Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zadzwoniłam wczoraj do Wieliterm-u, maja być piątek.- koszt około 500 zł.

Mapka z przyłączeniami - 700 zł

Czy próba szczelności wewnętrznej instalacji gazowej jest ważna tylko rok?

 

Do gazowni dziś zadzwoniłam, na jutro ma być protokół.

Do energetyki zaraz dzwonię.

 

Czyli jeszcze kominiarz i szczelność szamba....no i szczelność instal. gazowej...

 

Czy powinnam mieć kopię uprawnień wszystkich fachowców, czy wystarczy kierownika budowy.

 

Co ze zjazdem? W pozwoleniu na budowę nie ma o nim mowy. Oświadczenie o przyłączeniu mam, ale tam mowa o zjeździe jest. Mogą wymagać projektu?

 

edit:

1. nie macie scanu wniosku o wydanie protokołu z odbioru przyłącza energetycznego? podobno jest w necie a nie mogę odszukać...proszę

 

2. jaki jest koszt odbioru przewodów kominowych przez kominiarza?

 

 

szczelność szamba to podpisuje kierownik budowy. Uprawnienia mają byc wszystkich fachowców. A zjazdu nie trzeba jeśli w pozwoleniu nie ma o nim mowy.

z energetyki chyba 7 dni, ale dali juz po 3 trzeba tylko zadzwonić czy juz jest. Wniosek maja na miejscu a wpisujesz dosłownie dwa zdania (numer klienta i chyba nr umowy, ale juz nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Starczy szczelność szamba podpisana prze kierownika, skoro kto inny wykonywał to szambo i kto inny ma zrobiony wpis do dziennika?...super by było...

 

np na takim formularzu:

http://www.bip.powiat-wolominski.pl/pliki/poradnik%20interesanta/PINB/Zalaczniki%20PINB//Protokol%200001.pdf

 

ale wiecie co, ja się zastanawiam jak próba szczelności szamba może być ważna tylko rok, skoro powinna być dokonywana przed zasypaniem szamba i rur kanalizacyjnych? no chyba, że ejst szansa przeprowadzić próbę szczelności szamba kiedy jest ono już zasypana...ale jak?...

 

uprawnienie fachowców, ok...a przynależność do izby tez wymagają...bo wszystkie mam stare...

(chyba nie powinni wymagać, bo jeśli ktoś byś w Izbie w 2007 to wcale niekoniecznie musi być jej członkiem teraz, a poza tym członkowstwo można sparwdzić na stronie http://www...niech sobie sprawdzają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kominiarza zapłaciłam 150 zł

za świadectwo energetyczne 450

 

Protokół szczelności szamba daje kier - bud

Zwykła kartka z napisem że dokonano próby szczelności szamba i że szambo szczelne

Kopie uprawnień musisz mieć wszystkich (gaz prąd, kier bud, kominiarz)

do energetyki składa sie wniosek o wydanie protokołu odbioru (przynajmniej ja taki składałam na Niwy),

długo czekałaś na ten protokół z energ. ?

 

AnetaM2 nam za kominy mówili chyba 250zl. btw dzięki za taki temat, bo dokładnie to samo mnie teraz czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marepel, po pracy zadzwonię do Twojego kominiarza, zobaczę co rzeknie...dla mnie byłoby bardzo fajnie gdyby mniejsze koszty były, bo wiadomo...

 

 

 

jak dają protokół z dokonania przyłącza energetycznego, to są tam tez uprawnienia osoby dokonującej tego przyłączenia?...bo wpis do dziennika mam zrobiony przez gościa, a nie mam jego uprawnień...

od elektryka od instalacji wewn. mam wsio...

 

mówiłam, ze w czarnym lesie jestem... :-?

 

edit: dzwoniłam, faktycznie 150 zł...ale taki przekorny z niego facet

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do elektrowni i powiedz że masz umowę o przyłączanie numer taki a taki, że masz już prąd a nie masz protokołu odbioru przyłącza i Cię pokierują.

Oni to mają tylko nie wysyłają

Mi Pan powiedział że nie wysyłają bo nie mają adresu.... to nic że na umowie ten adres pojawia się w kilku miejscach.

Rano dzwoniłam, popołudniu byłam odebrać na Niwy.

 

 

Marepel, po pracy zadzwonię do Twojego kominiarza, zobaczę co rzeknie...dla mnie byłoby bardzo fajnie gdyby mniejsze koszty były, bo wiadomo...

 

 

 

jak dają protokół z dokonania przyłącza energetycznego, to są tam tez uprawnienia osoby dokonującej tego przyłączenia?...bo wpis do dziennika mam zrobiony przez gościa, a nie mam jego uprawnień...

od elektryka od instalacji wewn. mam wsio...

 

mówiłam, ze w czarnym lesie jestem... :-?

 

edit: dzwoniłam, faktycznie 150 zł...ale taki przekorny z niego facet

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bliższych i dalszych sąsiadów.

Mamy już PnB projekt Posejdon z pracowni Dobre Domy. Planujemy budowę w przyszłym roku teraz walczymy z przebudową lini energetycznej (kolizja z projektowanym domem) i przylączami.

Domem będzie stał w Janowicach a dokładnie na granicy trzech wsi: Janowice, Sygneczów, Podstolice.

