Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich mam takie pytanie: mam zalane ławy fundamentowe i sciany fundamentowe wykonane z pustakow szalunkowych i zalane wewnatrz betonem, sciany sa pomalowane dysperbitem, teraz bede wykonywal zasypke powiedzcie czy ma sens wylozenie scin fundamentowych od wewnatrz budyknu zwykla folia budowlana ?? oczywiscie z zewnatrz bedzie styropian i folia kubelkowa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie: mam zalane ławy fundamentowe i sciany fundamentowe wykonane z pustakow szalunkowych i zalane wewnatrz betonem, sciany sa pomalowane dysperbitem, teraz bede wykonywal zasypke powiedzcie czy ma sens wylozenie scin fundamentowych od wewnatrz budyknu zwykla folia budowlana ?? oczywiscie z zewnatrz bedzie styropian i folia kubelkowa. Pozdrawiam

 

 

Nie lepiej było wysmarować te ściany abizolem? Ja jakos nie mam przekonania do skutecznosci dysperbitu - moze nie za fajna robota bo smierdzi itp ale ...

 

To ze dasz folie - nigdy nie bedzie ona przylegac idealnie do muru a wilgoc i woda sobie ze wszystkim poradza ja srodek fndamentow smarowalem najpierw abizolem p a pozniej abizolem r albo na odwrot:)

a od zewnatrz dysperbit i na to styrodur

 

Jak bedziesz zasypywal fundamenty to pod slepa wylewke daj sobie folie a pod folie rozsyp wapno - zabijesz wszystkie bakterie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na sowje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak zakończyć komin od kotła kondensacyjnego ?.

Komin jest Schiedl'a 200 mm w środku rura 80 mm ze stali nierdzewne. Jak zakończyć i zabezpieczyć od góry taki komin ewentulanie gdzie można kupić takie akcesoria.

 

pozdrawiam

 

Ja mam z leiera i był w komplecie taki specjalny kominek z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś zna geologa z uprawnieniami, który zrobi mi tanio badania geologiczne pod oczyszczalnię ścieków? Najtaniej na razie to 500 zł.

 

Dodam, że oczyszczalnia już jest zbudowana i pięknie działa, jednak urzędnicy obudzili się po czasie i przysłali pismo, że jednak się nie zgadzają na zbudowanie takowej w moim ogródku bo badań brak.

 

 

Dzięki!!

 

P.S. polecam hydraulika i fliziarza, szczegóły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlo na priv. Korzystalem z niego juz jakis czas temu ale zawsze warto zadzwonic i sie popytac.

 

Pozdr

 

Hej, czy ktoś zna geologa z uprawnieniami, który zrobi mi tanio badania geologiczne pod oczyszczalnię ścieków? Najtaniej na razie to 500 zł.

 

Dodam, że oczyszczalnia już jest zbudowana i pięknie działa, jednak urzędnicy obudzili się po czasie i przysłali pismo, że jednak się nie zgadzają na zbudowanie takowej w moim ogródku bo badań brak.

 

 

Dzięki!!

 

P.S. polecam hydraulika i fliziarza, szczegóły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez dolaczam sie do zapytania. Jednak nie mam jeszcze upatrzonej firmy wiec raczej chodziloby mi o polecienie gdzie dobrze (i oczywiscie w miere tanio) rozgladac sie za drzwiami wewnetrzymi.

 

Z gory dzieki

 

 

Chcę kupić drzwi Porta, możecie polecić mi jakiegoś przedstawiciela z dobrą i sprawdzoną ekipą montażową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamy do sprzedania bo nam juz nie potrzebny kabel siłowy 50m. Uzywany był na budowie u 1 z forumowiczów i następnie u nas.Kabel jak kabel wygląda OK. i w użyciu również bez zarzutu od początku do końca.

Właśnie się rozliczyliśmy z uprzejmym sąsiadem za prad i mnie osobiście zatkało że tak mało to wyszło. (Wg licznika za całą budowę od maja do października ok 100zł.a jesteśmy na etapie wykończenia poddasza płytami g-k)

 

PODZIĘKOWANIA DLA SĄSIADA!!!

 

Mamy również drzwi zewnętrzne tzw. budowlane. Są okropnie brzydkie, ale na klucz się zamykają:)) Uzywane były tylko u nas ale to bez znaczenia:)

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...