Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witajcie,

A ja jeszcze raz wracam do tematu POS, gdyż widzę, że może być wspólny z rurami betonowymi - może ktoś ma namiary na producenta szamb betonowych z atestami (podobno gdzieś w Proszowicach jest, ale nie mam żadnego namiaru) ...

 

a szamba to robi Wcisło z okolic Proszowic

przywozi i montuje w wykopanym wczesniej dołku, podłączyćtrzeba jużsobie samemu, no i daje papier powiedzmy że atest tyle tylko że nikt go nie chce później, ale jest

 

Transbed. FHUP. S. Wcisło. Sprzedaż betonu i piasku

32-100 (p-ta Proszowice) Piekary, 61

woj. Małopolskie, pow. proszowicki, gm. Proszowice

0605569282

ale lepiej dzwonić tu 693781376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzwoniłem do tego Anbo...

Też nie mają tanio. Mają tylko średnicę 40 i kawałki 3m.

Cena za mb wychodzi 160 zł. No i do tego transport 100zł.

Szukam dalej. Wypadałoby ustrzelić gdzieś te rury tak do 100zł/mb.

 

Po edycji:

A Nosek ma takie rury FI=50 L=75 ale niezbrojone.

Cena 75zł netto za szt + transport z HDS około 250zł.

Coś mi się wydaje że taniej niz 150 za mb zbrojonej nie dostanę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem dołączyć do grupy. W maju będzie do odebrania pozwolenie na budowę. Ale zacząć chcemy w przyszłym roku, a ten poświęcić na rzetelne przygotowanie projektu.

Budujemy w Myślenicach, a wiem że na forum są tacy uczestnicy.

Pytanie jakie chcę zadać pojawiło sie pewnie na forum już setki razy, ale trudno przez wszystko przebrnąć.

Proszę o namiary na sprawdzone, polecane ekipy budowlane - najchętniej takie, które mogą się zająć całym domem, ale jeżeli macie ekipy polecane i sprawdzone do poszczególnych etapów to również dziękuję za pomoc i namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem dołączyć do grupy. W maju będzie do odebrania pozwolenie na budowę. Ale zacząć chcemy w przyszłym roku, a ten poświęcić na rzetelne przygotowanie projektu.

Budujemy w Myślenicach, a wiem że na forum są tacy uczestnicy.

Pytanie jakie chcę zadać pojawiło sie pewnie na forum już setki razy, ale trudno przez wszystko przebrnąć.

Proszę o namiary na sprawdzone, polecane ekipy budowlane - najchętniej takie, które mogą się zająć całym domem, ale jeżeli macie ekipy polecane i sprawdzone do poszczególnych etapów to również dziękuję za pomoc i namiary.

Z Myślenic była moja druga ekipa. Raczej są dobrzy. Zadzwoń do pana Władka 603582055 albo Mietka 601529102. Zajmują się domem od fundamentów do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stal kupujemy u KOWALCZYKA w Sierczy (można rozmawiać o cenach). A jeśli chodzi o beton polecam Cem Bet w Krakowie na Rybitwach (solidnie, terminowo, tanio!!! :D ), rozmawialiśmy też z jakimś przedstawicielem betoniarni z Niepołomic(przyjechał na budowę), również ma dobre ceny, ale niestety nie mam namiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość small
Witam, stal kupujemy u KOWALCZYKA w Sierczy (można rozmawiać o cenach). A jeśli chodzi o beton polecam Cem Bet w Krakowie na Rybitwach (solidnie, terminowo, tanio!!! :D ), rozmawialiśmy też z jakimś przedstawicielem betoniarni z Niepołomic(przyjechał na budowę), również ma dobre ceny, ale niestety nie mam namiarów.

zgoda cembet jak najbardziej ok tyle ze oddział z zawiłej bo ten z rybitw kubik to nie kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do osób które już odebrały budynki.

 

A mianowicie chodzi o postawienie legalnie garażu na działce.

 

Garaż mozna mieć taki blaszak legalnie na czas budowy, a co później ?

jak to zalegalizować ?

 

coś tam mi świta, że na zgłoszenie trzeba to robić i nie jako garaż tylko jako pomieszczenie gospodarcze i jest chyba ograniczenie do jakiejś tam poweirzchni.

bawił się ktoś w takie coś ?

 

znalazłem takie cos w prawie budowlanym:

 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

 

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

 

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

b) płyt do składowania obornika,

c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,

d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,

e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

 

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

3) indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę;

 

4) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich;

 

5) wiat przystankowych i peronowych;

 

6) budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 20 m2, służących jako zaplecze do bieżącego utrzymania linii kolejowych, położonych na terenach stanowiących własność Skarbu Państwa i będących we władaniu zarządu kolei;

 

7) wolno stojących kabin telefonicznych, szaf i słupków telekomunikacyjnych;

 

8) parkometrów z własnym zasilaniem;

 

9) boisk szkolnych oraz boisk, kortów tenisowych, bieżni służących do rekreacji;

 

10) miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie;

 

11) zatok parkingowych na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych;

 

12) tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu;

 

13) gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa;

 

14) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin;

 

15) przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2;

 

17) opasek brzegowych oraz innych sztucznych, powierzchniowych lub liniowych umocnień brzegów rzek i potoków górskich oraz brzegu morskiego, brzegu morskich wód wewnętrznych, niestanowiących konstrukcji oporowych;

 

19) instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7 m3, przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych;

 

20) przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;

 

22) obiektów małej architektury;

 

23) ogrodzeń;

 

 

 

W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowal ktos ostatnio (napewno tak) stal i beton?

Jezeli tak (napewno tak) to gdzie i za ile?

Kto kupil najtaniej wygra nagrode :)

 

Beton 220 netto od Stopy (Marszowice koło Gdowa)

stal 1900 zł Sieraków :wink:

Większość materiału kupujemy w Sierakowie ... najtaniej w okolicy mają ... na czs przywożą.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glupie pytanie - do czego potrzebny Ci legalny garaz - nielegalny jest gorszy?

:)

no znajomy też mi tak mówił :lol: :lol:

 

chciałbym legalny garaż mieć bo:

- chciałbym zrobić płytkę pod nim i przykręcić garaż do niej

- garaż chciałbym ocieplić styropianem i wytynkować żeby wyglądał jak dom

- kiedyś może ten garaż chciałbym zastąpić murowanym garażem w tym samym miejscu

- od domu do działki mam 7m (4 na garaż + 3 odstęp od granicy)

teraz chciałbym odsunąć się o 2m od domu i garaż ma 3m taki blaszany więc zostaje 2m do granicy i jakby coś kiedyś wkurzył sięsąsiad to mógłby zadzwonić i mnie wkopać i wtedy wszystko wyjdzie, a tak to sąsiad podpisze pisemko że zezwala i kiedyś już z tego się nie wywinie bo byłoby wszystko legalne

 

acha i jeszcze jedna sprawa czyli garaż standartowy ma 3x5 a ja chcędo tego standartu dorobić jeszcze 3m i powstanie mi 3x8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...