Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdyby ktoś z Was nie miał co zrobić z ziemią z wykopów to ja bardzo chętnie przyjmę. Z uwagi na wysoki poziom wody gruntowej muszę sporo nadsypać.

Podobno dają ziemię z wykopów pod autostradę A4. Niestety nie mam żadnego kontaktu. Spróbuj popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dać namiar do gościa, który przywozi ci ten beton bo to chyba z nim sie wszystko załatwia

 

http://www.krakbet.pl/ -> menu KONTAKT

 

Komórka: 607363859

Zabijcie mnie ale nie pamiętam jak gość się nazywa ... :oops:

Na stronie jest napisane że to telefon do Zbyszka, ale wydaje mi się że to jest Krzysiek.

 

Dogadaj się z nim co do zasad wyceny pompy. Do tej pory nie wiem jak on to liczy :D

Przy małych ilościach za pompe brał 300 zł a przy większych (od 20m3 betonu) pompa miała być gratis a jednak doliczał coś do ceny za m3 betonu. Skomplikowane to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit,

 

stempli miałam 100szt.- 3m. i 30szt.- 4m. desek nie wiem ile (zaszalowany jest cały strop domu o wymiarach 17x11m. plus wieńce i nadproża)- dokładne ilości będę znać po rozszalowaniu - max do 2 tyg.

 

Betoniarnię mogę polecić z czystym sumieniem: Dyckerhoff Myślenice (tel.274 01 91). Zamawialiśmy u nich spore ilości betonu w sumie 95m3 - fundamenty monolit i strop monolit w związku z czym potrzebna była sprawna organizacja bo jak wiadomo przy monolicie powinno być zalewane jednym cięgiem. Wywiązali się rewelacyjnie - zawsze idealnie na czas i idealna synchronizacja: gdy jedna grucha kończyła zalewać już podjeżdżała następna. Płaciliśmy 210 PLN netto + pompa 25 PLN czyli w sumie 287 PLN brutto za m3

Aha i do każdej gruchy certyfikat jakościowy

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich rejonizacje to ja chyba dostałam namiar do Wojtka chociaż nie wiem(numer zostawiąłm sobie w pracy)i bo już do kogoś od nich dzwoniłam. Mnie nic nie mówił o pompie. Jak powiedziałam, że beton na ławy, fundamenty i płyty to tylko powiedział cenę i żeby wcześniej dać znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem w jednej hutrowni w Węgrzcach Wielkich i majątam MAX-a z cegielni ODONÓW.

Dokładnie to jest napisane na kartce dołączonej do palety:

Ceramika Budowlana sp zoo

ul. Podedworze ../.. Kraków

oddział Odonów ..-... Kazimierza Wielka

Producent ZC Górka

acha i jeszcze jest że KATEGORIA II, LD

MAX 220 kl15

 

Czy ktoś z Was może zna ten materiał ????

Budował ktoś może z tego ??

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie

W jakich strefach opadów śniegu, wiatru i przemarzania jest Wieliczka i okolice ??

bo w sumie teraz zobaczyłem w projekcie na jakie mam strefy policzony projekt i nie wiem czy to nie wiąże się ze zmianami w projekcie.

ja mam: wiatr - I, śnieg - II, przemarzanie - I.

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit,

 

stempli miałam 100szt.- 3m. i 30szt.- 4m. desek nie wiem ile (zaszalowany jest cały strop domu o wymiarach 17x11m. plus wieńce i nadproża)- dokładne ilości będę znać po rozszalowaniu - max do 2 tyg.

 

Betoniarnię mogę polecić z czystym sumieniem: Dyckerhoff Myślenice (tel.274 01 91). Zamawialiśmy u nich spore ilości betonu w sumie 95m3 - fundamenty monolit i strop monolit w związku z czym potrzebna była sprawna organizacja bo jak wiadomo przy monolicie powinno być zalewane jednym cięgiem. Wywiązali się rewelacyjnie - zawsze idealnie na czas i idealna synchronizacja: gdy jedna grucha kończyła zalewać już podjeżdżała następna. Płaciliśmy 210 PLN netto + pompa 25 PLN czyli w sumie 287 PLN brutto za m3

Aha i do każdej gruchy certyfikat jakościowy

 

pozdrawiam

m.

 

Mariku a jaka cena cie interesuje i skąd do odebrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taką rzecz.

Pytałam swojego majstra ile kupić desek i stempli do stropu, rzucił mi na szybko, że 6 kubików desek i 200 stempli.

Mam strop około 110 m + balkony.Policzyłam, że na taki strop potrzeba około 3,7 kubika drzewa (chyba dobrze?) więc chyba troche przesadził.

A jak gęsto stawia się stemple? Jest jakiś przelicznik na metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze deski stezajace stemple gora i dolem i deskowanie, podciagi i wience do wyszalowania. Jak Ci nie pasuje to wez 0,5 m3 wiecej niz wyliczylas (pod warunkiem ze wyliczylas dokladnie). Ale nie wiem czy nie bardziej klopotliwe bedzie dokupienie i dowiezienie 0,5 m3 desek, w razie ich braku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie

W jakich strefach opadów śniegu, wiatru i przemarzania jest Wieliczka i okolice ??

bo w sumie teraz zobaczyłem w projekcie na jakie mam strefy policzony projekt i nie wiem czy to nie wiąże się ze zmianami w projekcie.

ja mam: wiatr - I, śnieg - II, przemarzanie - I.

 

pozdrawiam

Łukasz

 

 

Witaj

 

http://www.ipb.org.pl/Pliki/wiadomosci_01_2007_normy_sniegowe.pdf

 

Pozdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś koszmar.

Pół dnia już dzwonię za betonem. Terminy na przyszły tydzień :o

 

To pochwal się, gdzie mają tygodniowe terminy, ja dziś dzwoniłem do betoniarni poleconej przez zaprzyjaźnionego majstra i na 11 czerwca nie chcieli przyjąć terminu :( . Na obdzwanianie reszty w ich godzinach pracy już nie miałem czasu, ale jutro walcze dalej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie odnośnie kanalizacji

 

u mnie nie ma jej i muszę albo i nie muszę wybierać pomiędzy oczyszczalnią ścieków przydomową a szambem.

 

co Wy wybraliście ??

 

no i adaptacja Pan proponuje żeby zrobić za jednym razem adaptację domu z szambem czy też oczyszczalnią zależy co wybiorę a może nie robić nic z tą kanalizacją tylko kiedyśw przyszłości to rozwiązać. ??

 

pomóżcie bo nie wiem co robić

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...