale jak sie nazywa to nie pamietan bo jest ich tam kilku. Sprawdzę w domu podpisy na papierkach to ci powiem. Gość spoko do niczego sie nie trzepiał, poszło szybko i sprawnie.

no to i tak musze tam podjechać jak i tak

 

a ile biorą za takie coś ?

zależy to od ilości kominów czy dom jako sztuka jest liczona ?

 

no biora własnie cos koło 240 zł. Ja dałam 300 z racji tego, ze nie było uwag :wink:

ten z rynku powiedział 207 z groszami (kocioł na węgiel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Nasz domek już stoi w stanie surowym otwartym :lol:

 

Mam dylemat, nie lubię czekać bezczynnie i patrzeć jak czas mija a okna będziemy mieć montowane dopiero tuż przed Wigilią, a wiadomo jak okien nie ma, nie ma co się zabierać za instalacje, zwłaszcza że teren nieogrodzony. Co mogę robić w oczekiwaniu na okna ? czy jest sens teraz montować POŚ czy szambo (niestety wcięż się niezdecydowaliśmy z mężem). A może jakieś inne prace proponujecie. :roll:

 

Będę wdzięczna za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !!!

Mamy pytanie do forumowiczów z Wieliczki i okolic.

Czy trzeba zgłaszać do nadzoru budowlanego w wieliczce fakt dotyczący budowy szamba lub przyłącza gazu na które dostaliśmy pozwolenia na budowę i dzienniki budowy ?

Bo słyszeliśmy że nie trzeba zgłaszać jeżeli jest to organizowane przy budowie domu.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna porozmawiac z elektrykiem, instalatorem c.o i c.wu., tynkarzem uzgodnic termic, zakres, cene. Mozna ogrodzic dzialke. Zamowic brame garazowa, drzwi wejsciowe, wykonac taras lub schody zewn, w stanie surowym.

Dzięki serdeczne za podpowiedź. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !!!

Mamy pytanie do forumowiczów z Wieliczki i okolic.

Czy trzeba zgłaszać do nadzoru budowlanego w wieliczce fakt dotyczący budowy szamba lub przyłącza gazu na które dostaliśmy pozwolenia na budowę i dzienniki budowy ?

Bo słyszeliśmy że nie trzeba zgłaszać jeżeli jest to organizowane przy budowie domu.

Pozdrawiamy.

mi niby też tak powiedzieli, ale najpewniej to zadzwonić do nadzoru budowlanego i zapytać, przecież oni nie gryzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wieliczka.eu/pl/1951/7317/Kolektory_sloneczne.html

 

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł informuje, iż wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu mieszkańców, gmina przystępuje do przygotowania programu związanego z pozyskiwaniem środków na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w indywidualnych budynkach mieszkalnych. Przyjmuje się, że wkład własny właściciela budynku mieszkalnego, związany z zakupem i montażem instalacji z kolektorem słonecznym, wyniesie 25% całości kosztów tj. 3,0 – 4,0 tys zł. ...................

 

ciekawe ile czasu zajmie im staranie się o fundusze ?

 

a wnioski pewnie trzeba wypełnić żeby uzyskać minimalną ilośc osób chętnych bo jak nie będzie ich odpowiedniej liczby to nie przejdzie dofinansowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto podłączy mi gaz. Mam już na działce, mam wszystkie papiery. Potrzebuję, żeby przyłączył mi do domku. Macie namiary, ceny? HELP bo zima idzie...

 

Sprobuj Ryszarda Chmiela (12) 645 25 77, 601 456 150 robil u mnie przylac do licznika

wiec od licznika pewnie tez robi. Dosyc sympatyczny jesli chodzi o powierzchnownosc, nie wiem jak z cenami.

Mam jeszcze kontakt do p. Lesniaka 602 741 243 ktory to przylacze mial wykonywac a tak de facto to tylko wygrywa przetargi i daje prace podwykonawcom. Powodzenia

dada_krk

Dziękuję, Pan Chmiel już był. Spóźnił się tylko jeden dzień ;-) ale i tak przyjechał szybko i ma dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !!!

Mamy pytanie do forumowiczów z Wieliczki i okolic.

