Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

 

Hej

ja mam oczyszczalnię w Sułkowie (granica Sułkowa i Ochmanowa przy niepołomskiej) Legalizowana dokładnie rok temu. Nikt nic nie mówił o jakiejś strefie.

 

 

no to albo Ci się udało, albo tam już ta strefa nie sięga... podobno nawet część Sułkowa już nie jest nią objęta... ja tydzień temu dostałem oficjalną decyzję odmowną z powiatu, umotywowaną dokładnie tak jak sie spodziewałem , pragraf 33 ust,1 planu zagospodarowania przestrzennego dla Wieliczki i okolic... mogę sie odwoływać , ale z tego co się dowiadywałem brak szans... pozostaje szambo i nadzieja na szybką kanalizację... pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam jeszcze jedno pytanko przy okazji. Czy ktoś z was może podpowiedzieć czym i jak pociąć cegłę ręcznie formowaną na płytki? Muszę to zrobić bo cegły zostało a płytek brakło i nie mam wyjścia. Może ewentualnie znacie jakąś firmę, która się tym zajmuje. :wink:

 

U mnie ciachali przy montażu kominka. Mieli taką piłę stołową z doprowadzeniem wody do tarczy. Wycinali różne kształty z cegieł, w zależności od miejsca gdzie trzeba było przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jesienią kupiliśmy z mężem działkę w Trąbkach (końcówka Trąbek blisko Kapliczki w Zabłociu). Zamierzamy zacząć budowę domu na wiosnę.

 

Obecnie czekamy na warunki z gazowni i energetyki i będziemy składać o pozwolenie na budowę. Możecie powiedzieć czy starostwo w Wieliczce wywiązuje się obecnie w ciągu 60 dni z udzieleniem pozwolenia (może trwa to krócej - mam nadzieję)? Czy robią jakieś problemy?

 

A drugie moje pytanie - czy sądzicie, że ceny mat. budowlanych (głównie chodzi mi o Porotherm, drut, dachówka cementowa Braas) spadną jeszcze przez zimę, czy kupować już teraz. Najtańszy Porotherm 25 P+W znalazłam w BudMet na Kobierzyńskiej w K-wie za 5,40. Jakie były tendencje cenowe w ubiegłym roku?

 

Zastanawiamy się jeszcze jakie są opinie na temat Termophoru z Leiera (cena 4,40). Sprzedawcy nam go właśnie polecają, bo ponoć się w ubiegłym roku bardzo polepszyła jego jakość (mają nowe cementownie), no i jest o złotówkę tańszy. Macie jakieś opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam wszystkich bliskich i dalszych sąsiadów i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jesienią kupiliśmy z mężem działkę w Trąbkach (końcówka Trąbek blisko Kapliczki w Zabłociu). Zamierzamy zacząć budowę domu na wiosnę.

 

Obecnie czekamy na warunki z gazowni i energetyki i będziemy składać o pozwolenie na budowę. Możecie powiedzieć czy starostwo w Wieliczce wywiązuje się obecnie w ciągu 60 dni z udzieleniem pozwolenia (może trwa to krócej - mam nadzieję)? Czy robią jakieś problemy?

 

A drugie moje pytanie - czy sądzicie, że ceny mat. budowlanych (głównie chodzi mi o Porotherm, drut, dachówka cementowa Braas) spadną jeszcze przez zimę, czy kupować już teraz. Najtańszy Porotherm 25 P+W znalazłam w BudMet na Kobierzyńskiej w K-wie za 5,40. Jakie były tendencje cenowe w ubiegłym roku?

 

Zastanawiamy się jeszcze jakie są opinie na temat Termophoru z Leiera (cena 4,40). Sprzedawcy nam go właśnie polecają, bo ponoć się w ubiegłym roku bardzo polepszyła jego jakość (mają nowe cementownie), no i jest o złotówkę tańszy. Macie jakieś opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam wszystkich bliskich i dalszych sąsiadów i czekam na opinie.

 

Witam ja zacząłem budowe w trabkach tez przy koncu trabek mam termophora jeszcze w zeszlym roku zakupionego, sasiad wlasnie wybudowal z niego i jest bardzo zadowolony z posród ok 30 palet moze jedna uzbierała by sie peknietych pustaków które oczywiscie mozna bylo wykozystac w murowaniu :) nie ma co przepłacać :) a co do cen to nie sadze zeby do wiosny podskoczyły :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jesienią kupiliśmy z mężem działkę w Trąbkach (końcówka Trąbek blisko Kapliczki w Zabłociu). Zamierzamy zacząć budowę domu na wiosnę.

