Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam wszystkich,

super temat

 

Ja będę się budować w Biskupicach :-)

Na razie jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich papierków ale mamy nadzieje, że na jesień uda nam sie wylać fundamenty.

 

 

Kasik30- dom bardzo fajniutki ale niestety nie dla nas, potrzebujmy troszke innego

 

Krzysq- z jakiej miejscowosci jestes bo ja mieszkam w powiecie bocheńskim

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Mieszkam w Bochni ale buduję się w okolicach Bochni. Super że budujecie się po za granicami powiatu bocheńskiego bo nie będziecie przechodzić takiego upodlenia w urzędach jak my i spokojnie do jesieni załatwicie wszystkie sprawy.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stelka - no rzeczywiście różnica jest miażdżąca (praktycznie drugie tyle) Trochę mnie to szokuje, bo mam podobny dach do Twojego tylko większy bo 338 m2 a Twój na 280 m2. Mimo tego, ja z dodatkami nie powinienem przekroczyć 19tys.

U mnie we wsi są nowe domki kryte BRAASem i dachy wyglądają naprawdę bardzo ładnie. Różnica jest widoczna dopiero wtedy, gdy dachówkę cementową i ceramiczną weźmiesz do ręki - widać porowatość gdzie potencjalnie może zakwitnąć jakaś roślinność. Wizualnie na dachu nie ma to żadnego znaczenia, bo nikt nie chodzi koło domu z lupą :D

Co jest warte zastanowienia, to ewentualne straty w gradobiciu. Odpryski na dachówce cementowej to białe plamy, a np. w ciemniejsze kolory w Syriuszu Ruppa są barwione w masie. Ale tu też jest argument, że kamieniami w dach się nie rzuca.

Polecam sprawdzić dla spokoju sumienia wycenę w jakimś popularnym kroju dachówki ceramicznej. Każda firma ma taki produkt - duży przerób - korzystniejsza cena. Np. średzka falista Robena, KeraPfanne Creatona (tu będzie najdrożej) czy Sirius w Ruppie czy coś z Tondacha; ponoć jest w czym wybrać.

Wstępnie możesz wycenić sobie sama w przybliżeniu Siriusa (8,5 tys podstawowa + 0,5 tys wentylacyjna + 1,0 tys !!! cztery trójniki, które można spokojnie "pokłamać" i spróbować wybrać coś z rzemiosła + gąsiory - ile? zmierz linijką w projekcie ilość mb gąsiorów, pomnóż przez 3 szt/mb i x cena jednostkowa). W Syriuszu nie musisz kupować dachówek kalenicowych bo pasują zwykłe, a te są najtańsze ...

Jeśli mimo wszystko po sprawdzeniu Syriusza i np. Tondacha dalej wyjdzie 10 tys różnicy to trzeba wziąć cementową, ale warto wybrać świadomie. W końcu dach, to dach :D

 

Witam kolejnych członków naszego Forum ! :D jak już pisaliśmy wcześniej z jk69 sama etykietka "powiat wielicki" jest tylko orientacyjna i nie potrzeby sprawdzać czy moja gmina to jeszcze ten powiat czy już następny. Przecież to tylko kwestia umowna i nie ma znaczenia :wink:

 

Niureczka - formalności w gminie Biskupice nie powinny sprawić problemów. Pani architekt jest bardzo miła i jeśli w planie nie ma niespodzianek dostaniesz wypis, wodę załatwisz w Solidzie w Biskupicach, prąd na Niwy a gaz w Kłaju (to nasz rejon). Potem + 2 miesiące na pozwolenie w Starostwie. Jeśli chcesz lać ławy na jesieni wcześniej pamiętaj o stali, bo pod koniec roku pewnie wszyscy przypomną sobie o zwrocie VATu więc kupią na zapas, co pociągnie cenę. Stal może leżeć na składzie a i tak ją musisz kupić :)

 

Krzysq -pewnie mijaliśmy się nieraz na "czwórce". Z tą tyko różnicą, że ja wyjeżdżam z podporządkowanej obwodnicy Wieliczki i czasem wcisnąć się w korek na "czwórce"; to wyzwanie. Za to w druga stronę jest lżej - ciekawe co mieszkańcy Czarnochowic myślą o zamknięciu mostku w Brzegach. Na pewno cieszą się z większego ruchu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mieliśmy dachówkowe dylematy,mysleliśmy o blasze,dachówce cementowej, a nawet Onduline.Jednak nasz wykonawca przekonał nas do ceramiki.

