Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam,

wszystko wskazuje, że będę musiał tynki wewnętrzne wykonać z mieszanek gotowych - chodzi o tynki wapienno-cementowe.

Proszę o podpowiedzi: produkty jakich firm są najlepsze/najbardziej ekonomiczne a jakich unikać.

Też jestem zainteresowany informacjami, gdzie mogę kupić te mieszanki za najlepszą cenę.

Ekipę mam spoza Krakowa i nie wiem czy mają aż takie upusty w tutejszych składach.

 

Dzięki za pomoc

 

Piotr_M

 

Witam,

 

Moja ekipa wykorzystuje Kreisel lekki biały 502 L - ponoć dobry, drobne ziarno, ładnie to wygląda, ale to pewnie zasługa fachmanów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam budujących

chętnie odkupię jak w temacie jak ktoś już nie potrzebuje po swojej budowie

potrzebne mi będzie w sumie ok 100 stempli max 2,7-2,8m, choć mogą być innej, różnej długości i ok 3-3,5m3 desek szalunkowych

przy okazji jak by ktoś miał na zbyciu przyzwoitą betoniarkę, najlepiej niedużą 130-150l pojemności zasypowej na 230V też chętnie skorzystam

jestem z okolic Wieliczki - Podstolice i dopiero będę zaczynał wgłębiać się się w grunt - jak obecna pogoda na to pozwoli

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystko wskazuje, że będę musiał tynki wewnętrzne wykonać z mieszanek gotowych - chodzi o tynki wapienno-cementowe.

Proszę o podpowiedzi: produkty jakich firm są najlepsze/najbardziej ekonomiczne a jakich unikać.

Też jestem zainteresowany informacjami, gdzie mogę kupić te mieszanki za najlepszą cenę.

Ekipę mam spoza Krakowa i nie wiem czy mają aż takie upusty w tutejszych składach.

 

Dzięki za pomoc

 

Piotr_M

 

Ja robiłem Baumitem - jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

 

W solidzie za 50 zl netto nie ma limitu wezwań, a dodatkowo za 10 zl netto mozna miec ubezpieczenie mienia na 20 000 zl miesiecznie, pula ta jest odnawialna co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

 

W solidzie za 50 zl netto nie ma limitu wezwań, a dodatkowo za 10 zl netto mozna miec ubezpieczenie mienia na 20 000 zl miesiecznie, pula ta jest odnawialna co miesiąc.

 

Ja już podpisałem z rodzimą niepołomicką agencją (jest jedna więc zainteresowani wiedzą). Gdzie tak tanio można ubezpieczyć dom? Od włamu rozumiem tylko szyby i drzwi, tak? Bo z tego co się orientowałem, to samo NW (żywioły) drożej kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak tanio można ubezpieczyć dom? Od włamu rozumiem tylko szyby i drzwi, tak? Bo z tego co się orientowałem, to samo NW (żywioły) drożej kosztuje...

250zł za całe ubezpeczenie domu od wszystkiego praktycznie, byłem w 2 miejscach i podobnie mi wyliczyli

 

NW to jest około 0,05 wartości na jaką ubezpiecza się dom czyli dla domu o wartości 300 000zł jest to 150zł a kolejne 100zł za inne rzeczy czyli włam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ekipa miała swój materiał na tynki czy sam kupowałeś ?

Sam kupowałem.

Ile płaciłeś za materiał na tynki ?

Licząc na metr wyszło mi ok. 8,5 PLN za metr,

Ile płaciłeś za robociznę ?

12,5 PLN/m2

 

A czy mogę wiedzieć gdzie zaopatrywałeś się w te materiały?

i najważniejsze: czy mogę prosić o namiary na ekipę?, o ile oczywiście jesteś zadowolony z efektów jej pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących

chętnie odkupię jak w temacie jak ktoś już nie potrzebuje po swojej budowie

potrzebne mi będzie w sumie ok 100 stempli max 2,7-2,8m, choć mogą być innej, różnej długości i ok 3-3,5m3 desek szalunkowych

przy okazji jak by ktoś miał na zbyciu przyzwoitą betoniarkę, najlepiej niedużą 130-150l pojemności zasypowej na 230V też chętnie skorzystam

jestem z okolic Wieliczki - Podstolice i dopiero będę zaczynał wgłębiać się się w grunt - jak obecna pogoda na to pozwoli

pozdrawiam

 

Witam, ja mam już etap stemplowania za sobą, chętnie odsprzedam. Dechy również mam. :D Kontakt do mnie [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie dla Krzychopak'a :)

Pisałem na wątku "Małopolska - biała i czarna lista wykonawców."

 

Cześć.

Jeżeli ktoś potrzebuje to mogę polecić kominkowego :)

Szybko, dokładnie i w miarę tanio

Pan Mirek --> 501691537

 

Tutaj linki do zdjęć z realizacji:

 

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa274.html

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa275.html

 

Ja robiłem prościutki kominek ale wiem, że facet robi przeróżne i ludzie są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy ktoś może polecić z czystym sumieniem kominkarza w dobrej cenie? Chodzi mi o kompleksowe wykonanie obudowa z wkładem.

 

Polecam firmę Wojcieszko z Wieliczki. Namiary są tutaj: http://www.wojcieszko.pl/index.php?strona=informacje&id_inf=5

 

Pan Łukasz jest bardzo kompetentny i rzeczowy.

 

Jesteśmy bardzo zadowoloni z jego usług. W kominku pali się aż miło.

 

Ma jeszcze jedna zaletę: mozna się targować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu drzwi zewnętrznych drewnianych możecie polecić jakiegoś producenta oraz sklep w którym dokonaliście zakupu.

 

Witam,

 

Ja kupowałem drewniane solidne drzwi w oknopolu na grunwaldzkiej w niepołomicach. Nie tanie (2600 w moim przypadku) - ale pełne drewno. Wpaść możesz pooglądać jak masz w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów musiał osuszać piwnicę ?

 

Mam wkopaną piwnicę 1,5m w ziemię. Generalnie 3 pomieszczenia są suche, ale w jednym z nich w rogu pojawiła się ciemna plama. I pojawia się jak są deszcze.

 

Dom stoi na gruncie iłowym - glina.

Jak piwnice były budowane - zalało mi wykopy i straż musiała wypompowywać wodę. Teraz zastanawiam się, czy woda w piwnicy bierze się z deszczu, czy też z też z wody, która mogła uwięzić się przy zasypywaniu fundamentów (bo to glina i szczelna jest).

 

Czy ktoś miałby pomysł jak się do tego zabrać ? Nie chciałbym rozkuwać podbetonki w piwnicy. Jak tą wodę stamtąd wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...