 

Obecnie czekamy na warunki z gazowni i energetyki i będziemy składać o pozwolenie na budowę. Możecie powiedzieć czy starostwo w Wieliczce wywiązuje się obecnie w ciągu 60 dni z udzieleniem pozwolenia (może trwa to krócej - mam nadzieję)? Czy robią jakieś problemy?

 

A drugie moje pytanie - czy sądzicie, że ceny mat. budowlanych (głównie chodzi mi o Porotherm, drut, dachówka cementowa Braas) spadną jeszcze przez zimę, czy kupować już teraz. Najtańszy Porotherm 25 P+W znalazłam w BudMet na Kobierzyńskiej w K-wie za 5,40. Jakie były tendencje cenowe w ubiegłym roku?

 

Zastanawiamy się jeszcze jakie są opinie na temat Termophoru z Leiera (cena 4,40). Sprzedawcy nam go właśnie polecają, bo ponoć się w ubiegłym roku bardzo polepszyła jego jakość (mają nowe cementownie), no i jest o złotówkę tańszy. Macie jakieś opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam wszystkich bliskich i dalszych sąsiadów i czekam na opinie.

 

 

zdecydowanie polecam thermopora, na pewno będzie jakaś ilosc uszkodzonych ale i tak wyjdzie zdecydowanie taniej niz porotherm, ja za 25p+w w marcu 2009 płaciłem 3,90

 

dachówkę braasa polecam kupic w trapez carbo na zakopiańskiej, za dachówkę romanską płaciłem 2,88 w maju 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zacząłem budowe w trabkach tez przy koncu trabek mam termophora jeszcze w zeszlym roku zakupionego, sasiad wlasnie wybudowal z niego i jest bardzo zadowolony z posród ok 30 palet moze jedna uzbierała by sie peknietych pustaków które oczywiscie mozna bylo wykozystac w murowaniu :) nie ma co przepłacać :) a co do cen to nie sadze zeby do wiosny podskoczyły :) pozdrawiam

To Witam bliskiego sąsiada! Gdzie dokładnie się budujesz - przy drodze na Wiatowice, czy tej bocznej łączącej ją z Zabłociem?

 

Gdzie kupowałeś tego termophora i za ile? No właśnie coraz więcej osób mi go poleca. Muszę jeszcze obgadać z ekipą budowlaną, co o nim sądzą. A z kupowaniem to zupełnie nie wiem czy już, czy czekać do nowego roku? Będę pewnie na bieżąco monitorować ceny. I zobaczymy.

 

A jak Tobie szło z załatwianiem pozwolenia i z przyłączem prądu (bo słyszałam, że to może być największy problem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam thermopora, na pewno będzie jakaś ilosc uszkodzonych ale i tak wyjdzie zdecydowanie taniej niz porotherm, ja za 25p+w w marcu 2009 płaciłem 3,90

 

dachówkę braasa polecam kupic w trapez carbo na zakopiańskiej, za dachówkę romanską płaciłem 2,88 w maju 2009

Dzięki wielkie za opinię. Czyli jakościowo i właściwości cieplne są podobne termophoru do porothermu?

 

W tym składzie na Zakopiańskiej nie pytaliśmy, ale dziś mąż tam zajrzy. My planujemy kupić bałtycką kasztanową. Na razie najtańsze ceny znaleźliśmy w Abito w Wieliczce (25,76) i Dach-Stylu na Nad Serafą w K-wie (26,50). W obydwóch można kupić ją wcześniej, ale w pierwszym ją składują i dostaje się tą składowaną przez dłużyszy czas (co nam sprzedawca odradził, bo przez zimę cementowa może się popsuć), a w drugim dostaje się prosto ze świeżej dostawy (co byłoby dla nas lepsze).

 

A możesz mi powiedzieć jak w zeszłym roku się kształtowały ceny, jeśli wiesz? Ile kosztował termophor i Braas w zimie? Dacharze mi powiedzieli, że dachówka jest najtańsza w lutym, ale na ile się to w tym roku sprawdzi - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwóch można kupić ją wcześniej, ale w pierwszym ją składują i dostaje się tą składowaną przez dłużyszy czas (co nam sprzedawca odradził, bo przez zimę cementowa może się popsuć), a w drugim dostaje się prosto ze świeżej dostawy (co byłoby dla nas lepsze).