Czy trzeba zgłaszać do nadzoru budowlanego w wieliczce fakt dotyczący budowy szamba lub przyłącza gazu na które dostaliśmy pozwolenia na budowę i dzienniki budowy ?

Bo słyszeliśmy że nie trzeba zgłaszać jeżeli jest to organizowane przy budowie domu.

Pozdrawiamy.

Witam

Jeżeli masz pozwolenie na "budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz ze szczelnym zbiornikiem na ścieki i przyłączem gazu" - i tak jest napisane na decyzji ze starostwa to wystarczy tylko zgłoszenie budowy na samym początku.

Jeżeli osobno było wydawane pozwolenie na budowę szamba czy przyłącza to wtedy trzeba zgłosić (niektórzy osobno wnioskują o budowę domu a osobno o przyłącza.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wieliczka.eu/pl/1951/7317/Kolektory_sloneczne.html

 

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł informuje, iż wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu mieszkańców, gmina przystępuje do przygotowania programu związanego z pozyskiwaniem środków na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w indywidualnych budynkach mieszkalnych. Przyjmuje się, że wkład własny właściciela budynku mieszkalnego, związany z zakupem i montażem instalacji z kolektorem słonecznym, wyniesie 25% całości kosztów tj. 3,0 – 4,0 tys zł. ...................

 

ciekawe ile czasu zajmie im staranie się o fundusze ?

 

a wnioski pewnie trzeba wypełnić żeby uzyskać minimalną ilośc osób chętnych bo jak nie będzie ich odpowiedniej liczby to nie przejdzie dofinansowanie

Dzięki za info. Chyba trzeba będzie się zainteresować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Nasz domek już stoi w stanie surowym otwartym :lol:

 

Mam dylemat, nie lubię czekać bezczynnie i patrzeć jak czas mija a okna będziemy mieć montowane dopiero tuż przed Wigilią, a wiadomo jak okien nie ma, nie ma co się zabierać za instalacje, zwłaszcza że teren nieogrodzony. Co mogę robić w oczekiwaniu na okna ? czy jest sens teraz montować POŚ czy szambo (niestety wcięż się niezdecydowaliśmy z mężem). A może jakieś inne prace proponujecie. :roll:

 

Będę wdzięczna za podpowiedz

Goszu

Ja bez okien zrobiłam instalację elektryczną, wodną i tynki wewnętrzne i uważam, że dobrze bo choć by nie wiem jak się starali to i tak przy tynkach by upaprali moje nowe okienka :-)) A tak to tynki wyschły. Szambo tez montowałam wcześniej. Im wcześniej skończysz babranie w ziemi tym bardziej będziesz z tego zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wieliczka.eu/pl/1951/7317/Kolektory_sloneczne.html

 

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł informuje, iż wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu mieszkańców, gmina przystępuje do przygotowania programu związanego z pozyskiwaniem środków na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w indywidualnych budynkach mieszkalnych. Przyjmuje się, że wkład własny właściciela budynku mieszkalnego, związany z zakupem i montażem instalacji z kolektorem słonecznym, wyniesie 25% całości kosztów tj. 3,0 – 4,0 tys zł. ...................

 

ciekawe ile czasu zajmie im staranie się o fundusze ?

 

a wnioski pewnie trzeba wypełnić żeby uzyskać minimalną ilośc osób chętnych bo jak nie będzie ich odpowiedniej liczby to nie przejdzie dofinansowanie

Dzięki za info. Chyba trzeba będzie się zainteresować :)

 

wnioski można składać do 10 grudnia dlatego pisałem o tym bo już czasu za dużo nie ma, a jak będzie mało chętnych to może nie będą chcieli startować z tym projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś ma zainstalowane ogrzewanie np. w salonie na zasadzie wpuszczenia grzejnika w podłogę np. przed wyjściem na taras, jakie macie spostrzeżenia czy doświadczenia na ten temat.

Pytam ponieważ właśnie w salonie mam durzy kłopot w wygospodarowaniu miejsca na powieszenie tradycyjnego grzejnika a jeśli chodzi o podłogówkę to panele nie przewodzą najlepiej tego ciepła.

Dzięki serdeczne za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...