Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

myśmy płacili 35 zł za mb za robociznę, na cenę składało się wykopanie pod fundamenty, zalanie ich, wstawienie słupków i naciągnęcie siatki

w tej chwili myślę że trzeba od niemiłego sasiada odgrodzić się betonowym ogrodzeniem na wysokość 2m i mieć go gdzieś,a drogę dojazdową która sąsiaduje z nim to chyba odgrodzę najtańszą siatką i zabetonuję tam słupki bez murku na dole

 

po przeciwnej stronie gdzie stoi stara stodoła i bałagan jest u sąsiada też myślę takie coś zrobić dla 46m to będzie koszt coś około 4000zł z montażem

 

na pozostałych dwóch bokach siatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w starostwie co zrobić, żeby postawić budynek gospodarczy (blaszak zwykły) bliżej działki niż 3m

 

są takie alternatywy:

 

- dajemy na pozwolenie na budowę ten nasz blaszak jako budynek gospodarczy i do niego oczywiście projekty 4 sztuki kierownik budowy itp.

 

lub zgłaszamy go jako

- wiatę, w wieliczce są to 3 ściany+dach i może byc nawet 0,5m od granicy

czyli wywnioskowałem, że trzeba to zgłosić jako wiatę i mieć wszystko gdzieś, w lecie i tak może być otwarty garaż cały czas czyli zdjąć drzwi i postawić obok i skoro nie moge zamknąć to trudno będzie sobie tam leżało wszystko

 

a może ktoś inaczej rozwiązał to zagadnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal

mam taki mały problem

 

sąsiad od którego kupiłem działkę po 2 latach (prawdopodobnie wytrzeźwiał) stwierdził, że działka jest źle wytyczona wziął metra starą mapkę z wstępnego podziału działki (ta zatwierdzona troszkę się różni ale jego to nie rusza) i jakąś chyba linijkę, żeby odczytać długości na mapce i zanzaczył mniej więcej to co na zdjęciu poniżej jest na niebiesko

 

Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie geodety który wytyczał działkę, on wie najlepiej co tyczył a pozatym za ewentalne błędy on ponosi odpowiedzialność jeżeli źle wytyczył.. Jeżeli sąsiad zrobił przewałkę to ten który tyczył powinień to zgłość do giminnego geodety, a ten kiedy przyjedzie na miejsce dokona nowych pomiarów oczywiście na koszt sąsiada jeżeli wina po jego stronie.

Kolega miał podobną sytację, jednak geodeta który wytyczył działkę był uparty i olewał go, dopiero gdy ten zgłosił sprawę do izby geodetów albo coś takiego, ten na drugi dzień był u niego i poprawił mu słupki na działce tak jak miało być na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w starostwie co zrobić, żeby postawić budynek gospodarczy (blaszak zwykły) bliżej działki niż 3m

 

są takie alternatywy:

 

- dajemy na pozwolenie na budowę ten nasz blaszak jako budynek gospodarczy i do niego oczywiście projekty 4 sztuki kierownik budowy itp.

 

lub zgłaszamy go jako

- wiatę, w wieliczce są to 3 ściany+dach i może byc nawet 0,5m od granicy

czyli wywnioskowałem, że trzeba to zgłosić jako wiatę i mieć wszystko gdzieś, w lecie i tak może być otwarty garaż cały czas czyli zdjąć drzwi i postawić obok i skoro nie moge zamknąć to trudno będzie sobie tam leżało wszystko

 

a może ktoś inaczej rozwiązał to zagadnienie ?

 

Na zgłoszenie można postawić blaszaka jako budynek gospodarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam napisać wszystkim chętnym, że niestety stempli już nie mam, ale za to została mi jeszcze piękna żółta buda blaszana zaizolowana od środka styropiankiem.

Niestety nie mogę odpisywać na prywatne wiadomości,..... zupełnie nie wiem dlaczego? Ewentualnych chętnych proszę o kontakt mailowy [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebna rada PILNIE!!! Jakie kapelusze na kominy?, i gdzie najtaniej można kupić jakieś kamionkowe czy cóś?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ktoś ma??? pomóżcie :lol:

 

A po co komu kapelusze :o :o :o

A jeśli już to na jaki komin, do czego ??. Bo ja nie mam w ogóle.

Od kominka mam rurę kamionkową wypuszczoną ponad komin i tyle. Dasz kapelusz to za miesiąc palenia będzie czarny (no chyba że ktoś ma czarny dach i komin to wtedy jest OK :lol: ). I nie mówcie że wam napada do komina deszczu. Od tego jest zrobiony odpływ na samym dole.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

potrzebuje informacji od osob, które wynajmuja kogos do sprzatania domu.

Jakie "chodza ceny" w rejonie Niepolomic? Co i za ile i jaki standard? Co zapewniacie osobie sprzatajacej? Jakie sa stawki cenowe?

 

MUSZE wynajac kogos do odsprzatania domu po zakonczeniu wykonczeniówki.

 

Prosze o jakies wskazówki.

 

[/b]Niureczka, czy cena za robociezne obowiazywala Cie w tym sezonie 2009r.?Jesli tak, to gratuluje. Ja placilam za to samo: fundament, murek wysokosci od 30-60cm. na calej dlugosci, slupki, siatka 40PLN za mb...

I jeszcze pytanie: ile biora za postawienie litego muru?

 

Pozdrawiam, G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebna rada PILNIE!!! Jakie kapelusze na kominy?, i gdzie najtaniej można kupić jakieś kamionkowe czy cóś?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ktoś ma??? pomóżcie :lol:

 

A po co komu kapelusze :o :o :o

A jeśli już to na jaki komin, do czego ??. Bo ja nie mam w ogóle.

Od kominka mam rurę kamionkową wypuszczoną ponad komin i tyle. Dasz kapelusz to za miesiąc palenia będzie czarny (no chyba że ktoś ma czarny dach i komin to wtedy jest OK :lol: ). I nie mówcie że wam napada do komina deszczu. Od tego jest zrobiony odpływ na samym dole.

 

Pozdrowienia.;)

 

ach, żebym to ja wiedziała po co :wink:

kazali kupić to gonimy po składach: na rury 15' i 20' właśnie kamionkowe

Dach o to chodzi czarny, komin czarno - grafitowy, a jedyne kapelusze kamionkowe które znalazł małż są: czerwone, ceglaste lub brązowe :-?

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebna rada PILNIE!!! Jakie kapelusze na kominy?, i gdzie najtaniej można kupić jakieś kamionkowe czy cóś?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ktoś ma??? pomóżcie :lol:

 

 

Kupowaliśmy w Sierczy Leiera, ale metalowe sebrne kapelusze. Gdyby w Sierczy nie było, któryś skład w Wieliczce jest składem fabrycznym Leiera.

 

A na jakie rury? systemowe czy właśnie kamionkowe?

I jeśli można zapytać to: czy to jest w ogóle istotne??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...