Podobno Tondach cenowo wychodzi podobnie do cementowej,ale jest lepszy.

Zobaczymy niebawem.Po świętach startujemy z dachem i wtedy podam dokładną cenę.

U nas dach to sprawa wielkiej wagi,bo mieliśmy przez 10 lat kompletną fuszerkę nad głowami.(To była źle położona dachówka bitumiczna) :evil:

Z tego co wiem to 'cmyk' ma taką i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKrzysiek,

 

a Ty na jaką dachówkę się ostatecznie zdecydowałeś ?

 

tak czytając miedzy wierszami...zgaduję...Sirius Ruppa? :)

 

jeśli tak to dobre ceny na Siriusa dostaliśmy w Melle. Też poważnie braliśmy go pod uwagę, a w zasadzie nadal bierzemy, cały czas zastanawiamy sie na ile, i ile warto dopłacić do Kerapfanne...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do grupy :)

my będziemy budować w Sułowie, gm. Biskupice.

Też jesteśmy na etapie papierkowo-projektowym.

W czwartek spotkanie z panią architekt. Jeszcze dobrze się nie rozkręciło a już mnie drażni jej opieszałość... :roll: mimo wszystko mam nadzieję, że w wakacje uda się wbić pierwszą łopatę oraz że do tego czasu ceny materiałów bud. nie będą już rosnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do grupy :)

my będziemy budować w Sułowie, gm. Biskupice.

Też jesteśmy na etapie papierkowo-projektowym.

W czwartek spotkanie z panią architekt. Jeszcze dobrze się nie rozkręciło a już mnie drażni jej opieszałość... :roll: mimo wszystko mam nadzieję, że w wakacje uda się wbić pierwszą łopatę oraz że do tego czasu ceny materiałów bud. nie będą już rosnąć :wink:

 

 

 

 

To prawie będziemy sąsiadami , chorągwica jest za miedzą .Patrzyłem na tą mapkę ,dziuałke masz przy drodze do dobranowic ?.

Mam fajna pani architekt , projekt zagospodarowania zrobiła mi w trzy dni.Jak byś potrzebowała geologa to mam namiar na gościa za 500 stów.

 

pozdrawiam krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariku - Zgadza się - Sirius Ruppa - trochę przypadkiem ...

Z moją dachówką było tak, że chciałem żeby miała jak najjaśniejszy ceglany odcień. Chodziło mi o maksymalnie jasny kolor, bo mój dach wydawał mi się ciężki i zwalisty więc sądziłem, że gdybym go "dociemnił" to jeszcze spotęgowałbym to wrażenie. Tym bardziej, ze mam dworkowatopodobny projekt. Pojawił się problem, bo ... wszystkie dachówki w tym kolorze (ceglastym) łacznie z Robenem i Creatonem (KeraPfanne) były nieangobowane więc siłą rzeczy wystawione na zanieczyszczenia i mech. Jedyna RuppCeramika robiła ten kolor w angobie. Więc się uparłem i zignorowałem zeszłoroczną promocję Creatona w Atticu (42 zł/m2) bo nie chciałem miedzi (najjaśniejszy angobowany kolor w Kerapfanne). Finalnie zostałem przegłosowany w rodzinie i na nic się zdały argumenty, że jana cegła jest OK. Wszystkim podobała się miedź ...

Ostatecznie dzięki uprzejmości Grazki3 zobaczyłem swój dom "w realu" z ciemną dachówką i wyszedł całkiem sympatycznie (nie było wrażenia ciężkości bryły).

