Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie odnośnie przyłącza gazu. Mam zamiar właśnie podpisać umowę o przyłączenie i mam następujące pytania:

1. Kiedy wnosi się opłatę - po podpisaniu umowy czy tak jak w przypadku Tauronu po realizacji przyłącze

2. Jak to jest z projektem - czy gazownia ma obowiązek załatwić wszystko od A do Z w podanej opłacie przyłączeniowej? Jeśli tak to czy korzystaliście z tej opcji czy raczej sami szukaliście projektanta i uprawnionego wykonawce?

 

właśnie mamy wykonane przyłącze gazu, etap I- ten po stronie gazowni. Opłatę wnosi się po podpisaniu umowy i po wykonaniu robót.

Jeśli chodzi o projekt zrobił nam nasz projektant, gazownia zwróciła koszty za projekt.

Ponadto, z gazem mieliśmy najwięcej papierologii, pozwoleń, podpisów, zgód sąsiadów itd.

teraz bedzie etap II - doprowadzenie gazu w srodku budynku, zrobi to ten sam wykonawca, który robił przyłącze z gazowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam zapytanie: Ile kosztuje podłączenie się do kanalizacji? Chodzi mi o nowo wybudowany dom, który podłaczamy do sieci kanalizacyjnej? Jak to w końcu jest, bo słyszałem, że to od danej gminy zalezy, że są jakieś dotacje z Unii Europejskiej? Ze były składane jakieś skargi do sądów za nielegalne opłaty od przyłączy kanalizacji w gminach Kraków, Wieliczka, Niepołomice ??? Dajcie znać, szczególnie ktoś kto się podłaczał lub interesował tym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam ,

Mam do sprzedania stemple budowlane ok 250 sztuk.

Wiekszosc stempli ma dlugosc 2,75m - okolo 150 sztuk. Pozostale sa troche krotsze, ze wzgledu na skosy na poddaszu.

Stemple po jednej budowie.

Tanio,

Cena do uzgodnienia.

 

Wieliczka

Tel 600 02 45 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie? Jak to jest z robocizną za dach przy budowie domu? Czy jak się dogaduję z majstrem, czy ekipą to czy liczą sobie osobno murowanie ścian kolankowych, wylewnie wieńca, wykonanie więźby dachowej i przykrycie dachówką ???? Czy najlepiej umawiać się od całości w jednej cenie??? Dajcie znać coś z własnego doświadczenia w tej sprawie. Proszę!

Pozdrawiam!

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie? Jak to jest z robocizną za dach przy budowie domu? Czy jak się dogaduję z majstrem, czy ekipą to czy liczą sobie osobno murowanie ścian kolankowych, wylewnie wieńca, wykonanie więźby dachowej i przykrycie dachówką ???? Czy najlepiej umawiać się od całości w jednej cenie??? Dajcie znać coś z własnego doświadczenia w tej sprawie. Proszę!

Pozdrawiam!

Jacek

 

Co ekipa to inaczej - trzeba rozmawiać z majstrem właśnie. Ja jestem zdania, że najlepiej uzgodnić za całość (okuwki, rynny itd) żeby potem Cię coś nie zaskoczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...