Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

No to jestem w szoku :o

Ja ostatnio oddawałem stal w Gdowie po 3 miesiącach i nie było szans oddać po cenach z faktury. Mogliśmy albo oddać po cenach aktualnych albo wcale.

 

no to ciekawe jak robili korektę do faktury? :o tak na marginesie to tak nie wolno robić, ale inaczej to by wam nie przyjeli. Normalnie rozbój w biały dzień

 

 

 

A tak z innej beczki, orientuje się ktoś ile kosztują badania geologiczne (takie żeby ocenić czy da się zrobić POS z drenażem). A może ktoś ma kontakt do kogoś kto takie badania robi?

pozdr

 

niedawno była o tym mowa tu albo na grupie krakowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla wszystkich zainteresowanych przekazuję wiadomość, że gmina Wieliczka występuje o dofinansowanie POS. Wkład własny inwestora do 2000 PLN. Konieczne podpisanie umowy do 15 czerwca (włącznie). Jeżeli dofinansowanie zostanie przyznane to realizacja najwcześniej na wiosnę przyszłego roku (zgodnie z informacją uzyskaną telefonicznie).

Wzór umowy do pobrania u sołtysów lub w UMiG na ul. Sienkiewicza 2. Tel. 278-23-66.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, orientuje się ktoś ile kosztują badania geologiczne (takie żeby ocenić czy da się zrobić POS z drenażem). A może ktoś ma kontakt do kogoś kto takie badania robi?

pozdr

 

U nas wykonany odwiert pod dom - 2 otwory - 600 zł, a gdybyśmy chcieli pod oczyszczalnię (jesteśmy niezdecydowani) to podobno ok 400 zł - p.Orłowski 608-081-833.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdzie zamawialiście blachę razem z gięciem na pasy podrynnowe??

 

Gdyby ktoś potrzebował to mam do sprzedania ok 150szt stempli dł. ok 2,5-2,6m. Do odbioru 3km za Wieliczką w kierunku Gdowa. Dokładniejsze info pod nr tel 509940940

pozdr

 

Kiedyś się tym interesowałem. W Krakowie można to kupić w Reims. Znajdziesz na internecie. Ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.

Dekarze sami powinni sobie to powyginać i pociąć. Ty nawieziesz blach - a fachowiec powie ci potem że krzywo lub za krótko dociąłeś i w ogóle to jest twoja wina ze okucia nie wyszły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, czy może ktoś z Was wycinał dziurę w betonowej ścianie ?

 

Potrzebuję wyciąć otwór drzwiowy 90 x 180cm w ścianie 25cm.

Fachman wraz z pocięciem na 8 mniejszych kawałków wycenił mi to na 2500zł

Czy miał ktoś podobny problem ?

Gdzie to taniej załatwić ?

 

2,5k PLN za dziure troche drogo...

nie wiem jak stoisz z czasem ale moze lepiej byloby z wypozyczalni wziasc sprzet do ciecia/wiercenia betonu i jakis mlot i za niewielkie pieniadze poswiecajac 2 dni samemu to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o POS to ja pytałem - na grupie krakowskiej jakies 2-3 tyg temu

miałem 3 propozycje

za 550 zł do pana na P - telefon z forum

za 550- 600 geolog z pro eko budu

lub za 1500 :))) od znajomego mojego kierownika budowy

narazie jeszcze nie robiłem tego bo kazdy mi mowi ze to nie ma sensu - ze bedzie ok ....... ale jakoś im nie ufam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba oszaleli. :o Ja na włókno wydałam coś koło 150-200 zł na 240m2 czyli poniżej 1zł/m2 :lol: . Kupiłam włókno zgodnie z zużyciem, które podawali na allegro a i tak zostało prawie połowę.

To weź ty im zaproponuj, że oprócz cementu i piachu kupisz jeszcze sobie sam to włókno, bo zaoszczędzixsz ładny grosz:

Spójrz tutaj:

 

http://www.allegro.pl/item627057435_wlokno_fibermesh_jastrych_estrich_mixokret.html

 

Bardzo dziękuję - różnica kolosalna. :o

Jeśli możesz to powiedz mi jeszcze, gdzie kupowałaś piasek, ile płaciłaś i ile Ci poszło na te 240 m2. Mi na 300m2 wyliczył- piasek 30 ton, a cement 5,1 tony.

 

Mi na 255m2 wylewkarze oszacowali 15m3 piasku i 4,2t (3palety) cementu.

 

No i przyszedł czas że wylewki już są zrobione i schną.

Miałem 250m2: 70m2 parter, 109m2 poddasze i 70m2 strych.

Weszło:

4,2t cementu, 18m3 piasku, 5,5paczki włókien, siatki nie wiem ile bo wykonawca dostarczał materiał. Zresztą to łatwo policzyć. Siatka była dawana na parter bo tam jest więcej styropianu.