Zostałem więc przy Ruppie miedzianym, uciekając od ... miedzienego KeraPfanne

 

KeraPfanne jest barwiona w masie - a 2 pierwsze kolory Ruppa (cegła i miedź nie - chodziaż cegła naturalna w zasadzie też)

KeraPfanne to Mercedes - zobacz jak ładnie układają się jedna na drugiej (podwiewanie śniegu) - w Ruppie możesz włożyć palec ...

 

Tak czy owak wybrałem Ruppa - czy dałbym więcej za Creatona? Mam duży dach więc koszt pokrycia to u mnie istotna pozycja w całokształcie. Jeśli trafiłbym na taką promocję jak w zeszłym roku w Atticu to pewnie tak - choć nie sądzę, żeby Rupp się miał posypać.

:D

 

 

Popatrz na to w ten sposób - jeśli dobrze ułożą jedną i drugą, różnicę w klasie (nie ma co owijać w bawełnę) widać od razu, ale z odległości 1-2 metrów. Z 20-30 metrów nie poznasz która lepiej leży. Sam się dziwiłem jak ładnie wygląda cementowy BRAAS - przez dłuższy czas myślałem, że to ceramika.

 

Koniec końców - wybierając między Ruppem i Creatonem najbardziej kierowałbym się kolorem, który mi odpowiada. Jeśli tu macie tolerancję i macie rezerwę finansową to wziąłbym Creatona (jeśli różnica nie przekroczyłaby pewnych granic np. okazyjnie 20% różnicy) :wink:

 

Ceny między Melle i DachStylem - to było pare stówek na całości na korzyść Melle.

 

xanka - rozumiem Twoje znieceirpliwienie, ale moja budowa jak nic w życiu nauczyła mnie ciepliwości :) Chociaż nie wiem czy do końca - przebieram nogami patrząc kiedy przestanie lać - ale prognozy w interia.pl są przeciwko mnie. Zobaczysz - u nas są albo susze albo powodzie i dlatego ... nasz klimat nazywa się umiarkowany. Na budowie widać to najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy praktycznie prawie taki sam upust i na Siriusa (23%) i na Kerapfanne (24%) a wiadomo że wyjściowo Creaton sporo droższy więc różnica w ostatecznym koszcie pomiędzy Siriusem a Kerapfanne ciągle wychodzi „ciut” więcej niż byśmy chcieli...hmm bagatela prawie 7 tys :( :(

 

Widzieliśmy ułożone obie dachówki na kilku „wystawkach” z bliska, przypuszczalnie układane przez tych samych „układaczy” a różnica w szczelności faktycznie baaardzo widoczna. Praktycznie żadna inna dachówka nie była tak idealnie dopasowana jak ta (ma najlepsze zamki ze wszystkich dachówek).

A i kolor też nam się najbardziej podoba, taki bardziej zgaszony brązem…

 

Ech żeby taka promocja na Creatona jak w zeszłym roku (prawie 40%)! to bym nie miała dylematów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! No to rzeczywiście cięzka decyzja. Zastanawiam się sam co bym zrobił. W sumie 7 tys. to kwota koło której obojętnie przejśc się nie da ... Wszystkie 4 kominy Schiedla u mnie wyjdą niewiele ponad 8 tys.

 

Normalnie bym powiedział to samo co sam sobie - ta jest OK w miarę (kolor miedziany mi się w miarę podoba, ale bez fajerwerków) i ta też. Zamki Creaton ma lepsze, ale to bym odpuścił jako argument. Od tego masz dobrą folię wysokoparoprzepuszczalną, że nawet jak nawieje w szczeliny śniegu czy deszczu to spokojnie wytrzyma. Syriusz też swoje waży więc go nie podniesie nawet przy mocnej wichurze. :wink: Creaton jest barwiony w masie - fajnie - to jest mocny atut, ale nie za 7 tys. złotych :(

 

To samo gdybym rozważał dachówkę ceramiczną jako taką i np. cementową lub ondulinę. Czysto racjonalny przelicznik ile kosztuje przeskoczenie miedzy tymi kategoriami. W tym przypadku kwota 6-7 tys to argument wart rozmowy i zastanowienia.

