Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak się ma odbiór budynku do odbioru zjazdu na działkę w gminie Wieliczka? Zrobiłem projekt zjazdu, mam na niego pozwolenie na budowę ale zjazd wykonałem samemu bez kierownika budowy, geodety itd. I tak się właśnie zastanawiam czy nie będzie problemu z odbiorem budynku przez to. Macie jakieś doświadczenia z tym? Jest to zwykła droga gminna. Mam nadzieje, że nie będę musiał przerabiać zjazdu po budowie domu tylko po to, żeby się dało zrobić odbiór... Ostatnio właśnie czytam na forum "Grupa krakowska", że czasem robią z tym problemy:(

 

wiem tylko, że w Wieliczce przesadzają z biurokracją związaną z wykonaniem zjazdu, generalnie jeśli robisz tak jak mówisz sam, to i tak do odbioru musi uzupełnić dziennik budowy kierownik z odpowiednimi uprawnieniami (drogowiec), inaczej nie tyle mogą co na pewno będą kłopoty z odbiorem,

 

ja jestem w trakcie takiej właśnie budowy (zjazd), wykonany już mam bez kostki co prawda ale nie spieszy mi się ze zgłoszeniem odbioru, tym bardziej jak będziesz bogatszy o takie doświadczenia to napisz jak Ci poszło,

 

pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Ze przesadzaja z ta biurokracja odnosnie wjazdow to sie calkowicie zgadzam...

 

Co do odbioru zjazdu to oczywiscie racja, ze bez wypelnionego dziennika i pieczatek budowlanca drogowego to nie przejdzie. Ja sie bardziej zastanawiam czy odbior zjazdu jest konieczny do odbioru budynku. Bo jesli nie to pewnie mozna sobie dac z tym spokoj. Ale jesli jest konieczny to jest to problem bo szybki odbior budynku jest wazny zwlaszcza przy budowie na kredyt.

 

Jestem raczej pewien, ze to Ty bedziesz jako pierwszy bogatszy o doswiadczenia z odbiorami wiec jak bedziesz cos wiedzial to pisz. J sie dopiero przygotowuje do budowy a Ty juz masz duzo za soba:) Rozumiem, ze wjazd tez zrobiles samemu bez zadnego uzupelniania dziennika budowy itd?

 

Pzdr

Lukasz

 

wiem tylko, że w Wieliczce przesadzają z biurokracją związaną z wykonaniem zjazdu, generalnie jeśli robisz tak jak mówisz sam, to i tak do odbioru musi uzupełnić dziennik budowy kierownik z odpowiednimi uprawnieniami (drogowiec), inaczej nie tyle mogą co na pewno będą kłopoty z odbiorem,

 

ja jestem w trakcie takiej właśnie budowy (zjazd), wykonany już mam bez kostki co prawda ale nie spieszy mi się ze zgłoszeniem odbioru, tym bardziej jak będziesz bogatszy o takie doświadczenia to napisz jak Ci poszło,

 

pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem niedawno odbiór wjazdu, ktory jest wymagany by dostac potwierdzenie na uzytkowanie domu (gmina Wieliczka).

 

Mam zjazd na mala droge gminna wiec formalnosci zalatwialem na ul. Limanowskiego.

Wymagaja zlozenia:

1) oswiadczenia podpisanego przez kierownika budowy (druk z urzedu)

2) zaswiadczenie o zakonczeniu (druk z urzedu)

3) ksera fragmentow dziennika budowy z wpisami dot. budowy zjazdu

W moim wypadku wpisy robil kierownik budowy bez uprawnien drogowych i bylo okay.

 

Urzad ma chyba 30 dni na wystawienie potwierdzenia przyjecia zakonczenia budowy zjazdu.

Ja czekalem 2 tygodnie. Wydaje mi sie ze nikt z gminy nie ogladal mojego wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie może namiary na ekipę dwóch dobrych murarzy tutaj u Nas w okolicach lub nawet kogoś z dalszych stron. Nie nastawiam się na wielosobową ekipę tylko kogoś kto dobrze poprowadziłby budowę. Pomocników chcę zorganizować już we własnym zakresie. Proszę dajcie znać jakbyście coś wiedzieli lub ktoś taki budował Wam domek i byliście z tego zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje sprytnego niedrogiego :) koparkowego ze sprzętem z okolic Zakrzowa (Niepołomice - Wieliczka)

Koparka do zdjęcia humusu i wyrównania terenu.

Powinna posiadać łychę skarpówkę gdyż muszę zbierać humus pod badania archeologiczne.

 

Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania okno dachowe Roto Białe PCV 74x98 z kołnierzem . Okno było kupione i założone około rok temu dom stan surowy zamknięty. Okno zostało zdemontowane i wymienione na większe a to mi do niczego nie pasuje. Może być również zamiana na okno dachowe o wymiarze 54x78 .

info 602553337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie zapytanie do Was moi drodzy. Ile średnio wchodzi pustaków Max-ów na budowę domu o powierzchni użytkowej ok.150m2 z podaszem użytkowym. Dom jest o wymiarach 14x9 m a w środku jeszcze uzbiera się te w sumie kilkanaście metrów ścian nośnych i działowych. Oczywiście z planu wyliczyłem Sobie ilość ,ale coś mnie to przeraziło bo wyszło mi ok. 5tyś pustaków. Na 1m2 wchodzi średnio 22 pustaki Max (ściany nośne o grubości prawie 30cm.) Czy takie ilości pustaków rzeczywiście wchodzą na budowę takiego domu?? Jak dacie radę to coś napiszcie w tym temacie, coś z własnego doświadzczania, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam , potrzebuje kupic styropian 15 cm. na elewację . Pozdrawiam

 

dobre ceny mają nad serafą firma Bergone- fasada standard 142 zł brutto za m3

Ja chyba kupię w Wieliczce w składzie naprzeciwko Biedronki styropian Besser o lambda 0,042

Zastanawiam się nad styropianem Termoorganiki fasada baza ale on ma lambda 0,044

 

Czy ktoś coś poradzi w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...