Rozgladamy się intensywnie za ekipą budowlaną (stan surowy otwarty) jeśli ktoś ma jakiś sprawdzonych wykonawców to proszę o kontakt.

no to będziemy sąsiadami- bo my budujemy w Sygneczowie :-) Jak się sprawdzi moja ekipa to chętnie ją polecę

 

 

macie jakiś sprawdzony, niedrogi skład budowlany w okolicy? czytałam trochę o tym w Sierczy ale ceny nie zbyt niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sprawdzony, niedrogi skład budowlany w okolicy? czytałam trochę o tym w Sierczy ale ceny nie zbyt niskie...

 

Polecam Sieraków Ax- Bud. Większość materiałów budowlanych kupowaliśmy tam i było najtaniej.

 

Pozdrawiam.

 

co do składu na Sierczy to się zgadzam, jak się u nich wszystko kupuje... to i tak kupuje się drożej :roll: , więc ja poszukałam trochę i niektóre materiały tańsze znalazłam w Byszycach, skład u Bugaja, tyle tylko, że są tam trzy i wszystkie "u Bugaja", a ja w tej chwili nie pamiętam adresu, mam tel. kom w razie potrzeby :lol:

 

pozdrawiam

R&M&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiał ktoś ostatnio temat obrzeży ?

takich co przy kostce brukowej się daje

 

ja nie będę dawał kostki tylko ograniczam drogę znaczy się chciałbym ograniczyć tymi obrzeżami i wysypac kamyczek jakiś i to samo dać naokoło domu

 

pojadę dzisiaj przed krakowem jest chyba Libet dość duży skład tam koło 4stylów może macie namiar na jakiegoś producenta co tanio sprzedaje ?

 

a może na składzie mają po dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiał ktoś ostatnio temat obrzeży ?

takich co przy kostce brukowej się daje

 

ja nie będę dawał kostki tylko ograniczam drogę znaczy się chciałbym ograniczyć tymi obrzeżami i wysypac kamyczek jakiś i to samo dać naokoło domu

 

pojadę dzisiaj przed krakowem jest chyba Libet dość duży skład tam koło 4stylów może macie namiar na jakiegoś producenta co tanio sprzedaje ?

 

a może na składzie mają po dobrej cenie ?

 

Kupowałam ostatnio rubinowe w Jadarze na Rybitwach. Ceny mozna sprawdzić i internecie wpsując Jadar Kraków. Niestety doliczają transport i kaucję za palety (zwracają jak oddasz im palety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiał ktoś ostatnio temat obrzeży ?

takich co przy kostce brukowej się daje

 

ja nie będę dawał kostki tylko ograniczam drogę znaczy się chciałbym ograniczyć tymi obrzeżami i wysypac kamyczek jakiś i to samo dać naokoło domu

 

pojadę dzisiaj przed krakowem jest chyba Libet dość duży skład tam koło 4stylów może macie namiar na jakiegoś producenta co tanio sprzedaje ?

 

a może na składzie mają po dobrej cenie ?

 

Kupowałam ostatnio rubinowe w Jadarze na Rybitwach. Ceny mozna sprawdzić i internecie wpsując Jadar Kraków. Niestety doliczają transport i kaucję za palety (zwracają jak oddasz im palety)

dzięki za informację

a ile ten transport u nich kosztuje i palety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiał ktoś ostatnio temat obrzeży ?

takich co przy kostce brukowej się daje

 

ja nie będę dawał kostki tylko ograniczam drogę znaczy się chciałbym ograniczyć tymi obrzeżami i wysypac kamyczek jakiś i to samo dać naokoło domu

 

pojadę dzisiaj przed krakowem jest chyba Libet dość duży skład tam koło 4stylów może macie namiar na jakiegoś producenta co tanio sprzedaje ?

 

a może na składzie mają po dobrej cenie ?

 

Kupowałam ostatnio rubinowe w Jadarze na Rybitwach. Ceny mozna sprawdzić i internecie wpsując Jadar Kraków. Niestety doliczają transport i kaucję za palety (zwracają jak oddasz im palety)

dzięki za informację

a ile ten transport u nich kosztuje i palety ?

 

ja kupowałam u nich

 

http://www.allegro.pl/item731472145_kostka_brukowa_nostalit_firmy_bruk_bet.html

 

ale kupowałam też kostkę więc transport sie opłacił. Cena też była bardzo atrakcyjna. (kostka właśnie sie układa :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałam u nich

 

http://www.allegro.pl/item731472145_kostka_brukowa_nostalit_firmy_bruk_bet.html

 

ale kupowałam też kostkę więc transport sie opłacił. Cena też była bardzo atrakcyjna. (kostka właśnie sie układa :lol: )

no cena niezła za kostkę

 

ja narazie albo wogóle to będę potrzebował tylko obrzeża bo chcę wysypać kamykiem wszędzie chodniki i podjazd

 

przy wysokiej cenie transportu to pewnie taniej będzie gdzieś bliżej poszukać

 

 

U mnie majster mówił żeby kupować z brukbetu. Zapytaj po ile mają na Jedynaka w Mix budzie.

no własnie jeszcze tam nie byłem i gdzieś w okolicach Wierzynka chyba też coś jest

 

a po ile biorą za samo ułożenie obrzeży ?

 

teraz chyba jest sezon więc chyba nie będzie się nikomu chciało przyjść na dzień czy dwa i zrobić tylko to jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...