 

Kierując się tymi kryteriami => różnica 7 tys między bardzo dobrym ceramicznym Syriuszem i rewelacyjnym KeraPfanne wydaje sie zbyt niewielka w stosunku do potencjalnych oszczędności.

 

W Twoim przypadku wydaje mi się, że chodzi jednak o coś więcej i ... nie są to szczelne zamki. Creaton Ci się po prostu podoba i może przesadzę, ale chyba jesteś nim zachwycona. To zmienia postać rzeczy. Mnie żadna kolorystycznie nie rzuciła na kolana - przeciwnie - najbardziej podoba mi sie kolor czerwieni w cementowym BRAASie - niedostępny w cermamice.

 

To zupełnie zmienia postać rzeczy. Nie wiem jak stoicie z kasą, ale jeśli coś Cię na prawdę zachwyci (np kolor) to jest to warte bardzo wiele. Zauważ, że w cenie stanu surowego (teraz ze 150 - 200 tys) ta kwota ( 7 tys. nabiera innego znaczenia). Jakby na to nie spojrzał, dom budujesz nie tylko po to, żeby w nim mieszkać, ale żeby Cię jszcze cieszył...

 

Jakby nie patrzył - jak widzisz dom, to przede wszystki widzisz dach. Ja raczej będę sie cieszył ze swojej dachówki, tak jak większośc ludzi będzie zadowolona, że ma taką czy inną - ważne, żeby nie przeciekała i była dobrze położona.

 

Boję się, że w Twoim przypadku to może nie zadziałać :cry:

 

Będziesz patrzyć na swój dach z uśmiechem, a jak na chwile zamkniesz oczy to najdzie Cię refleksja - kurcze fajny jest, ale ciekawe jakby wyglądał ten, co chciałam ... i troche żałuję, że go nie wzięłam. :( To by położyło całą radośc budowania.

 

Mariku - zastanów się czy jesteś zachwycona (czyt. zakochana) tym kolorem i kształtem dachu w fali Creatona - jeśli tak, to na prawdę warto i nie ze względu na zamki ...

 

Najbardziej w życiu żałuje się tego ... czego się nie zrobiło :)

 

Jak chcesz się sama przed soba usprawiedliwić i potrzebujesz argumentu, to pomyśl, że kupiaś wcześniej ziemię. Jakbyś chciała kupić ją teraz albo za pół roku, zapłaciłabyś pewnie więcej niż wtedy. Te 7 tys. to "bonus" za to że zajęlaś się tym wcześniej. :D Ja ma "bonusa" za to, że kupiłem wcześniej pustaki i rok temu wlałem fundament po starych cenach betonu ->

I co? wystarczy taki argument, żeby spokojnie i bez wyrzutów sumienia realizować swoje marzenia? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKrzysiek, Suire, DZIĘKI :D :D :D

 

Chyba właśnie dodatkowego „rozgrzeszenia” mi było trzeba :lol:

bo tak naprawdę to jestem na 90% zdecydowana. Tak sobie własnie tłumaczę jak mówicie…

A w Kerapfanne przemawiają do mnie i walory jakościowe i estetyczne baaardzo…tylko ekonomiczne mniej… Ale dachu się nie zmienia po kilku latach jak szafy czy kanapy. Wolę raczej zaoszczędzić na wykończeniówce…nie musze mieć wanny z hydromasażem i wodotrysków :)

 

Co do działki i pustaków masz rację…Teraz u nas we wsi działki chodzą po 8-10 tys a te z widoczkiem nawet po 20tys za ar :o

Pustaki udało mi się kupić chyba w ostatnim momencie ..trzy tygodnie temu zdobyłam jeszcze po 3,1, teraz wszędzie chcą po ponad 4 a nawet 5zł ! Więc dokładnie na dachówkę „zarobiłam” :wink: na pustakach

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

a propos dachowki, to ja - w zeszlym roku - wybralam Creatona KeraPhane Finesse i jestem ZACHWYCONA! Mam z niej dom i niedlugo garaz. Polecam i nie trzeba dlugo sie wahac, bo efekt koncowy jest naprawde wart pieniedzy, które trzeba dolozyc.

