Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Najlepiej sciągnij sobie wnisek plus załącznik ze strony gminy i wypełnij w domu. Z tym trzeba iść na Powstania Warszawskiego 1 - czyli do magistratu - bo oczywiście w Wieliczce nazw ulic i numerów nie uświadczysz zwłaszcza na urzędach. W magistracie na pierwszym piętrze, na korytarzu jest ustawiony stolik specjalnie do przyjmowania wniosków na solary. A tam juz siedzi gościu i wszystko się można dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co mówił gościu, to jak by nie było wystarczającej liczby chętnych, to połączyliby się z inną gminą, ale wygląda na to, że chętnych jest dużo. Teraz nie wiem co mam robić. Bo chciałem zamówić od razu do kotłowni zbiornik biwalentny, ale jak mi za niego nie zwrócą.... no ale z drugiej strony po co mi dwa zbiorniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zamówić od razu do kotłowni zbiornik biwalentny

U mnie już klamka zapadła. Zbiornik już mam. Może potem się odsprzeda jakoś ... na allegro.

Ale i tak nie wiadomo czy coś wyjdzie z tych solarów.

 

Ale może jak zbiornik już będzie to po prostu odliczą jego wartość i dopiero od tej kwoty będzie 20% do zapłaty. Trzeba by sie jakoś tego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może jak zbiornik już będzie to po prostu odliczą jego wartość i dopiero od tej kwoty będzie 20% do zapłaty. Trzeba by sie jakoś tego dowiedzieć.
No tylko że ja mam zbiornik z jedną wężownicą ... Wieliczka trochę za późno wystartowała z tą akcją ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu "odkryłem" w Wieliczce sklep w którym mają prawie wszystkie akcesoria metalowe. Znajduje się on na ulicy Stromej. Pewnie wielu z was go zna. Kupiłem tam praktycznie wszystkie akcesoria metalowe takie jak gwoździe, śruby, wkręty. Jeśli chodzi o gwoździe to mieli najtaniej ze wszystkich sklepów które sprawdzałem.

Jeśli chodzi o składy to zaglądałem najczęściej do MixBudu na Jedynaka. Jedynie kiedy nie chciało mi się tam jechać albo potrzebowałem coś szybko to najbliżej miałem do BudMetu na Gdowskiej. Sprzedaje tam Pani, która sprawia wrażenie że każdy klient to dla niej natręt ale koniec końców dostawałem to co chciałem. Trzeba podejść do niej z dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to gdzie to dokładnie trzeba lecieć złozyć ten wniosek?

 

Witam,

Chcialbym zaznaczyc (aby nie bylo niedomowien) - to sa jedynie ankiety dla zbadania ilu ewentualnie byloby zainteresowanych odbiorcow, a nie jkuz wlasciwe wnioski.

 

 

OKNA - wiem ze bylo kilka watkow na forum, niemniej moze ktos ma "swieze" informacje. Jestem na etapie poszukiwania okien. Sklaniam sie do drewnianych choc nie wykluczone ze beda PCV. Prosilbym o opinie - standardowe pytanie: gdzie najlepiej i najtaniej:-)

 

Pozdrawiam

VIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to gdzie to dokładnie trzeba lecieć złozyć ten wniosek?

 

Witam,

Chcialbym zaznaczyc (aby nie bylo niedomowien) - to sa jedynie ankiety dla zbadania ilu ewentualnie byloby zainteresowanych odbiorcow, a nie jkuz wlasciwe wnioski.

 

 

OKNA - wiem ze bylo kilka watkow na forum, niemniej moze ktos ma "swieze" informacje. Jestem na etapie poszukiwania okien. Sklaniam sie do drewnianych choc nie wykluczone ze beda PCV. Prosilbym o opinie - standardowe pytanie: gdzie najlepiej i najtaniej:-)

 

Pozdrawiam

VIC

 

Jeśli chodzi o okna DREWNIANE to zdecydowanie polecam firmę NATURA (ul. Zakopiańska i Klimeckiego). Co prawda kupowaliśmy dosyć dawno ale cenę mieli super, obsługa konkretna i na najwyższym poziomie (polecam rozmawiać z panem Pawłem Fijałkowskim), super ekipa od montażu.

 

I napiszę jeszcze że zgłaszałem u nich reklamację bo w największym oknie w szybie był bąbelek powierza od wewnątrz (zawaliła firma robiąca zestawy szybowe) - reklamacja przyjęta bez żadnych problemów, 2 tygodnie i szyba wymieniona. Po takich rzeczach poznaje się PROFESJONALNĄ FIRMĘ.

 

Kupowaliśmy jeszcze u nich parapety drewniane - również szybko i sprawnie, montaż czysty. I przyjechali zamontować nawet jeden parapet (ktory pozniej domawialismy do kuchni).

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupowaliśmy jeszcze u nich parapety drewniane - również szybko i sprawnie, montaż czysty. I przyjechali zamontować nawet jeden parapet (ktory pozniej domawialismy do kuchni).

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

Witam, mam pytanie ile płaciłeś za parapet (dąb) z montażem np. taki 150 cm dlugi.

Bo ja płaciłem jakies 150 zl. i zastanawiam się czy dużo, czy malo ??

 

A co do okien to ja mam z Oknoplusa (plastiki) z Wieliczki i jak najbardziej polecam, jezeli chodzi o obsługę . Można tez pytać w innym ich oddziale na Klimeckiego w Krakowie - można wynegocjować większe rabaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupowaliśmy jeszcze u nich parapety drewniane - również szybko i sprawnie, montaż czysty. I przyjechali zamontować nawet jeden parapet (ktory pozniej domawialismy do kuchni).

