Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam już suchutkie tynki cm-wap. Co się dokładnie teraz robi przed malowaniem. Nie zdecydowałem się jeszcze na gładzie (ale raczej ich nie bedę robił). Czy malować jakąś emulsją czy inne wersje?

 

Ja swoje cem-wap przejechalem papierem sciernym granulacji 80 ktory przyczepia sie do specjalnych pacek, to po to by pozbyc sie luznych ziarenek piasku z ostatniej warstwy. Nastepnie pomalowalem najtansza biala emulsja zmieszana w stosunku 3-1 z gruntem do scian. A potem juz malowanie.

 

dada_krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już suchutkie tynki cm-wap. Co się dokładnie teraz robi przed malowaniem. Nie zdecydowałem się jeszcze na gładzie (ale raczej ich nie bedę robił). Czy malować jakąś emulsją czy inne wersje?

 

Ja swoje cem-wap przejechalem papierem sciernym granulacji 80 ktory przyczepia sie do specjalnych pacek, to po to by pozbyc sie luznych ziarenek piasku z ostatniej warstwy. Nastepnie pomalowalem najtansza biala emulsja zmieszana w stosunku 3-1 z gruntem do scian. A potem juz malowanie.

 

dada_krk

 

Dzięki - właśnie wczoraj zajęłem się tym przecieraniem (ale lepiej mi wychodzi z papierem w ręce niz na pacce). No i właśnie teraz chodzi o to gruntowanie. A jak malnę samym gruntem bez farby to będzie gorzej. (a i czy jest istotne jaki to grunt).

I jeszcze jedno - a co z wylewką, też sie to czymś smaruje, czy to już sobie robią np. parkieciarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji znalazłem dobra wiadomość:

 

14 stycznia Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podpisał list intencyjny w zakresie realizacji projektu „Budowa kolektorów słonecznych”. Tym samym Gmina Wieliczka wspólnie z samorządami gmin: Niepołomice, Skawina i Kłaj zadeklarowała wolę współpracy w zakresie przygotowania i wdrożenia do realizacji projektu „Kolektory słoneczne” na budynkach prywatnych oraz użyteczności publicznej.

Reszta na stronie gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji znalazłem dobra wiadomość:

 

14 stycznia Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podpisał list intencyjny w zakresie realizacji projektu „Budowa kolektorów słonecznych”. Tym samym Gmina Wieliczka wspólnie z samorządami gmin: Niepołomice, Skawina i Kłaj zadeklarowała wolę współpracy w zakresie przygotowania i wdrożenia do realizacji projektu „Kolektory słoneczne” na budynkach prywatnych oraz użyteczności publicznej.

Reszta na stronie gminy

tylko że kilka gmin naraz będzie startowało w jednym projekcie i ja to rozumuję tak, że solary będą wykonane:

- w urzędach, szkołach itp.

- u urzędników i ich znajomych

- i kilku szczęściarzy

 

bo jakoś nie wierzę, że dla wszystkich wystarczy zresztą poczekamy i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dołączyłam właśnie do waszej grupy. Będziemy się budować w okolicach Gdowa. Mam zapytanie czy ktoś nie ma na pozbyciu stempli i desek szalunkowych będą potrzebne w czerwcu. Bardzo proszę o propozycje wraz z ceną. Z góry dziękuję za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dołączyłam właśnie do waszej grupy. Będziemy się budować w okolicach Gdowa. Mam zapytanie czy ktoś nie ma na pozbyciu stempli i desek szalunkowych będą potrzebne w czerwcu. Bardzo proszę o propozycje wraz z ceną. Z góry dziękuję za informacje.

 

to będzie nas więcej z okolicy Gdowa pozdrawiamy i witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEATA_K10 napisał:

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dołączyłam właśnie do waszej grupy. Będziemy się budować w okolicach Gdowa. Mam zapytanie czy ktoś nie ma na pozbyciu stempli i desek szalunkowych będą potrzebne w czerwcu. Bardzo proszę o propozycje wraz z ceną. Z góry dziękuję za informacje.

 

 

to będzie nas więcej z okolicy Gdowa pozdrawiamy i witamy

_________________

A gdzie dokładnie Twoja budowa się znajduje i na jakim etapie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

poszukuję elektryka do położenia wszystkich możliwych kabli (prąd, telefon, komputer, antena, itd.) oraz tynkarzy do tynków tradycyjnych. Niestety wykonawcy z małopolskiej listy mają b.odległe terminy albo podane tam numery są nieaktualne. Jeżeli możecie to proszę o podpowiedź.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących, my startujemy na wiosnę w Zabawie. Jestesmy podekscytowani i przerażeni jednoczesnie. :lol: Papierologię praktykujemy od czerwca, wygląda na to że w najbliższy poniedziałek będzemy miec pozwolenie...uff.

 

no to witamy i czekamy na pierwsze efekty, kupujcie materiały bo zima jest do tego najlepsza :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złozyłem dokumentację do nadzoru w Wieliczce 31.12.2008 wowczas nie wymagali świadectwa energetycznego budynku ,dzisiaj odebrałem powierdzenie odbioru budynku .Można się meldować

 

to jest normalnie chore ze gdybym złozył dokumentację juz po 01.01.2009 takie świadectwo energetyczne było by wymagane .

Zyjemy w dziwnym świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...