Od maja 2006 roku "walcze" z budowa w powiecie wielickim, pod puszcza, ktora uwielbiam. Cisza, spokoj... Wlasnie wczoraj zalozyli mi okna, a dzis ubezpieczylam wszystko od kradziezy - alarm mam w najblizszych planach.

Planuje - choc wiem, ze z budowa lepiej niczego nie planowac... - ze wprowadze sie pozna jesienia... chocby do golych scian. Ale bedzie romantycznie... Ja&maz&dzieci&koty&pies i NASZ DOMEK!

 

Z urzedow wielickich jestem bardzo zadowolona. Porownanujac moje doswiadczenia z opowiesciami znajomych, ktorzy buduja w innych rejonach krakowskich, moge przynajmniej spac spokojnie; chociaz w zeszlym roku bylam niemile zaskoczona, gdy okazalo sie, ze moje podanie o zmiane lokalizacji garazu wolnostojacego przepadlo z uwagi na to, iz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w gminie Niepolomice zostal zaskarzony i uniewazniony przez sad administracyjny. Na WZ-ke musialam czekac ok. 2-miesiace i w koncu wszystko sie przeciagnelo. W miedzyczasie ceny materialow wzrosly 300% i tak ostatnio kupilam Wienerbergera Porotherm po 9,20PLN sztuka (Sic!)... Tak, ze nigdy nie jest na tyle dobrze, zeby czlowiek sie nie denerwowal.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe wielicka :D

Co prawda jeszcze nie buduje ale szukam dzialki wlasnie w powiecie wielickim.

Na poczatku bardzo chcialam kupic dzialke blisko Krakowa w gminie Biskupice czy wlasnie w Rzeszotarach lub Swiatnikach ale niestety nie udalo mi sie do tej pory znalezc nic sensownego(czyt za rozsadne pieniadze).

Poszukiwania musialam rozszezyc o "dalsze" kilometry i w tej chwili mam oferte sprzedazy dzialkiw Gdowie (jeszcze powiat wielicki :D )

Niestety ciezko mi sie zorientowac czy dzialak jest po okazyjnej cenie-nie jest budowlana ale mozna zrobic wylaczenie z produkcji rolnej-i znajoma chce ok 4 tys za ar(wydzielilibysmy 15 ar)

Moze ktos ma dzialke w tych okolicach i napisze jakies a srednie ceny dzialek w Gdowie-patrzac po ogloszeniach w necie sa naprawde wielkie rozbieznosci :(

Oprocz ceny mam dylemat czy to aby nie ejst za daleko od Krakowa-tam pracuje.

Nie wiem jak szybko mozna przebyc ta odleglosc gdyz zawsze jezdzilam trasa na Dobczyce-pocieszam sie tym ze ewentualnie w Gdowie sa szkoly i przynajmniej dzieci nie musialabym wozic ze soba.

Prosze o jakies rady-sugestie-decydowac sie czy nie?Ja juz trace ochote na dalsze szukanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kakusek ja będąc na twoim miejscu dowiedział bym sie czy Gdów ma plan zagospodarowania, jeżeli tak to bym złożył o wypis i wyrys z tego planu, będziesz mial opisane co możesz na tej działce postawić . Jeżeli planu niem to na Wz możesz praktycznie postawic bez problemu.Ja mam działke 15 ar. rolno- budowlaną i wydawało by się że działka jest super ale nie do końca . Okazało się że po osadzeniu budynku i drogi dojazdowe na mapce wysokościowej przekroczyło mi 50% powierzchni MRJ tzw. budowlanej , a w planie zagospodarowania jest że nie może przekroczyć 35% tej powierzchni.Architekt zaproponował dojazd w formie ażurowego utwardzenia, mam nadzieje że przejdzie. Co do ceny to bym brał pod warunkiem że można tam dom postwić .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek - odnośnie "upolowania" dobrej działki to nie ukrywam, że jest to wielka sztuka. Ja szukałem ponad rok i to intensywnie. Postawiłem na własną inicjatywę (bez pośredników) i na północ Krakowa. Finalnie przypadkowo kupiłem przez pośrednictwo i koło Wieliczki :D