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

Witam, mam pytanie ile płaciłeś za parapet (dąb) z montażem np. taki 150 cm dlugi.

Bo ja płaciłem jakies 150 zl. i zastanawiam się czy dużo, czy malo ??

 

A co do okien to ja mam z Oknoplusa (plastiki) z Wieliczki i jak najbardziej polecam, jezeli chodzi o obsługę . Można tez pytać w innym ich oddziale na Klimeckiego w Krakowie - można wynegocjować większe rabaty.

Pozdrawiam

 

Nie napisalem ze mam dębowe parapety :)

Nie powiem niestety ile wyszlo za pojedynczy parapet bo mam na fakturze usługę montażu parapetów z materiałem jako jedyną pozycję. Parapety mam sosnowe - tak samo jak okna.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Proszę podajcie kogoś kto sprawnie i szybko wypełni mi wniosek o zwrot wat za materiały budowlane!Obdzwoniła kilka biur i nikt sie tym nie zajmuje :( Pomocy do konca grudnia muszę to złożyc !

Pozdrawiam

 

 

Wcale się niedziwie że nikt tego niechce robić , cholernie żmudna robota i trzeba znać sie na materiałach żeby zakwalifikować co można a czego nie da sie odliczyć ,sam sobie to zrobilem.Zciag sobie program z neta , sam to zrobisz nie jest to takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Proszę podajcie kogoś kto sprawnie i szybko wypełni mi wniosek o zwrot wat za materiały budowlane!Obdzwoniła kilka biur i nikt sie tym nie zajmuje :( Pomocy do konca grudnia muszę to złożyc !

Pozdrawiam

 

 

Wcale się niedziwie że nikt tego niechce robić , cholernie żmudna robota i trzeba znać sie na materiałach żeby zakwalifikować co można a czego nie da sie odliczyć ,sam sobie to zrobilem.Zciag sobie program z neta , sam to zrobisz nie jest to takie trudne.

 

Spoko spoko juz ktoś mi rozlicza .

W przyszłym roku sama sie zabiore za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to gdzie to dokładnie trzeba lecieć złozyć ten wniosek?

 

Witam,

Chcialbym zaznaczyc (aby nie bylo niedomowien) - to sa jedynie ankiety dla zbadania ilu ewentualnie byloby zainteresowanych odbiorcow, a nie jkuz wlasciwe wnioski.

 

 

Pozdrawiam

VIC

 

Dokładnie tak jest. Dla zainteresowanych z gminy Gdów;dziasiaj dzwoniłem do gminy i dowiedziałem się, że taka ankieta była juz przeprowadzona. Zainteresowanie było dość duże (około 700 chętnych). Pan powiedział, że dokładniejsze informacje można bedzie uzyskać po przeprowadzeniu ankiet we wszystkich zainteresowanych gminach powiatu. W tej chwili ankieta przeprowadzana jest w Wieliczce. Ponoć finalne decyzje o stopniu dofinansowania itp. zapadną dopiero w drugiej połowie roku 2009-tego. Wtedy też można się będzie dopiero zapisać na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stemple juz nieaktualne.

 

Mam pytanie odnośnie ceny przyłącza elektrycznego.

Odezwał się pan który wygrał przetarg na moja skrzynke, i rozmawiałem odnośnie ceny doprowadzenia do domu.

Na koszt elektrowni(oczywiście ja to płace zaleznie od mocy KW) montuje skrzynke na słupie która ja kupuje i mocuje kabel na słupie do skrzynki cena skrzynki ok 500-600zł tyle musze mu dać lub kupić skrzynke chyba podobne pieniadze.( Moze ma ktoś namiar gdzie kupić tanio skrzynke na słupa)

Pytałem ile wezmie za zalozenie skrzynki na słupie zrobienie uziemienia przy słupie przeciagnięcie ziemia kabla do domu i załozenie prowizorycznej skrzynki z gniazdem 220/380 i zabezpieczeniem ,zrobienie uziomu do instalacji domowej.

Długoś kabla w ziemi ok20m + 8 metrów z ziemi pod słup do skrzynki i do domu.

Facet kupuje wszystki materiał skrzynki, kabel, uziomy i wystawia papier odbioru instalacji elektrycznej w domu z wszystkimi pomiarami(instalacji w domu nie ma)i z tym papierem do elektrowni i zakładają licznik a ja mam prad w domu w prowizorycznej skrzynce . Jak zrobie instalacje w domu to kabel z tej skrzynki podpinam do skrzynki bezpiecznikowej w domu.

Z moich prac to wykopać ok. 20m dołek z pod domu do słupa.

Prad oczywiście ten docelowy nie budowlany.

Koszt za to co napisałem wczesniej to 2200zł

Dobra to cena czy nie

Jest opcja ze facet załozy tylko skrzynke a ja zrobie reszte mam kolege co sie na tym zna i pomoze tylko kto mi wystawi papier do elektrowni?i ile wyjdzie cena samych materiałów

Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prace w końcu rozpoczęte a nawet zakończyliśmy pierwszy etap czyli fundamenty. Powoli chcemy ruszyć temat mediów.

Orientujecie się może kto za przyzwoite pieniądze mógłby podciągnąć wodociąg do działki? Do zrobienia jest ok 120mb w działce i ok 4mb przez dróżkę asfaltową. Pan z wodociągów z Biskupic rzucił nam jakąś zaporową cene.

 

Dodatkowo poszukuję stempli i desek szalunkowych.

Do odstąpienia mam prawie 2 palety pustaków szalunkowych z Bruk-betu 24cm.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...