 

Hmm... jesli dachowka moze sie popsuc przez zime lezac na skladzie to co bedzie po jednej zimie na dachu? Na Twoim miejscu sprobowałbym poszukac jakies ceramicznej (calkiem niedawno Creaton mial promocje, m2 wychodzilo pod 30zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jak w zeszłym roku się kształtowały ceny, jeśli wiesz? Ile kosztował termophor i Braas w zimie? Dacharze mi powiedzieli, że dachówka jest najtańsza w lutym, ale na ile się to w tym roku sprawdzi - zobaczymy...

 

 

cen dachówki nie śledziłem ponieważ byłem zdecydowany na blachodachówkę az do momentu wizyty w trapez carbo (jesli chcesz dam Ci telefon do handlowca z którym załatwiałem) aaa cięzko u nich wynegocjować zwroty, attic chwali się ze odbierają wszystko co zostanie !

 

ceny pustaków śledziłem od czerwca 2008 do marca 2009, w tym okresie w leierze nie było żadnych ruchów cenowych. Jeździj porównuj ceny - zapytaj w Marce PSB w Bochni (tam też dobre ceny dawali) obok leiera w wieliczce jest takze gosc ktory zajmuje się transportem przy okazji sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwóch można kupić ją wcześniej, ale w pierwszym ją składują i dostaje się tą składowaną przez dłużyszy czas (co nam sprzedawca odradził, bo przez zimę cementowa może się popsuć), a w drugim dostaje się prosto ze świeżej dostawy (co byłoby dla nas lepsze).

 

Hmm... jesli dachowka moze sie popsuc przez zime lezac na skladzie to co bedzie po jednej zimie na dachu? Na Twoim miejscu sprobowałbym poszukac jakies ceramicznej (calkiem niedawno Creaton mial promocje, m2 wychodzilo pod 30zl).

 

POTWIERDZAM!

My kupiliśmy creaton rapid miedź angobowana po 28 zł/m2 w dach centrum na Zawiłej! Oferta była bardzo dobra i w porównaniu z attic wszystkie boczne , gąsiary itd były tańsze więc nie "odbili" sobie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Skonczyl sie etap poszukiwan dzialki :) W ostatecznym starciu wygraly... Dobranowice :) Tak wiec trabki, niestety nie bedziemy sasiadami. Szkoda, bo milo by miec kogos znajomego blisko ;)

A moze jest tu ktos, kto buduje/ budowal w Dobranowicach? :) Bedzie mi milo poznac sasiadow.

 

A obecnie papierkologia... Troche sie w tym gubie niestety :(

Mam tez pytanie i prosbe. Czy ktos z Was zlecal wykonanie projektow samych przylaczy? Znalezlismy korzystna oferte na wykonanie projektu indywidualnego :) Ale on nie uwzglednia przylaczy:( Instalacje wew. tak, przylaczy nie.

Gdzie mozna cos takiego zrobic, ile to kosztuje? Bede ogromnie wdzieczna za namiary, moze byc na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję dobrego wykonawcy mebli kuchennych, może ktoś z Was mógłby kogoś solidnego polecić?

 

Pozdrawiam

Aśka

 

Witam,

Polecam Pana K.Skurę tel.603998856, gość jest ze Szczurowej ale ma salonik na Wielickiej :D Jest super :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Skonczyl sie etap poszukiwan dzialki :) W ostatecznym starciu wygraly... Dobranowice :) Tak wiec trabki, niestety nie bedziemy sasiadami. Szkoda, bo milo by miec kogos znajomego blisko ;)

A moze jest tu ktos, kto buduje/ budowal w Dobranowicach? :) Bedzie mi milo poznac sasiadow.

 

A obecnie papierkologia... Troche sie w tym gubie niestety :(

Mam tez pytanie i prosbe. Czy ktos z Was zlecal wykonanie projektow samych przylaczy? Znalezlismy korzystna oferte na wykonanie projektu indywidualnego :) Ale on nie uwzglednia przylaczy:( Instalacje wew. tak, przylaczy nie.

Gdzie mozna cos takiego zrobic, ile to kosztuje? Bede ogromnie wdzieczna za namiary, moze byc na pw :)

 

Ja robiłam wszystkie przyłącza po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Z grubsza rzecz biorąc każde kosztowało około 500zł (nie było rozbudowy sieci). Dla twojej wiadomości jeśli chodzi o przyłącz gazowy i elektryczny to takie projekty może wykonać gazownia lub elektrownia, ale wtedy okres oczekiwania na media wydłuża się. Więc wszystko zależy czy ci się spieszy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...