Kwestia czy bliżej i dalej jest oczywiście tak indywidualna, że można na ten temat naipisać cały elaborat. Krótko mówiąc: ja postawiłem na 30 minut do centrum Krakowa i tego się trzymałem. Jeśli nie przeraża Cię dodatkowa ilośc kilometrów przejechanych samochodem, to odległość nie przekłada się w prostej linii na czas. Mieszkając koło Krakowa jedziesz np 20 minut do Rynku, a 10 km dalej tylko 5-10 minut więcej bo im dalej od miasta tym mniejsze korki. Moi znajomi jeżdżą codziennie do pracy z Łapanowa (też drogą nr 966 Wieliczka - Gdów) i nie narzekają.

 

Pytałaś o tzw "średnie ceny". Jeśli szukasz działki to pamietaj, że za cena ar zależy też w jakiś sposób od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Działka to działka - każdy chce kupić możliwie najmniejszą. W gminie Biskupice np. możesz wydzielić działki 10a, w sąsiedniej Lednicy (gm. Wieliczka) minimum 15a. Wieliczka jest z natury droższa od Biskupic, ale gdyby były tak samo "daleko" od Krakowa to działka 15a w Wieliczce nie byłaby o wiele droższa od 10a w Biskupicach. Cena za 1a jest więc relatywna. Przykładowo: działka 29a w danej gminie musi być tańsza niż 2 działki po 15a. Po prostu właściciel nie może podzielić jej na dwie mniejsze, a nikt nie da np. 10tys za każdy "dodatkowy" ar powiększonego ogródka :D Podobnie jest z mieszkaniami -> kawalerka kosztuje najdrożej, a różnica między 3 a 4 pokojowym mieszkaniem jest znacznie mniejsza.

 

Oferty mimo wszysko są i można wybierać. Zwłaszcza w zasięgu drogi nr 966. Zobacz na http://www.ferfecki.pl/show.php?op=sprzedaz&co=budowlane Inną metodą jest naklejanie ogłoszeń na tablicach przy lokalnych sklepikach, ale tu nie zawsze długo wiszą (konkurencja nie śpi)

 

Zgadzam się z krzysztofem.mk - zawsze trzeba sprawdzić "niespodzianki". Najlepiej bezpośrednio zapytać architekta gminnego o daną działkę. Przykład: działka szerokości 18 m przy drodze gminnej. Czyli dla 10 m domu zostaje Ci po 4 m z każdej strony wymagane przez Prawo budowlane. Jeśli jednak w planie masz gdzieś zapisane, że minimalna odległość dla obiektów kubaturowych od drogi KD jest 6m a dla drogi KL jest 8m, to .... braknie odległości na przesunięcie domu wgłąb i robi się wieeelki problem :(

 

Powodzenia w poszukiwaniach działki - i pamietaj - idealnej nigdy nie znajdziesz - każda ma te, czy inne wady. To tak jak z ludźmi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również buduję w okolicach Wieliczki, a dokładnie w Lednicy Górnej i zgadzam się, że przy zakupie działki należy sprawdzić plan zagospodarowania a nawet warunki zabudowy. My np. kiedy staraliśmy się o pozwolenie na budowę dowiedzieliśmy się że w strefie mrj działka musi posiadać 15 arów a jeśli była zakupiona przed uchwaleniem planu zagospodarowania to minimum 12 arów, a my mieliśmy tylko 10 arów....i nie pomogły odwołania do burmistrza itp. Na szczęście mogliśmy dokupić 2 ary i sprawa skończyła się dla nas pomyślnie. Dlatego lepiej uważać, bo nikt nam wcześniej o tym nie powiedział w urzędzie, gdy pytaliśmy czy działka jest budowlana.