Ja miałem dostarczyć cement i piankę dylatacyjną, natomiast wylewkarze załatwiali piasek, włókna i siatkę. Za włókna wyszło w sumie 170zł, czyli poniżej złotówki na m2. Aha, i robocizna 12zł/m2. Piasek przywożą aż z Wojnicza, 70zł za m3. Z wylewek jestem bardzo zadowolony, biegałem z łatą po wszystkich kondygnacjach i nie miałem się do czego przyczepić. Gdyby ktoś chciał to mogę dać namiary.

 

Gluonek,

 

Mógłbyś dać namiar na swoich wylewkarzy ?

Też wkrótce czeka mnie ta przyjemność. A propos - jakiej grubości wyszły Ci wylewki ? Jaki gruby dałeś styropian ?

 

Wylewki wyszly 5cm. Styropianu dalem 12cm na dole i 5 cm na gorze.

Nr telefonu: 602449580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych przekazuję wiadomość, że gmina Wieliczka występuje o dofinansowanie POS. Wkład własny inwestora do 2000 PLN. Konieczne podpisanie umowy do 15 czerwca (włącznie). Jeżeli dofinansowanie zostanie przyznane to realizacja najwcześniej na wiosnę przyszłego roku (zgodnie z informacją uzyskaną telefonicznie).

Wzór umowy do pobrania u sołtysów lub w UMiG na ul. Sienkiewicza 2. Tel. 278-23-66.

Pozdrawiam

Dzięki za informację - udało mi się załapać ostatniego dnia. Oczywiście nic nie obiecują - sprawa ma się ponoć rozstrzygnąć w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys znalazł jakieś dobre namiary na Kabe to daj znać bo jestem na kupnie tynku Kabe armasil :lol:

 

Myślę, że taniej już się nie da ... :wink:

http://allegro.pl/item647116346_tynk_silikonowy_armasil_t_kabe_25kg_fv_lodz.html

 

no tak cena dobra tylko nie wiem czy zauważyłeś że w Łodzi :lol:

ja też będę kupował ale pewnie na jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, czy może ktoś z Was wycinał dziurę w betonowej ścianie ?

 

Potrzebuję wyciąć otwór drzwiowy 90 x 180cm w ścianie 25cm.

Fachman wraz z pocięciem na 8 mniejszych kawałków wycenił mi to na 2500zł

Czy miał ktoś podobny problem ?

Gdzie to taniej załatwić ?

 

2,5k PLN za dziure troche drogo...

nie wiem jak stoisz z czasem ale moze lepiej byloby z wypozyczalni wziasc sprzet do ciecia/wiercenia betonu i jakis mlot i za niewielkie pieniadze poswiecajac 2 dni samemu to zrobic?

trochę drogo ale tyle to kosztuje

 

znajomy kiedyś wycinał taki otwór tyle że w ścianie 40cm

stary poniemiecki budynek w którym wytwarzano ........ granaty !!

 

nie miał maszynki do cięcia betonu tylko wiertarką wiercił otwory i potem wykuwanie

 

zajęło to 2 osobom około 4 zmiany czyli jakieś 32h

 

cięcie pewnie byłoby prostsze tylko że sprzęt trzeba zamówić, a to też kosztuje

 

popytaj w kokotowie w wypozyczalni czy mają sprzęt do takiego czegoś i zrób to sam :D

 

acha i dobrze wytnijcie otwór bo znajoma do otworu 80cm kupiła drzwi "80" i ma problem bo nie wejdą tam

wszystko gotowe i jedynie co to powiększenie otworu wchodziło w grę - odpuściła sobie, zamówiła drzwi "75" bo cięcie zasyfiłoby cały dom

piła do cięcia cięła na mokro i waliła syfem na wszystkie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys znalazł jakieś dobre namiary na Kabe to daj znać bo jestem na kupnie tynku Kabe armasil :lol:

 

Myślę, że taniej już się nie da ... :wink:

http://allegro.pl/item647116346_tynk_silikonowy_armasil_t_kabe_25kg_fv_lodz.html

 

no tak cena dobra tylko nie wiem czy zauważyłeś że w Łodzi :lol:

 

KABE przecież produkuje za Niepołomicami. Byłem kiedyś w ich firmowym magazynie koło Zawiłej. Może jakby tam zadzwonić i zapytać po ile mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys znalazł jakieś dobre namiary na Kabe to daj znać bo jestem na kupnie tynku Kabe armasil :lol:

 

Myślę, że taniej już się nie da ... :wink:

http://allegro.pl/item647116346_tynk_silikonowy_armasil_t_kabe_25kg_fv_lodz.html

 

no tak cena dobra tylko nie wiem czy zauważyłeś że w Łodzi :lol:

 

KABE przecież produkuje za Niepołomicami. Byłem kiedyś w ich firmowym magazynie koło Zawiłej. Może jakby tam zadzwonić i zapytać po ile mają?

 

Na Zawiłą i owszem dzwoniłam, ale ceny maja z księżyca. :o

Sporo wyższe niz np w Gammie na Rybitwach czy jeszcze w takiej jednej mieszalni koło Kryspinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...