W okolicy Wieliczki zwróćcie też uwagę, czy działka nie znajduje się na terenie osuwiskowym i czy różnica poziomu terenu nie przekracza 10 procent konieczne są wtedy ekspertyzy geologiczne co podnosi koszta, a my nawet musieliśmy mieć specjalny projekt fundamentów.

Mimo różnych przygód nie żałuję mamy piękny widok na całą Wieliczkę, aż w kierunku Niepołomic, a i dom rośnie w przyszłym tygodniu zaczynamy robienie więżby dachowej.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

a propos dachowki, to ja - w zeszlym roku - wybralam Creatona KeraPhane Finesse i jestem ZACHWYCONA! Mam z niej dom i niedlugo garaz. Polecam i nie trzeba dlugo sie wahac, bo efekt koncowy jest naprawde wart pieniedzy, które trzeba dolozyc.

Od maja 2006 roku "walcze" z budowa w powiecie wielickim, pod puszcza, ktora uwielbiam. Cisza, spokoj... Wlasnie wczoraj zalozyli mi okna, a dzis ubezpieczylam wszystko od kradziezy - alarm mam w najblizszych planach.

Planuje - choc wiem, ze z budowa lepiej niczego nie planowac... - ze wprowadze sie pozna jesienia... chocby do golych scian. Ale bedzie romantycznie... Ja&maz&dzieci&koty&pies i NASZ DOMEK!

 

Z urzedow wielickich jestem bardzo zadowolona. Porownanujac moje doswiadczenia z opowiesciami znajomych, ktorzy buduja w innych rejonach krakowskich, moge przynajmniej spac spokojnie; chociaz w zeszlym roku bylam niemile zaskoczona, gdy okazalo sie, ze moje podanie o zmiane lokalizacji garazu wolnostojacego przepadlo z uwagi na to, iz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w gminie Niepolomice zostal zaskarzony i uniewazniony przez sad administracyjny. Na WZ-ke musialam czekac ok. 2-miesiace i w koncu wszystko sie przeciagnelo. W miedzyczasie ceny materialow wzrosly 300% i tak ostatnio kupilam Wienerbergera Porotherm po 9,20PLN sztuka (Sic!)... Tak, ze nigdy nie jest na tyle dobrze, zeby czlowiek sie nie denerwowal.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Witam Galain!!!

Ja również kupiłam tę dachówkę w Atticu i jestem ciekawa jak prezentuje się na dachu, my dopiero po świętach planujemy zakładanie dachówki jeśli nie byłby to problem to chętnie choć z daleka byśmy ją obejrzeli.

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za odpowiedzi :D Gmina Gdow nie ma obecnie planu zagspodarowania( z tego co mi wiadomo) Sprawa podzialu ,wylaczenia itd zajalby sie moj maz (oboje jestesmy geodetami-ja bardziej urzedniczka :) )wiec tym sie nie martwie ze czegos nie sprawdzi i jak sie zdecydujemy na pewno bedzie mozna sie budowac :D -mam taka nadzieje.

No wlasnie ale czytajac o braku materialow, zaklepanych ekipach to na pewno w tym roku nie ruszymy zwlaszcza ze nie ma nas obecnie "na miejscu"-i moze stad te klopoty z kupnem odpowiedniej dzialki.

Najbardziej martwie sie jednak tym ze ja wcale nie czuje ze akurat w Gdowie ma stanac moj przyszly dom-przeraza mnie troche odleglosc do Krakowa-nie mam nikogo w Gdowie z rodziny i dzieci bylyby same w domu do poznego wieczoru :(

Natomiast tam gdzie mam rodzine jest jeszzce dalej od Krakowa i kolo sie zamyka

Zazdroszcze Wam wszystkim juz budujacych tego wlasnego kawalka ziemi i cieszenia sie stawianiem wlasnego domku.Mi sie czasem wydaje ze jestem strasznie niezdecydowana i budowa to nie dla mnie-za duzo dylematow-ale z drugiej strony dom byl zawsze moim marzeniem a ja zawsze dazylam do celu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...